Autor Tema: RADIO HRS 3-4 2012  (Posjeta: 4935 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
Odg: RADIO HRS 3-4 2012
« Odgovori #15 u: 22. Siječanj 2013, 10:14:03 »
Evo, da i ja pljunem:

Dubus
Broj izdanja: 4
Cijena: 60 EUR
Broj zanimljivih članaka po broju: 1-2
Trajanje čitanja: max. pola sata
Prednosti: sitna slova (potrebno povećalo), mikroformat, nije full color print, nepotrebno skup, većina objavljenih članaka dostupna na Internetu

RadioHRS:
Broj izdanja: 3-4
Cijena: 70 Kn
Broj zanimljivih članaka po broju: min. 10tak
Trajanje čitanja:  min. 2h
Nedostaci: čitanje bez povećala, odličan kvalitet papira, full color tisak, veliki format, niska cijena

Upravo sam dovršio čitanje odličnog Perinog članka o pojačalima, a do Kopaonika još nisam ni došao. Dubus sam prožvakao u 3 listanja i odložio ga na policu da čeka izradu pretpojačala o kojem je su pisali u prošlom broju.

A da pokrenemo inicijativu da se ugasi i Dubus u paketu sa RadioHRS-om?
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj 2013, 10:30:24 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #16 u: 22. Siječanj 2013, 11:42:34 »
Kako je lako nekoga ocrniti i proglasiti nepoželjnim bez imalo stida i argumenata.
Zar je sramota reći "Car je gol" ako je to istina?
Ni u jednom trenutku nisam osporio zasluge ljudima koji rade na časopisu. Osporio sam tvoj stav Mike da svi moraju misliti jednako - onako kako ti misliš.

Upravo sam dovršio čitanje odličnog Perinog članka o pojačalima

I ja isto. Oduševio sam se kad sam pročitao naslov. Pomislio sam da će tu biti materijala za par brojeva a tematika me itekako zanima.
BTW, koliko si grešaka u njemu pronašao?  ;D

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3JB

• Senior Member
« Odgovori #17 u: 22. Siječanj 2013, 12:02:48 »
Ivo, prvo skoči pa kaži - hop!

Bilo bi zaista lijepo da i od tebe čujemo po prvi put nešto POZITIVNO , ma bilo o čemu!

Za promjenu mogao bi nam reći, predložiti, pokazati i  ti svojim svijetlim primjerom i djelom kako se to radi !

Obuci cara da se ne prehladi!

I , naravno nema ljutnje!

Mike

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #18 u: 22. Siječanj 2013, 13:01:18 »
Mike,

bez uvrede ali više ne nasjedam na te GG,XX,... fore "a što si ti napravio".
Puno ljudi u RH nije ništa napravilo a ipak ih se pita za mišljenje npr. na izborima. To je sastavni dio demokracije. Pa je tako i moje pravo da komentiram, bilo pozitivno bilo negativno, stvari koje se događaju u Savezu čiji sam član tj. član njegove članice  :) ne samo jer je to moje pravo nego i zato jer sam zaista uvjeren da dobronamjerna kritika može uroditi plodom tj. popravkom stanja ali naravno samo ako "padne na plodno tlo". Nažalost, moje je osobno iskustvo da je tlo sve samo ne plodno.

Što se pisanja za časopis tiče, nismo svi stvoreni za to a i jasno i glasno sam rekao da dok se MORA primiti naknada za objavljeni članak dotle će jedan dio ljudi, koji bi inače nešto napisali, u širokom luku zaobilaziti tu čast jer im se ne radi porezna prijava na kraju godine. Osim toga skloniji sam tome da urednik definira sadržaj koji bi se objavio pa pozove ljude da na tu temu nešto napišu a ne da svatko piše sve i svašta i pošalje a onda on izabere nešto tek toliko da popuni časopis i odradi kvotu.

Usput, u potpunosti potpisujem sve što je Adam napisao i pozivam Stručne službe da odgovore na postavljeno pitanje.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #19 u: 22. Siječanj 2013, 19:26:56 »
I ja isto. Oduševio sam se kad sam pročitao naslov. Pomislio sam da će tu biti materijala za par brojeva a tematika me itekako zanima.
BTW, koliko si grešaka u njemu pronašao?  ;D

Koje te zanimaju, pravopisne ili tehničke? U principu, meni je to nebitno, tom temom se bave helikopteraši, nema smisla da im oduzimam posao. Osobno cijenim Peru i nema smisla da sad tražim dlaku u jajetu radi dlake, čak niti radi jajeta...

Pa je tako i moje pravo da komentiram, bilo pozitivno bilo negativno, stvari koje se događaju u Savezu čiji sam član tj. član njegove članice  :) ne samo jer je to moje pravo nego i zato jer sam zaista uvjeren da dobronamjerna kritika može uroditi plodom tj. popravkom stanja ali naravno samo ako "padne na plodno tlo".

E vidiš, nisi u pravu. Činjenica je da svatko ima pravo kritizirati, pa se tu vraćamo na onu velikog mislioca Clinta Eastwooda koji je rekao: "Opinions are like assholes. Everybody's got one." Kritika ne može uroditi apsolutno ničim dobrim, ako nije konstruktivna, a to konkretno znači da uz kritiku mora ići i predlog rješenja problema. Ideja ne mora biti dobra, ne mora biti točna, no mora je biti. U protivnom je to mlaćenje prazne slame, a jednog takvog mlatioca već imamo, novi nam stvarno ne trebaju.

Što se pisanja za časopis tiče, nismo svi stvoreni za to a i jasno i glasno sam rekao da dok se MORA primiti naknada za objavljeni članak

Tko to kaže? Ja ju ne primam i nemam ju namjeru niti primati.

Usput, u potpunosti potpisujem sve što je Adam napisao i pozivam Stručne službe da odgovore na postavljeno pitanje.

Adam je svojevremeno rekao da hoće da mu se u trošku njegove članarine 4x godišnje dostavljaju QSL-ke na njegovu adresu. Nakon toga ga malo tko shvaća ozbiljno. :-D

Ja i dalje apeliram na HRS da se uvede članarina od 150Kn za sve (osim za učenike, penziće i obiteljske članove), te da se časopis isporuči svima (osim obiteljskim članovima, čemu 3 časopisa pod jednim krovom), a da se piskaranja stimuliraju npr. oslobađanjem od plaćanja članarine ako se objavi cca 5 članaka godišnje ili neka takva finta. Uz to apeliram da se omogući direktno članstvo u savezu ili nekom "saveznom klubu", no to je tema za neki drugi topic.
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj 2013, 19:30:03 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris