Autor Tema: Radio HRS  (Posjeta: 19938 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
Odg: Radio HRS
« Odgovori #60 u: 04. Listopad 2012, 16:57:56 »
A što drugo? I košta me puno manje nego HRS-ove usluge ;D I to u dva izdanja - papirnatom i online pa kako mi kada paše tako ga i čitam ;) I ima se što pametno pročitati!

Po kojem ''računu'' te to košta manje ?  :o

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #61 u: 04. Listopad 2012, 18:47:16 »

Pa, ZNA SE po kojem - "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"  ;D
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #62 u: 04. Listopad 2012, 21:52:54 »
...
...
Martine, jesi li ti prirodno znaš već što ili se samo takvim predstavljaš? Pogledaj koliko košta godišnja pretplata na QST koja ti donosi dva izdanja (papirnato i online) i još neka članska prava ARRL-a koja meni baš i ne trebaju. Jedino koristim tu i tamo alias e-mail adresu mojznakatarrltočkaorg. Onda to usporedi sa 800 kuna koliko sam ove godine dao za sebe suprugu i sina (članarina klubu, članski doprinos HRS-u i jedna pretplata na Radio HRS). Ako se pretplatiš samo na online izdanje to je još jeftinije, ali ja ovako star, konzervativan, zaostao, više volim uzeti papirnato izdanje u ruke pa ga laganini listati i guštati. Papirnato izdanje QST-a dobijam između 15. i 20., najkasnije do 23. u mjesecu za naredni mjesec. Usporedi onda ta dva iznosa pa ti možda bude jasna računica. Ako ne - a što ti ja mogu, tvoj problem, ne moj! Dobiješ i člansku iskaznicu ARRL-a a ni ja ni XYL ni sin za ovih dvadesetak godina nikada ne dobismo članske iskaznice HRS-a, a niti klub u kojega smo se učlanili ne dade nam članske iskaznice. Dobro, ne sitničarim ja, ne moramo ih dobiti kad do sada nismo, ali ako se glavešine HRS-a ne drže statutarnih odredbi e to je nešto što se mirne duše može nazvati notornim bezobrazlukom da ne upotrijebim jednu težu ali daleko primjereniju riječ!
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #63 u: 05. Listopad 2012, 17:12:54 »
Damire, nekako imam dojam da svaku našu forumsku raspravu doživljavaš kao napad na sebe.
Uvjeravam te da griješiš. Ja nemam ništa protiv tebe, a to što se sa nekim tvojim razmišljanjima
u forumskim raspravama ne slažem znači upravo to – ne slažem se sa nekim razmišljanjima u
nekoj temi i tu sve završava. Ni moji najbolji prijatelji se u svemu ne slažu sa mnom i to mi kažu.
Uostalom zato mi i jesu prijatelji (inače bi bili ulizice). No, vratimo se temi, a to je naš časopis.
Kad već uspoređujemo QST i Radio HRS, mislim da bi bilo pošteno reći nešto o QST-u za većinu
koja ga ne prima.

Članstvo u ARRL-u, najjeftinija opcija za strance, je 39,00 dolara godišnje i ona uključuje QST
u digitalnom obliku. (Tu su i druge pogodnosti, a za strance je donedavno najkorisnija pogodnost
bila kod osvajanja DXCC diploma).

Upravo sam prelistao dva posljednja broja QST-a, za rujan i listopad 2012.
Evo kratke ''recenzije'' sadržaja:

QST rujan 2012. - ukupno 160 stranica.
NITI JEDNA JEDINA KONSTRUKCIJA, NULA, ZERO!
REKLAME PREKO CIJELE STRANICE : 77 STRANICA
Antene: 8 str.
Sadržaj: 2 str.
Iz ARRL-a, događanja u SAD i sl.: 21 str.
Rezultati ARRL phone natjecanja: 7 str.
Pisma čitatelja: 1 str.
Razno: 23 str.
Recenzija uređaja/opreme: 7 str.
Recenzija knjiga (ARRL izdanja): 3 str.
Stalne rubrike (The Doctor is In, Hands on Radio, Hints & Kinks, The World Above 50 MHz,
How's DX? ): ukupno 11 str.

QST listopad 2012. - ukupno 168 stranica
REKLAME PREKO CIJELE STRANICE:  88 STRANICA
Konstrukcije (Linear za 2 m 1 kW, Satellite CAT Interface): 9 str.
Antene: 8 str.
Sadržaj: 2 str
Iz ARRL-a, događanja u SAD i sl.: 22 str.
Pisma čitatelja: 1 str.
Razno: 20 str.
Recenzija uređaja/opreme: 6 str.
Stalne rubrike (The Doctor is In, Hands on Radio, Hints & Kinks, The World Above 50 MHz,
How's DX? ): ukupno 12 str.

