Autor Tema: R2  (Posjeta: 16608 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Odg: R2
« Odgovori #30 u: 08. Travanj 2010, 20:26:52 »
Niti sam ga postavio na lokaciju niti znam o kojem se modelu radi i koje sve mogućnosti ima.Osim toga koliko mi je poznato na Vis je trebao doći novi D-star rep. a ne ovaj stari-popravljani.Pa sami ste o njemu na ovim stranicama pisali. ???
Inače sam satima slušajući i kad susjedi preko bare započmu litanije to je nesnosno.A i oni bezobrazni za ne falit "nalože"linearce ko da rade EME a ne FM rep. >:(
Radite što vas volja ali onda se nemojte nadati da će vam se netko odazvati na pozive. :P

73,9A6R

GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #31 u: 08. Travanj 2010, 21:01:17 »
Ne znam Reni, ali ti si totalno krivo informiran, ne znam tko ti je rekao i gdje si pročitao da na tu lokaciju treba doći D-star repetitor?
Daj mi reci gdje si pokupio tu informaciju?

Ja se ne sjećam da smo mi pisali a pogotovo na ovome forumu da će tamo doći D-star, slobodno stavi link, na tu informaciju??

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #32 u: 08. Travanj 2010, 21:31:03 »
  Ajd kupit ću jedan vokac,neznam dal od 9A7PRZ ,Robija,ili od 9A2HC ,Milana iz Gradiške(vidimo se cilo lito ,jer on drži avio taksi na Hvaru priko lita),da vidin kako taj R2 radi iz ruke sa Hvara??????????????????????????????
   9A2Y

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #33 u: 09. Travanj 2010, 00:45:53 »
Sve piše u zapisniku 8 redovite sjednice I.O. HRS-a dok je Kovarik bio prezidente.Jedan oko Osijeka,drugi u Dalmaciju i treći na Ivančicu.
Nepoznato nam je dali su možda već i nabavljeni?Koga pitat?A ko i smi pitat?
R2 nismo imali 16 miseci a da nemate kolegu u Komizi nebi ni dan danas radija.
I sve tako ide kako već,zna se.

9A6R
« Zadnja izmjena: 09. Travanj 2010, 00:47:52 od 9A6R »

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #34 u: 09. Travanj 2010, 08:45:29 »
Tako je Reni.. nabavljeni jesu, i to se može pročitati u izvješćima i zapisnicima, no kao što i sam vidiš, nigdje se
ne spominje lokacija Vis za D-Star u Dalmaciji. Vis je spominjan isključivo u kontekstu lokacije za 2m analogni
repetitor.
Inače, od 4 nabavljena 70cm D-Star repetitora + kontrolera, jedan je postavljen na Učku, a ostali će, koliko je meni poznato,
uskoro na svoje lokacije, pa tako i jedan od njih u Dalmaciju.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #35 u: 09. Travanj 2010, 10:30:19 »
Iz zapisnika 3. sjednica IO HRS-a 2009
 e. prijedlog lokacija za postavljanje D-star repetitora  Sukladno planu radioamaterskih veza u kriznim situacijama predsjednik povjerenstva za UKV predložio  je sljedeće lokacije postavljanja D-Star repetitora:
1. Mosor - na objektu Zvjezdano selo Mosor, Centar tehničke kulture
2. Učka - za pokrivanje Istarske i Primorsko - goranske županije.
3. Sljeme - na Zagrebačkoj gori,  za pokrivanje Grada Zagreba i Zagrebačke županije.
4. Osijek - za pokrivanje područja grada Osijeka 5. Točna mjesta postavljanja uskladiti će se s predsjednikom povjerenstva za HRSVKS
6. Za realizaciju plana će se s predsjednikom povjerenstva za HRSVKS izraditi cjeloviti projekt
Nakon rasprave i na prijedlog predsjedatelja jednoglasno je donesena  ODLUKA:
1. Prihvaća se prijedlog predsjednika povjerenstva za UKV da se postave 4 (četiri) D-Star repetitora i to: na području grada Splita,  grada Rijeke (Učka), grada Zagreba (Sljeme) i grada Osijeka - primarno za veze u kriznim situacijama. Rok realizacije 31.12.2009. godine.
2. Obvezuju se predsjednici povjerenstava za UKV i HRSVKS da pristupe izradi cjelovitog projekta za postavljanje i umrežavanje D-Star repetitora.

