• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

KUP HRS 2008

Autor 9a6c, 19. Travanj 2008, 21:37:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A7WA



            Imaš pravo, ja više ne kupujem u DM-u, točno da je bilo skretanje
  sa teme, ali nema više, barem sa moje strane.


                                    73    de    9A7WA

9A5CY

Pozdrav dečki,
Ispao nam KUP HRS 2008 topic iz posljednjih postova na forumu, a ostalo je nerazjašnjeno tko su to ti muljatori u zadnjem Kupu ?   E pa , DA SE NE ZABORAVI, molio bih da se svatko s takvom tvrdnjom izjasni s konkretnim činjenicama tko je točno bio muljator u Kupu HRSa i na kojoj osnovi se to tvrdi ? 
Optužbe su padale sa svih strana pa podsjetimo se:

Citat:Pregledavši rezultate u svojoj kategoriji tj. Kategoriji A - jedan operator, mix, poželio sam da čestitam boljima od sebe tj. 9A6M i 9A5CY.
Ajde da vidim i njihove dnevnike.
Kad tamo puno veza sa stanicama iz Daruvara, množitelja njihovog kluba 9A1CCY.
To su stanice 9A1CMA, 9A2UK, 9A3NM, 9A5ADU i 9A7KJI.
9A6M ima 15 veza sa njima.
9A5CY ima 13 veza sa njima.
Nevjerojatno....ja imam jednu vezu sa njima (u 4 periodu ).
Čak i konkurencija 9A1AAA ima jednu vezu.
Ali 9A9M ima 0 veza sa njima, isto i 9A7A, i 9A3B nula veza!
Sve su to stanice koje su se borile za najviši plasman.
Naravno dnevnici ovih stanica iz Daruvara nisu poslani za kontrolu.
od 7V
Eugene, nismo se nikad imali prilike upoznati. Šteta, jer smatram da imamo o čemu pričati jer te smatram jako dobrim lovcem na DXeve, a i sam to volim. Tvoje primjedbe prihvačam. Reci mi di je tu moja krivica što su me odradili samo 13x? Zar ih trebam izbatinati što me nisu još 2x radili ?  Ja sam samo radio kontest - pošteno. Zašto su mi se oni javili, a ne tebi, to pitaj njih ?
Zašto nisu poslali log ? Pa nije ga poslalo ni polovina drugih, koji su radili u kontestu. Uostalom, zar 9 logova članova kluba nije već ionako impozantna brojka ?
7WA ti je rekao da :
Citat:Logično je za mene ako imam petnaestak stanica u lokalu da ću raditi
sve njih jel ih najbolje čujem, ali ću raditi i druge, uostalom to se može i
provjeriti, ja ne znam kako ali ti možda znaš.   
                              73       de       9A7WA
a netko je i napisao u propozicijama :
Citat:KV natjecanje "HRVATSKI RADIOAMATERSKI KUP 2008."
Pravila natjecanja

Ovo natjecanje organizira Hrvatski radioamaterski savez s ciljem porasta aktivnosti 9A postaja u KV natjecanjima.U natjecanju mogu sudjelovati radioamateri iz Hrvatske s  dozvolom za rad na 80-metarskom opsegu.....

Sam si povadio stanice iz svog loga i konstatirao :
Usporedivši svoj dnevnik i dnevnik mog radio kluba 9A7A ustanovio sam da
Citat:je odrađeno 28 množitelja i 93 različite postaje i to :

