• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

HF Robot

Autor 9A3TY, 24. Studeni 2014, 12:07:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3TY

Citat: 9A1IW  u 24. Studeni 2014, 11:08:27
ono nije apsolutno ništa bitno, ovo je hobi. Nekima je to i sveti rat. Takvima ne treba dobar robot, već stručna pomoć. Ljudi, ovo je hobi! Zabava! Kad postane tlaka, više se nema smisla njime baviti. Stoga, opušteno, iskuliraj se, nema razloga za frku, nitko ti ne maše crvenom krpom, iako neki pletu mrežu kojekakvih intriga, što je i dalje totalni smijeh.  :)
BTW, ako ćemo baš o parama, 3500 Kn je bolje potrošiti na neki repetitor.

Za rat su potrebne (barem) dvije strane, zar ne?! Ti si se očito dobro ukopao i držiš jednu stranu.
O kojih 3500 kn pričaš? Onih koje su "ušteđene" ili one koje se daju Miljenku (ako se daje toliko a ne više/manje)?

Citat: 9A1IW  u 24. Studeni 2014, 11:08:27
Ako je čovjek rekao koji modus rada mu odgovara, čemu diskusija? Ti očito znaš bolje šta nekom drugom paše?

Nije pitanje što njemu paše nego što nama paše. On je pružatelj usluge a mi smo korisnici i platitelji usluge. Nemoj uporno postavljati stvari na krivi način.

Citat: 9A1IW  u 24. Studeni 2014, 11:08:27
Jasno je svima da se forum koristi ili za samopromociju ili za mlaćenje pratzne slame.

Još samo reci za koju od ove dvije namjene ga ti koristiš i sve će nam biti jasno.

A što se tiče praćenja primjedbi na forumu - pa zar je toliko teško otvoriti temu pod naslovom "Prijave grešaka u HF robotu" i pratiti samo tu temu ako ga ne interesira ostalo?
Još ako ti prestaneš s nekonstruktivnim porukama sve bi se dalo pročitati u 5 minuta a u drugih 5 odgovoriti na poruke. Ako je to puno za očekivati za onu naknadu koju dobija e pa onda sam stvarno pao s Marsa i to drito na glavu.

73 de Ivo, 9A3TY

9A1AA

#1
Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 12:07:30
A što se tiče praćenja primjedbi na forumu - pa zar je toliko teško otvoriti temu pod naslovom "Prijave grešaka u HF robotu" i pratiti samo tu temu ako ga ne interesira ostalo?
Iz sličnih razloga sam ja, otvaranjem teme "KV natjecanja u organizaciji HRS-a" htio da se o problemima SVIH (ima ih 4) domaćih kv natjecanja piše na jednom mjestu no to očito kod nas ne ide tako lako   :-[

Naravno, KJ je jedan od ta četiri kontesta pa tu ima stvari koje su zajedničke ali neke stvari, koje se u ovoj temi učestalo spominju, svakako nisu dio ove teme već čisti spam i trollanje pa se gubi osnovni smisao ove vrlo aktualne teme.....

Mogu samo još jednom zamoliti: pse no off topic ;)

73, Ivo 9A1AA

9A1IW

#2
Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 12:07:30
Za rat su potrebne (barem) dvije strane, zar ne?! Ti si se očito dobro ukopao i držiš jednu stranu.
O kojih 3500 kn pričaš? Onih koje su "ušteđene" ili one koje se daju Miljenku (ako se daje toliko a ne više/manje)?

Čekam drugu stranu da izađe na megdan. Za sad me samo gađaju artiljerijskim ćorcima.  ;D

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 12:07:30
Nije pitanje što njemu paše nego što nama paše. On je pružatelj usluge a mi smo korisnici i platitelji usluge. Nemoj uporno postavljati stvari na krivi način.

Kome to "vama"? Tko su ti "vi"? Ako je čovjek rekao da mu se javite mailom, što je sasvim normalan način komunikacije, onda tako treba napraviti. To je profesionalna razina komunikacije, za razliku od foruma i milion postova kod kojih većina nema smisla ili je svađalački nastrojena ili služi za kukavno naricanje za starim robotom. ja to ne bih čitao da sam na Miljenkovom mjestu. No ne bih ni odustao od robota, baš vama u inat.

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 12:07:30
Još samo reci za koju od ove dvije namjene ga ti koristiš i sve će nam biti jasno.

Za kontriranje nezdravoj atmosferi prepunoj revanšizma, koja traje od 2007. na ovamo. A koliko vidim, ima tu i mutnih rabota.
Netko pokuša nešto napraviti u interesu Saveza i svih nas - odmah krene urnebes. Naravno, manjina ostavlja dojam većine zahvaljujući svojoj arogantnoj galami. Zato ja "galamim" sa svoje strane u nadi da će netko od vas doći zdravoj pameti i prestati mahati sabljom bez potrebe.

