• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

KUP HRS 2008

Autor 9a6c, 19. Travanj 2008, 21:37:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A1DFG

#60
Rezultat 9A7S u HRK 2008.

Period   QSOs   Points   Multi   
  1.       38       114       20
  2.       50       100       22
  3.       38       114       19
  4.       54       108       20

436 points X 81 multies = 35316

Rađeni množitelji po periodima:


RIG: ts-2000 + kW
Ant: horiz. delta loop @8m (SSB); kosi dipol (CW)
Kategorija: E

Operatori i pomagači:
9A1BM, 9A2KD, 9A3ARM, 9A3XM, 9A4M, 9A6NVI i 9A6PBT.

Nevrijeme koje se vrtilo oko nas cijelo prijepodne kulminiralo je grmljavinom i statikom u 1. i 2. i dijelom u 3. periodu pa je povremeno na prijamniku smetnja bila i do 9+30dB.
Isprike svima koje smo otežano primali.
Čestitke boljima, posebno onima s 200+ qso (to se rijetko radi u našim contestima).

Podržava se ideja o pomicanju natjecanja za 1 sat unaprijed i o objavi svih logova nakon isteka roka za slanje.

Interesantno kao i obično. Dobra zabava nije izostala.


Dio operatora u akciji  ;D

73
Mate 9A4M

9A7V

Usporedivši svoj dnevnik i dnevnik mog radio kluba 9A7A ustanovio sam da je odrađeno 28 množitelja i 93 različite postaje i to :
1.   BJ   9a7w 
2.   BM  9a3b
3.   CK  9a1cal, 3wl, 5rj, 7v
4.   DA  9a1cma, 5cy, 5y, 7wa
5.   DJ   9a2sb/p
6.   DU  9a3aax, 3ga, 3vm, 3y, 4rv, 5kv
7.   GS  9a9l
8.   KA  9a2r, 3arn, 6z
9.   KC  9a2dm, 6ah
10. KR  9a1ccm, 5k
11. KT  9a1k, 9a1n
12. KZ  9a3es, 6m, 9w
13. MA  9a2sy
14. NA  9a3bvt, 5abo, 8dx
15. NG  9a4mf/p
16. OS  9a1crd, 1o, 3so, 3qb, 5mt,6k,8du
17. PU  9a1acd, 1un, 2cw, 2mf, 2vf, 3ni, 3ks, 3r, 5cw, 5td, 35rkp
18. RI   9a2pt, 6aiv, 0r
19. SB  9a1dl, 6ind
20. SI   9a3ma, 4nf
21. SK  9a7s
22. ST  9a1cdo, 1cig, 1rka/p, 2bw, 2y, 3ags,6c, 7b
23. VT  9a2wy
24. VU  9a0v
25. VZ  9a1mm, 2lm, 7a, 9m
26. ZD  9a3eo, 2zd, 2zh
27. ZG  9a1aaa,1cbt, 1cfr, 2ey, 2hi, 2hm, 3mj, 3sm, 4op, 4sl, 4ww, 5kr, 7t
28. ZU  9a3nq, 9a6gwq

Suglasan sam sa prijedlogom da natjecanje počne 1 sat kasnije, dakle od 17:00 po lokalnom vremenu, kako bi i mi na rubu Hrvatske imali bolje propagacije.

Ove godine je bila vrlo dobra aktivnost, tako da su 2 sata natjecanja naprosto proletjela u non-stop radu, a još je dosta toga ostalo za odraditi, pogotovo u CW periodima.

Broj perioda i trajanje natjecanja u ovakvim uvjetima ne bih mijenjao, jer se za jedan sat natjecanja gotovo ne isplati ići u portabl, podizati antene, spajati opremu itd.

puno uspjeha, 73,
Eugen 9A7V






9A1AA

Ako ima netko tko je radio u Hrvatskom radioamaterskom kupu  i ne može napraviti Cabrillio file, ili je log vodio ručno, slobodno ga može skenirati i poslati meni na email nivo@inet.hr ili ga može kopirati i poslati poštom na moju adresu iz 9A Calbooka.
Još stignete, rok za slanje logova je 11.05.2008. god do 22.00 UTC 8)

Za svu ostalu pomoć oko gore navedenog (ili kojeg drugog pitanja koje se odnosi na kv natjecanja) možete mi se obratiti na email ili na PM na ovoj web stranici ;)

73, Ivo 9A1AA

9A1AA

NE ZABORAVITENEDJELJA 11. SVIBNJA 2008. GOD JE ZADNJI DAN ZA SLANJE LOGOVA ZA HRVATSKI RADIOMATERSKI KUP 2008.
73, Ivo 9A1AA

9a6c

Pazi da 9A3B log ne okasni...

