Autor Tema: Prigodna pozivna oznaka  (Posjeta: 753 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2Y

• Master in Training
Prigodna pozivna oznaka
« u: 19. Srpanj 2021, 14:29:50 »
Čitam da je 9A1TT remote man dobio posebni pozivni znak 9A21Y.Ja sam prije dvije godine podnijeo Zahtjev HRS-u za posebnu oznaku 9A150Y.Rečeno mi je da taj sufiks rezerviran za 9A5Y ,ako zatraže posbni znak i da zatrażim neki drugi sufiks.Na kraju sam odustao od Zahtjeva.
      9A2Y  Milan Hvar

Offline 9A9EE

• Junior Member
  • **
Odg: Prigodna pozivna oznaka
« Odgovori #1 u: 19. Srpanj 2021, 14:47:08 »
Pozdrav!

Ako si podnio zahtjev, tko ti je "službeno" odgovorio?
U klubu sam dosta aktivan, ali nikad nisam čuo da smo rezervirali nešto. Možda drugi za nas brinu?
Žao mi je što si "izvisio", jer posebne oznake smo uzeli za 50 god djelovanja, skoro pa usput.
9A50Y i 9A50CCY ste mogli jučer raditi i na UKV i na KV.

73,

. .

P.S. ovo je moj privatni post, a ne službeni odgovor uime kluba...

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #2 u: 19. Srpanj 2021, 14:56:03 »
Da,zaboravio sam napisat.Tražio sam za 150 godina turizma u Hvaru.Odbijenicu sam od  osobe koji bio zadužen za dodjelu posebnih poz.oznaka 9A8A Mar.

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #3 u: 20. Srpanj 2021, 06:54:40 »
Da,zaboravio sam napisat.Tražio sam za 150 godina turizma u Hvaru.Odbijenicu sam od  osobe koji bio zadužen za dodjelu posebnih poz.oznaka 9A8A Mar.

Pozdrav !

Milane,
ti nisi dobio nikakvu "odbijenicu" nego ti je sugerirano, a sto i sada trvrdim, da pozivna oznaka 9A150Y nema nikakve veze sa 150. godisnjicom turizma na Hvaru?
Mozda 9A150HVAR ili nesto slicno imalo bi veze sa Hvarom i godisnjicom?
No, ti to nisi zelio niti cuti o nekakvoj drugoj pozivnoj oznaci  nego si jednostavno odustao, a sada sam ja kriv?

Bez zamjere, i drugi puta napisi sve kako je bilo?

73
Mark

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #4 u: 20. Srpanj 2021, 07:53:57 »
Pozdrav Mark
Posebnu oznaku ovakvu kakva je nije trebao dobiti 9A5Y,već recimo 9A50JH.Pa svi znamo da Y=godina,a ja bih bioh n qrz.com i na druge načine objasnio o čemu se radi.Mislim da se radilo o samovolji.Kako sada prolazo a onda nije moglo     73 de 9a2y

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #5 u: 20. Srpanj 2021, 10:45:41 »
Pozdrav Mark
Posebnu oznaku ovakvu kakva je nije trebao dobiti 9A5Y,već recimo 9A50JH.Pa svi znamo da Y=godina,a ja bih bioh n qrz.com i na druge načine objasnio o čemu se radi.Mislim da se radilo o samovolji.Kako sada prolazo a onda nije moglo     73 de 9a2y

Pozdrav !

Nije bila nikakva "samovolja" nego to tada nisi objasnio kao sada?
Ultimativno si trazio 9A150Y i to pravdao 150. godisnjicom turizna na Hvaru, a sto nema veze sa trazenom pozivnom oznakom!
Ovi svi drugi su dali jako dobra objasnjenja oko posebnih pozivnih oznaka i zato su im odobrena!

I, ajde da se vise ne dopisujemo preko foruma, iako je sezona "kiselih krastavaca" mislim da to ljude bas i ne zanima?
Znas moj MAIL, a vjerojatno imas i moj broj mobitela pa se javi ....

Sto sam imao za reci na ovu temu - rekao sam, pa se vise necu javljati!

73
Mark
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj 2021, 10:47:22 od 9A8A »

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #6 u: 20. Srpanj 2021, 11:37:20 »
Volio bih vidjeti ta suvisla obrazloženja?!Istina boli pokušava sw "umotati" u e-mail.
Neću ni ja više psiati na ovu Temu.Ostali nek prosude sami da li sam u pravu
9a2y

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #7 u: 20. Srpanj 2021, 18:10:15 »
Mark,
Od kada su potrebna posebna objašnjenja kad savez prodaje znakove strancima "na majke mi" posebno sada sa novim pravilnikom koji nigdje ne POZNAJE RIJEČ - BORAVIŠTE  prema tome stvarno ne razumijem tebe da se toliko opireš " dati znak " našim ljudima bez obzira na objašnjenje .. savez uzima i tako nezakonito pare za izdavanje znakova i onda još treba posebno obrazložiti zašto netko hoće taj ili neki drugi znak .. strancima ih dajete šakom i kapom onda možete dati i našim ljudima neka ih koriste .. HRS nije u gubitku ni na koji način .. dobije 200 kn a u eteru je lijepo čuti što više znakova iz Hrvatske .. nema potrebe za tajnost jer sam dosta saznao osobno iz razgovora sa jednom od odgovornih osoba iz HAKOM-a prema tome nisam iznosio svoje mišljenje koje je svima onima koje ovo ide jako poznato ...

