• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

HR zimski kup 2015

Autor 9A2VX, 07. Siječanj 2015, 21:47:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A2VX

Citat:Sezona domaćih kup natjecanja na kratkom valu počinje  sa ZIMSKIM KV KUP-om, koji se održava u subotu, 10. siječnja, sa početkom u 14.00 sati po lokalnom vremenu. Natjecanje je podijeljeno u 4 polusatna perioda. Radi se na 80 metarskom opsegu u frekventnim segmentima 3,510 - 3,580 (CW) i 3,700 - 3,775 MHz (SSB). Množitelji su hrvatske županije + grad Zagreb. Cjelovite propozicije ovoga natjecanja možete pronaći ovdje.

Zar ima još 9A lokalnih natjecanja?
Ja mislio da je sa 2014 završilo sve lokalno natjecanje.

Cijele godine 2014 sramotimo se sa tumačenjem i " tumačenjem " propozicija i rezultata. SVE uzalud.
Još nema niti lanjskih rezultata a već bi netko htio novo sramoćenje HRS-a 
Kome to ide u prilog???
Mi pod ovim uvjetima ne želimo raditi! Bit će deset ( 10 ) znakova manje u eteru iz našeg kluba
Ako ljudi u godinu dana nisu pročitali pravila, ako ih se ne drže, a stvarno bi se trebali maknuti iz takvog odgovornog položaja.
Željko! Fer si čovjek, ali prepusti KV menadžerstvo nekome tko će ga bar odraditi, ako već neće poboljšati propozicije...
73!
Zvone 9A2VX

9A1IW

Ovo ce biti drugi zimski kup po redu, mozda je sad robot utitran?  8)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A2VX

Citat:Ovo ce biti drugi zimski kup po redu, mozda je sad robot utitran?
Borise, Ne bih volio diskutirati o robotu. Tu je sve jasno. Kako je mnogo puta ranije rečeno, taj ( ili  takav ) robot radi izvrsno u UKV natjecanjima.
Bio sam precizan.
Nakon isteka prijava 8 dana traje vrijeme pritužbi - prigovora.
Nakon toga komisija donosi rješenja na žalbe - pritužbe, i reziltati su "KONAČNI" ???
I nakon proglašenja rezultata KONAČNIM, rezultati su postali neslužbeni. Post o konačnim rezultatima se obrisao!  Dakle opet se možemo žaliti na prošlogodišnje konteste ?! Ili ćemo ih opet poništiti ??
Dakle ponavljam: Nije problem mijenjati ili dograditi natjecanje u stavkama "KAZNENI BODOVI" i robi bi radio OK BAD QSO se poništi i gotovo, množitelj se poništi i opet gotovo.
P.S. Čak je i sa kaznenim bodovima ( osim vlastitog množitelja) robot radio OK!
Pitanja koja treba riješiti:
Tko ima pravo izbaciti UNIQUE CALL?
Tko ima pravo izbaciti nepostojeći znak ???
Tko ima pravo izbaciti izmišljeni MULT??
Čini mi se da je na sva pitanja odgovor jednak: NE Robot već natjecateljska komisija ili KV manager, Pa oni definitivno imaju popis svih pozivnih oznaka u 9A

Prema tome , Borise, ako želiš sve ovo protimačiti kako je napisano, vidiš tko je trebao odraditi veliki dio posla i pšroglasiti rezultate konačnima, nakon čega prestaje priča jer je njihova odluka konačna. Robot je samo tu da im pomogne.

E sada iz gore navedenog dade se shvatiti da je uvijek odgovoran šef ( Osim možda ( kao i u našoj politici ) " svi su odgovorni samo odgovorna osoba nije odgovorna " Kod nas je to u prvom postu spomenuti Željko jer se dobrovoljno prihvatio i toga. A biti dopredsjednik HRS, pa zatim KV manager itd je stvarno mnogo u jednoj osobi pa onda ne stigne sve odraditi.





9A3NC

Evo mene bas nema u komentarima.
Ali definitivno lajkam ove postove od 2VX.

