Autor Tema: RADIO HRS 3-4 2012  (Posjeta: 4948 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
RADIO HRS 3-4 2012
« u: 17. Siječanj 2013, 18:12:07 »
Sa zadovoljstvom sam pročitao prilog Branimira, 9A2UP, u kojem opisuje svoj uspjeh na ARDF Kopaonik 2012, osnosno njegovoj "bronci zlatnog sjaja".

Stručno, jasno i - uzbudljivo!

Čestitam!

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Odg: RADIO HRS 3-4 2012
« Odgovori #1 u: 20. Siječanj 2013, 18:00:14 »
3VV jel gustas, stigao broj 2 (za 2013)  8)
Ona dual band gepejka 2m/70cm, skroz mi je poznata, nesto slicno sam vidio godinama nazad u nasem Radio HRS...

QV
Tek sam se sada iskobeljao iz pržuna pa ti nisam stigao ranije odgovoriti. Daklem, te se tvoje gepejke sjećam, čak sam si negdje i zabilježio da bih ju mogao napraviti mada nemam uređaj za 70 cm ali nek' se nađe zlu ne trebalo ;) Prekapajući stare brojeve Radio HRS-a nađem tvoj članak (Radio HRS broj 1/2006) ali usput, na sreću, otvorim i Radio HRS broj 6/2005 i u njemu nađem tri i dan-danas aktualna i kvalitetna (po mom skromnom mišljenju) članka koje svima toplo preporučam kao veoma poučno štivo:
1. na str. 29 B. Pasarić, 9A2HL piše "Jedno razmišljanje o operatorskim razredima";
2. na str. 30 R. Western, G3SXW (prijevod ?, pretpostavljam B.P.) piše "Otvoreno pismo Namjernim Ometačima";
3. na str. 30-32 B. Jusuweit, WA3PZO (prijevod B. Pasarić, 9A2HL) piše "Očajnički SOS".

Glede časopisa - QST 2/2013 je stigao u elektroničkom izdanju, papirnato još uvijek bludi po bespućima HP-a. Radio HRS dvobroj 3-4/2012 je stigao neki dan, dobar štos, napraviš dvobroj na 64 stranice (s koricama) i održao si obećanje o četiri broja za 2012 godinu. Do sada sam pretplatu na Radio HRS držao moralnom obvezom svakoga člana HRS-a ali sada sam odlučio biti amoralan i ne pretplatiti se za 2013 godinu.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A7ZZ

• Master in Training
« Odgovori #2 u: 20. Siječanj 2013, 18:18:43 »
Stvarno dobar štos  :D :D :D A da za iduću godinu napišu odmah broj 1-4 i tako jednim udarcem pobiju sve "muhe". Samo ni muhe nisu što su bile a to će se sigurno pokazati na broju pretplata za ovu godinu.Mislim da će mnogi (p)ostati amoralni.Bolje biti amoralan nego prevaren.
73 iz Broda na Savi-Viktor

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 u: 20. Siječanj 2013, 18:22:33 »
...A da za iduću godinu napišu odmah broj 1-4 i tako jednim udarcem pobiju sve "muhe". ...
Nikad ne reci nikad ;D
« Zadnja izmjena: 20. Siječanj 2013, 20:41:42 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #4 u: 21. Siječanj 2013, 00:25:16 »
Ja se ne osjećam prevarenim i pretplatit ću se ponovo. Uz postojeća 3 radioamaterska časopisa i još 4 druga hobističkih tematika, tih 70 Kn me neće pokopati. A i pisat ću za taj isti časopis, koliko više budem stigao, samo da opstane čim dulje. To je ipak plod truda velikog broja ljudi koji su u zadnjih 20 godina nastojali doprinositi, a ne uništavati i rušiti, kao što to glasni pojedinci imaju naviku raditi. Kažem "glasni" jer svojom glasnoćom pogrešan ostavljaju dojam "većine".

Na žalost, pisana riječ je još uvijek nekima strano tijelo i nastoje ga izbaciti čim dalje od sebe.
Za info, upravo sam uplatio 180GBP za 6 knjiga koje mi trebaju doći u narednih 10 dana. Ima ih i u digitalnom obliku, ima ih i u opciji kopiranja/printanja, ima ih i kod frendova za posuditi, no pisano slovo u mom vlasništvu je ipak nešto što je moje i ostaje mi na upotrebi dok mi treba.
S RadioHRS-om je ista stvar, uz razliku da on ne košta 180 funti, već tričavih 70Kn. Neki po popiju u jednoj rundi.

Fora dvobroja je blesava, svi znamo kako izgleda "dvobroj" i po sadržaju i po broju stranica... No, bolje i takav dvobroj, nego nikakav.
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj 2013, 01:52:37 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #5 u: 21. Siječanj 2013, 07:49:43 »
U naš klub stignu 2(dva)primjerka.Odem utorkom i fino pročitam ako ima nešto int.I uštedim 70 kn. ;)

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A7IOM

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 u: 21. Siječanj 2013, 08:39:45 »
Ja volim imati poredan HRS po godištima pa kad mi se prohtije otvorim i čitam. One brojeve koje nisam imao skidao sam sa dostupne stranice HRS i kompletirao isprintane. Šteta što nema ocjena novih uređaja, po cijeni snošljivih nama običnim "pučanima". Nekakvih teme koje nisam našao tražim po drugim dostupnim stranicama. I da skratim monolog, ostajem i dalje vjeran HRS-u, malo nas ostavljaju u iščekivanju od broja do broja. Situacija takva, kakva je, šuti, trpi i plivaj
73 svima de 9A7IOM, Josip, Virovitica

Online 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #7 u: 21. Siječanj 2013, 16:13:17 »
Josipe pozlatile ti se riječi!
Jedino, možda, ono ''šuti''…
Ne treba uvijek šutjeti, jer tako neopravdano dolaze do izražaja oni koji su previše
''bučni '' (npr. ja  ;) ), nevažno da li su u pravu ili ne.

Što se tiče RadioHRS-a, previše je bučnih koji nisu u pravu tj. onih koji ne žele shvatiti
situaciju pa galame kako je ''puno'' dati 70,00 HRK za naš časopis, a nije im puno dati
za tiskano izdanje ARRL-ovog časopisa i članstvo u ARRL-u.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #8 u: 21. Siječanj 2013, 17:06:26 »
Ovo ulazi vec u kategoriju Feral tribune, negdje sredina, Greatest sh...

1. Kao prvo ne radi se o iznosu koji se daje za casopis, nego se radi o principu.
2. Dakle, ako si nesto platio onda to ocekujes da ces i dobiti, sto je obecano
3. Ne ocekujes da ces biti prevaren na bilo koji nacin (svaka slicnost sa dvobrojem je slucajna)
4. Svatko ima pravo na odabir gdje ce utrositi svoj novac
5. Ne protivim se misljenju onih kojima ovakav model izlazenja casopisa odgovara, ja samo iznosim svoj stav
6. Vezano za tocku 5. nikad nisam uspio shvatiti draž sado-mazo pristupa
7. Mozemo mi biti glasni koliko ocemo, ali statistika je neumoljiva, izgleda da se Časopis štampa za dva broja po klubu a ostatak se podijeli HZTK-i, par brojeva u knjižnice, a najmanji broj ide direktnim preplatnicima
8. Uostalom, da li se može saznati konkretan broj pretplatnika bez radio klubova?
9. Do sada sam za časopis napisao nekih sedamdesetak članaka (mislim da jesam)

QV

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #9 u: 21. Siječanj 2013, 17:20:44 »
Martine, o čemu ti...? Lijepo ti Adam napisa u prvoj točci, ali hajde da i ja ponovim: Radi se o načelu, ne o novcima. Samo i isključivo o tome! Jesi li ti u stanju to shvatiti? Bojim se da nisi :-[ A tako je jednostavno da jednostavnije ne može biti ::)
73 Damir 9A3VV

