Autor Tema: R2  (Posjeta: 16607 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
R2
« u: 20. Prosinac 2008, 08:45:22 »
Sve mi se čini da bi ubuduće HRS za svaki repetitor koji pošalje na servis uz njega trebao dostaviti i malu web kameru pa da u maniri netom završenog Big Brothera možemo step by step, day by day, 24/7, pratiti razvoj događaja, jer se pokazalo da nedostatak repetitora u velikoj mjeri utječe na stupanj demokracije i ham spirita u Savezu pa i šire.

Jasno da su telefonski impulsi daleko skuplji od besplatnog cvrkutanja preko R2, ali uz malo volje i velko iskustvo, moglo bi se probat i u simpleksu, UKV je čudo. A ima se i KV.

Ima u suvremeneoj internet terminologiji izraz "attention whore", u slobodnom prijevodu "nu mene i moje glave", a  označava ljude koji ne prezaju pred bilo čim sam da se izbore za djelić pažnje javnosti pa makar to bilo i 60 namjernika koji se nadaju da će na ovoj web stranici naći nešto od klasičnih radio-amaterskih sadržaja.

Pa tako i neki naši veterani u maniri Simone Gotovac korak po korak idu do kraja i nadam se da "full monty" nije krajnji cilj, jer bih u tom slučaju bio u teškoj dilemi - Simona Gotovac ili R2?

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Odg: R2
« Odgovori #1 u: 20. Prosinac 2008, 11:35:05 »
OVI JE POČEJA SAM SA SOBOM PRIČAT.LJUDI BIŽMO ĆA !!

73,9A6R

GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6JOZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 u: 20. Siječanj 2009, 20:04:06 »
Može li itko odgovoriti kada bi mogao proraditi R 2 ?

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #3 u: 20. Siječanj 2009, 20:48:13 »
A Zdravko moj, suside, imaš li koje lakše pitanje ?
Oli ne vidiš da san tamo, pod časopis spomenija 200.000  đuture, takav odgovor smo dobili nemuštin jezikon i od osobe koja je obrazlagala iznos od 200.000 za R /PR čvorišta, da nakon izlaganja u Kraljevici niko nije zna reć koliko koje R/PR čvorište košta, nešto je pokuša skoro objasnit Rolando, ali službeno, ništa.
Moš mislit, kad je ovako (dva posta prije)reagira naš GG, da je došlo do nokata. A taman smo se smirili.
Sad opet triba vadit, od dr. Housea, do dr. Queen. Nismo zaboravili ni dr. Barnarda, ni dr. De Bakey-a .

Znaš šta će na koncu izventat , da san te ja na simpleksu nagovorija na ovo pitanje. Jer repetitor ne radi, evo treći misec. Bogu fala.

A Reni i ja taman čekamo prve prinove, golube pismonoše. Nakot smo isplatili, možemo na svako PR čvorište poklonit po jednoga.
Onda više nećemo ni pitat za R2.
Neka unuci guštaju sa D-staron. Na koga su nas navukli Slovenci. Oni nama uređaje, mi njima (njihove) boce. Šta ih je Branko izvuka, kad se morski pas maka.

Da zaključin, nije svako zlo ni za zlo, moj Tihi. Više se radi po KV-u, pišu QSL-ke, dicu vodi u šetnju, sve nan je procvalo....
Fala in, od srca in fala...

73, Koki 9A2JG

P.S. A taman se Branko naučija javit , od vikenda, iz poja...
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #4 u: 20. Siječanj 2009, 21:23:53 »
Evo Koki proradio je 9A8RA-11 u Rudinama pa se javi  ;D ;D

Offline 9A6JOZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #5 u: 20. Siječanj 2009, 21:47:36 »
 Ma samo sam htio da mi se javi ili odgovorini netko od kompententnih za repetitore, a ako ima kakvih problema da kaže možda mi tj. ja mogu kako pomoć.Inaće još nemogu na KV jer imam trenutno druge prioritete ovo mi je samo hobi.

Offline 9A3MR

• Master
« Odgovori #6 u: 20. Siječanj 2009, 21:59:21 »
GE Zdravko

ja sam odgovorna osoba za R2 koji je još na popravku...a kako stvari stoje, zbog zdravstvenih razloga neću biti u mogućnosti otići na Vidovu Goru do svibnja.
Kad budem išao javim ti se, dobro bi mi došla pomoć  :)

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #7 u: 20. Siječanj 2009, 23:31:37 »
...................otići na Vidovu Goru do svibnja.
Kad budem išao javim ti se, dobro bi mi došla pomoć  :)

Hy..73..

Javi kada planiras gore. mozda mi se potrefi ici gore za Terzica, pa mozda organiziramo neki tulum onako usput..... :-))

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #8 u: 21. Siječanj 2009, 08:00:28 »
Jasno da su telefonski impulsi daleko skuplji od besplatnog cvrkutanja preko R2, ali uz malo volje i velko iskustvo, moglo bi se probat i u simpleksu, UKV je čudo. A ima se i KV.