Iz zapisnika 4. sjednice IO HRS-a 2009
 h. Predsjednik povjerenstva za UKV u svezi stanja repetitorske opreme informirao je IO i NO kako slijedi:
• Tri  (3) od četiri (4) repetitora koja se nalaze na servisu mogu se dovesti u funkcionalno stanje.
• Po izvršenom popravku jedan repetitor bit će postavljen na području grada Dubrovnika, umjesto
pokvarenog R7.
• Do popravka repetitora R2 koji se nalazi kod Antuna Dretvića, novi nabavljen repetitor ICOM model
IC-FR5100 s duplekserom bit će postavljen na otok Vis (R2).   

9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #36 u: 09. Travanj 2010, 17:23:20 »
Dalmacija je jako širok pojam..počinje od ispod Velebita a završava na rt Oštra.Samo za informaciju neupučenima.Međutim tamo piše na području grada Splita..valjda se misli na lokaciju koja gravitira spomenutom gradu ???
R2 smo čekali 16 miseci pa možemo još toliko i taj D-star.
Odnija vrag prišu!! ;)

73,9A6R

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #37 u: 09. Travanj 2010, 20:57:21 »
...
Inače sam satima slušajući i kad susjedi preko bare započmu litanije to je nesnosno.A i oni bezobrazni za ne falit "nalože"linearce ko da rade EME a ne FM rep. >:(
...
Ja sam jednog ljeta koncem osamdesetih iz Komiže radio na nekom repetitoru, ne sjećam se više kojem, pa kad su ga susjedi od preko zauzeli (stvarno pucaju s linearima i Yagi antenama u repetitor što je krajnji bezobrazluk, ali njima normalno) spomenuo sam makarone što je jedan od njih čuo i uvrijedio se. Naravno, prenio je to ostalima pa su se i oni uvrijedili, ali je bar neko je vrijeme bio mir, moglo se lijepo koristiti repetitor ;D

Probaj, možda opet upali? ;)
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A5ST

• Master in Training
« Odgovori #38 u: 09. Travanj 2010, 21:47:58 »
Špageti, Damire,špageti !!!
73
9A5ST

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #39 u: 09. Travanj 2010, 22:06:39 »
Danas su propagacije via mare Adriatico buone i odma je nasta rusvaj na R2.Jedno vrime sam bija na prijemu ali niko to ne može duže vrime trpit.Neki od njih ga samo okidaju,drugi ga razvaljuju ka da su ispod njega,treći pak idu sa šumom itd itd.Triba zbilja imat dobre živce za to izdurat.
I kad mi je dop.....o okrenija sam preklopnik na lokalnu nulu misleć da ću tamo imat mira.
Kad i tamo dva žabara čakulaju,jedan prolazi odlično,drugi dobro. :( >:(
A naša nula je na neboderu u srid grada ???
O zemljo,otvori se...na kraju san sve pogasija :-[
Selim se na SSB,tamo ih fala ti Bože nema puno.

73,9A6R

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #40 u: 10. Kolovoz 2010, 13:02:49 »
Združene međunarodne snage u sastavu 9A/S53W i moja malenkost su zamijenile stari Icomov R-2 i postavljen je novi Kenwoodov TKR-750.

Nadam se da su korisnici zadovoljni sa obavljenim. Lijepo bi bilo čuti odakle ga se sve može "okinuti".
Primjedbe, i pohvale su dobrodošle, pokude ne primam.  ;)

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY

Offline 9A2WA

• Average Member
« Odgovori #41 u: 10. Kolovoz 2010, 15:01:55 »
Evo u visini Mrduje čuje se S5 za repetitor.
Pozdrav međunarodnim aktivatorima repetitora sa otoka  ;D
73 Mike

Offline 9A6BRC

• Junior Member
  • **
« Odgovori #42 u: 10. Kolovoz 2010, 18:12:06 »
Ovdje na JN85NQ se ne čuje apsolutno ništa.

Ivica, 9a6brc

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #43 u: 11. Kolovoz 2010, 15:54:42 »
Špageti, Damire,špageti !!!
73
9A5ST
Samo sam upitao može li netko s naše strane tko govori talijanski zamoliti makarondžije za malo tišine kako bi i mi mogli koristiti naš repetitor. Skužio je lik o čemu se radi, makarondžije je odmah preveo u makaronisti i objavio moj vapaj svekolikom puku s one strane Jadrana. I nastade mir Božji... ;D ;D ;D

Mislim da bi se taj repetitor, ako je na Humu (a gdje bi drugdje na Visu i mogao biti?) morao nadaleko čuti. U Italiji se sigurno jako dobro čuje ;D
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #44 u: 15. Listopad 2010, 21:03:09 »
Sked je i večeras na rep. R2 Vis pa ko ima volje a da je u dometu nek se proba javit.Čujemo se.
Sked započinje svaki petak u 21 h.

73,9A6R