Offline 9A3JB

• Senior Member
« Odgovori #10 u: 21. Siječanj 2013, 18:30:50 »
Potpuno se slažem s onima koji žele a ne žale se, da časopis opstane!
I meni je neshvatljivo da stalno istjerivamo neku "pravicu" oko toga  dal mi se nešto sviđa ili ne?
Zaista je žalosno da postavljamo to pitanje i stalno iznosimo kritike!
Meni osobno se u ovom zadnjem broju časopisa ništa ne čini zanimljivim za "moje " gledanje radioamaterizma!...ali ljudi moji....pa zar ćemo tako gledati?
Svaka čast ekipi iz ARG-a i svima koji nešto rade i trude se da izađe novi broj časopisa!
Sami ćemo pokopati i ovaj naš lijepi hobi , a s njim i nas same! Što će ostati iz nas! ??
Ja osobno smatram da bi svatko od nas članova HRS-a trebao dati svoj doprinos tamo gdje može , a naročito:

- primati časopis
- koristiti QSL biro
- imati sve diplome koje izdaje Savez

Nemojmo više prebrojavati krvna zrnca i pretakati iz šupljeg u prazno...zaboravimo "jal" i budimo a m a t e r i  i to još radio!

Lijepi pozdrav svima ...i doprinesimo bar to malo...jer zaista je malo!

Mike 9A3JB

P.S.

Imamo li namjeru obilježiti godinu Tesle? Ne Savez...već pojedinci ?

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #11 u: 21. Siječanj 2013, 19:28:46 »
I meni je neshvatljivo da stalno istjerivamo neku "pravicu" oko toga  dal mi se nešto sviđa ili ne?
Zaista je žalosno da postavljamo to pitanje i stalno iznosimo kritike!

Mike, nije pitanje samo da li ti se nešto sviđa ili ne nego je pitanje da li HRS stvarno misli da smo toliko glupi da možemo progutati "dvobroj" ?
Zar ti nije žalosno što HRS nikako da održi ono što zacrta kao plan i preuzme kao obvezu.

Ja osobno smatram da bi svatko od nas članova HRS-a trebao dati svoj doprinos tamo gdje može , a naročito:
- primati časopis
- koristiti QSL biro
- imati sve diplome koje izdaje Savez

Mogao si na listu dodati i trajni nalog naslovljen na HRS sa svrhom "što god im ustreba" i voila - sve što jedan normalan i pristojan radioamater treba napraviti je nabrojeno. Šalu na stranu, zar je ovo zaista ono gdje bi NAROČITO trebali davati doprinos??

Nemojmo više prebrojavati krvna zrnca i pretakati iz šupljeg u prazno...zaboravimo "jal" i budimo a m a t e r i  i to još radio!

Da, najlakše je sve pod tepih i idemo dalje .... A zašto ne bi napravili clean start?
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #12 u: 21. Siječanj 2013, 21:15:25 »
Ljudi moji ne treba se prepirati i to bez razloga.Spustite balun na zemlju.Ako je ovo slobodna zemlja onda svatko ima pravo na slobodan izbor bilo čega.Netko neće pretplatu na časopis jer mu možda žena neda 70kn i fiju. ;)
Netko pak iz inata,nekih principa itd.Ali Bože moj,svatko ima pravo na vlastiti izbor i o tome nema diskusije.
Dali Talijani razglabaju hoće ili neće kupovati Radio Rivistu ??? Dajte,molim vas..... ::)
Prošlo je vrijeme Socijalizma. :P

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #13 u: 22. Siječanj 2013, 09:19:09 »
Uvijek jedna te ista tema, a sad se istražuje sloboda volje i ekonomska opravdanost, pa ja predlažem probnu reformu prema željama "liberalne opozicije" u trajanju od cca godinu dana, da vidimo kako će se to svidjeti članstvu. Bilo bi zgodno ovo objaviti u narednom broju časopisa, da se pokrene javna rasprava.