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 12:07:30
A što se tiče praćenja primjedbi na forumu - pa zar je toliko teško otvoriti temu pod naslovom "Prijave grešaka u HF robotu" i pratiti samo tu temu ako ga ne interesira ostalo?
Još ako ti prestaneš s nekonstruktivnim porukama sve bi se dalo pročitati u 5 minuta a u drugih 5 odgovoriti na poruke. Ako je to puno za očekivati za onu naknadu koju dobija e pa onda sam stvarno pao s Marsa i to drito na glavu.

Otvori novu temu koju si upravo naveo i nikakvih problema nema.
Što se tiče "klasifikacije" mojih odgovora, potpuno je jasno da je predizborna kampanja počela. Baš me zanima hoće li biti onako prljava kao što je bila 2007. Čini mi se da će biti još i gora.

Naknada koju dobija? Naknada je zarađena u odlično vođenim VHF takmičenjima. Zašto je to tebi sporno?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A3TY

Borise, ja u kupe a ti u .... trnje ... al tako nećeš doći do zvijezda.

Pitaš me tko to "mi". Pa oprosti mi što sam se kao višegodišnji aktivni sudionik domaćih KV natjecanja usudio svrstati u skupinu istih takvih, kojima bi po mom "marskovskom" shvaćanju trebalo biti u interesu da se natjecanje završi s ispravno obračunatim bodovima i bez skandala, kojima bi, opet po mom shvaćanju, trebalo biti u interesu da se teško prikupljeni novac ne razbacuje na poluproizvode i da HRS bude proaktivna i napredna udruga, kod koje se svake, ali baš svake godine vidi neki napredak, poboljšanje, primjena novih tehnologija, ... a ne da bude ruglo na sramotu svih nas članova njegovih članica.

Vidim da tebi pojmovi poput davatelj usluge, naručitelj usluge i sl. nisu baš legli pa tako ni pojam tko odlučuje kako će stvari teći i kako će se raditi. Ali ništa zato, ti si, kao i ja, samo jedna mala jedinka u ovom vrlo kompleksnom savezu, pa, iako bih ja volio da uvidiš svoju pogrešnu logiku razmišljanja i okreneš se napretku i boljitku, ne mogu više gubiti vrijeme na tvoju edukaciju jer je to, očigledno, unaprijed izgubljena bitka. Uvjeren sam da su ostali ipak shvatili o čemu je ovdje, između ostalog, riječ.
Drago mi je da je Miljenko zaradio naknadu u odlično vođenim VHF natjecanjima jer u HF - nije.  :(
73 de Ivo, 9A3TY

9A4QV

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 14:09:43
.......pa, iako bih ja volio da uvidiš svoju pogrešnu logiku razmišljanja i okreneš se napretku i boljitku, ne mogu više gubiti vrijeme na tvoju edukaciju jer je to, očigledno, unaprijed izgubljena bitka. Uvjeren sam da su ostali ipak shvatili o čemu je ovdje, između ostalog, riječ.

Welcome to the club
;D

9A1IW

#5
Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 14:09:43
trebalo biti u interesu da se teško prikupljeni novac ne razbacuje na poluproizvode i da HRS bude proaktivna i napredna udruga, kod koje se svake, ali baš svake godine vidi neki napredak, poboljšanje, primjena novih tehnologija, ... a ne da bude ruglo na sramotu svih nas članova njegovih članica.

Kasno si se sjetio. Trebalo je pametnije glasati od 2007. prema ovamo, no šta je - tu je. HRS nema više nikakvih naprednih aktivnosti, ako se izuzme napredno organiziranje nekakvih marginalnih takmičenja za 50tak ljudi.  8)

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 14:09:43
Vidim da tebi pojmovi poput davatelj usluge, naručitelj usluge i sl. nisu baš legli

Da sam ja ovo napisao, odavno bih bio u košu. Radim u firmi koja se bavi upravo pružanjem raznih usluga komitentima koji plaćaju milionske iznose i jako dobro znam što se može, što ne može, a i što je minimum profesionalne komunikacije, koliko god da to korisniku bilo mučno prihvatiti. No, ako je po tebi slanje maila sa error reportom nekom developeru budalaština, onda OK, prihvaćam tvoje misljenje, koliko god da bilo pogrešno i prostituiralo struku.

S tim da se tu ne radi samo o "nekom developeru", već o kolegi radioamateru s kojim nikakva komunikacija ne bi smjela biti problem. Čak štoviše, mogla bi se obaviti i uz pivu. To je još veća hereza, zar ne?

Citat: 9a3ty  u 24. Studeni 2014, 14:09:43
Uvjeren sam da su ostali ipak shvatili o čemu je ovdje, između ostalog, riječ.

Naravno. Samo se nadam da će se "ti svi" sjetiti ovih diskusija, muljaža, provokacija i podmetanja, kad se trenutna vladajuća garnitura bude grebla za još 4 godine mandata, a vi "jurišnici" se otimali za ponovnim uslugama K-Softa.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris