Autor Tema: Vijesti  (Posjeta: 1188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Vijesti
« : 03. Svibanj 2017, 16:00:12 »
Ne znam što vi mislite ali 02.svibnja objaviti vijest da je za nešto rok predaje 03.svibnja čini mi se malo prekasno objavljena vijest.
Ali ako ništa drugo barem smo se mogli malo nasmijati zbog tiskarske greške u nadnevku  ;D
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
Odg: Vijesti
« Odgovori #1 : 03. Svibanj 2017, 16:18:31 »
Ivo 9A3TY - Greška u nadnevku je moja i baš mi je drago što si me nasmijao. Ti si mene rastužio jer od ozbiljne osobe bih očekivao bih da mi ukaže na grešku a ne da mi se smije.
Informaciju sam objavio samo 15-ak minuta nakon što sam je dobio iz ZARS-a pa mi se čini da ti je ovo pucanj u prazno.
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 : 03. Svibanj 2017, 18:08:40 »
Znam ja imenjače da ti kvalitetno odradiš svoj dio posla. I nemoj biti tužan. Budi sretan jer si nekome donio malo veselja u monotonu svakodnevnicu.
A pucanj u prazno možda ne bude ako netko iz ZARS-a ovo pročita pa sljedeći put pošalje ranije informaciju za objavu.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2EY

• Average Member
« Odgovori #3 : 04. Svibanj 2017, 10:49:44 »
Poštovani,
Kao jedan od organizatora spomenutog ARG natjecanja, želim pojasniti situaciju oko informiranja i prijavljivanja natjecatelja. U kalendaru ARG aktivnosti s početkom godine objavljen je termin natjecanja. Prije tri tjedna svim radio klubovima i pojedincima, koji se bave ili su se bavili ARG natjecanjima, poslan je elektroničkom poštom poziv sa svim detaljima i s obrascem prijave. Na adresu organizatora (ZARS) do jučer su elektroničkom poštom stigle sve prijave, i organizator ima vremena do subote ujutro pripremiti sve što je potrebno za uspješno provođenje natjecanja, uključujući pecivo, osvježavajuće piće i slatki zalogaj iz donacije tvrtke Kraš za sve koji dođu (uključujući publiku, promatrače, navijače, trenere...).
Obavijest koja je objavljena na web stranici HRS-a u prvom je redu namijenjena možebitno zainteresiranima da dođu vidjeti što to ARG jest i što mi to po šumi radimo. Budite bez brige, svi koji su trebali imali su obavijest na vrijeme, a sve vas pozivam da u subotu 06.05.2017. godine dođete u Zagreb na Dotršćinu i uživate s nama.
Kako je nakon podjele pokala bilo prošle godine, može se vidjeti na priloženoj slici.

Pozdrav & 73

Željko, 9A2EY

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #4 : 04. Svibanj 2017, 12:24:15 »
Željko, najprije da vam zaželim lijepo vrijeme i puno uspjeha u radu.

Iako je sve što si napisao logično dozvoli da postoje i drugačija (subjektivna) mišljenja / logika.

koji se bave ili su se bavili ARG natjecanjima

Što je s onima koji će se tek baviti ?

svi koji su trebali

Ako je cilj popularizacija onda svaku priliku treba iskoristiti za to. A ne da stvari budu samo za uhodanu skupinu ljudi.
Možda sam previše subjektivan jer mi stvarno idu na živce česte vijesti na lokalnom portalu koja započinju s "jučer je u ... održano predavanje o ..." na koje bih sigurno išao da sam znao da će biti. 
Dozvoli da neki ne planiraju godinu dana unaprijed nego ih ponese trenutak. Ja sam proslijedio info našem upravnom odboru pa je prvi komentar bio "a di nam je uređaj". Da je bilo malo više vremena možda bi nešto stigli posuditi ako već ne napraviti. Naravno da će biti još prilika za upoznavanje s ARGom i da neće svijet propasti zbog jedne propuštene prilike ali i dalje mislim da bi bilo dobro da svi koji nešto rade ulože dodatni napor za informiranje potencijalno zainteresiranih. Možda kolege iz susjednog kluba nešto uskoro organiziraju - tečaj, prezentaciju ili nešto slično (po mogućnosti ne u minskom polju) pa na jednostavniji način dobijemo direktni uvid u svijet ARG-a.

Sretno !

