Autor Tema: R-6 na Sljemenu  (Posjeta: 18040 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7BCP

• Average Member
Odg: R-6 na Sljemenu
« Odgovori #45 : 05. Veljača 2015, 12:16:03 »
Evo rezultata prijave 9A6BL i moje 9A7BCP . Ljubazni djelatnici HAKOMA su prekjučer izašli na teren sa mjernom opremom i obavili mjerenja. Doista su jake smetnje , kako smo i prijavili. Obavili su snimanje i konstatirali su da  postoje nepravilnosti koje će dalje uredovati prema B-netu. Na naslovnici portala je očitovanje HRS u vezi problema . Obzirom da smo neki pojedinci prijavili smetnje a  da se i HRS angažirao u vezi toga bilo bi dobro da sad u kratkom vremenu svi koji imaju problem to prijave HAKOM-u da se problem sa kabelskim operatorom jednom za uvijek riješi.

http://www.hamradio.hr/download/Smetnje_BNet.pdf

Offline 9A5ST

• Master in Training
« Odgovori #46 : 05. Veljača 2015, 19:42:02 »
A moga si svratit u klub i naša bi barem 20 potpisnika!

9A5ST
Zeky

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #47 : 10. Veljača 2015, 15:44:01 »
Danas opet mjerenja.... :)

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #48 : 10. Veljača 2015, 22:04:36 »
Ovo je u Ruđera Boškovića ulici,čini mi se.Dobrog li vozila,stupa i rotatora.Samo stavit "pravu"antenu i na kontest lokaciju skinut štogod "pametno".
Hvala Saša!Svrati do Prime.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #49 : 11. Veljača 2015, 23:04:51 »
Bok Reni,

Nije niti ova uslikana log periodic za bacit... Na slici je pogrešna polarizacija, ali ako se malo slika zumira, izgleda da i to dečki lakoćom mijenjaju u hodu (odnosno u vožnji)...

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #50 : 15. Veljača 2015, 13:20:29 »
Nije pogresna polarizacija, kada se mjere smetnje onda se obavezno radi u obje ravnine i kasnije usporedjuje.

Offline 9A5ALL

• Average Member
    • HAMALL
« Odgovori #51 : 15. Veljača 2015, 22:12:47 »
Antena i ja, pajdaša dva :)

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #52 : 16. Veljača 2015, 16:16:38 »
Ma ovo s pogrešnom polarizacijom se odnosi na Renijevu primjedbu da bi vozilo moglo korisno radioamaterima.
A vidim da je ova antena s kojom su bili u Čakovcu puno interesantinja nego ova iz Splita...

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #53 : 16. Veljača 2015, 16:40:56 »
Ma to je ista antena, samo što su Dalmoši lijeni  ;D kao i u svakom vicu pa nisu namontirali sve elemente log per antene nego samo ona dva koja su po rezonanciji najbliza mjerenoj frekvenciji.

Inače, stvarno smo zakržljali i mi i HAKOM po pitanju tehnike.
Evo gledam hobiste koji sa običnim 8$ dvb-t prijemnikom i komadićem free softwera generiraju takve mape da se toga i Hakom moze postiditi.

DVB-T dongle, free heatmap software i gps i laganini vožnja gradom generira vizualnu sliku, mapu područja sa jakim signalima kao overlay na postojeću googlemapu. Naravno, data je dostupna i u formatu za obradu u bazama podataka.

Jedna vožnja gradom i sve je riješeno....

QV

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #54 : 16. Veljača 2015, 16:54:08 »
Adame, tnx info... izgleda da opet  nisam dovoljno zumirao sliku.
Nadam se da ti nitko neće zamjerit ovo "lijeni", ja bi napisao "racionalni", hi...

No šalu u stranu, izgleda da HAKOM barem terenski dobro odrađuje posao (izgleda da imaju solidne dnevnice / terenske dodatke). Kako to poslije ispada s pravne strane, odnosno, ono što pogođene smetnjama najviše interesira, a to je kako to finalno rezultira na smanjenje qrm, to je vjerojatno već druga priča (jel ima neke statistike o tome u HRS?).

73

Offline 9A5ALL

• Average Member
    • HAMALL
« Odgovori #55 : 16. Veljača 2015, 18:45:07 »
9A4QV: Baš sam o tome razmišljao; Naravno da nemožemo uzeti RTL dongle kao nešto mjerodavno, međutim ta igračka pogonjena dobrim komadom software-a može bez problema napraviti mapu na temelju koje možemo opravdano sumnjati na izvore smetnji i poslati HAKOM da ispravnim mjerenjem dokaže nedozvoljenu smetnju.

Offline 9A5ALL

• Average Member
    • HAMALL
« Odgovori #56 : 16. Veljača 2015, 18:47:52 »
9A6WW: To je ista antena, samo sa svim montiranim elementina ne stane u kombi pa je treba sastavljati svaki put prije upotrebe :)

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #57 : 17. Veljača 2015, 20:13:13 »
Vi ste se uhvatili antene ali moju pozornost više plijeni vozilo oznake G350,hidraulični stup i rotator.Bili su jednom i u mojoj ulici.Valjda sam greškom uključio ovih par KW ispod stola,netko ih nazvao pa su došli meriti ali ja imam dojavljivače pa znam kad se smije delati a kad mirovati.Ja sam ipak naučio delati na zelenim uređajima za vrijeme Jožeka a ne Franceka. ;D
Iskustvo se ne može kupiti,za sve ostalo tu je MASTER CARD! ;)

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A7PHR

• Newbie
  • *
« Odgovori #58 : 08. Travanj 2015, 20:38:57 »
Konačno RPT-6 u Zagrebu nema više B-net televizije na njemu ( centar okolica Kvaternikovog  trga) još samo da se malo dotjera osjetljivost bil bu za 5 kao nekad.

Ali se odmah pojavio novi problem ne radi  RPT-0 Zagrebu malo radi pa dan dva ne pa opet malo radi.........imam osječaj da se neko igra sa njom!
9A7PHR

Offline 9A5CAN

• Junior Member
  • **
« Odgovori #59 : 08. Travanj 2015, 22:13:10 »
Točno to :/ i u Gajnicama nema više smetnji. Ali nula malo radi malo ne, načuo sam u jednoj konverzaciji na istoj toj nuli da se gasi (ne automatski) kad se pojave ometači. Ako ćemo tako onda nek bude ugašena stalno. S obzirom da se malo malo pojavi neki pacijent koji stišće.