Autor Tema: HRVATSKI RADIOAMATERSKI KUP- UTISCI  (Posjeta: 4927 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3MR

• Master
HRVATSKI RADIOAMATERSKI KUP- UTISCI
« u: 26. Travanj 2004, 07:53:39 »
Ajmo junaci, nije valjda da još razmišljate u koju ćete se kategoriju prijaviti ;-)

Moj dojam je da je bilo dosta učesnika, mnogo više nego prethodnih godina..možda zbog promocije na ovoj WEB-stranici?
Ja sam radio u SO CW kategoriji, iako bi se, zbog izuzetne pomoći mr. Murphya,
 trebao prijaviti u MO kategoriju.
Krajem prvog perioda sam prolio punu šalicu kave po elektroncu koji je ubrzo počeo otkazivati i samo su ga kratki i odmjereni udarci vraćali u život. Ispričavam se svima koji su morali čekati da im dam množitelj, vjerovatno nisu mogli zamisliti kakva se borba odvijala na mojoj strani.
Tijekom trećeg perioda sam došao u situaciju da mi tijekom veze izgori osigurač u linearu, zataji taster i zazvoni mobitel.
Sve u svemu, bila je dobra zabava..
73 de Rolando,  9A3MR

9A5AEI

• Gost
« Odgovori #1 u: 26. Travanj 2004, 09:33:24 »
Pozdrav, ja sam bio aktivan sa nekakvim dipolom 2-3m iznad zemlje i snagom cca 1W out i beskonacnim SWR-om. Pohvale svima onima koji su culi moj signal!
9A9A, 9A6A, 9A9M, 9A6ALN, 9A3NM, 9A6NDX, 9A2W etc...
Svima onima koji su culi 9a5AE EI 9a6EI i sl. sljedeci put neka naostre antene i prijemnike... :) 4CD umalo da me nisi odradio :)
Life is too short for QRP :)
73 de Pa3k

Offline 9A4M

• Average Member
Re: HRVATSKI RADIOAMATERSKI KUP- UTISCI
« Odgovori #2 u: 26. Travanj 2004, 19:52:04 »
pa u ovom contestu baš i nema previše prostora za "taktiziranje" s kategorijama  :)
Ja sam s Tihanom 9A6PBT radio kao 9A7S.
Aktivnost UFB. Krajnje vrijeme da razmislimo o obnovi "KUPA JADRANA".

Uradismo 163qso. Detaljan info slijedi nakon što pogledam log.
Nakon 001/001 s 9A3MR kolaps PC-a, koji je potrajao 10ak minuta, što je u kratkim periodima pogubno za krajnji rezultat.
UFB signali 9A6NDX, 9A9M, 9A4W, 9A9A, 9A6A, 9A7T, 9A2FW, 9A5KV, 9A3XM, 9A0V...

Mislim da ni u jednom periodu nismo radili množitelje IM, GS, OG, VT, NG.

73
Mate 9A3PA

Offline 9A6A

• Master in Training
9A KUP
« Odgovori #3 u: 27. Travanj 2004, 06:58:39 »
Bok narode,

Nije bilo loše, samo se do početka kontesta nisam mogao odlučiti s kojm programom raditi. Na kraju sam izveo neku simulaciju WPX u Writelogu, i to je radilo dobro. Prvi puta sam radio u tom konestu :oops:
Bilo je super jer je cijelo vijreme konesta rate bio oko 100. Nisam uspio doci do 200 qsoa ali sam blizu... :) Na kraju sam imao ometača koji mi je oduzeo desetak zadnjih minuta :oops: .
Tehnika mi je radila UFB i bilo mi je zao sto je kontest završio.
Svakako treba obnoviti Kup Jadrana samo se oni dolje moraju malo dogovoriti i primiti posla :twisted: . Mi čemo im pomoći ako treba.

73 cuagn

9a6a

Offline 9A7DM

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 u: 27. Travanj 2004, 07:31:29 »
Pozdrav svima !
Mislim da je ova godina prekretnica za kup HRS-a. Napokon je počeo ličiti na contest...hi.Mislili smo ove godine odustati od njega, ali sad mi nije žao što smo se ipak javili.Radili smo kao 9A8M. 9A5ABO i ja smo bili za stanicom, a vani su 9A7CQ i 9A5ASB kuhali čobanac.
Na kraju smo i jednim i drugim bili zadovoljni.
Čujemo se dogodine...73 de Igor

Offline 9A6A

• Master in Training
KV kontest
« Odgovori #5 u: 27. Travanj 2004, 08:35:04 »
Bilo bi super kada bi decki napravili program kao na UKV da odmah mozemo prijaviti clame score za 9A kup.  
Ajde narode primite se posla.

73
Petar 9a6a

Offline 9A4DB

• Master in Training
Re: 9A KUP
« Odgovori #6 u: 27. Travanj 2004, 11:19:17 »
Citat: "9A6A"
:) Na kraju sam imao ometača koji mi je oduzeo desetak zadnjih minuta :oops: .

Ovaj crveni  :oops: ti u potpunosti pripada....
Da si bio sirok po Pravilniku mozda te ne bi ometali... :D
Ovako kad si radio (barem prema onome sto sam
ja na mojim prijemnicima cuo) velikom snagom te
sirinom od 10-15 kHz.
Nota bene, takvi kao ti su glavni razlog sto ja i ostali hobi
RADIOAMATERI ne sudjelujemo u natjecanju.

