Autor Tema: ARG :SPORT ILI AMATERIZAM ???  (Posjeta: 3674 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
ARG :SPORT ILI AMATERIZAM ???
« u: 18. Svibanj 2005, 07:35:33 »
Molim te gospodine predsjednice stavi anketu sa desne strane ekrana...ludo me zanimaju rezultati ...zbog ove nedoumice koju imam u sebi dugo vremena ....ne mogu spavat zbog toga hi!hi! stavi anketu da vidim sta drugi ljudi ,posjetioci site-a misle o tome ???73 de 9a3xz-mladen-pula

p.s. ima jos zanimljivih "referenduma " ,al za pocetak stavi ovaj !!!

da,i svi vi koji mislite glasati budite korektni i ne glasajte 100 puta za jednu ili drugu opciju...tnx
Mladen

Offline 9A2QU

• Junior Member
  • **
« Odgovori #1 u: 18. Svibanj 2005, 08:49:09 »
Tema odlična, ali slabo referendumsko pitanje! Dokaz: Rječnik stranih riječi (Anić, Goldstein - Novi Liber - Zagreb -2002.)

amaterizam m (gen. jd amaterizma, gen. mn amaterizama) 1. djelatnost amatera 2. kvaliteta rada amatera (usp. amater 2) * v. amater

amater m (ž spol + amaterka) (gen. jd amatera) 1. onaj koji što radi iz ljubavi (glumac, nogometaš i sl.), koji tim bavljenjem ne rješava svoje egzistencijalne probleme, kome to nije profesija, opr. profesionalac 2. razg. deprec. onaj koji što radi onoliko dobro koliko mater može * fr. amateur * lat. amator: zaljubljenik

sport m (nom. mn. sportovi) 1. tjelesna aktivnost radi natjecanja, održavanja zdravlja ili zabave (baviti se ~om) 2.a. skup sportskih disciplina koje se temelje na određenim pravilima; njima se bave amateri ili profesionalci b. igra ili borilačka vještina koja se izvodi prema zadanim pravilima itd...

Dakle, jedno drugo ne isključuje pa bih popravio pitanje.
A onda, rasprava...

Pozdrav svima,
Željko

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #2 u: 19. Svibanj 2005, 07:28:59 »
Istina je da ARG ne spada ni u sport ni u amaterizam, ja bi prije rekao da spada u RADIO ATAVIZAM.

Ali uvijek se razveselim kad u časopisu pročitam kako su naši momci, posebno oni od +50 ili +60 godina, negdje u Evropi zabilježili kakav plasman.

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2QU

• Junior Member
  • **
« Odgovori #3 u: 19. Svibanj 2005, 12:57:05 »
atavizam m (gen. jd atavizma, gen. mn. atavizama) 1. biol. oznaka ili svojstvo predaka koje normalno u vrsti više ne postoji ali se neočekivano opet pojedinačno pojavi 2. razg. općenito, primitivni zaostatak iz prošlih vremena, ono što je vrijeme pregazilo * lat. atavus: daleki predak, praotac

Izvor: isti

Pozdrav,
Željko

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #4 u: 19. Svibanj 2005, 13:52:02 »
Slažem se s konstatacijom da jedno ne isključuje drugo.

Po meni je amaterizam, ukoliko lisice love radioamateri koji imaju položeni ispit i pozivne oznake (u izvješću se spominju samo imena i prezimena, a moguće je da živi više ljudi s takovim atributima, dok je osobna oznaka jedinstvena za jednoga radioamatera), a sport, ukoliko lisice love orijentacionisti koji otkrivaju nekakve "čudne zvukove".

Osobno sam krenuo na radioamaterski tečaj  jer sam slušao od sestrične i njezinih vršnjaka (4GL) o lovu na lisice te o uspijesima koje su postizali za (YU2)9A1CCY pod vodstvom Vlade (2LP).
No, prvi kontakt s praksom, nakon sumorne teorije je bilo da su me stavili "ispred uređaja". I to mi se dopalo.
Tako da sam goniometar uzeo u ruke tek nakon 8 godina prisustva u ovome hobiju. Jednu sezonu sam trčao za 9A1KMT, koliko sam mogao i znao. Srećom tada nije bilo prikazvana statistika pronalaska odašiljača, jer bi vjerovatno za mene bila prikazana paukova mreža  :wink: . Ipak, bilo je zanimljivo...
No još uvijek mi je draže i lakše svu energiju usmjeriti u prste koji dotiču samo ručice elektronca i tastaturu.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A2QU

• Junior Member
  • **
« Odgovori #5 u: 20. Svibanj 2005, 07:51:31 »
Evo me po treći put. Budući da autor topica nije preformulirao pitanje, evo odgovora:

1.            Definitions

1.1      Amateur Radio Direction Finding (ARDF) is an amateur radio sport in which competitors by means of a direction finding receiver are to find a number of transmitters hidden in the competition area in the shortest possible time .

(Izvor: IARU pravila za ARG).

Evo i jačeg pitanja:

Da li to nama u HRS-u treba ili ne?

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
re:9a2qu
« Odgovori #6 u: 20. Svibanj 2005, 09:13:54 »
a nije stari moj.....ja jesam ali sam sebe preformulirao na nacin da se pitam sta meni sve to treba.....puno je tu razno raznih razmisljanja o toj problematici no medjutim zadrzat cu to za sebe i neka djeca i ostali (ukljucivsi naseg predsjednika) dalje trce i traze lisice po sumama ....a Emir 9A6AA kad se vrati sa IOTA ekspedicije nek to sve obrise...sto se mene tice ,tema je zavrsena.73 de 9a3xz-mladen-pula
Mladen

Offline 9A3HP

• Senior Member
    • 9A3HP Zoky
« Odgovori #7 u: 27. Rujan 2005, 01:10:07 »
Citat:
1. Definitions

1.1 Amateur Radio Direction Finding (ARDF) is an amateur radio sport in which competitors by means of a direction finding receiver are to find a number of transmitters hidden in the competition area in the shortest possible time .
(Izvor: IARU pravila za ARG).

Evo i jačeg pitanja:

Da li to nama u HRS-u treba ili ne?

za  sve  što  ima  natjecateljski karakter  , uključivo  i  radioamaterske  conteste, Englezi  kažu  sport.  Hobi  je  gradnja  stanica, antena, razmjena  iskustava   i  uspostavljanje  radioveze  samoj  sebi  cilj(iz  hobija)
  Da  treba  nam, jer  to  je  najbolji  način  da  mladi  dođu  u  doticaj  sa  radioamaterstvom, da  poslije  ne pitaju  pitanja  a  što  je  to  propagacija ili  dali  u  svojoj  friško  kupljenoj  "Motoroli"  imaju  male  ljude.
 8)