Ne znam koliki je tiraž QST-a, (nije tajna, ali meni se ne da istraživati), ali vjerujem da je
preko sto tisuća primjeraka. lako je zaključiti da časopis ostvaruje dobru zaradu samo
od reklama. Mogli bi ga dijeliti potpuno zabadava i još bi odlično zarađivali. Druga stvar su
lijepe slike amaterske opreme, ali te iste slike možemo vidjeti i na Internetu.

Ukratko, kad se uzmu u obzir svi relevantni faktori (jezik na kojem izlazi, broj pretplatnika itd…)
mislim da Radio HRS nimalo ne zaostaje za QST-om.  8) 8)

73
Martin 9A2JK

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #64 u: 05. Listopad 2012, 18:27:10 »
Ukratko, kad se uzmu u obzir svi relevantni faktori (jezik na kojem izlazi, broj pretplatnika itd…)

73
Martin 9A2JK

Daj nam još reci, i šta je bilo kad si se probudio .... ?
Tebi ni time machine ne može pomoći, u ovoj godini je izašlo 10 brojeva QST časopisa, a Radio HRS samo jedan.
Stvarno ne vidim, gdje je tu razlika??

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #65 u: 05. Listopad 2012, 21:07:50 »

73
Martin 9A2JK

Tebi ni time machine ne može pomoći, u ovoj godini je izašlo 10 brojeva QST časopisa, a Radio HRS samo jedan.

Njih ima  10X  vise  , ..  i eto  sve  stima  ::)  !

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A7JEG

• Newbie
  • *
« Odgovori #66 u: 06. Listopad 2012, 00:35:22 »
Zahvaljujem svima na brzim i iscrpnim odgovorima. Za informaciju, platio sam 200 KN a ne samo 80 KN kako je navedeno. E sad, gdje je zaštekalo ? 73 od 9A7JEG !

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #67 u: 06. Listopad 2012, 00:38:10 »
Predlažem ti da ipak nazoveš Ljljilju u Ured HRS-a na 01-4848759 (nakon produženog vikenda).
Ona će ti reći sve o toj uplati.
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
« Odgovori #68 u: 06. Listopad 2012, 07:07:58 »

73
Martin 9A2JK

Daj nam još reci, i šta je bilo kad si se probudio .... ?

Sa ovakvim sadržajem i za te novce, premalo!

73
Martin 9A2JK

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #69 u: 06. Listopad 2012, 07:17:38 »
Zahvaljujem svima na brzim i iscrpnim odgovorima. Za informaciju, platio sam 200 KN a ne samo 80 KN kako je navedeno. E sad, gdje je zaštekalo ? 73 od 9A7JEG !
Zar članarinu nisi uplatio preko matičnog radio kluba?
Kolika je članarina kod vas u klubu ?
Prema ovome što si napisao kod tebe u klubu je članarina 50 kn, ako si planirao s 200 kn podmiriti članarinu prema HRS-u s pretplatom za časopis (80 + 70)
73 de 9a6jrz

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #70 u: 06. Listopad 2012, 21:19:32 »
Damire, nekako imam dojam da svaku našu forumsku raspravu doživljavaš kao napad na sebe.
...
Krivi dojam Martine, meni samo ide na nešto to tvoje slijepo inzistiranje na nečemu što ne stoji, ali ako tebi to čini zadovoljstvo - halal ti bilo, kako bi ovdje u Bosni gdje se trenutačno nalazim rekli. Nek' si ti meni živ i zdrav skupa sa HRS-om i Ham Radiom. Ja HRS, Ham Radio i radio-klub shvaćam kao nužno zlo koje MORAM plaćati kako me ne bi mogli ucjenjivati oduzimanjem pozivnog znaka, a i dalje ću čitati QST u kojem, opet tvrdim, ima puno više pametnih i korisnih stvari za pročitati nego u Radio HRS-u, barem ovakvom kakav je sada! Radio HRS je imao jednu sadržajno bogatu fazu ali to je bilo pa prošlo i ne vjerujem da će se uskoro ponoviti. A to što QST ima puno reklama, pa tko brani Radio HRS-u da objavljuje reklame? Ili družina u HRS-u hoće biti veći katolici od Pape?
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #71 u: 15. Listopad 2012, 19:13:10 »
Stigao danas QST 11/2012 - online izdanje, do kraja tjedna stići će i papirnato. Nema frke, ne mora se uredništvo žuriti sa Radio HRS-om, ima se što čitati, pa makar to bile i reklame ;) Uostalom, na Radio HRS-u sam se uvjerio koliko je istinita ona izreka Strpljen - spašen!

Edit: Danas (17.10.) stiglo i papirnato izdanje QST 11/2012, brže nego sam očekivao. Tako se to radi!
« Zadnja izmjena: 17. Listopad 2012, 11:35:12 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #72 u: 15. Listopad 2012, 19:56:58 »
Jedan od zanimljivijih naslova je: Supporting those who supporting us, autora K1ZZ
Naslov kaze vise od texta..

QV