• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

CQWW SSB 2016

Autor 9A4WY, 12. Travanj 2017, 07:09:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A4WY

http://dx-world.net/disqualified-callsigns-cq-ww-ssb-contest/
Evo nek se čita malo...na sreću nema 9A stanica....baš čudno  ;D
;D
Kiko,9A4WY
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A6XX

nema diskvalificiranih 9A, ali ima povijesni rezultat - vjerojatno je ovo prvi put da neka država EU ima pobjednike u svim Multi Op kategorijama. #1 EU M/S (9A1P), M/2 (9A7A) i M/M (9A1A).

73,
Hrle - 9A6XX

9A4WY

To je odlicno  Hrle.
Kad odrastes ces razumijeti da uvijek bacam "jeske"...  ;D
Htio sam kazati da u potpunosti podrzavam CQWW comitee...to je jedini nacin da se stane na kraj toj sramoti.

To je igra, hobi, zabava...pa tu varati....SRAMOTA za svih koji su na spisku.
Kiko,9A4WY
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A6A

Pa što se čudiš Hrle tom rezultatu. Pa mi imamo nekoliko vrhunskih ekipa s izvrsnim operatorima. 9A1P, 9A7A, 9A5Y i 9A1A koje mogu pobijediti u svakom natjecanju kad rade ozbiljno. Na žalost ima i dosta jalnih  u Hrvatskoj koji to ne mogu podnijeti...Pa im je žao što nismo u rubrici DQ.
73
HS0/9A6A

9A4WY

#4
Citat: 9A6A  u 13. Travanj 2017, 16:27:17
Pa što se čudiš Hrle tom rezultatu. Pa mi imamo nekoliko vrhunskih ekipa s izvrsnim operatorima. 9A1P, 9A7A, 9A5Y i 9A1A koje mogu pobijediti u svakom natjecanju kad rade ozbiljno. Na žalost ima i dosta jalnih  u Hrvatskoj koji to ne mogu podnijeti...Pa im je žao što nismo u rubrici DQ.
73
HS0/9A6A

A pazi sad ovu frazu...valjda je pravopisno ispravna... :)
Pero....
ja ne vjerujem da ti mislis da ja to mislim...

ti si bas zaboravio na mene i moj karakter ako tako mislis... :(...druzili smo se davno kad smo pehare zajedno skupljali 90-tih u OE landu za VHF rezultate...ma nije bitno sjetit ćeš se...NHF
Kiko,9A4WY
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A6A

#5
Oprosti Kiko nisam na tebe mislio.
Ali sam na svojoj koži osjetio bijes i jal onih koji nikada nisu ništa korisno u životu napravili a zbog svog jala i nesposobnosti uništavaju svojim laprdanjem, opstrukcijom i vrijeđanjem rad onih koji bi htjeli biti korisni i koji postižu svjetske rezultate u ovom našem hobiju. U zadnjih par godina radio sam kao dio najvećih svjetskih ekipa (IG9A, W3LPL, CN3A, NX6T, W100AW)  i znam koliko nas vani cijene.
Postići takve rezulate kao što postižu navedeni klubovi znači tisuće sati dobrovoljnog  rada na opremi, logistici, stupovima, antenama itd. Laprdanjem i vrijeđanjem se ne dižu antene i ne pobjeđuje u natjecanjima, ne odgajaju mladi naraštaji nego ih se protjeruje iz našeg hobija.
A takvi koji to stalno rade to ne mogu podnijeti.
73
de
HS0/9A6A   (privremeno u HS0)

9A3TY

Čestitke, kako pobjednicima tako i svim ostalima koji su sudjelovali u natjecanju.
Čudi me da takvih vijesti nema u medijima pa čak ni na naslovnici hamradio portala.