73 Djani

PS(Ja sam slusao na svojem skromnom vlastitom uredjaju koji sam platio
i prijavio iz svog dzepa a na teret obiteljskog proracuna a onda sam
upalio (sluzbeni) Anritsu 2711D 9kHz-3GHz te u 36toj minuti izmjerio 4 kHz od
9A9A te 14 kHz na -40dB od 9A6A)

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #7 u: 27. Travanj 2004, 13:54:47 »
Ometanje nije rješenje i ne smiuje ga se opravdavati, bez obzira tko je platio uređaj i antene!

Pravilnije bi za moj ukus bilo ipak raditi u natjecanju, ali ne odraditi takvu stanicu ili joj za vrijeme natjecanja skretati pažnju na poteškoće koje izaziva svojim radom i ponašanjem. Tako ćemo svi biti pritsojni i brižni, a predmetni će malo izgubiti na tempu i razmisliti kako dalje raditi.

S druge strane, za smetnje na prijemu nisu uvijek krivi samo predajnici.
Ni prijemnici nisu cvijeće, posebno ne stara garda ( ona za sitnu lovu...).

I sad, kao i uvijek u zivotu, treba naći neki kompromis i stimulirati kvalitet, a da nam se kvantitet ne sroza...

Uvijek samo problemi i nevolje...

9A6C
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #8 u: 27. Travanj 2004, 19:17:23 »
Predlažem da se strasti malo stišaju i da se lopta spusti na zemlju.
Radioamaterizam bi trebao biti nešto kao razbribriga i zabava, a ne ultimate fight pa ne bih previše potezao priču o sposobnostima i dostignućima.
Jednako tako ne odobravam opasku da najviše smtejau oni koji ne rade (ako sam dobro zapamtio?).

Previše je faktora koji određuju jačinu signala na nekoj frekvenciji i na određenoj udaljenosti da bismo sve mogli svesti samo na izlaznu snagu.

Možda su ograničenja izlazne snage u našem pokretu (ne u 9A) djeliomično i u vezi s kvalitetom prijemnika, posebno onih nabavljenih za male novce iz kućnog budžeta?

Momci, lakše malo, dobro se krenulo, a već na prvoj preponi puna staza ranjenika...

Mr Apaurin
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Nivo komuniciranja
« Odgovori #9 u: 27. Travanj 2004, 22:02:32 »
Molim vas da pripazite na riječnik koji rabite pri komuniciranju na ovom Forumu.
Kao urednik weba, neću dozvoliti nikakve uvrede, poglavito neargumentirane diskvalifikacije i optužbe.

Emir, 9A6AA
Urednik HRS-ovog WEB-a
"DX never sleeps..."

Offline 9A9R

• Average Member
    • http://www.9a0r.com
« Odgovori #10 u: 27. Travanj 2004, 22:54:30 »
Olllla,
ja nisam radio u natjecanju iz neopravdanih razloga.
Nemam komentara, ali vidim da ste dobili crveni karton od WEB Mastera.

Samo ozbiljno i argumentirano :))

73 Vlatko 9a9r
P.S. molim clanove mog kluba da se uzemlje !

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #11 u: 29. Travanj 2004, 05:58:44 »
mene zanima na čiji se to rječnik obraća 6AA?
ja nisam našao ni jednu psovku ili uvredu ovdje... ?!

mozda ja neki dio nisam pročitao ali ako se to neargumentirano ponašanje odnosi na komentar o širini 9A6A signala meni su neki rekli da je 10-15khz skromno rečeno a gdje ima dima.. ima i? :-)

najbolje je da otvorite rubriku "pohvale i pozdravi" a ostalo zatvorite...

Hrle - 9A6XX, NY6W
p.s. jel i ovo za crveni?

Offline 9A6A

• Master in Training
KV
« Odgovori #12 u: 29. Travanj 2004, 07:06:10 »
Ma dobro dečki ne treba se prepucavati. Interesantno kada radi 9A1A, 13 godina s istim signalom onda nitko nikada nije imao niti jednu porimjedbu. Sada sam se ja pojavio i radio u domaćem natjecanju prvi puta, onda odmah kritike. A uvijek se radi o istoj opremi (mojoj i moje izrade). Znači da uopće nije stvar u signalu nego u glavi :oops: .
Ma niti ova crvena Emirova boja mi se ne sviđa, i nikada mi se nije sviđala. Osim kada je u pitanju cvijeće ili ruž.  Zašto se ne bi i kritički razgovaralo. Naravno argumentirano. Koji puta i provokativni osvrti dobro dođu za razbistrivanje stavova. Zato sam skinuo svoj odgovor 4db jer čovjek ima pravo reći što misli. Imam  i ja pravo to napraviti ali sam u drugoj ulozi.
13 godina mu isti signal nije smetao a sada mu smeta. Zanimljivo. Samo naprijed u kritikama. Sve ima svojih prednosti i nedostataka. Demokracija je loša ali je ipak najbolja od svih drugih rješenja.

73

9a6a (nadam se da opet nisam preširok sa signalom)

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Re: KV
« Odgovori #13 u: 29. Travanj 2004, 07:46:37 »
Citat: "9A6A"
... Ma niti ova crvena Emirova boja mi se ne sviđa, i nikada mi se nije sviđala. Osim kada je u pitanju cvijeće ili ruž. ..
9a6a (nadam se da opet nisam preširok sa signalom)

Nije to nikakva Emirova boja. By the way, imate je i na hrvatskoj trobojnici, ako ste zaboravili ...

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A6A

• Master in Training
Crvena boja
« Odgovori #14 u: 29. Travanj 2004, 08:03:27 »
Nisam mislio da je to tvoja boja nego da mi se ne svidja crveno cenzoriranje. Ja sam uvijek za demokratsko izražavanje pa makar i na moju štetu.  Naročito ako je u interesu HRS-a.

73

9a6a