1.   BJ   9a7w 
2.   BM  9a3b
3.   CK  9a1cal, 3wl, 5rj, 7v
4.   DA  9a1cma, 5cy, 5y, 7wa
5.   DJ   9a2sb/p
6.   DU  9a3aax, 3ga, 3vm, 3y, 4rv, 5kv
7.   GS  9a9l
8.   KA  9a2r, 3arn, 6z
9.   KC  9a2dm, 6ah
10. KR  9a1ccm, 5k
11. KT  9a1k, 9a1n
12. KZ   9a3es, 6m, 9w
13. MA  9a2sy
14. NA  9a3bvt, 5abo, 8dx
15. NG  9a4mf/p
16. OS  9a1crd, 1o, 3so, 3qb, 5mt,6k,8du
17. PU  9a1acd, 1un, 2cw, 2mf, 2vf, 3ni, 3ks, 3r, 5cw, 5td, 35rkp
18. RI   9a2pt, 6aiv, 0r
19. SB  9a1dl, 6ind
20. SI   9a3ma, 4nf
21. SK  9a7s
22. ST  9a1cdo, 1cig, 1rka/p, 2bw, 2y, 3ags,6c, 7b
23. VT  9a2wy
24. VU  9a0v
25. VZ  9a1mm, 2lm, 7a, 9m
26. ZD  9a3eo, 2zd, 2zh
27. ZG  9a1aaa,1cbt, 1cfr, 2ey, 2hi, 2hm, 3mj, 3sm, 4op, 4sl, 4ww, 5kr, 7t
28. ZU  9a3nq, 9a6gwq
Ja sam ti samo zacrvenio one, koji su ti se javili u kontestu, a koji su poslali log. Nisi li tu primjetio sa su (smo) ti omogučili čak 3 UNIQUE množitelja, od 6 u kojima smo bili aktivni sa 9 znakova ?  To možda govori i o veličini nekoga kluba ?   
Govorio sam da je predsjednik kluba nekoliko godina unazad zvao ljude da se što više javljamo u kontestu. Tada, kada ste VI pobjeđivali, niste primjetili koliko smo vam dali bodova ?   Sada, od toliko nas, koliko nas ima u klubu, netko i ostvari neki dobar rezultat, sada nas treba ocrniti ?  Hvala Vam na tome.
S obzirom da je i nekoliko članova IZVRŠNOG ODBORA direktno napalo našu aktivnost u kontestu, mi u klubu razmišljamo da se više ni jedan od naših operatora ne javlja u takvim takmičenjima. Znam, znam, kamo sreće...rekli bi....evo šanse....... Ali, tko će vam tada biti kriv što nećete imati ni 150 veza u kontestu ? Tada, kad promjenite pravila takmičenja, izbrišite i onu prvu rečenicu u propozicijama.  Za uspješan rad saveza odgovorni članovi I.O. odgovorni su za svoje postupke te se moraju znati izražavati u javnosti, kako ne bi štetili ugledu saveza i štitili njihove članove...... E sad, pazite ovo :
Citat:9A6C piše o jednom poznatom klubu, o eventualnim neugodnostima, o petorki itd., ali se boji objaviti tko je to !!...
.....Dakle, sve je super, osim........, nije bilo hrabrosti da se kazne stanice i klubovi koji su iz ovog Kupa napravili sprdačinu u vlastitoj režiji.....7V
tu su Gogo i Eugen malo oprezniji ali nekima se ipak pomalo omakne pa 1. član IO kaže :
Citat:Hmm, a kaj ti misliš koji bi bili 9A6M i 9A5CY da im se oduzmu te veze..??
Zanima me kako KV MANAGER koji je i sam radio u KUP-u i imao primjedbe na rad drugih gleda na ovo ...
Neznam, predložio bih da se jednostavno rezultati ovog KUP-a ponište
73's Mark
E moj Marko, Marko, sunce li ti žarko (  ;) )....pa zar i ti sine Brute ? Prozivka je pala na moje ime..... Tu je znaći ljaga na klub i pojedine članove bila isprecizirana...

...a iza toga je nastavio i 2. član IO sa:

Citat:Najviše me ljuti u životu kada netko misli da sam malouman i da nakon 30 godina rada u YU i 9A contestima ne kužim kako se izvode ove stvari....
Malo mi nije jasna motivacija članstva da rade u contestu ali da ne pošalju log...ma daj recite da se šalite 
...1AA
tebi vjerujem da kužiš. Ja ih ne kužim, jer se s tim ne bavim. Za logove sam već o tome govorio Eugenu .....

....da bi na kraju i 3. član IO pukao i rekao :
Citat:Dodatna ideja je da se IO HRS-u predloži da svi sudionici izaberu pobjednika u kategoriji MULJATORIX GODINE, a?

    6C
Citat:Uostalom, obzirom d ase na takve poteze odlučuju mahom jako sujetni ljudi, izostanak žuđenog poštovanja bit će na svoj način primjerena kazna.
Citat:GG, imaš piće za ove riječi, točno si pogodio u tananu žicu.

73 de 9a2d
E,  tu se sad pojavio i neizostavni lakal-patriotizam, iako, iskreno, ne kužim na koga se sad ovo odnosilo?  Jeli se u sujeti možda netko prepoznao ???

