Autor Tema: R4 - Zadnje informacije  (Posjeta: 9987 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
R4 - Zadnje informacije
« u: 17. Travanj 2013, 12:16:21 »
Znam da Vam svima nedostaje R4 pa samo da Vas podjestim kako stoje stvari. U jucerasnjem razgovoru sa voditeljem radova na obnovi kule dobivena je informacija da cemo moci postaviti opremu nazad na lokaciju cim se zavrsi sa postaljanjem poda u Kuli. Sa obzirom da je na prilaznom putu do kule jos uvijek snjeg i to preko 100cm na nekim mjestima izvodjaci radova imaju velikih problema. Radi samih vremenskih uvijeta se njima znato otezala rekonstrukcija a samim time smo i mi ostali osteceni. Uglavnom ceka nas posao ponovnog postavljanja kablova itd...itd.   Nadam se da je zimi kraj i da cemo se uskoro javiti sa KULE prilikom testiranja R4.

Za sve dodatne informacije mozete me dobiti na  098-224-284.,..

73...9A5TD

Offline 9A2VX

• Master in Training
Odg: R4 - Zadnje informacije
« Odgovori #1 u: 17. Travanj 2013, 14:55:25 »
Prijetelju, odmah idem puniti baterije na svom Baofengu
Pozdravljam svaku inicijativu!

Offline S57UHX

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 u: 05. Svibanj 2013, 08:20:41 »
Pozdrav svima!
Kako napreduju radovi na Kuli i testiranjem R4?
73,
S57UHX
Iztok

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #3 u: 13. Lipanj 2013, 12:51:07 »
olege radioamateri red je Vam prenesem i zadnje vijesti vezane uz R4. Gradjevinski radovi su zavrseni prije 15-tak dana i tada smo bili pozvani da probusimo rupu za kabliranje u kamenom zidu debljine 90cm kako ne bi prljali novi namjestaj i pod koji ce unijeti i postaviti nakon busenja. Mi smo nse odradili i cekali da nam vrijeme omoguci dolazak na lokaciju i postavljanje novih kabela. Jucer smo postavili glavni kabel i spojili ga sa antenom te jos jedan pomocni koji treba posluziti za probni rad R4 sa dvije antene. Omnica za TX i postojeca za RX, navedena modifikacija bi trebala popraviti 10 dB ulaznu osjetljivost i u potpunosti otkloniti intermodulacije koje se javljaju radi vec poznatih razloga.

Posao NIJE dovrsen iz razloga jer je radnik PP-Ucka otisao bez rijeci dok smo mi radili na krovu tako da smo poljubili vrata kada smo se spustili  sa krova kule. Prestalo nam je samo da smotamo kablove i ostavimo ih sa vanjske strane objekata.

MENI je ove zajebancije dosta i nemam vise volje da moljakam ekipu iz PP-Ucka da mi cine sitne usluke koje na kraju osobno placam iz svog djepa a da me uz to svi ostali  " drugovi" radioamateri prozivaju da R4 ne radi jer ja nemam volje ili vremena da ga postavim.

STO se mene tice R4 na Kuli i ja smo zavrsili do daljnjega, za sve ostale repetitore nema problema jer se sve rijesava normalno i sa normalnim ljudima posto su svi manje vise na objektima OIV-a ili HP-e ili slicno.
Ovo jucer je kap koja je nedostajala, barem sto se mene i KULE tice !!!

9A6AIV je bio prisutan pa neka Vam pojasni cijelu situaciju.

Tko zeli ici zavrsiti posao neka si ponese sav potreban materijal:

1 .Krunsko svrdo Fi-35mm duzine 100cm jer ce trebati opet procisiti rupu.
2. 2kom N konektora muska za SCF kabel 1/2" - superflex-
3. 1kom N konektor muski za LDF4-50 kebel od 1/2"
4. Omnicu DC -ground sa prihvatom za promjer do 60mm - 145 MHz
5. Mjernu opremu.

