Autor Tema: Radio HRS  (Posjeta: 19885 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Odg: Radio HRS
« Odgovori #45 u: 20. Srpanj 2012, 01:46:19 »
E lipi moji,kad dođe na naplatu pola milijuna kuna pitanje je kako će i sam Savez opstat ???
A vi tu pričate o glasilu ...pih.

73,9A6R
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj 2012, 01:53:37 od 9A6R »
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #46 u: 20. Srpanj 2012, 08:41:47 »
Reni, čemu strah? Ja sam siguran kako slijedi renesansa hrvatskog radioamaterizma, tako najavljuju! Lažu oni, lažem ja.

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #47 u: 20. Srpanj 2012, 09:04:20 »
Je,jema puno lipih stvari,samo nesmin pisat  :-X

9A6R

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #48 u: 20. Srpanj 2012, 09:34:29 »
... Ja se radujem 2013. g. ...
A kako ćeš se tek radovati kada se 2014. godine probudiš uz teški mamurluk ;D Poželjet ćeš i ti i svi koji se raduju 2013. godini kao beba dudi varalici da se nije dogodila.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #49 u: 20. Srpanj 2012, 09:56:38 »
Da se ja vratim na temu - Radio HRS. Pretplatio sam se jer držim da je to obveza svakog člana HRS-a prema službenom glasilu HRS-a ali od samog sam časopisa digao ruke. Imao je taj časopis svoje zvjezdane trenutke prije par godina ali to je sada pluskvamperfekt :'( Zanima me samo kako je tada bilo materijala na pretek a danas - suša? No, dobro, što je - tu je, ja ću i dalje poštivati red i plaćati pretplatu makar časopis objektivno gledano ne vrijedi tih 25 kuna po primjerku. Što se mene tiče imam QST u papirnatom a sada i u elektroničkom obliku i meni dosta. Ni to ne stignem pročitati od korica do korica ;) Većinu onih lijepih slikica ne smijem ni pogledati, preveliko su opterećenje za moje srce ;D
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #50 u: 20. Srpanj 2012, 16:02:07 »
Problem sa casopisom je cista ekonomska racunica, a ne kolicina i kvaliteta priloga.
Po ovoj cijeni ga je nemoguce odrzati, jedino ako se ne pronadju sredstva iz drugih izvora da pokriju troskove izlazenja casopisa.
Prema kalkulaciji iz 2010 g. (ne ulazim u to dali je realna) ekonomska cijena pojedinog primjerka je 29.60 kn.
Pretplatnike pojedini broj (na bazi 4 broja) kosta 17.50 kn, gubitak od 12.1 kn.
Pojedinacni broj 25 kn, gubitak od 4.60 kn.
Jedino na pretplati i prodaji u inozemstvu bi se ostvarila nekakva dobit.
Kad se gubitcima dodaju on od neprodanih primjeraka (remitendi) ukupna suma se jos povecava.
Povecanjem kolicine priloga ti gubitci dalje rastu zbog povecanja honorara suranicima.

Kad bi svih 2000 i nesto sitno clanova RK (HRS-a) postalo pretplatnicima nista se bitno nebi promijenilo, jer je casopis sam po sebi skup.
Mozda bi bio isplativ kad bi se prodavao u 10K primjeraka.
Nasa realnost stednja i nedostatak sredstava na sve strane, pa tako i na casopisu.
Zbog svih igara sa brojem primjeraka casopisa u jednoj godini netreba zacuditi da broj pretplatnika bude jos manji.
Zavaravaju se svi oni koji misle da bi pdf izdanje bilo isplativo, usteda, trosak tiskanja, bi bila samo nesto malo vise od 10 000 kn po izdanom broju, ostatak od 16 000 kn su naknade suradnicima i 3 000 kn distribucija.

...( Zanima me samo kako je tada bilo materijala na pretek a danas - suša?...

Opet ekonomija, manje clanaka=manji izdatci za honorare, manje clanaka=manje stranica, manje stranica, ista tiraza=veci profit tiskare.
Zasto spominjem profit tiskare.
Nigdje se iz dostupnih materijala ne vidi dali se casopis placa tiskari na osnovu broja stranica, vidljivo je da je ugovorena cijena na osnovu broja odstampanih primjeraka (1000 kom).
Nigdje se ne vidi da je pokusano smanjiti cijenu tiskanja s obzirom na ekonomsku situaciju

Spominju se inozemni casopisi, a nitko ne kaze koliko stranica u njima zauzimaju oglasi i reklame.
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj 2012, 16:06:19 od 9a4oe »
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #51 u: 20. Srpanj 2012, 22:45:51 »
...
Spominju se inozemni casopisi, a nitko ne kaze koliko stranica u njima zauzimaju oglasi i reklame.
Koliko? Puno, ali ima i dovoljno mesa ako se razumijemo ;) I to za svakoga ponešto. Kada bi Radio HRS imao stotinu stranica kao što je bio dostigao prije par godina cijena od 25 kuna po primjerku (a bila je čini mi se nešto manja?) bi bila posve prihvatljiva. Sada zbilja nema smisla.