I sam Vlatko 9A9R kaže:
Citat:Fora je u tome koliko vam treba da ste sami sebi vazni.
Priznajem laganje legal power x 2, ali to je jos uvijek HIGH POWER, a svako ostalo laganje nije fer. Sto ce ti pehar ako znas da si MULJAO I KUHAO   
Čovjek koji sebi nije važan, je nesiguran čovjek. Ipak, drugo je pitanje što je ono zbog čega živimo ? Nećemo sada o svojoj djeci, ali se ja zbog njih ne osječam sebični samoljub. A ono što postignem u životu poštenjem, znanjem i zalaganjem tako lako nedam. MULJAO I KUHAO NISAM i samo želim ono što mi pripada, iako se tome prije kontesta nisam nadao. Ali, sad mi prvo morate dokazati krivicu da bi mi uzeli zasluženo.
Citat:Tesko je nekome reci da je namjestao rezultat svojim radom, ali i sama sumnja i prica o tome je neka pouka. Savijest i vrijeme dati ce rezultat. . . . 9R
Upravo to i boli što je nekolicina bacila ljagu na nećije vlastito ime, na CALL by 6M, 5CY..... Kada te netko ''pljune'' pred toliko ljudi na forumu, ne treba ostati nekažnjen. Srečom, na ovom forumu ostaje sve zapisano i lako može poslužiti kao dokaz u tužbi za javnu uvredu iliti klevetu. Članci iz narodnih novina svašta otkrivaju.... ;D ;D
Citat:Što mislite kako bi se proveli HRS i ja da se to objavi bez pripadajuće relevantne presude? Duševne boli su u modi kod Hrvata, hi.. . . 6C
Goge moj, napadali su i tebe zbog rada sa dva znaka sa iste postaje u različitim periodima. Ja tu ne vidim ništa sporno. Ali, sam si tada napisao :
Citat:Ili da se makar autor protesta sam oglasi i objasni u čemu je prijepor?
By 9A6C
Dakle, u čemu je sada tvoj prijepor ?

Vrijeme će pokazati tko će se crveniti na kraju svega ovoga, ali je meni  savjest čista ko suza. Ni za jednu vezu u mojim logovima  nisam tražio nikoga da mi ju netko odradi, a kamo li da takvo nešto upišem u svoj log. Ali zato...
...mnogi nečlanovi nas to traže u vrijeme većih DXpedicija. Ako bi to koji put ubuduće pristao napraviti, bojim se da bi me ti isti, kojima bih ev. odradio vezu, mogli nazvati muljatorom globalnih razmjera. . . . . .

Zato poslušajte....
Citat:Alen, 9A4WW

Nije mi jasno što se uzbuđujete toliko.... Ako imate prigovor na natjecatelje, napišite prijavu natjecateljskoj komisiji. Tako i tako oni imaju zadnju i odlučujuću riječ o tome...by 4WW
Lijepo vam je čovjek rekao .  Pa onda, što čekate ?

Nekolicina pokušava omalovažiti rezultate kluba 9A1CCY / 9A5Y putem foruma u zadnja tri tredna, pritisnuti i lobiranjem putem mobil. broja 091/------1 (ima Juda još i danas...) a neki to na sve moguče naćine pokušavaju zadnjih 30 godina. Što to znači ?   Znači li to da smo dobar klub kad ima toliko jalnih na nas ?  Ako je tome tako, ne hranite nam ego, jer to nas čini još jačim i ustrajnijima da pobijedimo i budemo bolji od onih koji nas pokušavaju omalovažavati. Stara poslovica kaže :
''za dobrim konjem se uvijek velika prašina diže...''
Zato svim dobrim ''konjima'' (bez uvrede molim – ovo je izvedenica iz poslovice ! ) koji su ovaj put pobijedili od srca čestitam ponaosob:
Bravo 9A7A za generalno najbolji rezultat......ČESTITAM......
Bravo 9A6M za najbolji pojedinačni rezultat....ČESTITAM.....
Bravo 9A4WW, 9A1MM, 9A3AAX, 9A3R, 9A2BW za najbolji pojedinačni rezultat po prijavljenim kategorijama....
Bravo 9A1CCY za > nego 2x više bodova od 2. plasiranog kluba u H kategoriji te za omasovljenje 9A kontesta (ima još jedna......''svako svoga konja hvali'' ) 

Nedate mi spavati pa sam se nekako morao ''ispucati''
Mnogi su direktno ili indirektno pucali na moj znak i tako mi činili sramotu.
Ja se ne sramim svojih postupaka, ali me ponekad sram zajednice u kojoj se nalazim.