Puno uspijeha 9A5TD

Offline 9A9R

• Average Member
    • http://www.9a0r.com
« Odgovori #4 u: 15. Lipanj 2013, 01:12:34 »
 :)

Bravo dečki,
cijenim vaš trud, inicijativu, predanost i dobru volju.

Neki jači utjecaji su jako potrebni!   :P

73 Vlatko
9A9Radio

Offline 9A7BBD

• Senior Member
    • http://www.fly-high.com.hr
« Odgovori #5 u: 16. Lipanj 2013, 16:05:09 »
E Damire moj nije ti lako znam.
No idemo redom.
1. Puno ti hvala za sav tvoj trud i vrijeme i naravno novac koji si ulagao za održavanje i poboljšanje repetitorske mreže. Dokaz da dobro radiš je i to da je R7 Velebit preživio zimu nakon mnogo godina, znači da je napokon napravljen kako treba.
2. Nadam se da postoji način da se stvari poslože kako treba i da uz pomoć onih koji su spremni pomoći među kojima sam i ja posložimo stvari i da završimo taj R4 da radi za dobrobit svih nas.
3. Žalosno je da ovdje nema skoro niti jedan pozitivan komentar ili komentar koji pokazuje brigu za sudbinu i budučnost R4. Istovremeno po bandu se pričaju kojekave gluposti i komentiraju se stvari čini mi se bez ikakve želje za napredkom i promjenom.
Zaključak.
 Damire MOLIM te da  poduzmeš što je potrebno kako bi se R4 doveo u red i proradio. JA SAM OSOBNO SPREMAN POMOĆI NA BILO KOJI NAČIN DAKLE OSOBNO A TAKOĐER I FINANCIJSKI KAKO BI DOŠLI DO REZULTATA.
Takođe pozivam i ostale radioamatere  sa pozitivnim stavom da se pridruže ovoj molbi i inicijativi.
Hvala. 9a7bbd

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #6 u: 16. Lipanj 2013, 17:55:33 »
JA SAM OSOBNO SPREMAN POMOĆI NA BILO KOJI NAČIN DAKLE OSOBNO A TAKOĐER I FINANCIJSKI KAKO BI DOŠLI DO REZULTATA.

Koliko para i na koji račun, odmah šaljem! Ako bude "radna akcija" u vremenskom terminu kad nisam na terenu, drage volje ću uskočiti. Tko donosi roštilj, ja donosim meso?  (Kod nas su radne akcije prvenstveno klopanje i uništavanje gemišta da ne padne u ruke neprijatelju!) ;)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A3EOT

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 u: 16. Lipanj 2013, 19:58:23 »
Damire puno hvala tebi i svim ostalima koji se trude u održavanju R4 kao i ostalih repetitora i spreman sam pomoći u okviru svojih mogućnosti ...osobno ili financijski .... ili roštiljski itd..itd

73 de 9a3eot    Teo.  :)

Offline 9A5MVP

• Newbie
  • *
« Odgovori #8 u: 16. Lipanj 2013, 20:05:05 »
JA S AM ZATO DA ORGANIZIRAMO NEKI MARŠ NA UČKU NEŠTO KAO HAMPRIDE  I TO PJEŠICE  U PODNE OD PODNOŽJA DO VRHA UČKE    DA POKAŽEMO KOLIKO SMO JAKI

Offline 9A7BBD

• Senior Member
    • http://www.fly-high.com.hr
Nova situacija sa za i na R4
« Odgovori #9 u: 11. Rujan 2013, 20:39:12 »
Chat na fejsu sa jednim od "vlasnika" istra meta a na temu učke meteo stanice i repetitora.
Conversation started today

7:36pm
Alen Šterpin
Pozdrav Igore, hvala na snimci pijavica! Zanima me mogu li video objaviti na našem kanalu Youtube, naravno vas bi potpisali kao autora videa.

7:42pm
Igor Kizem
Bok Alen. Kako je završila prića sa postajom na kuli na učki koliko znam cijela je kula obnovljena  ni naš repetitor nije u funkciji još samo su pripremni radovi napravljeni. Za snimku odgovor je naravno za sad i ubuduće.

7:43pm
Alen Šterpin
hvala za snimku  što se postaje tiče spustit ćemo je ispod repetirora ovih dana, možda već sutra...
cilj nam je da radi nama, a vas da ne ometa, stoga smo odličili spustiti stanicu niže pa možete za nekoliko dana pogledati kako će to izgledati..

7:45pm
Igor Kizem
A da li ste promijenili tip postaje ??

7:46pm
Alen Šterpin
jesmo da, zašto?

7:47pm
Igor Kizem
Zato jer je stara postaja zbog slabe kvalitete odnosno oklopljenosti elektronike (kučišta) generirala smetnju na našem repetitoru :((

7:49pm
Alen Šterpin
a e za ovu nećemo znati dok repetitor ne bude u pogonu, nadam se da će bit sve ok.

7:59pm
Igor Kizem
E da nadajmo se. Hvala ti za info i pozdrav  e da ja još uvijek imam oklopljeni kabel sftp 4 parice oko 20 metara pa ako vam treba bolje da stavite to nego neku žicu bez veze :))

Offline 9A5TD

• Master in Training
Odg: R4 - 06-2014
« Odgovori #10 u: 07. Lipanj 2014, 10:03:33 »
Pocetak rekonstrukcije repetitora krece sa Uckom R4 danas nakon 13h. Pokusat cemo vratiti u normalan zivot R4 i prekoontrolirati ant.sistem na UHF-u. Ako sve bude Ok cujemo se popodne. O tehnikalijama nakon zavrsetka. Naravno da bi bilo dobro da neko bude i STANDBY ...

73...de EKIPA 

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
Odg: R4 - 06-2014
« Odgovori #11 u: 07. Lipanj 2014, 18:28:51 »
Ja sam malo predaleko za moj oblong u horizontali :-(
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #12 u: 07. Lipanj 2014, 23:16:41 »
NA ZALOST, za sada samo lose vijesti... Svasta sam vidio i probao ali ovo sto se desva na lokaciji Kule granici sa ludosti i crnom magijom. Kolicina intermodulacija prilikom prelaska repetitora u predaju je takva da sve gubi smisao. Oprema koja na radnom stolu ali i na vanjskoj anteni radi sa osjetljivoscu od -120 dBm uz cca 15W snage, na lokaciji dozivljava DEsens od cca 35 dB-a...Probano sa dva tipa duplexera, dvije razlicite antene, dvije odvojene antene uz koji BP filter i jos XYZ kombinacija.....

Zvuci nevjerovatno da bi bilo istinito !!!

Ocito je prilikom rekonstrukcije Kule dodano nesto po pitanju instalacija ili mogucih PN spojeva sto se ne vidi na prvu loptu....

Odlucili smo potrositi jos jedan dan cisto iz radoznalosti ali bojim se da sljedi trazenje nove lokacije !!

Offline 9A7KDT

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 u: 08. Lipanj 2014, 14:55:21 »
Kad odete gore pogledajte u  kakvome je stanju uzemljenje na objektu .
Možda ga je netko prilikom rekonstrukcije otpojio i zaboravio spojiti na glavni uzemljivač objekta.

73  darko

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #14 u: 08. Lipanj 2014, 18:57:40 »
Ceka nas naporan posao, no sve dok ne nadjemo uzrok stvaranja IM na objektu Kule bacamo sol u more. Nesto se promjenio nakon rekonstrukcije a ne znamo u cemu je problem. Uglavnom 1W izracen snage stvara niove IM-a od -60 do -80 dBm, ako uzmemo u obzir da rep. otvara vec na -118 dBm nije tesko izracunati kolika snaga ti treba na ulazu da to " PRESKOCIS "

Situacija za PLAKANJE, na jednom objeku VIP-a slicna stvar se desavala sa vido kamerom za nadozr, cim bi vatrogasni repetitor otisao u predaju odmah bi ulazni signal pao za > 20 dB-a,