Autor Tema: Logiranje na web  (Posjeta: 7126 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A8A

• Master
Logiranje na web
« : 09. Srpanj 2009, 21:09:10 »
9a2d, Dražen i 4 Gostiju pregledava ovu temu

Od kuda sada Dražen medju radioamaterima ??
Ili se možemo prijavljiavti i pod imenima??

73's Mark

GG
« Zadnja izmjena: 09. Srpanj 2009, 21:48:11 9a6c »

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Odg: Logiranje na web
« Odgovori #1 : 09. Srpanj 2009, 21:43:28 »
Moje mišljenje je, normalno, otišlo u koš. E, od sada ja stupam u akciju, a neki neka čuvaju gaće, i nemojte samo reći da niste bili upoznati sa problematikom.

73 de 9a2d

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #2 : 09. Srpanj 2009, 21:50:05 »

73's Mark

Mark, ovo ne spada u ovu temu.

Sustav ili korisnik odaberu osobno ima kao vidljivo ime na forumu i odatle Dražen. Radi se o 9A7JOM, prema tome sve je OK.

A s druge strane članovi HRS su i mnogi ARG zaljubljenici od kojih dobar dio nema pozivni znak.

Za gaće ćemo lako.

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 : 09. Srpanj 2009, 22:01:44 »
Pozdrav svima,naravno posebno pozdravljam mog predsjednika,a da moderatori nebi krivo tumačili ovo,pa da za isto nebi nedaj bože dobio kakovu kaznu,gospodin Vlado Živković 9A2D je predsjednik RA kluba u kojem sam i sam član,daklem sem što posebno pozdravljam predsjednika ,predsjedniče svekolika podrška.
73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #4 : 09. Srpanj 2009, 22:02:36 »
Dubioze oko logiranja...

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #5 : 09. Srpanj 2009, 22:04:15 »
Po dalmatinski, gaće i mudante nisu jedno te isto.

73 de 9a2d

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #6 : 09. Srpanj 2009, 22:09:17 »
Ajde ljudi, lakše malo, nećemo sad u raspravu o mudantama...

Ako smo riješili problem logiranja, ajdemo dalje.

Želje i pozdrave na osobni mail...

GG

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #7 : 10. Srpanj 2009, 07:11:37 »

73's Mark

Mark, ovo ne spada u ovu temu.

Sustav ili korisnik odaberu osobno ima kao vidljivo ime na forumu i odatle Dražen. Radi se o 9A7JOM, prema tome sve je OK.

A s druge strane članovi HRS su i mnogi ARG zaljubljenici od kojih dobar dio nema pozivni znak.

Za gaće ćemo lako.

GG

Pozdarv !

Ok, da tema ne spada pod onu drugu temu!

Meni je nelogično da radio amater koji ima pozivni znak upotrebljava svoje ime kod logiranja?
Kako mu software to uopće dozvoljava?
Ako je ovo radio amaterski WEB onda se mogu logirati samo radio amateri sa pozivnom oznakom,
a svi drugi mogu čitati do kada im volja i to bez logiranja ?
Neznam možda sam u krivom? Ali to mi se ćini kao logčnim....?

73's Mark

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #8 : 10. Srpanj 2009, 07:17:27 »
Usprkos apelu od neki dan, na naslovnici HRS web-a, eto neko se i prošvercao. To je DOKAZ da sustav ne funkcionira, jer nas neko, od radioamatera, hoće svrstati u istu ravan sa sakupljačima salveta, a na što nas par u Dalmaciji upozorava od početka devedesetih.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #9 : 10. Srpanj 2009, 07:56:24 »
Meni je nelogično da radio amater koji ima pozivni znak upotrebljava svoje ime kod logiranja?
Kako mu software to uopće dozvoljava?
Ako je ovo radio amaterski WEB onda se mogu logirati samo radio amateri sa pozivnom oznakom,
a svi drugi mogu čitati do kada im volja i to bez logiranja ?
Neznam možda sam u krivom? Ali to mi se ćini kao logčnim....?

