Autor Tema: HF robot - poboljšanja  (Posjeta: 3632 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2MI

• Average Member
  • Miljenko
HF robot - poboljšanja
« u: 04. Listopad 2016, 15:46:44 »
Pozdrav natjecatelji!

Slobodan sam vas uputiti o novoj poboljšanoj upload rutini na robotu.

Dozvolio sam upload s nekim greškama (to je bio veliki problem do sada). Sada je log moguće uploadati s preskočenim ili duplim send nr.

Napravio sam dodatnu "Pred upload check rutinu" koja obračunava bodove na isti način kako to obračunava vaš loger program.
Pitate se zašto? Loger obračunava isto kao i robot, no velika je razlika. Naime kada upload rutina pokaže ispravan obračun, znači da je sve prošlo u redu s transferom loga LOGER--->CABRILLO--->ROBOT.
I jedan mali dodatak, ukoliko "REC Call" ne započinje s "9A" ili broj brojeva u Call-u nakon "9" nije 1 program upozorava na moguću grešku. I za neke druge greške će biti naznačeno s bojom podloge za upozorenje koje možete ignorirati ili upozorenje kada ne biste trebali izvršiti upload bez ispravljanja vašeg cabrillo loga. Ako stavite miša preko naznačene greške, dobit ćete opis o kojoj se greški radi.

Ova rutina je dodatna kontrola za lakše uvid u grešku kod vaše cabrillo datoteke.

Na taj način je upload rutina poboljšana i sprečava upload loga koji nije ispravan a natjecatelju omogućuje ispravak istog još u vrijeme upload perioda.

Upute su dostupne i prilikom uploada. S ovim poboljšanjem sam otklonio sve do sada poznate probleme.

Ipak, ako vam se dogodi da robot odbije upload vašeg cabrillo loga, stojim vam na usluzi. Potrebno je poslati log na moj novi e-mail 9a2mi@hamradio.hr

Molim da mi ostavite vremena za upload, barem u ponedjeljak do 12h, kako bih poslije podne izvršio upload.
Isto tako ako ne želite uploadati log, nego čekati "zadnju sekundu", možete, no preporućam, barem dva dana prije pokušati izvršiti upload i vidjeti što će reći predupload rutina. Ako je sve ok, ne morate kliknuti na upload, već to ostaviti za kasnije.
No ako ima problema, pokušajte sami riješiti, ako ne ide, stojim na usluzi.

« Zadnja izmjena: 04. Listopad 2016, 17:35:45 od 9A1AA »
73 de Miljenko 9a2mi

Offline DK8ZZ

• Master in Training
  • Radio Operator :-)
Odg: HF robot - poboljšanja
« Odgovori #1 u: 04. Listopad 2016, 18:19:39 »
 :o

Nakon silnih cirkusa, nesto se mijenja?
73, Zrinko (Zik) DK8ZZ, VE3ZIK, YT3ZZ

Offline 9A2MI

• Average Member
  • Miljenko
« Odgovori #2 u: 11. Listopad 2016, 16:43:28 »
Pojavio se novi problem.

Radi se o upload-u logova s kontinenta (oni nemaju Send ex2 tj. oznaku).
Kako je oznaka prazna, robot ne prepoznaje da se radi o postaji s kontinenta.

Problem se može ignorirati tj. kliknuti na upload, zatim ću ja ispraviti stvar na robotu.
Ili u cabrillo logu postaviti 4 razmaka između Send Nr i Rec Call.

Može i umjesto send oznake staviti -- i ignorirati upozorenje kako nema te oznake u kontestu.

73 de Miljenko 9a2mi

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #3 u: 11. Listopad 2016, 17:50:14 »
Sad pak ništa ne kužim...  ???
Niti nakon tri godine, niti nakon 6 realnih testiranja sa stvarnim podacima kontesta još uvijek nemamo pouzdani robot?  ???
Sretno u organizaciji 9A kontesta , u obradi podataka i izvlačenja nagrađenih iz bubnja zvanog KV povjerenstvo !
U svakom CBR logu pišu važni i relevantni podatci za kontest. Sve je drugo nevažno....
Robot treba iz cabrilo loga pročitati sve. Ako nešto nije dobro, robot treba upozoriti automatskim mailom da nije dobro to i to i da je on razumio ono i ono. Nakon popravka treba opet prihvatiti log, iako je prije toga log petsto puta uploadan.
Rekli bi "kuhari" na TV " I TO JE TO!"

