Autor Tema: R4  (Posjeta: 4338 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7BBD

• Senior Member
    • http://www.fly-high.com.hr
R4
« u: 14. Travanj 2005, 11:53:14 »
Pozdrav svima

Mislim da je neoprostivo i neodrživo da R4 sa Učke postane lokalni repetitor i na taj naćin izgubi svoju funkciju magistralnog repetitora. Također mi je nevjerojatno da na Učki nije bilo moguće pronaći adekvatnu lokaciju i premjestii repetitor kako bi bio u funkciji. Mislim da su talijani ovim našim potezom oduševljeni. Lokani repetitor  u Istri postoji to je R3, da skratim nudim svoj maksimalni angažman i potporu svima koji su  zainteresirani da se R4 osposobi na naćin da radi kao prije a prvenstveno sam za to da se vrati na Učku. Ukoliko netko zeli znati kako sam ja to zamislio neka pročita post "interesna skupina" u ovom forumu.  Molim vas konkretne prijedloge i komentare.
73

Offline 9A6A

• Master in Training
R4
« Odgovori #1 u: 14. Travanj 2005, 13:29:01 »
U potpunosti se slažem. Ali je problem smetnji na Učki tehnički nepremostiv. Ako netko ima rješenje ili nudi način da se to napravi ima potpunu podršku. Možda da se napravi metaln kutija sa napajanjem iz sunčanih kolektora i da se postavi u kulu na Učki. Možda je dovoljno daleko od smetnji.

9a6a

Offline 9A6NFG

• Junior Member
  • **
R4
« Odgovori #2 u: 14. Travanj 2005, 15:24:43 »
Ako treba bilo kakva pomoč prijevoz , alat ,(penjati se), razvoditi instalaciju TU SAM ! 73 9A6NFG Gianluca.

Offline 9A7BBD

• Senior Member
R4
« Odgovori #3 u: 14. Travanj 2005, 21:49:26 »
Citat: "9A6A"
U potpunosti se slažem. Ali je problem smetnji na Učki tehnički nepremostiv. Ako netko ima rješenje ili nudi način da se to napravi ima potpunu podršku. Možda da se napravi metaln kutija sa napajanjem iz sunčanih kolektora i da se postavi u kulu na Učki. Možda je dovoljno daleko od smetnji.

9a6a

Meni je ovo jednostavno nevjerojatno, radimo EME preko mjeseca , na 10 GHz fonijom i videom, na 70 Mhz i ko zna što sve ne a ne možemo pronaći tehničko rješenje za lokaciju repetitora na Učki na kiojoj radi 100 drugih uređaja među kojima i repetitor na 70 cm  RU712, ne znam ali to mi je jako čudno .......

Offline 9A3PX

• Junior Member
  • **
R4
« Odgovori #4 u: 14. Travanj 2005, 22:13:48 »
Prosle godine su na ovome forumu opisani tehnicki problemi ok R4 na Uckoj. U casopisu je isti bio spomenut kao skolski primjer u clanku o intermodulaciji. Bilo bi zgodno to procitati, pa onda nesto predloziti.

Ja sam predlozio lokaciju Brgud, ali nismo nista poduzeli da tamo dodjemo.

73, Tuna

Offline 9A7BBD

• Senior Member
R4
« Odgovori #5 u: 15. Travanj 2005, 08:39:13 »
Citat: "9a3px"
Prosle godine su na ovome forumu opisani tehnicki problemi ok R4 na Uckoj. U casopisu je isti bio spomenut kao skolski primjer u clanku o intermodulaciji. Bilo bi zgodno to procitati, pa onda nesto predloziti.

Ja sam predlozio lokaciju Brgud, ali nismo nista poduzeli da tamo dodjemo.

73, Tuna

Pažljivo sam proćitao stare postove i osim spominjanja intermodulacije nisam našao nikakve detaljnije opise smetnji na učki. Ono što sam u starim postovima uoćio je da na Brgudu postoji "Cesta bijela ali prohodna i osobnim vozilom, gore ima u blizini lovacki dom i struja....  " može li 9a4db detaljnije opisati lokaciju i situaciju i da li je taj dom pogodan za postavljanje opreme makar za testiranje. Moji prijatelji i ja  iz Rovinja smo jako zainteresirani da se sa taj repetitor ponovo osposobi i spremni smo maksimalno učestvovati u tome. Na žalost 22.04, ne možemo na Brgud jer imamo Osnivačku skupštinu Amaterskog radio kluba Rovinj.
I molim ako netko zna da li će i kada kod nas biti dozvoljeno linkanje repetitora fonije .
Hvala, 73

Offline 9A3PX

• Junior Member
  • **
R4
« Odgovori #6 u: 15. Travanj 2005, 21:40:26 »
Nema struje na Brgudu.