73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #5 : 04. Svibanj 2017, 12:30:29 »
Što se tiče informiranja samo da napomenem da imamo:

Kalendar ARG natjecanja:

http://www.hamradio.hr/arg-amaterska-radiogoniometrija/

9A ARG portal

http://arg.hamradio.hr/

« Zadnja izmjena: 04. Svibanj 2017, 12:33:09 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2QU

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 04. Svibanj 2017, 16:08:14 »
Što je od objavljenoga točno?

ARG natjecanja u 2017. godini

13.5. – Ludbreg
14.5. – Mursko Središće

ili

13.Svi 2017
NACIONALNA NATJECANJA
Otvoreno prvenstvo Radiokluba Ludbreg 2017.

21.Svi 2017
NACIONALNA NATJECANJA
OTVORENO PRVENSTVO MEĐIMURJA U AMATERSKOJ RADIOGONIOMETRIJI NA 144 MHz

?
Ili nešto treće?

73,
Željko

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #7 : 04. Svibanj 2017, 16:45:35 »
Željko, točno je ovo drugo.
Slijedi ispravak netočnog navoda ;)
« Zadnja izmjena: 04. Svibanj 2017, 16:47:41 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2QU

• Newbie
  • *
« Odgovori #8 : 04. Svibanj 2017, 18:26:28 »
A da još malo pričekaš s ispravkom?

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #9 : 04. Svibanj 2017, 19:02:25 »
Zašto? Pa pogledao sam na kalendar na ARG grupi.
Pa nećemu moram vjerovati !!??
Nije nikakav problem promjeniti to u bilo što drugo samo ako mi netko konačno da informaciju a ne da se igramo kao djeca.....
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2EY

• Average Member
« Odgovori #10 : 06. Svibanj 2017, 21:10:12 »
Po ugodnom sunčanom vremenu održano je Zagrebačko ARG natjecanje na frekvencijskom području 144 MHz. U ekipnoj konkurenciji najbolji je RK "Ludbreg" iz Ludbrega, drugo mjesto pripalo je RK "Međimurje" PPS Mursko Središće, a treće mjesto dijele RK "Nikola Tesla" iz Bjelovara i RK "Ozalj" iz Ozlja. Relativno mali broj natjecatelja nije posljedica "zakašnjele" obavijesti na HRS web stranici. Nadam se da će iduće godine biti više natjecatelja, jer ima najava interesa za opremanje neophodnom ARG tehnikom.
Organizaciju natjecanja proveo je Zagrebački radioamaterski savez (ZARS) s pomagačima iz udruženih radio klubova. Na obradi rezultata radio je Oto, 9A4OP, a skrivanje odašiljača (uz jedan ozbiljniji tehnički problem) provela je moja malenkost.
Pozdrav & 73

Željko, 9A2EY
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj 2017, 17:59:35 9A2EY »

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #11 : 07. Svibanj 2017, 21:56:59 »
Ugodno provedeno vrijeme... između dva kišna dana.
"DX never sleeps..."

Offline 9A5CB

• Junior Member
  • **
« Odgovori #12 : 03. Lipanj 2017, 12:32:39 »

Pozdrav!

Naletih na ovo:

http://srvks.net/sos-radiokomunikacije-dani-otvorenih-vrata/

Znaci, dani otvorenih vrata u  Dalmatinskoj 12.

Dali je ovo dogadjanje  bilo objavljeno na naslovnici web-a HRS-a, u rubrici Vijesti?

73,9a5cb,Zvonimir

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #13 : 03. Lipanj 2017, 12:46:47 »
Da, bilo je.....
Ako ne  pratiš redovno vijesti onda s vremena na vrijeme "prolistaj" i one starije....

http://www.hamradio.hr/sudjelovanje-hrs-a-manifestacija-dani-otvorenih-vrata-udruga-25-do-27-svibnja-2017/

Dok je aktivnost trajala (25. svibnja) informacija i slike išli su na:
https://www.facebook.com/hamradiohr/

73, Ivo 9A1AA

Offline 9A5CB

• Junior Member
  • **
« Odgovori #14 : 03. Lipanj 2017, 15:00:04 »
  Pozdrav!

A to je bilo to.

Da je u tekstu vijesti navedeno i mjesto odrzavanja aktivnosti, mozda bi se i RA zajednica odazvala u vecem broju.

Nema veze, bit ce bolje drugi puta.

73, Zvonimir

PS I

Face ne pratim, no to je moj problem.

PS II

Teoreticari zavjera bi mogli raspravljati o simbolici odabranog datuma.

« Zadnja izmjena: 03. Lipanj 2017, 15:14:52 9A5CB »