1. Raspustiti HRS. Predviđeni budžet prepustiti Liniću.
2. Obustaviti izdavanje časopisa.
3. Obustaviti uplaćivanje tih bijednih 80/150Kn članarine tokom trajanja "eksperimenta".
4. Ukinuti QSL biro u ovoj formi i uvesti plaćanje za njegovo korištenje prema komercijalnim osnovama, npr 100Kn po paketu u dolasku ili odlasku. Novac uplatiti na račun QSL managera.
5. Uvesti FCC sistem izdavanja znakova, sa znakovima krenuti od početka, svima 3 slova, pa dalje prema cijenama (3 slova =100kn/god...1 slovo=300Kn/god) i kriterijima (DXCC+polaganje ispita i CW) koja definira HAKOM. Ispite ponovo prepustiti HAKOM-u, kao i relicenciranje uz ponovni ispit.
6. Ljilju hitno poslati u mirovinu, kao što smo to mogli pročitati iz pera 9A2JG. Pa da vidimo kako će se rješavati problemi kad će ih morati rješavati svatko sam.
7. Komercijalizirati izdavanje diploma (100 Kn/diploma) i učešće u takmičenjima (50Kn po obradi rezultata). Novac uplatiti autorima robot softvera i njihovim administratorima.
8. Ugastit repetitorsku mrežu i rad repetitora komercijalizirati kroz formu pretplate - upaliti određeni repetitor ako se pojavi dovoljan broj pretplatnika, novac uplatiti na račun onih koji ga održavaju.
9. Komercijalizirati pristup svim HRSovim stranicama i forumima i uvesti pretplatu. Novac staviti na raspolaganje onima koji sajtove hostaju i održavaju.
10. komercijalizirati korištenje prostorija radioklubiva - plaćanje najma HZTK, općinama i gradovima.

I brzo će se vidjeti koliko "ne valja" ovo što sad imamo i kakva će nam biti financijska konstrukcija. Na muci se poznaju junaci.

Uvijek je tako, ljudi shvate šta su imali onda kad to izgube. Tada krene kuknjava: "Mogli smo više doprinjeti, nismo trebali sve rušiti, šta nam je bilo?", no više je kasno. Isto će vam biti i sa RadioHRS-om. Lako je pljuvati i uništavati nečiji dugogodišnji trud. Treba raditi.

Moj drugi (raniji) predlog ima samo jednu točku i kaže da se članarina poveća na 150Kn i časopis isporučima svima. Klubovi imaju veću članarinu od Saveza, a najčešće za člana ne rade ništa. Bilo je predloga da se omogući diretkno članstvo u Savezu, no to na žalost ne prolazi...
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj 2013, 09:40:34 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A3JB

• Senior Member
« Odgovori #14 u: 22. Siječanj 2013, 10:01:17 »
Boris , ja predlažem nadopunu tvoje nadopune!

Trebamo ODMAH postaviti 3TY  za sveopćeg vladara i moderatora neke nove asocijacije! Zašto da gubimo vrijeme ovako kad je anarhija ionako sveprisutna želja nekih kao idealan oblik društva i odlučivanja!

Čovjek jednostavno uvijek ima preko nekoliko komentara zašto nešto treba  "ab ovo" odbaciti i popljuvati , a ja još nisam  naišao niti na jedan njegov prijedlog da će on osobno nešto napraviti kako bi konačni izašli iz "mraka" sadašnjice!

I prijedlog moderatoru foruma - daj uvedi sistem "Sulejman" , pa ako netko hoće pisati na forumu - nek prvo uplati bon kako bi dobio "ulaznicu" za pisanje kao tamo za gledanje unaprijed epizode! Čini mi se dobar način da podebljamo blagajnu Saveza jer bi od napisanih gluposti imali bar neke koristi!

.....i zato ....nemojte više ništa predlagati kako bi pomogli...a ne .....uzmite limun kako bi imali što više sline i mogli dobro pljunuti!