Sad mi je lakše.....idem spavati...konačno......

A drugi dio romana slijedi sutra i za one koji su nas malo i ''pohvalili''

Dean 9A5CY

P.S.
što me manje dirate, manje čete morati čitati moje monologe..... ;D
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ




9A2D

#152
Jesi se ti nama naspavao?

73 de 9a2d

9A1AA

Ne želim puno replicirati o svemu ovome niti nekome hraniti ego ;D
Rekao bih samo da 9A6C, 9A7V i 9A1AA nisu članovi Izvršnog odbora HRS-a.

KV manager, sa suradnicima, predložit će Izvršnom odboru HRS-a, izmjene propozicija za 2009. godinu gdje će se neke stvari preciznije definirati. Mislim da je to jedini pravi put kako možemo neko sporno pitanje rješavati. Ako zaglavimo idemo na arbitražu ;D

Ako osoba X zna način na koji je osoba Y izvela poslovnu malverzaciju (muljažu) znači li to da je osoba X lopov (muljatorix) ??? Ja sam oduvijek mislio da je to osoba Y ali eto sad sam skužio da sam 47 godina živio u zabludi :-[ : :o :'(

I dodao bih, kad se već neki toliko hvale (a nikako da pobijede :P):
Bravo 9A3B za najveći broj rađenih množitelja 8) :-*




73, Ivo 9A1AA

9A5CY

Citat:I dodao bih, kad se već neki toliko hvale (a nikako da pobijede ):
Bravo 9A3B za najveći broj rađenih množitelja 
Reci mi gdje se to tko hvali(o) ? Samo smo bili prozvani i sad se branimo.
Klub je bio 5. , ja 2.(neočekivano) , a pohvalio sam samo 6M koji je pošteno pobijedio u svojoj kategoriji.
Vidiš li koliko nam je stalo do pobjede u takvom Kupu ?  Nimalo.  Važno je sudjelovati, a vidi tko i što se sve oko toga godinama radi ?   Do sad su dečki u klubu uvijek šutili i samo radili. Sad kažu da i oni svoju ludu za forum imaju
  :-X
Svaka tebi čast u dosadašnjem 47godišnjem radu. Dali si taktičan ili ne govore vaši prijašnji postovi :

« Odgovor #66 : Svibanj 14, 2008, 10:06:02 »   
________________________________________
Citat:Nadam se da je konkurencija poslala logove pa evo i našeg rezultata  ....1AA
Pa ovo je čudo prirode, perpetuum mobile, što kasnije log pošalješ u njemu sve više bodova 

Izgleda da s eto više isplati nego se puno mučiti na bandu, poslije lijepo sve uskladiš, dogovoriš, popraviši etoooooo...
Citat:Bravo za Belišćance, iako su kod mene imali bijedan signal, izgleda d aimaju nekih aduta zakoje mi ne znamo...

A sad samo da sačekamo novi RADIO HRS pa da vidimo koliko ćemo im skinuti, je rovo je stvarno pretjerano...    6C

Dobro je, nismo samo mi osumnjičeni za muljatorX

Citat:Problem je u tome što neki ne znaju još u kojoj su kategoriji radili pa da ih ne bi omeli u razmišljanju i uređivanju logova ostavljamo te podatke za kasnije  ....1AA
Citat:Pa zato smo te i izabrali za kontest šefa?!....6C
Nekome smješno, a nekome to izgleda neozbiljno. Hoće li se nešto mijenjati u propozicijama? Definirati tko može u koju kategoriju.? KUP Jadrana je pred nama. Ili se to namjerno ne rješava kako bi se ponovila priča iz prošlog.....

Citat:Čini mi se da  bi bilo u redu da natjecateljska komisija objavi prijavljene rezultate prije crosscheckinga...