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #4 u: 11. Listopad 2016, 18:29:27 »
Moram priznat, a teško mi pada, da ni meni nije ništa jasno...

Da je prvi put, možda bise i potrudio, ali nije i zato mi ništa nije jasno. Kako smo onda dobili lanjske rezultate s istim pravilima i istim robotom?

Ne mogu, a ne zapitati se što nas sve čeka ako ovaj KV manager uspije postati i predsjednk HRS-a :o ??? ::) :'(

Sjeća li se još netko onog kultnog filma BOGOVI SU PALI NA TJEME?

Ovo je još bolje ;D
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #5 u: 12. Listopad 2016, 11:05:29 »
Vratimo se na slanje papirnatih logova sa zbirnim listom i neće biti problema oko proračuna i da li je "robot" prihvatio ili nije.
Možda nekome puhne u glavu da se napokon vrijedi potruditi i platiti kvalitetan i pouzdan robot kakav smo neka imali.
Ovo je postala pišurija i šprdanje sa HR kontestima i obračunima.

Mato - 9A3SM

Offline 9A2Z

• Master in Training
« Odgovori #6 u: 12. Listopad 2016, 18:19:48 »
Sad pak ništa ne kužim...  ???
Niti nakon tri godine, niti nakon 6 realnih testiranja sa stvarnim podacima kontesta još uvijek nemamo pouzdani robot?  ???
Sretno u organizaciji 9A kontesta , u obradi podataka i izvlačenja nagrađenih iz bubnja zvanog KV povjerenstvo !
U svakom CBR logu pišu važni i relevantni podatci za kontest. Sve je drugo nevažno....
Robot treba iz cabrilo loga pročitati sve. Ako nešto nije dobro, robot treba upozoriti automatskim mailom da nije dobro to i to i da je on razumio ono i ono. Nakon popravka treba opet prihvatiti log, iako je prije toga log petsto puta uploadan.
Rekli bi "kuhari" na TV " I TO JE TO!"
+++++++++++++
Zvone!
Normalno da ne možeš to prokužiti jer to ne kuži niti on, koji pokušava to prokužiti da bi mi razumjeli što on misli, kako bi mi mislili da je to dobro što robot ne sluša (prepoznaje) nas iz kontinenta  ;D
To ti je jako komplicirano. Ovdje toj priči ne vidim kraja, slično gledajući A JE TO

Ovaj prijedlog od 3SM Mate, mi se sviđa i za sada jedino riješenje.

Offline 9A2VX

• Master in Training
« Odgovori #7 u: 12. Listopad 2016, 22:07:23 »
Citat:
Vratimo se na slanje papirnatih logova sa zbirnim listom i neće biti problema oko proračuna i da li je "robot" prihvatio ili nije.
Možda nekome puhne u glavu da se napokon vrijedi potruditi i platiti kvalitetan i pouzdan robot kakav smo neka imali.
Ovo je postala pišurija i šprdanje sa HR kontestima i obračunima.
Apsolutno tako  Mato i Stjepane

Upravo, izvlačenje pobjednika iz šešira-  100% uz vas i podržavam sve što ste rekli....

Offline 9A2MI

• Average Member
  • Miljenko
« Odgovori #8 u: 14. Listopad 2016, 15:06:12 »
Popravio sam grešku kod uploada loga s kontinenta u Kupu Jadrana.

Nadam se da će sada robot biti "pouzdan"...

Ista greška, (neki smatraju greškom) se je događala i prošle godine. No tada to nitko nije primjetio jer nije bilo nove rutine s obračunom bodova.

