Autor Tema: NOVI 9A SUPERKUP  (Posjeta: 378 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 9A2VX

• Master in Training
NOVI 9A SUPERKUP
« u: 19. Srpanj 2021, 20:02:16 »
Pozdrav svima

Može li mi netko odgovoriti ZAŠTO TAKO ???
Iznenadila su me nova Pravila Superkupa ili bolje reći RANG lista  Superkupa

U Zimskom kontestu 2021. radio sam u kategoriji LOW POWER MIXED.
U Proljetnom kontestu 2021. radio sam u kategoriji LOW POWER CW, što je vidljivo i robotu i članovima povjerenstva. Naime imao sam samo 35W jer sam radio na alternativnom izvoru napajanja, ali sam bio u blizini stacionarnog objekta.
U Superkupu 2021 pojavio sam se u LOW POWER, ali i u kategoriji HP iako je nisam prijavio.
Zašto robot podkategoriju CW automatski stavi u H.P., kada mu lijepo piše da je čovjek radio L.P. ???
Hvala na odgovoru i nadam se da će biti korekcija u generalnom plasmanu !!!

Zvone 9a2vx

Offline 9A6TT

• Newbie
  • *
Odg: NOVI 9A SUPERKUP
« Odgovori #1 u: 22. Srpanj 2021, 20:50:32 »
Zvone

Kategorija samo CW, SSB i klubovi nemaju podkategoriju snage za razliku od MIX kategorije koje imaju HiGH i LOW. Tako da neovisno kojom si snagom radio u singl mode kategoriji ides u HIGH.

73
9A6TT
Ivan
« Zadnja izmjena: 22. Srpanj 2021, 20:52:16 od 9A6TT »

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #2 u: 23. Srpanj 2021, 17:27:50 »
Zvone

Kategorija samo CW, SSB i klubovi nemaju podkategoriju snage za razliku od MIX kategorije koje imaju HiGH i LOW. Tako da neovisno kojom si snagom radio u singl mode kategoriji ides u HIGH.

Hvala ti Ivane što si mi pročitao PRAVILA za pojedine konteste u organizaciji HRS !
Takvu primjedbu sam dao Povjerenstvu za KV natjecanja da se TO  UPRAVO TO IZMIJENI.
No nisu htjeli. OK Pravila sam prihvatio i prema njima sam radio.

Ako si TI u povjerenstvu, onda odmah daj PRIJEDLOG ta se to za 2022 godinu mijenja.

NO NISAM ZA TO PISAO.

Pišem da moj pozivni znak ne može biti na DVA MJESTA U GENERALNOM PLASMANU JER SAM RADIO OBA PUTA S MALOM SNAGOM što se vidi iz CABRILO loga.
ZATO ZAHTJEVAM da se to uzima u obzir kod generalnog plasmana jer je to lako vidljivo  a ne da sam stavljen u HP iako sam radio LP ili QRP

ETO TOLIKO IVANE. Reci svima kojima možeš da se to odmah ispravi , a iduće godine da se HP odvoji od LP i QRP po svim podkategorijama jer to i zaslužujemo, ako smo već pokušali raditi u takvim kontestima...
73 svima,
Zvone

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #3 u: 23. Srpanj 2021, 17:39:33 »
Da ti pojasnim gluposti koje napravite:

Vidi privitak!

Ja sam radio u Zimskom kupu   i u Proljetnom kupu
U Generalnom plasnmanu sam radio samo u Zimskom ili samo u proljetnom.
A što da izaberem? "Moja volja" Hahaha
Ako ću u Kupu Jadrana raditi samo sa FT817 i 5Ah akumulatorom, to će biti TREĆA ljestvica poretka ???
« Zadnja izmjena: 23. Srpanj 2021, 17:42:59 od 9A2VX »