Hi Mark.

Forum koji koristimo na hamradio.hr ima dva načina zapisivanja imena korisnika: korisničko ime i pravo ime. Korisničko ime mora biti pozivna oznaka. S obzirom da se svaka registracija ručno pregledava, i u ovom je slučaju taj uvjet zadovoljen. Kada pogledaš "Tko je online" na portalu, nećeš vidjeti Dražen (u ovom slučaju) nego 9A7JOM.
Sve se prijave preslikaju i na forum, i Dražen i tamo postoji kao 9A7JOM. No, njegovo ime je Dražen, i to je naveo prilikom registracije, a s obzirom da forum prikazuje to ime, to si ti i vidio. Postoji skripta koja se izvrti svakih nekoliko dana i koja promijeni to ime u pozivnu oznaku (ako to netko od moderatora ne napravi prije).

Možda je malo zbunjujuće, no s obzirom da istovremeno koristimo nezavisna dva sustava, njihova integracija nije savršena. Za eventualna pitanja stojim na raspolaganju :)

Marko, 9A8MM

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #10 : 10. Srpanj 2009, 09:26:13 »
Od benigne primjedbe do teorije zavjera u nekoliko koraka...

Marko je rekao sve, ali - na forumu imamo otvorene i teme o tehnici i ARG, gdje participiraju i članovi saveza koji nemaju pozivnu oznaku pa...ali...itd...

U PRAVILU - registriramo se pozivnom oznakom.

Nadam se da je sada sve jasno.

Na kraju moram ukoriti dežurnu službu na forumu zbog zakašnjele reakcije i to na temelju tuđeg posta - korisnika tipa "Dražen" bilo je i prije pa su dovedeni u red bez puno halabuke i dokaznih postupaka o funkcioniranju sustava.

Vjerojatno se za debele novce mogu dobaviti daleko savršeniji sustavi i ako povećamo članarinu za par sto posto, mogli bi uskoro uživati u njihovim blagodatima.

A dotlen - poklonjenom konju u zube se ne gleda...

Aj živili mi...

GG

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #11 : 10. Srpanj 2009, 10:08:44 »

A dotlen - poklonjenom konju u zube se ne gleda...

GG

Ne bih se složio sa ovom presmjelom tvrdnjom. HRS dobija velike novce, a ako je za ovu stvar potrebno više, neka ih preraspodjeli.
Od predzadnje i zadnje Skupštine čekamo objavljivanje stavki u proračunu za PR čvorišta repetitore i još ponešto, i , upravo , shodno obećanju novog Predsjednika, nismo ih dočekali. Za sada.

Ima još, ali za IO.

Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #12 : 10. Srpanj 2009, 11:29:03 »
Ima logike, ali nema temelja.

Vrime će pokazat ko je u pravu...

GG

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #13 : 01. Listopad 2009, 19:18:24 »
ma kod prijave odn unosa podataka za pasword i login MORA biti upisani POZIVNI ZNAK a ako se netko srami svog pozivnog znaka ili ima neke skrivene namjere pa taj znak ne upise onda mu se nesmije dozvoliti da se uopce prijavi pod nekim drugim nazivom osim svoje pozivne oznake i tocka, kaj se tu ima mudrijati pa ljudi moji to su samo radioamaterski forumi i samo se radioamateri sa svojim pozivnim oznakama mogu prijavljivati...
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #14 : 26. Lipanj 2014, 22:49:14 »
nekak mi je u friškom sjećanju da je vrlo nedavno pročišćena baza korisnika i da su navodno maknuti svi ex nešto znakovi...

a sad u par dana u oglasima T9 netko... modulator odobrio... prošlo zahtjevnu proceduru...

opet budem ja kriv da pravim problem s oglašavanjem? skoro sigurno...

p.s. kad konačno netko bude rekao: e, stvarno, ja sam kriv... moja greška... ne vjerujem...
Prodajem ili mijenjam opremu...