Pero, zaboravio si u nabrajanju navesti jedan "sitan" detaljčić : puuuuno love i veeeeliki teren s kojeg možeš legalno raditi s više od 100W (Uh to su bila dva a ne jedan detaljčić. Ali ako imaš prvo onda valjda možeš imati i drugo pa smo na kraju opet na jednom   ;D )
73 de Ivo, 9A3TY

9A4WY

Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A4QV

Totalno su zakomplicirali sa tim selfspotingom.
To su jako slabo riješili.

U praksi se može desiti da netko namjerno spotira određene suparnike i onda spotirana postaja bude DQ nit kriva nit dužna.
Baš me zanima šta bi se desilo, kada bi ista postaja tako friendly spotirala neku big gun MM ekipu i istovremeno nekog pojedinca. Da li bi i MM ekipa i pojedinac bili DQ zbog friendly spotiranja ili samo jedan od njih.

Snimanje cijelog contesta se pokazalo kao veliki problem. Iz navedenog se vidi da je to problem za većinu ekipa i pojedinaca, kako hardwerski tako i softwerski.
Rijetko kome se desi da cijeli kontest prodje bez SW i HW kurzschlusa pa ako sad dodas jos i probleme sa snimanjem, tu nema kraja.....
Kod single op još i nekako ali kod multi ekipa gdje moraš snimati par radija i to preklapati, pa treba ti još jedan sistem za preklapanja i sekvenciranje kao što se preklapa RF.
Totalno nepotrebno kompliciranje.

9A6A

Na sreću u CW dijelu svih natjecanja više nema problema sa spotiranjem jer čim pozoveš CQ svi skimeri te očitaju i na svim si DX clusterima.
Problem ostaje u SSB natjecanjima kad je očito da ima nekih stanica koje stalno netko spotira.
Bilo bi idealno da postoji skimer i za SSB pa da su svi ravnopravni. Ovako stvarno, kao što kaže Adam možeš naškoditi suparniku.
73
VK2/9A6A

9A6XX

Što su točno zakomplicirali? Ljudi se prave glupi. Ja podržavam ovakav nastup CQWW committee. Jedno je spotiranje prijatelja, a jedno je kad taj prijatelj ima isti IP, kad taj prijatelj mijenja znakove, kad spotira samo jednu pozivnu oznaku, kad napravi prvi spot na nekom opsegu i sl.

Kad bi mi netko pokušao naškoditi na taj način, prijavio bi ga u CQWW odmah drugi dan, ali mislim da je malo vjerojatno da bi te netko pokušao diskvalificirati spotiranjem ;D

Audio snimke su kao obavezne za top 3 Single Op (ne za Multi Op) po kontinentima, ali samo na zahtjev - kada su otvorene neke sumnje, znači da vjerojatno  već imaš ruke u pekmezu.

CQWW uz to i sam snima cijeli kontest sa više lokacija (barem je unazad 2-3 godine).

73,
Hrle - 9A6XX

9A4QV

Hrle evo uzmi ovaj primjer,

Ja 9A4QV spotam 5 jednih te istih pozivnih znakova kroz cijeli kontest sa iste IP adrese. Radim to svjesno i sa namjerom. Nemam nikakvih problema jer u pravilima ne stoji da ja ne smijem nekoga spotati, nego je problem prebačen na onoga koga spotaš. Pero je to odmah ukapirao, u čemu je kvaka.
Committee će kazniti, ne mene koji spotam nego tebe koji ćeš biti spotan kroz cijeli kontest.
Committee će reći isto kao što je rekao u obrazloženju. Kako ćeš se ti opravdati pred committee? Ti možeš mene prijaviti ali to neće riješiti tvoj problem. Ti ćeš steći prednost nad drugima zbog mojih spotova bez obzira na to da li bi ja eventualno trebao biti penaliziran koji spotam tebe.
Uostalom, kao što sam i rekao, nigdje u pravilima ne piše koga i koliko puta ja mogu spotati.

