Autor Tema: R2 Brač  (Posjeta: 17315 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Odg: R2 Brač
« Odgovori #75 : 23. Lipanj 2009, 17:47:08 »
"Evo već je lito dana i skoro će zima"kaže jedna lipa dalmatinska pisma.Ajde nije godina ali je 7 miseci i 7 dan da R2 na Braču ne radi.Obečanje koje smo dobili da će proradit u Svibnju nije se ispunilo.Pošto je početak lita i vrimena GO nada sam se da će barem zbog radi kontinentalaca koji se spuštaju na more proradit.Tako je naime u prošlosti bilo.Međutim u današnje doba INETA i GSM-a valjda to ne igra.Repetitori ne tribaju nikome,čini mi se.E ali kad je udrija ovi zadnji potres ode kod nas, pardon Ercegovini prošle su me neke crne misli ali neću sad o njima da ne budem off topic,ne.
Do iduće vježbe POTRES 2XXX,budite mi lipi,zdravi i debeli.

S štovanjem
9A6R

GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #76 : 24. Lipanj 2009, 10:19:22 »
Pozdrav svima !!!

Meni se čini da iako sam u zadnje vrijeme sporadično u Solinu i Splitu a biti ću i duže nije dovoljno da repetitor proradi. Mislim da će i Petar put mora samo ovaj put ne nosi repetitor kao Sv. Nikola.
Uglavnom, R0 radi, 70 cm (439.100) radi samo netko (svijesno/nesvijesno) koristi repetitor u neke druge svrhe, signal mi je na ulazu bio najjači na mostu iznad Kaštel Kambelovca ali nisam imao
pravu antenu za ARG. Ne znam da li je to netko primjetio ili to nitkom ne smeta. Uglavnom, mobilni internet i kratki val su i ove godine spremni, za QSO preko Kozjaka i EME bi bio dobar ali nemam opremu.

73's
Igor
9A4CD   

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #77 : 23. Srpanj 2009, 09:40:00 »
Jesmo Igore primjetili smo odmah prvi dan,prijavljeno je ali dan danas nitko iz nadležne Službe nije poduzeo korake da se to snimi i otkloni.Ovo se odnosi na 70cm rep.koji je postavljen na Labinštici. Evo i sad talijan i talijanka nešto govore priko njega.Da imam ključ od objekta isključio bih ga jer je 24 sata u predaji.
Očito je jako kvalitetan kad još radi,HI.
Glede R2 Brač,on preko 8 mjeseci nije u funkciji a kad će biti to treba pitati nadležne u HRS-u ako oni mogu ponuditi odgovor u što dvojim.

73,9A6R

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #78 : 24. Srpanj 2009, 22:33:09 »
Meni se čini Renny da ima manje tog traffic-a na 70 cm nego prije.
U svakom slučaju ili će oni promjeniti frekvenciju kada im se pokaže i dokaže što rade ili će se promjeniti frekvencija na 70 cm repetitoru, trečeg nema.

73's
9A4CD/p
Igor
Solin

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #79 : 25. Srpanj 2009, 04:53:57 »
Malo je OFF Topic, ali HAKOM NIJE zaprimio nikakvu formalnu prijavu smetnju na našem uHF repetitoru. Napisi na forumu to nisu - jednako kao i ne formalni razgovori na uredskom hodniku.
Doznao iz prve ruke, jer me službena osoba HAKOMA zvala radi moje ponovljene prijave smetnji na 145.765 MHz koju ponovo mora mjeriti i ooko nje uredovati.

Prema tome, umjesto na forumu, napiše se par rečenica s opisom smetnje i uputi mailom na HRS, a dalje je sve rutina.

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #80 : 25. Srpanj 2009, 05:55:06 »
Gorane ja sam ti obećao da s tobom neću više imati nikakvih kontakata kako ovdje tako ni privatno.Međutim radi svekolike RA javnosti ovaj put moram reagirati.
Vidiš mene je ta ista osoba telefonom u četvrtak kontaktirala i rekla da je do njih došla i službeno prijava ali da još ne mogu izaći na teren zbog nekih tehnički problema koje neću i ne želim ovdje iznositi.
Prema tome te tvoje" informacije" su ipak iz druge ruke i paušalne kao i obično.
Sad možeš sve ovo,po običaju u koš jer je i ovo,po tebi off topic.
Uživaj u svojoj samoći.

9A6R

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #81 : 25. Srpanj 2009, 06:15:32 »
Bez nervoze....

Vrime čini svoje...

GG

Jesmo Igore primjetili smo odmah prvi dan,prijavljeno je ali dan danas nitko iz nadležne Službe nije poduzeo korake da se to snimi i otkloni.....

Vidiš mene je ta ista osoba telefonom u četvrtak kontaktirala i

Četvrtak je inače bio 23.07... kad je i napisano ovo gore.. itd...

AJmo, pomalo...
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj 2009, 06:21:31 9a6c »
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #82 : 25. Srpanj 2009, 06:22:59 »
Osoba koja je o ovome problemu neformalno razgovarala je ista ona koja tvoje QSL-ke sakuplja kad zalutaju u RK"MARJAN".Ja o ovim stvarima ne pričam po uredskim hodnicima.

9A6R

P.S.Tako je,i nedugo nakon mog posta izvršen je taj telefonski razgovor,ako te baš zanima točno vrijeme.
     Inače sve ovo traje još od 18.06.
     ENDE
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj 2009, 06:25:22 9A6R »

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #83 : 25. Srpanj 2009, 06:54:45 »
Kažem ja, vrijeme... Ja sam razgovarao s čovjek 22.07...

Čemu nervoza...

GG

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #84 : 25. Srpanj 2009, 07:13:49 »
Igore, momci iz HAKOMA-a će izaći na teren i uraditi sigurno posao za koji primaju plaću.Mi RA samo možemo prijaviti smetnje i čekati za nas povoljan rezultat.U cijeloj ovoj priči je najvažnije da mi sami sebi ne podmećemo noge već da djelujemo zajednički jer nam je to u interesu,bar mi se tako čini.
Vjerujem da će uskoro smetnje biti eliminirane te da ćemo moći rabiti ovaj super rep.na zadovoljstvo svih nas.
Također se nadam da će se iznaći sredstva za rep.R2 na Braču koji eto već punih 8 mj.nije u funkciji.Sigurno da ova priča ne znači ništa onome tko ga ne rabi.Ali treba imati na umu da nas ima koji svakodnevno komuniciramo preko njega.
Bio bi red da se dana obečanja i ispune.

9A6R

Offline 9A6JOZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #85 : 15. Listopad 2009, 13:19:25 »
 Evo prošlo je nekoliko mjeseci kako je presjednik obečao obavjestiti me o statusu R2,nažalost do dana današnjeg ni slova.
  Kao doživotni član pitam se jeli on ovdje presjednik zbog nas ili su članovi zbog njega?Također se pitam zar je savez toliko u lošem stanju da nemože riješiti jedan repetitor ili je nešto drugo u pitanju.Ako je nešto drugo onda i javno objavite, jeste možemo postaviti repetitor,ali ne vama na Brać ili Hvar tako da se mi dole možemo drugačije organizirati.
Ovo je upučeno predsjedniku ili menađeru za UKV, te da se napokon izjasne konkretno,a ne zamagljuju sa kojekakovim izgovorima.

9a6joz

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #86 : 15. Listopad 2009, 13:35:46 »
Zdravko,odgovorni su izgleda odlučili taj novi kad ga nabave postaviti na otok Vis a Brač otpada.Koliko je to "dobra" lokacija(Vis)uvjeriti će se oni koji to neznaju za razliku od mene kome je sve kristalno jasno.
Više će ga rabiti Talijani od Hrvata ali dobro možda je i to nekome u interesu kad se oće dišpet radit Dalmatincima.

73,9A6R