Autor Tema: Kup Jadrana 2019  (Posjeta: 833 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Kup Jadrana 2019
« : 07. Listopad 2019, 23:52:13 »
Članovi RK HFF sudjelovati će i u trećem ovogodišnjem KV natjecanju, tj., Kupu Jadrana.
Osim s kopna, dio operatora moći ćete za sada odraditi s množitelja:
MA, ML, PN, RC, UM, ...
« Zadnja izmjena: 08. Listopad 2019, 09:47:04 9A1AA »
"DX never sleeps..."

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
Odg: Kup Jadrana 2019
« Odgovori #1 : 23. Listopad 2019, 09:59:52 »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #2 : 23. Listopad 2019, 22:55:16 »
Već prijavljeni reyultati dokazuju potrebu izmjena Pravila svih 9A kontesta, pa i Kupa Jadrana:
HP postaje imaju od 80% do 120% veće rezultate od LP postaja.
Da li HP znači "bolji operator" ili "Lakše ću odraditi"?
Ekipo oko HRS definitivno je krajnji rok  da se podijele kategorije HP i LP.

Najviše plasirane postaje LP ostvarile su od 41,10 posto bodova od prvih HP postaja s kopna, do maksimalno 57 % bodova od HP postaja s mora.

Dokaz da bi zaista u cilju propagacija rada trebalo izdvojiti HP od LP postaja u novu kategoriju...

Ili možda i dalje mislite da je tih stotinjak kuna za nove tri plakete tako veliki financijski trošak?

LP. Zvone, 9A2VX

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #3 : 24. Listopad 2019, 12:53:55 »
Zvone, u propozicijama natjecanja već stoji :

Posebnim nagradama bit će nagrađene najbolje plasirane postaje koje rade u portabl uvjetima, koje rade malom snagom (do 100W), postaje P razreda i najbolji mladi operator ispod 30 godina starosti.

Inače, slažem se s tobom.

Čuo sam puno različitih komentara i prijedloga. Npr. proširiti opseg jer je 75 kHz na foniji premalo (bez zvanja CQ nema ni većeg broja veza pa tako ni većeg broja bodova), pomaknuti termin početka domaćih natjecanja jer su određene regije zakinute, ...
Ja bih volio da imamo natjecanje u kojem uopće nije dozvoljena uporaba veće snage, da oni koji rade samo ssb ili samo cw nisu zakinuti u SuperKupu i KJ, ...

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #4 : 26. Listopad 2019, 06:25:44 »
Pozdrav !

Kada vec pisemo zelje (i pozdrave  :D) i ja bih zelio da oni koji se javljaju samo svojim favoritima i nekolicini drugih, pocnu raditi da se jave svima koje cuju? U tome smislu predlazem da se poveca frekventni opseg na SSB-u te da bude, recimo,  od 3.650 do 3.775 kako bi i ti mogli naci frekvenciju za pozvati CQ (na CW ima i previse mjesta  ;D )? Trenutno je CQWW SSB i evo stanica po cijelom bandu bez obzira na preporuke, znaci da bi se moglo tako i u nasem kratkom natjecanju?  Isto tako, trebalo bi razmisliti o nekakvom minimumu veza koje bi trebalo uraditi u kontestu (mozda 10% ili vise ?) u protivnom se te veze nebi racunale nikome??
Naravno, bilo bi najbolje kada bi bila tolika aktivnost da ne mozes uraditi sve postaje za predvidjeno trajanje perioda ali.....

73
Mark

Offline 9A4DC

• Senior Member
« Odgovori #5 : 26. Listopad 2019, 21:09:33 »
Slazem se (i svi ostali u KV Povjerenstvu) da tribamo "modernizirat" Propozicije (Opce i po ctestu).
Ok,krivi smo (mea et nostra culpa) sto nam to sporo ide (qrl and qrl! )
al pratimo sto pisete i zelite i piskaramo si kao ideje za IO HRS!
Molimo vas da procitate:
1. Jedino IO HRS moze i smije izmjenit Propozicije (na prijedlog clanstva,jednog clana,skupstine,povjerenstva,nebitno),
2. Vrijeme localnih ctesta mozemo postavit skoro kako zelimo,ali,
2.a. I to tek kad nam 1r iaru odobri,
3. Frekv za loco cteste SU STROGO odredjene od 1r iaru! I ovo tesko prominit.
(triba objasnjavat zasto i kako? )
3.b. Ok nek mi neko statisticki objasni di je problem da se u 75 kHz banda u loco ctestu smjesti 82 9a postaje? Pogotovo ak ih pola zove cq a pola se javlja? (cini mi se da to i TS-510 bez filtera i uz dobro uho opa moze isfiltrirat! )
3.c. Shodno gornjem,Moj osobni prijedlog je da se u 9a loco ctestu ne dozvoli CQ duzi od 9min,59sek u periodu! Al to triba uvest u propozicije (a sdr clanova povjerenstva to moze i mora pratit,konzekvence mogu bit razne,da cujemo prijedloge)
3.d. Bilo bi "lukavo" u loco 9a ctestima nedozvolit rad s preko 100w! Ali? A kako to kontrolirat? (zvat interventnu policiju da s dugim cijevima upadne u 9a1rkv da bi ja vidio dal im je vruc la? ? ) i kako to penalirat?
3.e. Daleko bolja ideja je multiplirat ukupne bodove po sistemu HI PWR X1, LOW PWR X3, QRD X10. Il sl. OVO VRIDI I ZA SUPERKUP.
4.ok,culi ste sto ja mislim,al kao clan povjerenstva "strogo cu se drzat sto pise u propozicijama" ! (osobno iz tog razloga vec 1g TESKO OSTECUJEM moj klub! Al sve u duhu ham spirita)
tnx all na strpljenju!
I mni tnx na sudjelovanju u KJ 2019,najuspjesnijom 9a ctestu u zadnje 3god.
GL OMs!
9a4dc

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #6 : 27. Listopad 2019, 14:05:32 »
Damire 9A4DC, dok mi ne pošalješ linkove na relevantne dokumente kojima dokazuješ svoje tvrdnje
  • ne vjerujem da nam IARU R1 mora odobriti termine održavanja lokalnih natjecanja
  • ne vjerujem da ne možemo proširiti područje rada u natjecanjima čak što više činjenica je da se niti sadašnje ne poklapa sa IARU R1 bandplanom jer je kod nas u natjecanjima CW dio do 3580 a u IARU R1 bandplan "contest preferred" je do 3560
  • ne vjerujem da možeš istovremeno strpati 82 postaje koje rade SSB u 75kHZ i da svi mogu normalno raditi. Uobičajena aproksimacija širine SSB signala je 3kHz pa bi ispalo 75/3=25 postaja što je daleko manje od polovice od 82 kojima si tako velikodušno odobrio da smiju zvati CQ ;D

Baš bi bila fora da imamo barem jedno natjecanje tipa SPRINT (jedan CQ i miči se s frekvencije) !

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.