Autor Tema: Časopis HRS-obećani  (Posjeta: 16739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Odg: Časopis HRS-obećani
« Odgovori #30 u: 22. Rujan 2009, 22:22:52 »
Bolji, bolji... U stvari ni sadržaj jednog ni sadržaj drugog više nemam šanse konzumirati :(
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #31 u: 23. Rujan 2009, 01:20:19 »
Sta taj djecji casopis QST ima isto sa nasim svjetskim HRS-om. Nije mu ni do koljena ni po kvaliteti papira ni po kvaliteti uredjenja. Ali koliko vidim jos uvijek ga nema, cak ni najave kad ce izaci. Valjda su honorari stigli na vrijeme, a za casopis nije vazno. Glavno je da ima dosta materijala koji glavni urednik ne zeli podjeliti sa nama.

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #32 u: 23. Rujan 2009, 16:25:01 »
Budimo realni Leone, QST izlazi od 1915 godine (imaju ga cijelog na CD-ima!), Radio HRS u raznim oblicima, opet ako se ne varam, od 1992 godine. Što bi rekli razlika je u diferenciji ;D. Dakle, QST je imao vremena, a bome i financijskih resursa (što bi rekao naš ljubljeni predsjednik RH) za razviti se u respektabilan, ako ne sadržajem a ono barem obujmom i bogatstvom boja, časopis dok Radio HRS još uvijek napadaju dječje bolesti i kako stvari stoje još će ga dugo, dugo opsjedati... Bojim se da je traženje krivnje u samo jednoj osobi, a ne u sustavu kao takovom, u najmanju ruku nezrelo. Zašto se nitko ne upita kako to da je HRS i nakon 17-18 godina postojanja još uvijek ustrojen na boljševički način. I ne samo HRS, tu je i HZTK (ex Narodna tehnika) i, budimo realni, naš zakonodavni aparat. Vidi se to iz zakonske regulative koja određuje i sadržaj našeg Statuta. Ali i iz posvemašnje nevoljkosti svih koji su ovih godina dolazili na čelo HRS-a da makar pokušaju zakonodavcima objasniti kako je boljševičko doba iza nas. Po svemu sudeći tu nema pomoći, treba čekati da biološki sat odradi svoje i na scenu dođu naši praunuci jer su nam i unuci otrovani boljševizmom (mi ih trujemo lamentirajući pred njima o divnim prošlim vremenima kad je sve bilo besplatno i kad je važilo načelo radio-ne-radio-svira-mi-radio!).

I u tim i takovim uvjetima očekivati redovito izlaženje časopisa od saveza koji je u gabuli iz koje se ustrojen i financiran na ovakav način nikada niti neće izvući, zbilja je iluzorno!

Ne znam je li ovo off topic ili nije, ali da ima veze sa izlaženjem našeg časopisa - ima, ima...
« Zadnja izmjena: 23. Rujan 2009, 18:22:50 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A5CY

• Master in Training
« Odgovori #33 u: 13. Listopad 2009, 10:48:13 »
pozdrav čitoljupci....
obavješteni smo da je časopis broj. 4 (135) jučer (12.10.2009.) poslan na naše adrese.

ja bih samo dodao.....
stigao u Daruvar.

samo da je vremena odmah prolistati ga.......  :'(

73

Dean

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #34 u: 14. Listopad 2009, 15:11:00 »
Dobro veli ona stara "Strpljen - spašen"! Doš'o i meni časopis, još ga nisam stigao otvoriti. Istina, osjetno je tanji od prošlog ali što se može, nadajmo se da je ovo samo prolazno i da će nam se časopis opet nadebeliti :)

Uups, jubilarni petstoti post, idem si nazdraviti! :) Dobar izgovor para vrijedi ;)
« Zadnja izmjena: 14. Listopad 2009, 15:13:53 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto deseta nam je tek
« Odgovori #35 u: 14. Listopad 2009, 16:12:39 »

samo da je vremena odmah prolistati ga.......  :'(

A to ti je tako kad nisi htio ostati umrežen nego si otišao u "uličare".  ;)

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto deseta nam je tek
« Odgovori #36 u: 14. Listopad 2009, 16:47:53 »

Uups, jubilarni petstoti post, idem si nazdraviti! :) Dobar izgovor para vrijedi ;)

Živio ti nama a i mi tebi!

