Autor Tema: Repetitori Dalmacija  (Posjeta: 2729 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline E71CQ

• Newbie
  • *
Repetitori Dalmacija
« u: 27. Svibanj 2016, 12:02:36 »
Pozdrav svima,

Interesuje me koji repetitori su u funkciji od Splita pa sve do Methovića, tj. i repetitori koji se nalaze i na otocima (Hvar, Brač, Vis, Korčula) na tom području. I naravno subtonove repetitora ako ih imaju. Ovog ljeta idem na Hvar pa se želim informisati oko toga.

73 de E71CQ
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj 2016, 12:04:31 od E71CQ »

Offline 9A7IOM

• Newbie
  • *
Odg: Repetitori Dalmacija
« Odgovori #1 u: 27. Svibanj 2016, 21:57:14 »
Za E71CQ
Idi na Glavni izbornik ovdje na UKV pa će ti ponuditi repetitore, lokaciju i ostale parametre koji ti trebaju.
73 de 9A7IOM

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #2 u: 27. Svibanj 2016, 23:05:40 »
A ja bih ti, E71CQ, ipak savjetovao da odeš na UKV portal http://www.hrvhf.net/ i odgovore potražiš tamo.
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj 2016, 23:13:43 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline E71CQ

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 u: 27. Svibanj 2016, 23:32:12 »
Ok hvala vam na info

73 de E71CQ

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #4 u: 28. Svibanj 2016, 09:56:42 »
Kakvog smisla ima uputiti ljude na taj portal? Tamo je upravo tablica repetitora na koju upućuje link s menija UKV na ovom portalu a koja godinama nije ažurirana i neispravna je o čemu je HRS i službeno informiran ali naš vrli UKV manager odbija napraviti ono za što je zadužen. Do kada ovako?

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #5 u: 28. Svibanj 2016, 09:58:19 »
Na relaciji koju tražiš rade sljedeći RPT Vie stara oznaka R2 subton 173.8, Biokovo stara oznaka R5 bez sub tona,, inaće za sve RPT u 9A subton je isti koji sam naveo.Rota je trenutno u kvaru. Dubrovnik R7.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #6 u: 28. Svibanj 2016, 10:04:14 »
9A3TY, opet se ponavljaš,, možeš ti i bolje, polako me umaraš sa svojim neprijateljskim pisanjem i vršenja terora nad svima ne samo na mene,, još jednom hvala ti na opaski i komentaru.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #7 u: 28. Svibanj 2016, 10:05:43 »
Kakvog smisla ima uputiti ljude na taj portal? Tamo je upravo tablica repetitora na koju upućuje link s menija UKV na ovom portalu a koja godinama nije ažurirana i neispravna je o čemu je HRS i službeno informiran ali naš vrli UKV manager odbija napraviti ono za što je zadužen. Do kada ovako?

Imenjače, nisam mislio na tablicu na hrvhf portalu već na korisnike portala (na forum)  jer tamo se ipak više nego ovdje javljaju oni koje zanima UKV......
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #8 u: 28. Svibanj 2016, 10:57:59 »
9A3TY, opet se ponavljaš,, možeš ti i bolje, polako me umaraš sa svojim neprijateljskim pisanjem i vršenja terora nad svima ne samo na mene,, još jednom hvala ti na opaski i komentaru.

Da, žalosno je. Moj profesor u srednjoj školi je znao reći "Pametnom čoviku je dosta pet puta ponoviti". Nažalost, nekima možeš ponavljati do beskonačnosti ....

Stvarno ne znam kako te nije sramota da nisi godinama u stanju ažurirati jednu najobičniju tablicu i pružiti svima zainteresiranima točnu i pravodobnu informaciju.
Mene je kao člana članice HRS-a sramota a tebe kao UKV managera bi trebalo biti još i više.

Drago mi je da te umaram. Možda se onda ipak nešto promijeni.
Možda osim ažurirane tablice osvane i koji novi (stari) repetitor u eteru.
Još ako bude uporabljiv gdje će nam biti kraj ....
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #9 u: 28. Svibanj 2016, 12:57:08 »
Daj Ivo di si navalio na tu tablicu repetitora. Pa treba najprije sve te repetitore popisati i tek onda napraviti tablicu.
Mislim da je menadžer davno napisao da treba najprije napraviti uvid u postojeće stanje i popisati iste.

A zamisli da imamo 350 repetitora kao susjedi iz Italije, BIC kemijske bi zaradile hrpu para dok se to popiše  ;D

Offline 9A7IKF

• Newbie
  • *
« Odgovori #10 u: 28. Svibanj 2016, 13:52:24 »
Evo da se vise ne mucite odgovor iz prve ruke danas provjereno i sto posto sigurno,
R5 na Biokovu radi samo za uzi dio Splita i okolice (antena usmjerena i dakako okrenuta prema splitu, znaci nije magistralni nego zna se!) i ne pokriva Makarsku rivijaru dalje od Tucepa prema Metkovicu.
R2 Vis mozda bi pokriva nesto od zeljenog ali on je nekoristan zbog neodgovornih i nekulturnih (neznam kako da ih nazovem) korisnika istog, prema tome i od njega nista.
R6 Poluotok Peljesac neradi i nikad vise nece proraditi ako ja ne kupim osobno repetitor i ne postavim ga jer nasa krovna organizacija nema novaca, volje, zelje ili vec cega a moze bit da nemaju ni interesa jer nas je i onako ostalo malo a i svakin danom sve manje.
R7 Dubrovnik ili vec di se nalazi?  ne pokriva nista vise doli nekih 5-10 km lokalnoga teritorija prema tome i taj odpada.
S obzirom da je stanje takvo kakvo je i da se nista ne radi po tim pitanjima nije ni cudo da nas ima sve manje i sve manje ce nas bit, da nije ono alo korisnika na kratkom valu mislim da se nebi ni znalo da u na ovim prostorima ljepe nase ima radio amatera ili da ih je ikad i bilo ili bi se tribala dogodit kakva veca katastrofa ili nedaj boze rat pa da se sitimo da bi ti radio amateri mogli i sluzit nekoj svrsi.
Ma malo san se zaletija daleko pa da nebi ko ima nesto protiv evo cu prikinit, zna se vec sta san mislija.
Ponilo me pa se ispricavam stoa nisan pratija pravopis i ostalo, malo san topka kako su me misli nosile po narodni.

73! svim i nemojte mi sta zamirit nego daj te kakve konkretne savjete i ideje da to krene barem malo na bolje

9A7IKF Damir

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #11 u: 28. Svibanj 2016, 14:36:19 »
Ljepo ste to sve napisali, moj odgovor svima je ,, klasični ste primjer nesuradnje.
Ispravak netoćnog navoda ,, ne postoje magistralni repetitori, kriva je rijeć,, magistrala je od točke a do točke b i koristi se za linkove ,, mi imamo regionalne repetitore koji pokrivaju određenu zemljišnju površinu-

Sve Prisutne koji su pisali na ovom forumu pozivam da se satanemo na Jarunu pa da razjasnimo sve stvari koje muće vas i mene, kako bi nešto konstruktivno napravili. Pisanje i žvrljanje na forumu nikamo ne vodi sa moje i vaše strane.
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj 2016, 14:43:55 od 9A6ARP »
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A7IKF

• Newbie
  • *
« Odgovori #12 u: 28. Svibanj 2016, 20:42:30 »
Da dođem do jaruna triba mi 1500kn i nemora neko odma imati komentar na rjecnik pravopis i tome slicno pa nismo na saboru zna se na sta se misli ta nece niko izgubiti fotelju. I jos bi bilo naj bolje kad bi sve pustili da se samo rjesava ko bi ista zna kad nebi niko nista napisa a i covik je lipo pita sta radi i sta pokrivaju repetitori (zovite ih kako god ocete magistralni ili regionalni ili kako vec) od splita do metkovica.

Offline 9A3OW

• Average Member
« Odgovori #13 u: 28. Svibanj 2016, 21:44:17 »
Kada onaj koji je zadužen za neku organizaciju poslova nema ili nemože okupiti ljude sa kojima bi mogao provesti ono što se treba odraditi onda se taj sam makne,
da ga zamjeni netko tko može, želi i zna okupiti potrebne ljude ali i svi ti ljudi žele sa njim surađivati kako bi odradili određene poslove.
Tako je bilo uvjek do sada i tako ce biti zauvjek, suradnja se postiže a nikako ne namece.

Nikako netreba cekati da se sve uništi i onesposobi te onda slavodobitno - ponovno nekoga kriviti.

Najljepše je kada odgovorni kažu sve radi, ali ništa nije za upotrebu.
DAmir , 9A3OW
JN85FV - Vrbovec

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #14 u: 29. Svibanj 2016, 13:38:59 »

R2 Vis mozda bi pokriva nesto od zeljenog ali on je nekoristan zbog neodgovornih i nekulturnih (neznam kako da ih nazovem) korisnika istog, prema tome i od njega nista.

9A7IKF Damir

Damire u pravu si , ali u pitanju je samo jedan koji odgovara tom opisu , ostali korisnici su u redu. Ne znam šta  napraviti po tom pitanju (obzirom da je ometač u inozemstvu) osim možda pokušat prijemnom antenom onemogućiti da prolazi kroz R2.

Labišnica je još polupotrebljiva , zujanje i šumovi koji traju već godinama ,obećana je ovih dana intervencija uz stavljanje subtona. S tim da su je počeli koristiti i pirati bez znakova .

Detaljan i točan popis HR repetitora sa mapom postoji kod piroćanca  !!!
« Zadnja izmjena: 29. Svibanj 2016, 13:41:59 od 9a7bcp »