Vidim da je ovaj KV management napravio katastrofalnu stetu (9A HF entuzijazmu u ovim domacim kontestima).
Sve ovo sta se desilio je prava sramota. Da robot moze pogresiti je prihvatljivo, ali da ga ljudi koji su zaduzeni
za njega nisu bili u stanju 2 godine dovesti na pravi put je neprihvatljivo.

Nazalost revoltirani svime izostat ce neka veca aktivnost (ako se itko i javi) 9A1IST clanova, a kako 2VX pise isto ce biti  i kod 9A5G ekipe, a evidientno je da smo uspjeli motivirati i manje iskusne operatore da se pojave u kontestu.

A sto reci jadno...  RIP za 9A HF lokalna takmicenja......

Sretna vam svima i uspjesna nova kontest sezona....

73NC 

Fredi

9A1IW

Šteta ovim takmičenjima je napravljena puno ranije, kroz muljanja, takmičarski inžinjering i ostale "inventivne" mudrosti koje su svojstvene "prekaljenim borcima" i "sijedim glavama".  :)

I opet kažem - mozda sad stvarno sve bude OK  :)

Što se tiče HRS-a kao organizatora natjecanja, napravio je dobru stvar i izbacio stavku o "članovima HRSa", tako da će se moći normalno natjecati i svi oni koji odluče napustiti savez, a bit će ih sve više i više, pogotovo nakon što si reguliraju status u QSL birou. To je odlična stvar i još jednom im se zahvaljujem na prihvaćanju mog amandmana. I dalje ćemo se veselo družiti u eteru, bez monopola polupotonulog HRS-a.  :D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A2VX

Citat:Što se tiče HRS-a kao organizatora natjecanja, napravio je dobru stvar i izbacio stavku o "članovima HRSa", tako da će se moći normalno natjecati i svi oni koji odluče napustiti savez, a bit će ih sve više i više, pogotovo nakon što si reguliraju status u QSL birou. To je odlična stvar i još jednom im se zahvaljujem na prihvaćanju mog amandmana. I dalje ćemo se veselo družiti u eteru, bez monopola polupotonulog HRS-a.  :D

Ovo ipak prelazi u drugu temu.
KORIŠTENJE RADIOAMATERSKIH FREKVENCIJA OD službi koje nisu radioamateri ( pojedinaca ), Otvori drugu temu za te priče...

9A1IW

#6
Citat: 9A2VX  u 08. Siječanj 2015, 17:08:39
Ovo ipak prelazi u drugu temu.
KORIŠTENJE RADIOAMATERSKIH FREKVENCIJA OD službi koje nisu radioamateri ( pojedinaca ), Otvori drugu temu za te priče...

Ha? Pa ne moras biti clan HRS-a da bi bio radioamater, kao sto moras biti radioamater da bi radio "Zimski kup". Sta je tu sporno?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

#7
...

Ja ne znam ko me mrzi, ali dva puta jutros pišem post na ovu teme i od svega izađe samo inspirativni citat...

Da je ovo prvi put, sve OK, ali nije, ali svakako je zadnji...

Isprika svima koji su dovedeni u zabludu paotvarali nepostojeći post na ovu temu.

9A3TY

Kažu da slika govori više od tisuću riječi....
Što ova slika hfrobota danas, 09. siječnja godine Gospodnje 2015. jedan dan prije Zimskog kupa govori o HF robotu, programeru, KV manageru, komisiji, stručnim službama, predsjedniku HRS-a i u konačnici o nama samima - tj. cijelom HRS-u ??
73 de Ivo, 9A3TY

9A4DC

Ne volim dolijevat ulje na vatru, ali imam pitanje za odgovorne glede dnevnika za HZK:
1. Hoće li sutra 1 minutu poslije kontesta na robotu biti otvorena rubrika ZIMSKI KV KUP 2015 ????
(da mozemo poslati logove tijekom ovog vikenda, jer radnim danom mnogi od nas ne stizu).
2. Negativno iskustvo sa dnevnijkom iz KJ 2014. - Molim odgovorne da nam PRIJE CONTESTA (ovdje i/ili na CRO CC) točno kazu u kojem vremenu se vodi dnevnik i kao takvo dostavlja na robota??? LT ili UTC ???
Obrazlozenje-za KJ nas je robot "kvalitetno izvozao" glede vremena: (prvo nije htio UTC, onda kad izmijenili u LT nije htio LT, i tako par puta). I ne samo nas iz Zadra već i kolege Sjevernije (znaju omovi s kojima sam skupa pokušavao nagovorit robota da se upristoji)
73 i GL TO ALL
DE 9A6V/9A1BST TEAM

9A3XV

U određenoj mjeri razumijem frustriranost nacije i ne bi htio braniti Željana, ali imam neki osjećaj da je ovo mrtva straža - prvo pucaj, a onda pitaj tko ide..