Offline 9A7BBD

• Senior Member
Rekapitulacija R4
« Odgovori #7 u: 16. Travanj 2005, 13:20:45 »
Upozoren sam od Luke 9a6nfg na jednu stvar a to je sljedeće. Post koji je 9a3Xz postavio "Posted: Mon Jul 26, 2004 12:57 pm" sa naslovom R4 do danas je imao 1324 čitanja  i samo, SAMO 17 odgovora. Od tih 17 odgovora svega 3 su bila konstruktivna na naćin da su dala neke prijedloge i sugestije,  e sad je pitanje kako to protumaćiti. Mislim da to pokazuje da interes za R4 postoji ali volja baš i ne  Ponovo pozivam sve koji su zainteresirani da se to promijeni. Prvenstveno HRS da preuzme vodstvo i koordinaciju kojoj će biti cilj postavljanje R4 na lokaciju koja opravdava naziv MAGIDTRALNI.  I za kraj ponavljam da ja sa svojim istomišljenicima iz Rovinja i Istre općenito stojim na raspolaganju u svakom pogledu kojem je rezultat riješavanje ovog pitanja.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
R4
« Odgovori #8 u: 16. Travanj 2005, 18:48:31 »
Na Učki postoji još jedan rešetkasit stup cca 50 m visok, od starog srednjevalnog odašiljača i u njegovom podnozju kućica (nema struje i put do lokacije je obrastao u šikaru tj. neprohodan za vozilo pješice se može) možda i ta lokacija nije za odbaciti (malo je niže od tv odasiljača). Treba ispitati čije je vlasništvo i dali je uopće moguće koristiti taj stup s obzirom da se nalazi u parku prirode.
73 Damir
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2RI

• Junior Member
  • **
    • http://f6fvw.free.fr/qthLocator/FullScreen.php
r 4 UCKA
« Odgovori #9 u: 16. Travanj 2005, 21:17:01 »
Pozdrav svima koji žele uživiti  R4 UCKA
Na Učki postoji još jedan rešetkasit stup cca 50 m visok, od starog srednjevalnog odašiljača   ALI NEMA STRUJE ! , to prestavlja velikih   problema .
A može se prebaciti na lokaciju stare kule , gdje ima struje, a ključ bi trebali imati alpinisti kluba RIJEKA.
S južne strane kule bio je stup repetitora ATLASA, trebalo bi provijeriti , dali je još to gore.
O tome bi trebao Tuna 9A3PX najbolje znati kakva je situacija za tu lokaciju.
Ja mislim da bi to, bilo naibolje riješenje
pozdrav 73 Tulio
9A2RI
Tullio
 Poreč
JN65TF

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
R4
« Odgovori #10 u: 17. Travanj 2005, 17:32:52 »
Sumnjam da kula dolazi u obzir s obzirom na prašinu koja se digla oko radara. Inače stupa više nema uklonjen je, a u kuli je smještena prodavaonica suvenira i informativni punkt parka prirode Učka.
73 Damir
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
re:r4
« Odgovori #11 u: 19. Travanj 2005, 08:45:35 »
samo ti Tuna ili savez nabavite jedan cirkulator 104,7-105,3 cca. pa vracamo rpt gore .....drugo je sve pricam ti price......73 de 9a3xz-mladen-pula
Mladen

Offline 9A7BBD

• Senior Member
Re: re:r4
« Odgovori #12 u: 19. Travanj 2005, 13:28:42 »
Citat: "9a3xz"
samo ti Tuna ili savez nabavite jedan cirkulator 104,7-105,3 cca. pa vracamo rpt gore .....drugo je sve pricam ti price......73 de 9a3xz-mladen-pula

Mladene molim te možeš li malo razraditi ovu svoju ideju obzirom da ja sa tehničke strane baš nisam jak.