Pero, mislim da tebi ne trba objašnjavati kolika je pomoć kad te netko spota na DX clusteru umjesto mašine. To nije isto. Puno ljudi filtrira upravo RBN spotove jer tu ima svačega. Jedan pozivni znak zna se pojaviti na bandmapi po nekoliko puta, i kao krivo primljeni i na drugoj frekvi itd.
Uostalom, odmah se osjeti kad te neko prijavi na cluster za razliku od skimmer spota. Rate raste.....

9A6XX

Da, možeš nalupati spotove nekome i zagročati mu život da čovjek mora obrazlagati što je bilo. Ne samo to, možeš se pojaviti i na bandu s njegovim znakom i raditi contest, možeš se i javljati nekome s tuđim aktivnim znakovima i lupati mu kaznene bodove s NIL...  u par minuta mogu smisliti sto načina kako ti zagročati život...

Meni je zanimljivo kako su se smislile silne teorije, a nisam vidio nikog od tih X DQ znakova da javno tvrdi da su ih (ne)prijatelji zezli. Većina ih je iskreno priznala, a manji dio se pokušao vaditi na neke glupe isprike. Osim 3V8SS kojem svatko normalan vidi više nego jasan prekršaj - a tvrdi da je DQ radi WRTC, nitko živ se nije javnosti obratio sa veselom viješću kako su diskvalificirani zbog (ne)prijatelja.

Ne tvrdim da se sad iz dišpeta neće nać neki Adam koji će svoju teoriju htjet praktično dokazat, ali mislim da opasnost takvog tipa iz tvog primjera realno ne postoji.

Meni je veća fora da su ih ulovili na iste načine koje je K1TTT javno objavljivao pred 5-6-7 godina. Ono, da se čovjek zapita, really?

73,
Hrle - 9A6XX

9A4QV

Citat: 9A6XX  u 18. Travanj 2017, 14:52:11
Da, možeš nalupati spotove nekome i zagročati mu život da čovjek mora obrazlagati što je bilo. Ne samo to, možeš se pojaviti i na bandu s njegovim znakom i raditi contest, možeš se i javljati nekome s tuđim aktivnim znakovima i lupati mu kaznene bodove s NIL...  u par minuta mogu smisliti sto načina kako ti zagročati život...


Nalupati nekome postove i tako mu zagorčati život nije kontra pravila natjecanja i zakona.
Zato sam i napomenuo da su to jako loše riješili.

Sve ovo ostalo što si naveo je kontra zakona, korišćenje tuđih pozivni oznaka i sve povezano sa istim.

9A6WW

Pozdrav,

Citat:Snimanje cijelog contesta se pokazalo kao veliki problem. Iz navedenog se vidi da je to problem za većinu ekipa i pojedinaca, kako hardwerski tako i softwerski.

A zašto bi to bio problem? Za rad u kontestu treba oprema (bazni uređaj, qro, antena itd), pa će ljudi shvatiti da je i to dio opreme bez kojeg se ne može raditi. Uostalom, svi su jako brzo prihvatili computere (hardware i software) kao dio opreme kad su u pitanju dx-clusteri, skimmeri, papagaji i log programi koji ti sami odkucaju veći dio contest veze bez da makneš s prstom, pa će morati i to ukoliko žele raditi u konkretnom contest-u. U čemu je problem ? Ako crkne computer tokom ctest-a? A što ako crkne stanica ? Isto... bez opreme ne može se raditi.

Zahtjevom u uvid u snimku organizator mogže riješiti mnoge sporne stvari i sigurno doprinosi sprečavanju raznoraznim muljanja.

Zlonamjeran spotting je uvijek moguć, ali i za to ima lijeka. Zlonamjeran spotter ne može reagirati odmah kad promjenimo band ili qrg, a organizatori, koliko vidim, paze upravo na takve stvari, t.j. obrazac ponašanja spottera (pretpostavljam da za to imaju i neke software alate). Uostalom, svaki sport ima suca koji ima diskreciono pravo donositi odluke bez puno objašnjavanja, pa tako i organizatori CQWW. Ako želimo raditi u takmičenju, moramo vjerovati u njihovu neprostranost i odluke.

73