;)

9A1AA

 ;D ;D
Log je krenuo prema robotu večeras oko 20h.
Jes't da robot još roštilja ali valjda će se oglasiti ???
U utorak ću staviti na forum rezultat, a mogu i cijeli log.

Kao uvertiru u sve to evo samo citat komentara uz log koji sam poslao:
"Vrlo dobra aktivnost 9A postaja. Bilo je pravo "zadovoljstvo" slušati kako su neki usavršili antene za rad u lokalu. Ako niste znali, postoje antene koje imaju tako nizak kut zračenja da se postaja s takvom antenom čuje samo u lokalnom klubu!!!"  ;D >:( :( :o ??? :P
73, Ivo 9A1AA

9A1AA

Nadam se da je konkurencija poslala logove pa evo i našeg rezultata ;)

CONTEST:             HR KUP 2008
CALLSIGN:            9A3B
CATEGORY:           MULTI-ONE 80M HIGH
CLAIMED-SCORE:   41.850
NAME:                  RADIO CLUB "BELISCE"
ADDRESS:             P.O.BOX 7
ADDRESS:             HR 31551 BELISCE
CLUB:                   9A1KDE
OPERATORS:         9A1AA 9A2NY 9A2VR
X-RADIOS:            FT-1000MP MV + TL-922
X-ANTENNAS:        DIPOLE

X-SUMMARY:                              1P   2P    3P    4P    Total
X-SUMMARY:         Valid QSOs:    43   53    38    58     192
X-SUMMARY:              Mults:       23   23    20    24       90
X-SUMMARY:             Points:     129  106  114   116     465

A sad samo pošteno (ak ne može drugačije) ;) :) ;D 8)
73, Ivo 9A1AA

9A5CW

Ako nekome treba moj log moze na PM ;) Nisam ga poslao jer ima stanica koje su napravile bolji rezultat od mene u LP mix ;D Muka mi je raditi sa silnim konvertorima ...
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:

Oni šta su sami pisali da doma imaju zeru žice, imaju više slotova od onih sa bimovima i kvadovima !

9A1AA

Pa3k, pošalji ga u bilo kakvom formatu, barem za kontrolu.
Na taj način smanjuješ mogućnost da budeš u nekim logovima, a veze nema ..... ;D
73, Ivo 9A1AA

9a6c

Pa ovo je čudo prirode, perpetuum mobile, što kasnije log pošalješ u njemu sve više bodova ;D

Izgleda da s eto više isplati nego se puno mučiti na bandu, poslije lijepo sve uskladiš, dogovoriš, popraviši etoooooo...

Bravo za Belišćance, iako su kod mene imali bijedan signal, izgleda d aimaju nekih aduta zakoje mi ne znamo...

A sad samo da sačekamo novi RADIO HRS pa da vidimo koliko ćemo im skinuti, je rovo je stvarno pretjerano...

;)


9A1AA

Nije sve u vezama, ima nešto i u množiteljima, a nešto i u EUR-ima  ;D ;D ;D
Sad je (od domaćih) na redu Kup Jadrana......valja nešto smislit ;)
73, Ivo 9A1AA

9A4WW

Čini mi se da  bi bilo u redu da natjecateljska komisija objavi prijavljene rezultate prije crosscheckinga...

Alen, 9A4WW

9a6c

Nije skupo, ali možda ubija draž iščekivanja... A konačni rezultati će ionako biti jako brzo, nikad brže...

Nek se malo tresu, šta misliš?

Posebno imajući u vidu ovogodišnje inovacije...

GG


9A4WW

Glavni uredniče sjajnog nam Radio HRS-a, hoče li rezultati biti objavljeni u novom broju?? Zna li se da li se robot dobrano oznojio dok je provjeravao dnevnike rada??

Nestrpljivi

9a6c

 Uuuuuuuuuu, pa što smo tako nestrpljivi....

Jasno da će rezultati biti u novom broju časopisa, ipak smo mi HRS ekipa...

E sad, tko je na kojem mjestu, kako da vam kažem... ma i to se zna, radimo na tome...

E sad, samo jedanmali detalj, ono za sjajni časopis - je li se odnosilo na kvalitetu papira ili sadržaja ;)

PS - o odgovoru puno zavisi...

GG