Offline 9A4MF

• Master in Training
« Odgovori #37 u: 15. Listopad 2009, 07:46:37 »
Pozdrav svima
Časopis je ipak stigao ali sam ga nekoliko puta dobro prolistao i tražio i nisam našao, pa me veoma razočaralo uredništvo časopisa: zašto, da pojasnim:
U broju 3 /(134) je naš UKV mng objavio službene rezultate UKV natjecanja «Bljesak 2009» koji se bitno razlikuju od službenih rezultata koje je natjecateljska komisija obradila prema važečim  propozicijama. Kada sam to pročitao i vidio pogrešku razgovarao sam sa 9A4M UKV mng i poslao njemu  i uredništvu ispravne Službene rezultate, te mi  je bilo obećano da će u slijedećem broju biti objavljena isprika i stavljen link da se mogu vidjeti službeni rezultati. No u ovom slijedećem broju nema ama baš niti linka a kamoli slovo isprike za objavljivanje krivih rezultata. I što sada, ljudi koji samo čitaju časopis a nemaju internet, doči će po pehar a njega nema pa nema.
Zato sve koje zanimaju Službeni rezultati UKV natjecanja «Bljesak 2009» mogu pogledati na: hamradio.hr/9a4u

Lijepi pozdrav iz Lipika

73 de Miro
 ;)

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #38 u: 15. Listopad 2009, 08:41:21 »
.... No u ovom slijedećem broju nema ama baš niti linka a kamoli slovo isprike za objavljivanje krivih rezultata...

Stranica 35, dolje, desno.

73

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A4MF

• Master in Training
« Odgovori #39 u: 15. Listopad 2009, 12:31:40 »
Hvala Emire

Moja isprika uredništvu, ali su to ipak trebali staviti na vidljivo mjesto

73 de Miro

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #40 u: 15. Listopad 2009, 13:35:28 »
Po mogućnosti na naslovnu stranicu  :o

Offline 9A4SS

• Junior Member
  • **
« Odgovori #41 u: 10. Studeni 2009, 18:29:14 »
HRS novosti 
Utorak, 10 Studeni 2009 17:09 
Nije novost, nije ni vijest, ali da ne bude zabune - sve priloge za RADIO HRS autori mogu do izbora novog urednika slati kao i do sada na istu adresu. Naredni broj časopisa polako se sređuje, sve ide uobičajenim ritmom.

Naredni broj će bez problema dostići zacrtane 52 stranice i kako bi rekao Uncle Sam - business as usual...

Pozdrav svima,
baš me zanima tko je autor ovog članka na naslovnoj stranici, pogotovo stoga što se naredni broj polako sređuje i što sve ide uobičajenim ritmom. Za mene bi uobičajeno bilo da je naredni broj izašao još prošli mjesec pošto bi na njemu trebalo pisati broj 5 rujan/listopad a autor se još hvali kako sve ide uobičajenim ritmom, a već je 10. studeni )ili je možda tek 10. studeni.

73, Stjepan

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #42 u: 10. Studeni 2009, 22:32:02 »
Zna li se ko će biti novi glavni urednik?Ja sam načuo jedno ime ali nije mi spojivo u glavi s obzirom na njegove dosadašnje istupe.

9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #43 u: 11. Studeni 2009, 00:04:03 »
Jesi li već skupio dovoljno pljuvačke da ga dostojno dočekaš?
73 Damir 9A3VV

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto deseta nam je tek
« Odgovori #44 u: 11. Studeni 2009, 00:28:51 »

Bogami je 9A4SS u potpunosti u pravu-ja ga više ne uzimam najvjerovatnije-dosta je ovog mazanja očiju, ubjeđivanja i opravdavanja-
neki vrijeđaju psovkama i ništa-neki ne smiju napisati ni istinu da odmah ne skaču moderatori-pretjeralo se, stvarno  - 9A6AKD

Stvarno su moderatori pretjerali. Naročito zato što ti u jednoj temi miješaš kruške i jabuke a oni ti ostave post.
Ovo je tema o časopisu i što moderatori imaju s tim ?

Čim se pojave troublemakeri, pričuvni odmah skaču iz busije.

NHF