Alen, 9A4WW
Citat:Nije ulizivanje, ali hvala onima koji izrade module za bilo koji HAM program. Tihomire i Krešimire, na vas mislim. Koristim neke.
Tihomiru to ja osobno ne bi dozvolio. On je toliki lumen za kompjuterske programe da se bojim kako bi program složio tako da bi mi naš klub i članovi tada u svim kategorijama bili prvi. Zato mu ni stanicu ne damo da nam se slučajno ne javi u kojem od KUPova.
Citat:Tihomire.
Prije nego što napišeš neku tvrdnju provjeri je. 9A6M i 9A5CY su članovi istoga kluba a to je 9A1CCY - 9A5Y     by 1AA.
Ivo, oprosti mu na pogrešci. Nas, naime u klubu ima toliko, da ponekad ni ne znamo jedni za druge. Tihomir je u Zagrebu i ne može prisustvovati baš svakom našem sastanku na kojem donosimo odluke o prijemu novih članova u klub ''Jan Hus.''
I meni se događalo da sam 3JBu QSL manageru tri puta vratio ''krivo usmjerenu QSLku s biroa'' natrag njemu na biro, dok mi sam nije rekao da te karte pripadaju članu našeg kluba.  Još mi oprosti što vas nazvah I.O.  Ni sada neznam koji vam je stručni naziv, ali ste u HRS odabrani da zastupate sve članove HRSa, ne samo neke. Nije li predsjednik HZTK rekao da se ni u kom slučaju nesmije dogoditi podjela na dvije struje ? A šta da mu malo prišapnem da vidi naš forum ?
  :-[

Citat:Jel mozda lose to sto su neki, koji su vladali godinama, rasturili clanstvo maticnog kluba pa sada jedva skupe 3 loga u konkurenciji klubova

Neki spoje tri kluba da bi ušli u konkurenciju klubova    (abuse?)

73 de Tihomir, 9a4gl
Citat:...dokazano u zadnjem Kupu Jadrana. Jel' se i za to 9A5Y treba sramiti što je tada i zašto bio 3. ? Kao što sam rekao, nitko ništa nije od nas rekao mišljenje na forumu

Zaključke ponekad sami namećete....sorry

Zato hvala jednom neutralnom Leonu koji kaže  :
Citat:To samo znaci da je kvalitetan klub i da je dobar i sa clanovima i neclanovima.
Cak i sa clanovima drugih klubova. Pohvalno, ako se mene pita.
9A9L
Tako je Leone. Stvarno želimo dobru suradnju sa svima, i članovima i nečlanovima našeg kluba. Svatko tko to želi, može postati članom našega kluba. Ja stvarno ne znam zašto neki operatori iz DL i OK žele biti članovi našega kluba, ali mi im to dopuštamo i drago nam je zbog toga. I sa nekim drugim klubovima iz 9A dobro surađujemo. Nažalost, pojedinci iz tih klubova su nas nazvali muljatorima. Već danas ćemo si opet biti dobri (izvjestit ću vas o tome naknadno *A), a ja ću se pitati nije li to pomalo licemjerno ?

Ima toga još........ali žena, djeca pritišću....

VY 73  Dean


9A6AA

Deane,

iz ove Friedrichshafenske perspektive sve u 9A izgleda drugačije  :)

73

9A6AA & Co.
"DX never sleeps..."

n1yu

Citat: 9A6AA  u 28. Lipanj 2008, 13:13:05
Deane,

iz ove Friedrichshafenske perspektive sve u 9A izgleda drugačije  :)

73

9A6AA & Co.

EU perspektiva ali sa vinjetama :-)  Ima li slika iz DL FN bez Bodensee otoka?

LP MMM S56A, N1YU

9A8DU

Citat: 9A5CY  u 28. Lipanj 2008, 09:57:33
Citat:I dodao bih, kad se već neki toliko hvale (a nikako da pobijede ):
Bravo 9A3B za najveći broj rađenih množitelja 
Reci mi gdje se to tko hvali(o) ? Samo smo bili prozvani i sad se branimo.
Klub je bio 5. , ja 2.(neočekivano) , a pohvalio sam samo 6M koji je pošteno pobijedio u svojoj kategoriji.
Vidiš li koliko nam je stalo do pobjede u takvom Kupu ?  Nimalo.  Važno je sudjelovati, a vidi tko i što se sve oko toga godinama radi ?   Do sad su dečki u klubu uvijek šutili i samo radili. Sad kažu da i oni svoju ludu za forum imaju
  :-X
Svaka tebi čast u dosadašnjem 47godišnjem radu. Dali si taktičan ili ne govore vaši prijašnji postovi :

« Odgovor #66 : Svibanj 14, 2008, 10:06:02 »   
________________________________________
Citat:Nadam se da je konkurencija poslala logove pa evo i našeg rezultata  ....1AA
Pa ovo je čudo prirode, perpetuum mobile, što kasnije log pošalješ u njemu sve više bodova 

Izgleda da s eto više isplati nego se puno mučiti na bandu, poslije lijepo sve uskladiš, dogovoriš, popraviši etoooooo...
Citat:Bravo za Belišćance, iako su kod mene imali bijedan signal, izgleda d aimaju nekih aduta zakoje mi ne znamo...