73xv
Sale

p.s. oprostite ali nisam se mogao suzdržati od ove impresije...
73 Sale, 9A3XV

9A1IW

9A3XV pomovo pogađa u centar mete. Publika je na nogama!  ;)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A2VX

Citat:U određenoj mjeri razumijem frustriranost nacije i ne bi htio braniti Željana, ali imam neki osjećaj da je ovo mrtva straža - prvo pucaj, a onda pitaj tko ide..
HI! Sale!
Mislim da nije "mrtva straža" već vrlo, vrlo živa.
1. ZK 2014 proglašei konačnim, s mnogim neispravljenim greškama u logovima
2. Proljetni kup 2014. proglašem konačnim, također s mnogim greškama u logovima.
3. KJ 2014 proglašen konačnim, pa izbrisan post iz ove stranice,  i opet stavljeno na robot "Rezultati privremeni".
Opet, ponavljam ROBOT je da nam olakša posao. Svatko tko razumije malo sa Excelom ili nekom drugom bazom može za dan - tri prekontrolirati toliko logova ( radi se uglavnom oko 50 do 70 logova ) i donijeti konačne rezultate. Čak i Ti Sale, a i mnogi drugi.

Dakle ako KV šef nema vremena trebao je mnogo, mnogo ranije to prepustiti drugome koji to odradi. Uostalom Trebala bi biti trojice - troje, pa se taj posao može napraviti i brže.

Ako je nešto " bez veze " npr kazneni bodovi jer je stvarno glupo da mene kazni s  3* 3 ( ili 3 * 2 ) boda jer mi je korespodent dao 42 a upisao 51 u log, onda je to potpuno nestimulirajuće, a ne da će dovesti do nekakvog reda. 
Mnogi svjetski kontesti ne kažnjavaju krivo primljene podatke, već samo  eliminiraju bodove ( i množitelje ) dotične veze... To bar i sam znaš!

Što se tiče odgovornosti KV managera u organizaciji HRS, naravno da mu je nadležno tijelo dalo apsolutno razriješene ruke o proglašenju nekog kontesta KONAČNIM rezultatima, pa bi to on trebao i napraviti. Zar ne?

Ovako sve miriše na još jedno poništenje kontesta rađenih u 2014, a samo zato što se posao nije na vrijeme odradio.

Sale, Pozdrav! Onima koji će ipak raditi želim prvo mjesto u poštenom i fer kontestiranju, i još da ne daju samo neparne brojeve na jednoj, a parne na drugoj frekvenciji. jer to stvarno nije amaterski raditi s dva predajnika, a nema te kategorije u propozicijama. Protpostavljam da su se i ti prepoznali, da ih ne trebam ovdje spominjati.
Na žalost kad radiš QRP, i snimaš i pokušavaš odraditi "snagatora, onda čuješ pet - šest relacija koje brojeve daje a bez preatanka jer mu dolaze drugi jači signali od tebe.. HI!
73 svim radioamaterima   Zvone

9A1IW

Ja sam prestar da se mijesam u te stvari, no poslusajte moje savjet ;-)

Za rad u postenim 9A takmicenjima idite na UKV.
Za razonodu i zabavu tu su 9A KV kupovi. Bez vecih zivcanjenja i opterecivanja.  :)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A3XV

Zvone pozdrav i tebi,

Suzdržat ću se od daljnje diskusije - možemo o tome jednom uživo - sad idem napravit koju vezu na 80m za probu. :)

Ja ću sutra najvjerojatnije u klupskoj kategoriji - čisto radi aktivnosti.

Pozdrav svima!
73xv
Sale

73 Sale, 9A3XV