Autor Tema: R4  (Posjeta: 6866 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
R4
« : 26. Srpanj 2004, 13:57:41 »
zahvaljujem svima koji su sudjelovali u postavljanju navedenog repetitora iako nisam siguran da ce na tom brdascu blizu Labina posluziti svojoj svrsi...magistralnog repetitora no medjutim bolje i to nego da je ostao na vrhu Ucke u marmeladi signala i jakih intermodulacionih produkata koji su bili vrlo izrazeni !!!!
Mladen

Offline 9A2MF

• Average Member
    • 9A2MF HOME PAGE
r-4 UĆKA
« Odgovori #1 : 26. Srpanj 2004, 22:03:41 »
Lijepo je to sa repetitorom R-4 , čujem od kolega koji nisu prije ulazili u njega da sada mogu! No,  ja sam prije ulazio, istina sa usmjerenom 5 el yagi, ali sada ne da ne prolazim nego nema niti traga prijemu ! Pozicija ,  SAVUDRIJA, nekih  280 stupnjeva smjer od UĆKE, udaljenost oko 65  km !
Je li to kompromis , netko mora da gubi ako netko dobiva ?! ...... ma bar da je mogu ćuti, i tako smo malo koristili na predaji....
Franjo ,  9A2MF

Offline 9A3XZ

• Master in Training
re;2mf
« Odgovori #2 : 27. Srpanj 2004, 07:40:41 »
Franjo,nema nista od plakanja ,predlozi alternativnu poziciju......ni ja vec 3-4 godine nisam mogao iz pule kroz navedeni rpt....i ja cekam 2 godine vec na postavljanje mog ATV repetitora pa jos nista ,,,sta da se radi ,,,,nic....idemo jos jace i agresivnije napred !!!!
Mladen

9A5AEI

• Gost
R4
« Odgovori #3 : 27. Srpanj 2004, 09:18:55 »
Kad je postavljen taj repetitor kod Labina ili je to tek u planu?
Kome jos treba tako nesto? :) ajmo svi na KV!

Adios

Offline 9A3XZ

• Master in Training
re:pa3k
« Odgovori #4 : 27. Srpanj 2004, 09:53:09 »
ma da ,tamo u nekoj selendri zvanoj koromacno :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

p.s. a cuj,treba znanim i neznanim junacima  :twisted:  :twisted:
Mladen

9A5AEI

• Gost
R4
« Odgovori #5 : 27. Srpanj 2004, 10:39:33 »
Kada je to postavljeno u Koromacnu? Bas cu probati danas poslusati!
73

Offline 9A4DB

• Master in Training
R4
« Odgovori #6 : 27. Srpanj 2004, 12:30:51 »
Evo da jednom budem i "konstruktivan".
Predlazem lokaciju Brgud istocno je cesta
Moscenicka D. - Brsec
45o14,03" N
14o12,10" E
907 m
vidi HOK 1:5000 list Plomin 3
U "sjeni" bi bilo samo podrucje oko Opatije.
Cesta bijela ali prohodna i osobnim vozilom, gore ima
u blizini lovacki dom i struja.... lokacija je potpuno bez
RF-a, ko izmisljeno, medjutim, nisam bio gore cca. 2 god
a nesto su pricali o radarima....
Mladene popni se gore pa vidi :-)
73 de 9A4DB

Offline 9A3XZ

• Master in Training
re:4db
« Odgovori #7 : 27. Srpanj 2004, 13:14:33 »
djani  dobrodosao u nasu zupaniju i hvala na prijedlogu.....no medjutim od ponedjeljka sam na godisnjem i necu da cujem za nis :lol:  :lol:  :lol: jer sam vec puko lagano od te tehnike sto na poslu sto doma.......cujemo se....73 de 9a3xz
Mladen

9A5AEI

• Gost
R4
« Odgovori #8 : 27. Srpanj 2004, 19:30:20 »
Ako je to cudo od tehnike aktivno trenutno negdje u Koromacnom onda ga ja ne cujem, sto sam prije uvijek mogao i sa vilicom! Ajde da se taj R$ razdjeli na dva dijela i da se stavi negdje u centru istre neki Rxy koji ce pokrivati sve od Juga pa do sjevera! Za Rijeku i primorje nek se postavi neki drugi Rxyz... Jer ovo vise nema smisla...
73

Offline 9A6NSE

• Junior Member
  • **
R4
« Odgovori #9 : 27. Srpanj 2004, 20:53:54 »
Da se i ja malo ukljucim u raspravu oko R4! Prije sam ga iz Pule mogao okinuti s 2 wata na cb antenu,istina ne bas uvijek ali sam uspio i prijem je bio dobar! Sad nis ne prolazi,kao da je preklopnik na repetitoru u OFF poziciji! Koromačno je u rupi i tamo se jedva cuje komercialni signali koji su mnogo jaci od nasih amaterskih! Napravit cemo peticiju i izbaciti sve odasiljace s Vojak-a,biti ce samo nasi amaterski! :) :lol:

Offline 9A3PX

• Junior Member
  • **
R4
« Odgovori #10 : 27. Srpanj 2004, 22:50:02 »
Istine koje ja poznam:
1. Repetitor se nalazio na Ucki na HT-ovom objektu.
2. Objekt je u stadiju raspustanja i biti ce prenamjenjen te repetitor tamo ne moze ostati.
3. Tamo gdje je bio, bio je jako ometan i nije bio u zadovoljavajucoj funkciji.
4. Sada se nalazi na nekom mjestu gdje ga se u datom momentu moglo premjestiti.
5. Ideja je bila da omoguci povezivanje prometa u sto vecem dijelu Istre i Kvarnera.
6. Pozicija je u testnom pogonu i pokazati ce se, ili se vec pokazala kvaliteta.
7. Do sada je dosao samo jedan prijedlog za novu lokaciju. Ocekuju se jos neki prijedlozi od ljudi iz tih krajeva, koji poznaju kvalitetne lokacije i mogucnosti montaze na iste.
8. Ocekujem testiranje sadasnje i buducih lokacija od radioamatera koji ce se ovih dana voziti cestama u Istri i Kvarneru i procjenu pokrivanja lokacija.
9. Bilo bi dobro da netko ode na predlozenu lokaciju od strane 9a4bd i provjeri mogucnost testiranja iste i uvjete za montazu.

73 Tuna

Offline 9A2MF

• Average Member
    • 9A2MF HOME PAGE
r-4
« Odgovori #11 : 27. Srpanj 2004, 23:40:19 »
Znaći  Patrik  ni ti je ne čuješ!  Kako bi onda tek ja , ipak si ti blizu no visine nam svima nedostaje , a iz priloženoga se vidi , najviše repetitoru!
Emile čudi me da ga ne čuješ , ostali u PU su zadovoljni, ipak to nije Koromačno nego brda iznad pa bila ona i samo tih 500 m visine! Pa znaš nedavno smo i u kontest tamo odlazili!
Gdje staviti  !!!! Nadam se da će se naći optimalna pozicija da ipak to radi , ma koliko kome treba a koliko ne . Gledajući iz moje pozicije (jn65rl), znaći već iz barke , vrhovi se vide samo od UĆKE i oni obronci južno , mislim da je to ono što je kolega  4DB predložio , no mislim da bi to bilo zapadno od ceste, no svejedno treba tražiti , probati , i jednoga dana ćemo svi biti zadovoljni ! ... ili ne .....
  73

Offline 9A6NSE

• Junior Member
  • **
R4
« Odgovori #12 : 28. Srpanj 2004, 08:24:00 »
Kako bi rekao pjevač EDO MAJKA "NO SIKIRIKI",sve ce doci na svoje! R7 okinem s dva wata na pendrek antenu (rucna stanica),nadam se da cu i R4 isto tako moci okinuti i voditi ugodne QSO-e s mnogim operaterima,zaljubljenicima u foniju,digitalije bas ne volim! 73

Offline 9A3NC

• Junior Member
  • **
R4 sstekcce sam od sebe???
« Odgovori #13 : 24. Kolovoz 2004, 01:03:10 »
No sikiriki....e ta je dobra.
Nije da sam previse na Repetitorima, ali recimo da su neki koji se sada zale da ne mogu sa WC i par miliwata na R4 konacno dosli na svoje :lol:
Bilo je djelova istre kao nass koji su prije nekih 10tak godina na isti nacin odlazili na R4, nazalost moglo se uci sa kojih 50tak wati i 4 elemnta yagi.
E pa decki navalite i ojacajte, ako vam je stalo  :P
Cinjenica je da su gore na ucki u zadnjih 10tak godina montirani extra razni TV i radio difuzni odasilojaci dakle situacija nije ko i prije...

OK dosta pjesmica.....

U zadnjih 7 dana sto poslusam R4 i onih par QSOa cini mi se da R4 ipak nesto previse okida. Nije moguce da po cjeli dan neko stisce tu predaju a da ne prozbori ama bas nista....
Uglavnom iskustvo naseg 9A3JH koji je sa te pozicije kao i svih prethodnih godina radio MS Perside, je da R4 izlaz predaje, dok na ulaznoj freq, nema ni traga nikavom signalu.
Oprema koju je koristio podno antene R4 je vidljiva na coopermineu.

Evo pa ako se planira neki izlet gore nebi bilo zgorega da se i to provjeri.

Mozda i ja skocim na lokaciju u slijedecih tjedan dana.

Evo malo za razmisljanje....

Pozdrav svekolikoj ham populaciji...

73 de Fredi 9A3NC

Offline 9A2GA

• Master
  • Carpe diem memento mori
R4
« Odgovori #14 : 24. Kolovoz 2004, 09:38:37 »
Za vrijeme godišnjeg na potezu Kraljevica-Novi vinodolski   R0 na Krk-u otvaran bez problema dok sa R4 već nastaju problemi iznad Križišća. (sve iz auta sa 10W).
Sa obale gotovo nemoguće otvoriti R4.

Pozdrav,

73 de Boris 9A2GA
www.hamradio.hr/9a2ga
9A2GA is a member of: HRS, 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK, 10X, EPC, DMC, CDG,CRO-CC