A sad samo da sačekamo novi RADIO HRS pa da vidimo koliko ćemo im skinuti, je rovo je stvarno pretjerano...    6C

Dobro je, nismo samo mi osumnjičeni za muljatorX

Citat:Problem je u tome što neki ne znaju još u kojoj su kategoriji radili pa da ih ne bi omeli u razmišljanju i uređivanju logova ostavljamo te podatke za kasnije  ....1AA
Citat:Pa zato smo te i izabrali za kontest šefa?!....6C
Nekome smješno, a nekome to izgleda neozbiljno. Hoće li se nešto mijenjati u propozicijama? Definirati tko može u koju kategoriju.? KUP Jadrana je pred nama. Ili se to namjerno ne rješava kako bi se ponovila priča iz prošlog.....

Citat:Čini mi se da  bi bilo u redu da natjecateljska komisija objavi prijavljene rezultate prije crosscheckinga...

Alen, 9A4WW
Citat:Nije ulizivanje, ali hvala onima koji izrade module za bilo koji HAM program. Tihomire i Krešimire, na vas mislim. Koristim neke.
Tihomiru to ja osobno ne bi dozvolio. On je toliki lumen za kompjuterske programe da se bojim kako bi program složio tako da bi mi naš klub i članovi tada u svim kategorijama bili prvi. Zato mu ni stanicu ne damo da nam se slučajno ne javi u kojem od KUPova.
Citat:Tihomire.
Prije nego što napišeš neku tvrdnju provjeri je. 9A6M i 9A5CY su članovi istoga kluba a to je 9A1CCY - 9A5Y     by 1AA.
Ivo, oprosti mu na pogrešci. Nas, naime u klubu ima toliko, da ponekad ni ne znamo jedni za druge. Tihomir je u Zagrebu i ne može prisustvovati baš svakom našem sastanku na kojem donosimo odluke o prijemu novih članova u klub ''Jan Hus.''
I meni se događalo da sam 3JBu QSL manageru tri puta vratio ''krivo usmjerenu QSLku s biroa'' natrag njemu na biro, dok mi sam nije rekao da te karte pripadaju članu našeg kluba.  Još mi oprosti što vas nazvah I.O.  Ni sada neznam koji vam je stručni naziv, ali ste u HRS odabrani da zastupate sve članove HRSa, ne samo neke. Nije li predsjednik HZTK rekao da se ni u kom slučaju nesmije dogoditi podjela na dvije struje ? A šta da mu malo prišapnem da vidi naš forum ?
  :-[

Citat:Jel mozda lose to sto su neki, koji su vladali godinama, rasturili clanstvo maticnog kluba pa sada jedva skupe 3 loga u konkurenciji klubova

Neki spoje tri kluba da bi ušli u konkurenciju klubova    (abuse?)

73 de Tihomir, 9a4gl
Citat:...dokazano u zadnjem Kupu Jadrana. Jel' se i za to 9A5Y treba sramiti što je tada i zašto bio 3. ? Kao što sam rekao, nitko ništa nije od nas rekao mišljenje na forumu

Zaključke ponekad sami namećete....sorry

Zato hvala jednom neutralnom Leonu koji kaže  :
Citat:To samo znaci da je kvalitetan klub i da je dobar i sa clanovima i neclanovima.
Cak i sa clanovima drugih klubova. Pohvalno, ako se mene pita.
9A9L
Tako je Leone. Stvarno želimo dobru suradnju sa svima, i članovima i nečlanovima našeg kluba. Svatko tko to želi, može postati članom našega kluba. Ja stvarno ne znam zašto neki operatori iz DL i OK žele biti članovi našega kluba, ali mi im to dopuštamo i drago nam je zbog toga. I sa nekim drugim klubovima iz 9A dobro surađujemo. Nažalost, pojedinci iz tih klubova su nas nazvali muljatorima. Već danas ćemo si opet biti dobri (izvjestit ću vas o tome naknadno *A), a ja ću se pitati nije li to pomalo licemjerno ?

Ima toga još........ali žena, djeca pritišću....

VY 73  Dean


:D
Pozdrav,nisam odolio a da nekomentiram,imao sam čast posjetiti oba dva kluba u Daruvaru,naročito me se dojmila lokacija u BATINJANIMA,onako šta mogu napraviti samo veliki zaljubljenici u ovaj naš hobi,znalci,stručnjaci ,i nada sve pravi ljudi,.ljep pozdrav za sve Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

9A2JG

Uvijek kibic sa strane bolje vidi šahovsku situaciju. Čak i nastupajuće poteze!

