• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.
Main Menu

R4

Autor 9A3XZ, 26. Srpanj 2004, 13:57:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3XZ

zahvaljujem svima koji su sudjelovali u postavljanju navedenog repetitora iako nisam siguran da ce na tom brdascu blizu Labina posluziti svojoj svrsi...magistralnog repetitora no medjutim bolje i to nego da je ostao na vrhu Ucke u marmeladi signala i jakih intermodulacionih produkata koji su bili vrlo izrazeni !!!!
Mladen

9A2MF

Lijepo je to sa repetitorom R-4 , čujem od kolega koji nisu prije ulazili u njega da sada mogu! No,  ja sam prije ulazio, istina sa usmjerenom 5 el yagi, ali sada ne da ne prolazim nego nema niti traga prijemu ! Pozicija ,  SAVUDRIJA, nekih  280 stupnjeva smjer od UĆKE, udaljenost oko 65  km !
Je li to kompromis , netko mora da gubi ako netko dobiva ?! ...... ma bar da je mogu ćuti, i tako smo malo koristili na predaji....
Franjo ,  9A2MF

9A3XZ

Franjo,nema nista od plakanja ,predlozi alternativnu poziciju......ni ja vec 3-4 godine nisam mogao iz pule kroz navedeni rpt....i ja cekam 2 godine vec na postavljanje mog ATV repetitora pa jos nista ,,,sta da se radi ,,,,nic....idemo jos jace i agresivnije napred !!!!
Mladen

9A5AEI

Kad je postavljen taj repetitor kod Labina ili je to tek u planu?
Kome jos treba tako nesto? :) ajmo svi na KV!

Adios

9A3XZ

ma da ,tamo u nekoj selendri zvanoj koromacno :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

p.s. a cuj,treba znanim i neznanim junacima  :twisted:  :twisted:
Mladen

9A5AEI

Kada je to postavljeno u Koromacnu? Bas cu probati danas poslusati!
73

9A4DB

Evo da jednom budem i "konstruktivan".
Predlazem lokaciju Brgud istocno je cesta
Moscenicka D. - Brsec
45o14,03" N
14o12,10" E
907 m
vidi HOK 1:5000 list Plomin 3
U "sjeni" bi bilo samo podrucje oko Opatije.
Cesta bijela ali prohodna i osobnim vozilom, gore ima
u blizini lovacki dom i struja.... lokacija je potpuno bez
RF-a, ko izmisljeno, medjutim, nisam bio gore cca. 2 god
a nesto su pricali o radarima....
Mladene popni se gore pa vidi :-)
73 de 9A4DB

9A3XZ

djani  dobrodosao u nasu zupaniju i hvala na prijedlogu.....no medjutim od ponedjeljka sam na godisnjem i necu da cujem za nis :lol:  :lol:  :lol: jer sam vec puko lagano od te tehnike sto na poslu sto doma.......cujemo se....73 de 9a3xz
Mladen

9A5AEI

Ako je to cudo od tehnike aktivno trenutno negdje u Koromacnom onda ga ja ne cujem, sto sam prije uvijek mogao i sa vilicom! Ajde da se taj R$ razdjeli na dva dijela i da se stavi negdje u centru istre neki Rxy koji ce pokrivati sve od Juga pa do sjevera! Za Rijeku i primorje nek se postavi neki drugi Rxyz... Jer ovo vise nema smisla...
73

9A6NSE

Da se i ja malo ukljucim u raspravu oko R4! Prije sam ga iz Pule mogao okinuti s 2 wata na cb antenu,istina ne bas uvijek ali sam uspio i prijem je bio dobar! Sad nis ne prolazi,kao da je preklopnik na repetitoru u OFF poziciji! Koromačno je u rupi i tamo se jedva cuje komercialni signali koji su mnogo jaci od nasih amaterskih! Napravit cemo peticiju i izbaciti sve odasiljace s Vojak-a,biti ce samo nasi amaterski! :) :lol:

9A3PX

Istine koje ja poznam:
1. Repetitor se nalazio na Ucki na HT-ovom objektu.
2. Objekt je u stadiju raspustanja i biti ce prenamjenjen te repetitor tamo ne moze ostati.
3. Tamo gdje je bio, bio je jako ometan i nije bio u zadovoljavajucoj funkciji.
4. Sada se nalazi na nekom mjestu gdje ga se u datom momentu moglo premjestiti.
5. Ideja je bila da omoguci povezivanje prometa u sto vecem dijelu Istre i Kvarnera.
6. Pozicija je u testnom pogonu i pokazati ce se, ili se vec pokazala kvaliteta.
7. Do sada je dosao samo jedan prijedlog za novu lokaciju. Ocekuju se jos neki prijedlozi od ljudi iz tih krajeva, koji poznaju kvalitetne lokacije i mogucnosti montaze na iste.
8. Ocekujem testiranje sadasnje i buducih lokacija od radioamatera koji ce se ovih dana voziti cestama u Istri i Kvarneru i procjenu pokrivanja lokacija.
9. Bilo bi dobro da netko ode na predlozenu lokaciju od strane 9a4bd i provjeri mogucnost testiranja iste i uvjete za montazu.

73 Tuna

9A2MF

Znaći  Patrik  ni ti je ne čuješ!  Kako bi onda tek ja , ipak si ti blizu no visine nam svima nedostaje , a iz priloženoga se vidi , najviše repetitoru!
Emile čudi me da ga ne čuješ , ostali u PU su zadovoljni, ipak to nije Koromačno nego brda iznad pa bila ona i samo tih 500 m visine! Pa znaš nedavno smo i u kontest tamo odlazili!
Gdje staviti  !!!! Nadam se da će se naći optimalna pozicija da ipak to radi , ma koliko kome treba a koliko ne . Gledajući iz moje pozicije (jn65rl), znaći već iz barke , vrhovi se vide samo od UĆKE i oni obronci južno , mislim da je to ono što je kolega  4DB predložio , no mislim da bi to bilo zapadno od ceste, no svejedno treba tražiti , probati , i jednoga dana ćemo svi biti zadovoljni ! ... ili ne .....
 73

9A6NSE

Kako bi rekao pjevač EDO MAJKA "NO SIKIRIKI",sve ce doci na svoje! R7 okinem s dva wata na pendrek antenu (rucna stanica),nadam se da cu i R4 isto tako moci okinuti i voditi ugodne QSO-e s mnogim operaterima,zaljubljenicima u foniju,digitalije bas ne volim! 73

9A3NC

No sikiriki....e ta je dobra.
Nije da sam previse na Repetitorima, ali recimo da su neki koji se sada zale da ne mogu sa WC i par miliwata na R4 konacno dosli na svoje :lol:
Bilo je djelova istre kao nass koji su prije nekih 10tak godina na isti nacin odlazili na R4, nazalost moglo se uci sa kojih 50tak wati i 4 elemnta yagi.
E pa decki navalite i ojacajte, ako vam je stalo  :P
Cinjenica je da su gore na ucki u zadnjih 10tak godina montirani extra razni TV i radio difuzni odasilojaci dakle situacija nije ko i prije...

OK dosta pjesmica.....

U zadnjih 7 dana sto poslusam R4 i onih par QSOa cini mi se da R4 ipak nesto previse okida. Nije moguce da po cjeli dan neko stisce tu predaju a da ne prozbori ama bas nista....
Uglavnom iskustvo naseg 9A3JH koji je sa te pozicije kao i svih prethodnih godina radio MS Perside, je da R4 izlaz predaje, dok na ulaznoj freq, nema ni traga nikavom signalu.
Oprema koju je koristio podno antene R4 je vidljiva na coopermineu.

Evo pa ako se planira neki izlet gore nebi bilo zgorega da se i to provjeri.

Mozda i ja skocim na lokaciju u slijedecih tjedan dana.

Evo malo za razmisljanje....

Pozdrav svekolikoj ham populaciji...

73 de Fredi 9A3NC

9A2GA

Za vrijeme godišnjeg na potezu Kraljevica-Novi vinodolski   R0 na Krk-u otvaran bez problema dok sa R4 već nastaju problemi iznad Križišća. (sve iz auta sa 10W).
Sa obale gotovo nemoguće otvoriti R4.

Pozdrav,

73 de Boris 9A2GA
www.hamradio.hr/9a2ga
9A2GA is a member of 9A1WFF