Autor Tema: HAKOM - dozvole  (Posjeta: 2285 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
Odg: HAKOM - dozvole
« Odgovori #15 u: 25. Svibanj 2020, 17:17:51 »
Kopiraš izvornik dozvole i u kopirnici zatražiš da ti je plastificiraju. Tako sam ja "riješio" problem.

Offline 9A5ADI

• Senior Member
« Odgovori #16 u: 26. Svibanj 2020, 15:45:03 »
Mađarske radioamaterske dozvole izrađene su kao kreditne kartice.
Lovačke iskaznice HLS-a su isto tako izrađene.
Možda za kojih ? godina i HAKOM dođe na taj nivo i poćne dozvole izdavati u obliku kreditnih kartica.

Do sada, u 14 godina, nitko me još nikad nigdje nije pitao za radioamatersku dozvolu.

Da li postoji neka odredba u nekom zakonu da radioamater mora nositi okolo svoju dozvolu?
Ipak smo samo amateri i nismo više nitkom zanimljivi osim sami sebi.
Potpisujem, mene također nitko nikada nije pitao za dozvolu. Nikada ju ne nosim sa sobom.

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #17 u: 26. Svibanj 2020, 18:15:12 »
Mađarske radioamaterske dozvole izrađene su kao kreditne kartice.
Lovačke iskaznice HLS-a su isto tako izrađene.
Možda za kojih ? godina i HAKOM dođe na taj nivo i poćne dozvole izdavati u obliku kreditnih kartica.

Do sada, u 14 godina, nitko me još nikad nigdje nije pitao za radioamatersku dozvolu.

Da li postoji neka odredba u nekom zakonu da radioamater mora nositi okolo svoju dozvolu?
Ipak smo samo amateri i nismo više nitkom zanimljivi osim sami sebi.
Potpisujem, mene također nitko nikada nije pitao za dozvolu. Nikada ju ne nosim sa sobom.

Baš tako, prije 25+ godina je bila obavezna dozvola i za mobilni telefon, sad HAKOM dobije svoj dio kolača od
svakog pretplatnog broja i problem riješen.
Zamisli današnji smartfon prije 30+ godina, radio, kamera, sve i svašta, završil bi u zatvoru za špijunažu imao dozvolu ili ne !!
 ;D ;D

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #18 u: 26. Svibanj 2020, 20:38:17 »
Druga vremena.

Kojem to idiotu špijunu uz internet treba TX. Pa da ga lociraju s kombijem na čijem krovu rotira loop antena.

Naravno treba kontrolirati amatere kao i sve ostale da ne ulaze u prostor drugih službi. Mislim da to Hakom dosta uspješno radi.

A ako policija u svojem izvidu ustanovi da treba provjeriti nečiju radio dozvolu, oni sigurno znaju kako to mogu učiniti.

Ono što sigurno nemaju prava, to je spriječavati amatera u aktivnosti zato što se nije legimitirao dozvolom na licu mjesta. Takve provjere sigurno nisu u opisu njihovih poslova i izvan nadležnosti.

73
« Zadnja izmjena: 26. Svibanj 2020, 20:43:41 od 9A6WW »