Citiraću : Nije li predsjednik HZTK rekao da se ni u kom slučaju ne smiju dogoditi podjele na dvije struje.
Je, rekao je da je prije naše izborne skupštine bio na IS ronioca, da su tamo letile i šake, da ne bi htio da se nešto slično dogodi i na našoj Skupštini. Izgleda da sam ja jedini u sali to doživio kao uvredu. Ili su ostali to prečuli?

Citiram : Ako osoba x zna način na koji je osoba Y izvela muljažu...
U Dalmaciji lipo kažu da je lopov onaj koji krade , i onaj koji vreću drži.
Ovdje bi bilo prikladno : mišlju, riječju, djelom i propustom....


Osobno imam opservacije i na temu matični klub stotinama km daleko, ali nećemo off-topic, zar ne?

Puno pozdrava sa + 36 C,
Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

9A9L

Koki, ako pratis literaturu, kojekave pisanije onda ti je vjerojatno poznato da netrebas biti clan nijednog kluba. A ako je netko odlucio biti clan kluba koji je kako ti kazes stotinama km daleko znaci da mu je drustvo pasent, znaci da se u tom klubu radi i znaci da je nasao zadovoljstvo u tome djelu svjeta.
Mozda mu je i punica tamo clan ili nedaj boze sogor pa to je onda etwas anderes. A ako mu je samo kum tamo onda valjda nece u taj klub.
Opcenito gledajuci situvaciju u radioamaterizmu u hrvata mislim da je cast i zadovoljstvo biti clan Yenkija, i zadovoljstvo biti u Beliscu i u Pazinu i Samoboru u Tangu. Po nekim mojim vidjenjima ostali zivotare i zive na radu pojedinaca iz kluba.
A najjaci su clanstvom oni koji imaju CB sekcije. Pitajmo se zasto. Vjerojatno zbog druzenja.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

9A2JG

Leone lijepo pišeš, ali ja sam imao na umu nešto drugo. Matični klub ti je ka i žena, uzeo si je za cijeli život. Klub te nekad iznevjeri, baš kao i (poneka) žena, ma se isto ne odričemo, ni kluba, ni žene. Koliko te puta Savez iznevjeri, pa nisi došao u iskušenje da digneš ruke od njega.

Osobno imam jedan matični klub, u jednom sam potpomažući član, u trećemu aktivni simpatizer, poradi druženja, kako ti to slikovito opisa.

Svrha mog posta je bila nešto drugo, budem ti objasnil na Jarunu.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

9A1AA

Citat: 9A9L  u 29. Lipanj 2008, 14:25:29
Opcenito gledajuci situvaciju u radioamaterizmu u hrvata mislim da je cast i zadovoljstvo biti clan Yenkija, i zadovoljstvo biti u Beliscu i u Pazinu i Samoboru u Tangu. Po nekim mojim vidjenjima ostali zivotare i zive na radu pojedinaca iz kluba.
Leone, izuzetno mi je drago da i svoj klub vidim među gore navedenima. Meni su ovakve sitnice dovoljne da imam volje nastaviti voditi radio klub ,,Belišće" još jačim entuzijazmom barem narednih 6 mjeseci :) ;) :D ;D

Jučer sam bio na godišnjoj skupštini radio kluba 9A1CCY/9A5Y u Daruvaru i bilo je (kao uvijek) izvrsno. Da, oni imaju članove iz svih krajeva 9A (ali i izvan 9A) i tu vidim samo širinu ovoga radioamaterskog hobija i baš ništa loše.

Po meni je sasvim normalno da netko želi biti član uspješnog radio kluba, uspješne natjecateljske ekipe ili neke druge radioamaterske interesne skupine, ma gdje se ona u 9A (ili šire) nalazila. Barem za nas radioamatere ne postoje granice (može i long path) 8)
73, Ivo 9A1AA

9A1AA

U više navrata sam na mail, sms a i osobno (face to face), kao novi KV manager, dobio pitanje glede valjanosti rada postaje 9A1RKA/p u ovogodišnjem KUP-u HRS-a.