Što više 9A prefiksa u HR rukama je zlatni dobitak a nikako gubitak ... oni su u eteru godinu dana a stranci sa svojim jako kratko osim ako nisu opet na nezakonito plaćenom remot radu ...

VY 73 de Mato - 9A3SM

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #8 u: 20. Srpanj 2021, 21:04:43 »
Mark,
Od kada su potrebna posebna objašnjenja kad savez prodaje znakove strancima "na majke mi" posebno sada sa novim pravilnikom koji nigdje ne POZNAJE RIJEČ - BORAVIŠTE  prema tome stvarno ne razumijem tebe da se toliko opireš " dati znak " našim ljudima bez obzira na objašnjenje .. savez uzima i tako nezakonito pare za izdavanje znakova i onda još treba posebno obrazložiti zašto netko hoće taj ili neki drugi znak .. strancima ih dajete šakom i kapom onda možete dati i našim ljudima neka ih koriste .. HRS nije u gubitku ni na koji način .. dobije 200 kn a u eteru je lijepo čuti što više znakova iz Hrvatske .. nema potrebe za tajnost jer sam dosta saznao osobno iz razgovora sa jednom od odgovornih osoba iz HAKOM-a prema tome nisam iznosio svoje mišljenje koje je svima onima koje ovo ide jako poznato ...

Što više 9A prefiksa u HR rukama je zlatni dobitak a nikako gubitak ... oni su u eteru godinu dana a stranci sa svojim jako kratko osim ako nisu opet na nezakonito plaćenom remot radu ...

VY 73 de Mato - 9A3SM

Mato,
mijesas proslost i sadasnjost?
Milan prica o slucaju od prije dvije godine, a ti o Pravilniku od prije par mjeseci, a to nije isto?
I tko kaze da je nas Pravilnik u skladu sa Pravilnikom o amaterskim radio komunikacijama : https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_12_198_3165.html ali to je pitanje za novi IO i Predsjednika...

Nadam se da ce HAKOM uskoro preuzeti upravljanje pozivnim oznakama (prica se da hoce) pa ce nam onda svima biti lakse?
Mene vise necete trebati kritizirati sto primjenjujem Pravilnik, a nova pravila ce odrediti drugi i svi cete biti zadovoljni?
Ocito to mora raditi netko sa strane jer ovako, kada sami odredjujemo sto i kako, nije dobro?

Umjesto da budemo sretni i zadovoljni sto sami odredjujemo pozivne oznake (kao jedni od rijetkih u svijetu) mi se zalimo i podmecemo "klipove" gdje god stignemo?
Zao mi je sto nitko od Vas nije trazio posebnu pozivnu oznaku od neke zemlje kao RH, koja ima samo jedan prefiks, pa da vidi kako to ide u takvim zemljama?

73
Mark

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 20. Srpanj 2021, 22:13:36 »
Ne prijatelju, od zadnje rečenice prema gore .. nema podmetanja od nas prema vama već je obrnuto .. dok jedni mogu kako hoće drugima se cjepidlači radi ovog ili onog ... to ti trebaš znati jer smo o tome nas dvojica razgovarali mnogo puta ..
Sada ti je kasno reći da ti je drago da to preuzme HAKOM i da drugi odlučuju o nama ..to ste krivi TI,PREDSJERNIK, IO jer vi ste vlast i vi to možete reći, nije bitno da li to ide na štetu nas običnih radio amatera bitno da ste vi ili ti (SADA ) nadošao da naš pravilnik nije u skladu sa Pravilnikom o amaterskoj radio komunikaciji ... Mark zar nisi ti pisao taj pravilnik ? Zar ti to nisi znao kad si pisao i sam ili u dogovoru s nekim ukinuo 2 članka o davanju pozivne oznake strancima gdje se izričito tražila PRIJAVA BORAVIŠTA ? Prijatelju da sam ga ja pisao PRVO nikada to ne bi izostavio jer to je zakonski DRUGO ako nisi ti taj koji je to pisao JAVNO BI SE OGRADIO od toga .. nije dovoljno reći "NEKA TO SADA HAKOM USKLAĐUJE" zar vama nije jasno da smo sami sebe s time diskreditirali? Ovo ide na dušu VAMA gore napisanim jer onaj tko ga je kukavički na nečiji nagovor napisao sa izostavljenim člancima kojim se omogućava strancima da kupe znak kao komad njive ili kamena na moru, onima koji su digli ruku da taj pravilnik bude prihvaćen. Zar vam nije bilo na pameti da je netko prije vas odnosno pojedinaca jer ti si dugo u vlasti u HRS to mukom stekao da bi HRS sam odlučivao o pozivnim znacima, da su nam napravljeni ustupci od HAKOM-a pa nam je ukinuta plaćanja taksi kao dobra gesta HAKOM-a mi onda dobijemo bijes i to opravdani bijes iz HAKOM-a zbog gluposti koje se rade a onda stignu i do njih i mogu ti reći da su upoznati sa mnogim stvarima te su s razlogom ljuti .. osobno mi je rečeno da će oni o pozivnim znacima odlučivati i davati dozvolu za rad ali na osnovu njihovog zakona a ne vašeg pravilnika jer im je jakooo dobro poznato na koji način stranac dobije trajnu  pozivnu oznaku ( SAMO SA PRIJAVOM BORAVIŠTA ) što je našem predsjedniku poznato jer sam mu to objasnio i kako mogu raditi do 90 dana .. budemo vidjeli šta se bude dešavalo u budućnosti ali da smo pod velikim povećalom zbog bahatosti,arogancije pojedinaca to sigurno .. sad je na redu tajnica i Marija pa da vidimo kako će njihov filter propuštati sljedeće prijedloge pozivnih oznaka .. ovo nije pisanje protiv tebe ali protiv krivog poimanja stvari da .. ne možeš s nekim sjediti i raditi a onda kad zagusti od njih se odjednom odmaknuti kao da ti ništa ne znaš .. prijatelju zakon samo poštivati i provoditi i tu si čist i nitko ti ništa ne može .. a uvijek postoji opcija sačuvati obraz ako se nećeš nikome zamjeriti makneš se neopozivo i odeš kao gospodin .. dajte ljudima znak tebe ništa ne košta a čovjek je sretan i vesel i HRS nadam se kratko naplati 200 kn i obogati se .. hahaha
VY 73 de Mato - 9A3SM
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj 2021, 22:19:10 od 9A3SM »

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #10 u: 21. Srpanj 2021, 06:29:50 »
Pozdrav !

Mato,
ja jesam ucestvovao u izradi Pravilnika ali nisam ga pisao, barem ne sam i ne cijelog?
No, nemam veze sa zadnjim dopunama?
I prije zadnjih dopuna je Pravilnik bio u skladu sa Pravinikom o amaterskim radijskim komunikacijama !
A drugo je pitanje zasto se nije postivao?
Ovo ostalo sto si napisao je djelomicno tocno, a ostalo si nadogradio po vlastitom shvacanju?

Mislim da je ovo bespotrebna diskusija jer tema uopce nije Pravilnik, a i nase bi trebalo biti da ga postujemo i po njemu radimo dok se ne promijeni ?
Za zalbe i primjedbe postoji HRS, IO, a nas dvojica, nasim dopisivanjem, ovo sigurno necemo rijesti?

Jel ovo "trolanje" od nase strane ili nije, sto kaze urednik ??

73
Mark

Online 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #11 u: 21. Srpanj 2021, 10:10:27 »
Čitam da je 9A1TT remote man dobio posebni pozivni znak 9A21Y.....
??? / >:(
 Kud plovi ovaj  brod  :o ?!
73 PJT
ps
brod =hrs
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #12 u: 21. Srpanj 2021, 10:31:16 »
I tako gsn.Mark piše u svom postu da misli da ova Tema druge ne interesira pa bi se nas dvoje mogli dopisivati preko maila(valjda radi konspirativnisti).Kad ono do sada 380 hitova?!

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #13 u: 21. Srpanj 2021, 12:46:36 »
Milane u pravu si .. ja nema šta kriti niti od čega se braniti prema tome NE PRISTAJEM NA NIKAKVA TAJNA DOPISIVANJA .. trolanje kako kaže Mark čak može i biti ali je žalosno što se na ovu temu jave nas 1 ili 2 a mnoge to isto žulja i samo šute .. sve je ovo materija koja nas sve interesira i trebali bi svi biti s njom upoznati ..
Sigurno je da se na nama oštre kandže da ne budem nepristojan dok stranci bolje prolaze negio u vlastitoj kući .. pitala me osoba iz HAKOMA da li mi možemo ovako dobiti pozivne znakove u drugim zemljama .. naravno da NE odgovorio sam pa kaže zašto onda oni ovdje tako lako i jednostavno dolaze do znakova .. rekao sam da je krivom pitanje postavljeno i adresa je Predsjednik povjerenstva za pozibne oznake i Predsjednik HRS-a pa neka se njima obrate za obrazloženja ..
S obzirom da se o ovome govori samo kad nekoga zasvrbi nema namjeru niti ja dalje širiti ... Mark "trolanje" s moje strane završeno do neke sljedeće prilike uz pivo .. hahaha
VY 73 de Mato - 9A3SM

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #14 u: 21. Srpanj 2021, 13:12:16 »
Da Mato u pravu si .Nije prvi put,svi čitaju,ali nisu to moji problemi.A ja ću još malo trolati i onda menema.Gospodin 9A1TT(remote man) se jako zainteresirao za lokaciju Vidikovac na Hvaru 400 m. ASL,kako bi tu postavio remote st.pa je tražio da mu se ispitaju moguće smetnje u spektru.To znam iz pouzdanih izvora.No,na sreću OIV nije vlasnik objekta,i remote neće nikad na Hvar,jer eto ja o tome odlučujem.Dosta za sadaì