Autor Tema: R4 i R7  (Posjeta: 2538 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
R4 i R7
« u: 16. Svibanj 2005, 20:20:25 »
Pitanje za HRS-ovog menadžera za UKV (nisam nigdje na webu uspio pronaći tko je to i dali takav postoji) što misli poduzeti sa višemjesečnim neradom repetitora R4 Učka i od nedavno R7 Velebitska Plješivica?
73 Damir
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A6A

• Master in Training
R4 i R7
« Odgovori #1 u: 16. Svibanj 2005, 23:03:03 »
Repetitor R4 je na popravku u Kenwood servisu u Zagrebu. Izlazni stupanj je izgorio i biti će popravljen ovih dana. I onda ide na Učku ako se uspije potisnuti smetnje.
R7 je ostao bez struje i dečki iz Rijeke ga još nisu daljinski resetirali da ne radi u CTCSS modu. Oni vode brigu o tome.

9a6a

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
R4 i R7
« Odgovori #2 u: 17. Svibanj 2005, 20:05:50 »
Hvala na odgovoru. Ovo nije bilo pitanje zbog mene, jer situacija mi je poznata više zbog ostalog članstva koje je platilo članarinu i čitaju ovaj forum.
Ako smetnje budu i dalje prisutne bilo bi možda dobro da se razmisli o premještanju repetitora na lokaciju starog srednjevalnog odašiljača.
Stup postoji i kućica za smještaj uređaja, treba riješiti napajanje i raskrčiti put. Za realizaciju toga treba malo šira akcija i pokretanje sa više razine (čitaj HRS), jer ovako na forumu i lokalno se ništa neće riješiti.
Prije cca godinu dana 9A3ZZ Ivica je pokrenuo akciju da se repetitor probno dislocira na Skitaču i svi znamo kako je to završilo. Najgore je prošao sam Ivica kojeg su svi popljuvali, a on je imao samo dobru namjeru.
Što se tiče R7 zar treba toliko dana da se resetira (ne radi 7-10 dana).

73 Damir

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
R4 i R7
« Odgovori #3 u: 18. Svibanj 2005, 19:41:33 »
Izgleda da od ovih postova na forumu ima i neke koristi, evo R7 je ekspresno proradio, tako je bilo i sa digipiterom na Učki, proradio je tek nakon reagiranja ovdje dotle nas je vozao do Poreča i nazad.
73 Damir