Ja u tom trenutku nisam bio KV manager već voditelj CRO CC. Manager je bio mladi kolega Hrle 9A6XX koji je odmah po pojavi komentara u kojima se sumnjalo u ispravnost rada postaje 9A1RKA/p  tražio očitovanje nekolicine iskusnijih radioamatera, među njima i moje mišljenje.

Jedinstveni zaključak je da ništa nije bilo sporno u radu postaje 9A1RKA/p prema trenutno važećim pravilima i propisima u RH koji reguliraju rad radioamaterskih postaja.


Na čemu se temelji ovakav zaključak?

- Pozivna oznaka 9A1RKA pripada radio klubu ,,RIKA" iz Rijeke koji je uredno registriran.

- Operator koji je radio na postaji je član toga radio kluba (iako je u ovome trenutku nevažno) i ima licencu za rad na radio postaji.

-Postaja je bila izvan mjesta upisanog u ,,Dozvoli za rad AR postaje" što je uredno i pokazivala dajući oznaku /p.

-Tijekom natjecanja davana je ispravna reg.oznaka ST sukladno portabl lokaciji.

-Postaja je radila samo u SSB periodima i uredno poslala svoj log u kategoriju više operatora (gdje bi svi klubovi trebali i pripadati).

-Postaja je radila iz čvrstog objekta pa se tako, unatoč oznaci /p, nije prijavila u kategoriji portabl postaja što bi bilo neispravno.


Po meni je ovdje jedino sporno što je to operator na toj postaji bila osoba koja se nekima (iz njima poznatih razloga) ne sviđa, no to nije dovoljan argument da bi se nekoga diskvalificiralo iz natjecanja jer u propisima nema te alineje.... :) ;)

Mislim da je ovdje sve jasno. Okrenimo se budućnosti, razmišljajmo i predlažimo novitete kojima možemo unaprijediti naše KUP-ove da nas bude što više i da uživamo u tim natjecanjima što bi i trebao biti glavni cilj ovog našega hobija (osim i naše društveno korisne strane....)  ;) :-*
73, Ivo 9A1AA

9A5TO

Zdravo!

Sinoć smo od Ive neslužbeno mogli doznati kako su u zadnjoj fazi pripreme poboljšana pravila za Kup Jadrana.
Isto je ovdje najavljivao za naslovno natjecanje. Apsolutno sam za sve ono što će poboljšati kvalitetu i osigurati veću razinu pravednosti u natjecanjima.

Citat: 9A1AA  u 29. Lipanj 2008, 18:48:07
-Postaja je radila samo u SSB periodima i uredno poslala svoj log u kategoriju više operatora (gdje bi svi klubovi trebali i pripadati).
Zato i predlažem da se uvede alineja u kojoj će stajati da znakovi klubskih postaja bez obzira na broj operatora obavezno budu u kategoriji klubova. (mislim da je za UKV natjecanja to tako regulirano pa zašto nešto ne bi preuzeli i od tamo  ;))

Trivijalno obrazloženje: Po tome bi već za vrijeme natjecanja znali tko je u kojoj kategoriji (SO/MO) te se ti pojedinci nakon natjecanja ne bi mogli proizvoljno opredjeljivati u koju kategoriju će prijaviti log.

Do sada je to izgledalo otprilike da operator koji ima tri slova u sufiksu može koristiti specijalan znak svojega kluba i prijaviti se u kategoriju pojedinaca  :-\

Primjeniti to u svim KV natjecanjima.

73,

Tom, 9A5TO

P.S. Lekcija od sinoć: U živo nitko nije tako opasan kako se možda čini kad se čitaju ovi postovi (čuo sam to i za sebe, a i za druge to mogu potvrditi  :D)
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A4WW

Znači, ja, jedan operator, radim pod klubskim znakom i moram obavezno u multi op kategoriju, a moji frendovi od kojih jedan zna telegrafiju a drugi radi samo ssb pod oznakom jednog od njih mogu i singl i u multi kategoriju??? Kako planirate to kontrolirati??

I dalje se sve bazira na opće nam poznatu ham-spiritu (dugu radioamaterizma).

Čini mi se da otkad znam za domaća natjecanja (još i u bivšoj državi) svi govore o muljanjima, ali nitko ništa nije uspio dokazati... Ili se možda varam??? Kad ste zadnji put vidjeli ili čuli da je u nekom našem domačem natjecanju netko diskvalificiran?? Što rade natjecateljske komisije koje imaju završnu riječ u svemu ovome???

Puno priče, malo rada... odoh na 6m vidjeti ima li štogod zanimljivo... 

Alen, 9a4ww