Ne bi meni smetalo ni kada bi se, a to sam već i napisao, časopis vratio na tip biltena, pa makar rađenog na Gestettneru (sjeća li se tko još tog šapirografa?), ali da izlazi jednom mjesečno i da uz stručni sadržaj ima i dio u kojem se članstvo informira o svemu što se u Savezu događa.
73 Damir 9A3VV

Offline 9A7JEG

• Newbie
  • *
« Odgovori #52 u: 03. Listopad 2012, 23:09:26 »
U ovoj godini nisam dobio niti jedan broj časopisa HRS-a.  Gdje je zaštekalo ? 73 od 9A7JEG !

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #53 u: 04. Listopad 2012, 02:51:40 »
U ovoj godini nisam dobio niti jedan broj časopisa HRS-a.  Gdje je zaštekalo ? 73 od 9A7JEG !

Ako sam dobro skužio proces moguće je da je zapelo na jednom (ili više) mjesta :

1. kod tebe - ako nisi prilikom plaćanja članskog doprinosa za 2012 uplatio i za časopis
2. u tvom klubu - ako nisu proslijedili novac HRSu ili informaciju da si uplatio za časopis
3. u HRSu ako nisu obavijestili tiskaru da si ti primatelj
4. u tiskari (ako sam dobro skužio da oni šalju primateljima)

S obzirom da se upravo vodi rasprava o tome kako skoro nitko od odgovornih ne komunicira s članstvom preko foruma najbolje je da poslušaš savjet onih koji znaju a to je da pošalješ upit na 9a0hrs@hamradio.hr ili  da nazoveš na tel. (01) 48 48 759 i pitaš Stručnu Službu ;D što je s tvojim časopisom. Oni bi trebali riješiti tvoj problem.

Sretno!
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #54 u: 04. Listopad 2012, 08:53:43 »
Prijatelju javi se Ljilji i ona će ti poslat sve primjerke koji ti fale.Uz uvjet da si sve na vrijeme platio,naravno.

73,9A6R

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #55 u: 04. Listopad 2012, 10:06:39 »
Poanta je u tome što je prijatelj 9A7JEG platio samo 80kn članarinu a očekuje časopis (provjerena informacija).
Predlažem da još jednom prouči ovo:
http://www.hamradio.hr/download/odluka_clanarina_2012.pdf

Evo još jedan klasičan post koji bi ustvari trebao biti u temi "tražiti odgovor na Forumu ili u Uredu HRS-a"  ;)
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #56 u: 04. Listopad 2012, 11:10:12 »
Poanta je u tome što je prijatelj 9A7JEG platio samo 80kn članarinu a očekuje časopis (provjerena informacija).
Predlažem da još jednom prouči ovo:
http://www.hamradio.hr/download/odluka_clanarina_2012.pdf

Evo još jedan klasičan post koji bi ustvari trebao biti u temi "tražiti odgovor na Forumu ili u Uredu HRS-a"  ;)

Eto, jel to bilo teško. Čovik je dobija 3 a ne samo jedan dobar odgovor. I sve je riješio u pet minuta a ne da čeka danima odgovor iz HRS-a.
Znači, treba tražiti odgovore na forumu.  ;D
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #57 u: 04. Listopad 2012, 12:25:45 »
Da, ali forum nije službeno glasilo HRS-a  :-\ I kako stvari stoje neće ni biti niti će HRS uspostaviti nekakav službeni kontakt s članstvom na svojoj web stranici >:( Važno je da kapne članski doprinos HRS-u, članarina klubu, pretplata na sve raritetniji časopis >:( HRS-u, a članstvo - tko ih (nas) šiša >:( Za nas troje u obitelji te su tri stavke odnijele preko 800 kuna ove godine. Malo? Nekome da! Puno? Meni svakako! Za što? Nama troma ni za što jer niti od HRS-a niti od kluba ništa ne tražimo, čak nemamo ni nekakav spomena vrijedan promet preko QSL biroa (samo je moj znak, za sada, aktivan ali ja radim jako malo veza, ove godine do sada niti 500), ali formalnost mora biti ispunjena ::) Jer bih u protivnom mogao izgubiti svoj znak i, pošto bih kao nečlan pao u nemilost, dobiti nekakav znak kakvog mi u Savezu odrede sukladno Pravilniku, barem mi je tako ovdje na forumu napisano ::)

Back on-topic: Nešto se ne sjećam je li izašao jedan ili dva od tri najavljena broja Radio HRS-a za ovu godinu, kad dobijem časopis odmah ga odložim i ne tratim vrijeme listajući ga.
73 Damir 9A3VV

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #58 u: 04. Listopad 2012, 12:36:59 »
...
Back on-topic: Nešto se ne sjećam je li izašao jedan ili dva od tri najavljena broja Radio HRS-a za ovu godinu, kad dobijem časopis odmah ga odložim i ne tratim vrijeme listajući ga.

Da li umjesto ''Radio HRS-a'' ''tratiš vrijeme'' listajući ''QST'' ?  ;)

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #59 u: 04. Listopad 2012, 12:45:04 »
A što drugo? I košta me puno manje nego HRS-ove usluge ;D I to u dva izdanja - papirnatom i online pa kako mi kada paše tako ga i čitam ;) I ima se što pametno pročitati!
73 Damir 9A3VV