Ja sam mislio da repetitor služi prvenstveno za rad sa prijenosnim stanicama, da bi se nekome kratko javio, nekoga pozvao, za dogovor o radnoj frekvenciji, za hitne situacije, da fiksne stanice ne bi trebale koristiti repetitor (osim u izuzetnim situacijama) i sl.  Eto, to je samo još jedan prilog u korist izjave da čovjek uči dok je živ …

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 12. Prosinac 2009, 21:07:33 »
     Talijani u dvije radioamaterske asocijacije,ako niste znali,na teritotiju Italije imaju 335 repetitora i link nacionale(pokriva cijelu Italiju).Mi imamo to što imamo.Eto pitam,kad će taj repetitor na Vis,kupljen u Almaru,za nekih desetak tisuća kuna.Ovo pišem zato što ovih dana čitam na ARI Fidenza oglaniku;3.12.VHF Repetitor YAESU tip:VRX5000 .Cijena 200 eura,prodaje IK8TPE.   9.12.Repetitor VHF PHILIPS-PRM80-GAMMA,FQ 130-180 Mhz,snaga od 0-30 w.Cijena 150 eura.Prodaje IZ0FSE.Sad ja bih ih kupio i polonio Savezu,ali problem je kako ih donit u Hrvatsku.Nije lito,pa nema brodi iz Italije,
           9A2Y

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #10 u: 12. Prosinac 2009, 21:53:01 »
Milane, molim te sada bez ljutnje. I ja mogu gledati gole babe na internetu, divim im se kako su lijepe, ali na žalost nedostupne. I što, slegneš ramenima i makneš se od njih. Pa hajde, nabavi takav repetitor, imaš ga kako dovesti iz Italije (bogme jednom sam putovao tim trajektom, taj je stvarno mrcina od broda), ispostavi račun, doniraj. Uh, da moja žena zna koliko sam ja novca za svoj klub (zna otprilike još osobno) potrošio u životu, ta bi se od mene drugi dan rastala.
Ako ga kupiš, legalno uvezeš i pokloniš Savezu uz uvijet, sigurno će biti na svom mjestu a sve za male novce. Takovih članova nama i treba, sposobnih, a ne samo oni koji lupetaju.

73 de 9a2d
« Zadnja izmjena: 12. Prosinac 2009, 22:06:59 od 9a2d »

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #11 u: 12. Prosinac 2009, 22:10:32 »
Tako jeeee, povikaše seljaci...

KUPI GA, KUPI GA, KUPI GA.

P.S.
da nije to onaj što paketira telefone po centru Napolija  ;D ;D

U svakom slučaji javi kako je prošla trgovima, makar dobio dvije cigle umjesto repetitora

KUPI GA, KUPI GA, KUPI GA

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #12 u: 12. Prosinac 2009, 22:25:10 »
    Adame,potpuno si u pravu.Tamo uz oglase stoje i neke slike,i puno mi sliče na telefonske cigle.A što se tiče tog talijanskog Oglasnika,poznati su mi svi šverceri i muljatori na istom.I usput ,meni osobno repetitor ne treba,ni na Hvaru,ni na Braču ,ni na Visu.,ali mladog operatora,početnika nećeš dobit,ako mu ne daš za početak 2 metra i repetior.To znam iz vlastitog iskustva.
         9A2Y

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #13 u: 13. Prosinac 2009, 00:27:59 »
Pa, mogu ti reć da i rad preko repetitora može biti jedan od načina kako privući nove snage, zašto ne..
Kako već duže pratim, što po webu, što kroz razgovore,sve moguće pokušaje da se privole i zaninteresiraju novi eventualni članovi vidim da postoje načini da se to napravi.

Naravno, sam je teško napraviti neki iskorak i zaokret, pa stoga mislim da bi trebalo napraviti, organizirati jedan , kako to u svijetu kažu brainstorm, gdje bi se sve dobre (a i manje dobre ideje) kanalizirale i iz toga iskristalizirali neki pravci koji su do sada polučili kakav-takav napredak. Iz rezultata takvog brainstorma bi onda i ostali klubovi mogli usmjeriti svoj smjer djelovanja ( i ono malo novca što imaju).

Takav brainstorm bi se mogao napraviti i na temu kako pribaviti sredsta i novac za financiranje klubova i udruga, gdje bi se opet po istom modelu (koji bi bio pretpostavimo najuspješniji u situaciji u kojoj se nalazimo) mogao napraviti kostur i plan financiranja pojedinih klubova kroz već provjerene modele financiranja.

Do sada je bilo par takvih pokušaja koji nisu bili dovoljno naglašeni i propagirani (ako se dobro sjećam, pisanje programa rada i javljanje na natječaje i slično te vođenje administracije u udrugama). Naravno da bi pozitivna iskustva nakon ovih par godina bila korisna za sve klubove koji grcaju u besparici ili za one koji se žele osnovati.

Korisno bi bilo baciti oko i pokupiti tuđe dobre ideje, pri tom islim na druge udruge (ronice, jedriličare itd.) kako oni financiraju svoj rad i projekte.

Ideje postoje ali mislim da smo se svi polako "ohladili" i okrenuli svojim problemima i zadovoljstvo našli za kućnom postajom..
Bolje i tako ,nego nikako  :)

P.S. Volio bih vidjeti toga koji je zahebo Napolitana i njemu prodao ciglu, taj se još nije rodio. Možeš ti njih sve poznavati, ali taj će ti uvaliti "paket" kad se najmanje budeš nadao  ;D ;D

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #14 u: 03. Ožujak 2010, 23:57:03 »
Čitam rep.u DU i ZG.Hoće li uskoro i taj D-star na Vis?Ja sam nabavija postaju,pomalo sam nestrpljiv.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!