Trajalo je dugo jer sam krenuo u instalaciju nove inačice phpMyAdmin za što je bio potreban Apache 2.4 s PHP7 a to mi nikako nije htjelo proraditi. Tri dana gnjavaže i ne radi.
Zatim sam instalirao VAMPServer i to je proradilo.
73 de Miljenko 9a2mi

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 15. Listopad 2016, 12:49:48 »
Da u pravu si Miljenko.
"POUZDAN" znači onaj koji je dugotrajno koristan bez dnevnih prepravaka, dorada izbacivanja ili ubacvivanja kojekakvih radnji i li radnjica.
Nas dvojica smo već oko ovoga razgovarali pa znaš moje mišljenjei  nije nešto novoga ili protiv tebe.
NE MOŽE, NE SMIJE PROGRAM ZA ČEKIRANJE iliti ROBOT biti program koji će se svakodnevno nadopunjavati ili prepravljati na moj ili bilo čiji nagovor ili upozorenje .. tu nema ALI .. to mora raditi i biti od koristi za sve vrste logovoa koje treba da primi.
Rekao sam tio da KV robot nije isto što i UKV robot i oda za ovo treba osim tvojih programatorskih znanja posjedovati podosta znanja o KV natjecanjima i različitim vrstama pravila tih kontesta .. zato dolazi do ovakvih grešaka ili nesporazuma.

Za ovakvo stanje zahvalimo onom ko je doveo do ovoga i da se nije nastavilo sa Krešinim robotom koji je radio bersprijekorno iako će se uvijek naći netko ko će reći da i taj nije valjao .. osobno kad sam uploudao log nije bilo daljnjih radnji ili prepravaka a s moje strane ni sumnji u kvalitete.

Ostajem pri prije napisanom trebamo se vratiti papirnatim logovoma pa će nekome zasvijetliti da se pokrene nešto i plati kvalitetan robot ili da se plati korištenje već postojećih svjetskih robota ...

Ovako je meni osobno smiješno a za HRS malo i sramotno prema stranim radio amaterima da se ovako igramo kao djeca sa kockicama ..

Naravno, ovo je moje mišljenje i poštivam i svačije drugo koje se razlikuje s mojim ...

VY 73 de Mato - 9A3SM

Offline 9A2MI

• Average Member
  • Miljenko
« Odgovori #10 u: 08. Svibanj 2017, 08:17:05 »
Opet "robot".

Pozdrav natjecatelji.

U zadnih tjedan dana dobio sam upit za 3 potpuno ispravna loga.
Naime, natjecatelji su imali problema s upisom e-mail adrese koju traži robot!?

Nisu znali "GDJE" treba upisati tu e-mail adresu.

Razmišljao sam što bih još trebao poboljšati i bolje objasniti no odustao sam od toga.
Dakle, potrebno je samo čitati što piše u uputama za upload:

Nakon toga, kliknite "Upload". Program će pročitati Vašu datoteku (log) te će Vam prikazati log zaglavlje, radi provjere i omogućiti zadnji ispravak, prije klika na "OK" (pri dnu stranice).

Pa da još jednom ponovim: Robot nakon čitanja vašeg loga te prikaza, gotovo sve greške u zaglavlju možete upisati ponovno na samom robotu te zatim kliknuti na pošalji.

Jedino za greške u vezama, potrebno je koristiti ispravak u vašem logeru.
73 de Miljenko 9a2mi

Offline 9A1UN

• Master in Training
« Odgovori #11 u: 08. Svibanj 2017, 10:05:02 »
Ova zadnja rečenica navodi ravno na DQ

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #12 u: 08. Svibanj 2017, 11:11:22 »
Davore, u Hrkljušu se ne koristi DQ jer bi u konačan poredak bilo manje postaja nego prsti na ruci.
Samim time, treba malo "popraviti" log-ove.

Da ti budem iskren, skoro mi se pokvario SDR, nije mogao procesirati toliku količinu prekršaja :-)

Offline 9A2MI

• Average Member
  • Miljenko
« Odgovori #13 u: 20. Prosinac 2017, 12:33:37 »
Pozdrav natjecatelji

Dugo se nismo čuli, to znači da robot radi dobro...

Uveo sam jednu novinu.
Dakle, za vrijeme upload perioda svaki natjecatelj može saznati koju je kategoriju odabrao tj. robot zaprimio.
Taj robot report ide na e-mail natjecatelja i može saznati podatke samo za svoj log.
Naravno, uvijet je da je e-mail adresa ispravna.

Po potrebi, natjecatelj može tražiti promjenu.

Nadam se da pozdravljate ovu mogućnost.
73 de Miljenko 9a2mi

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #14 u: 20. Prosinac 2017, 22:57:30 »
Pozdravljam posebno to što mi to javlja svaki dan po dva puta već dva dana ???
Sada znam i razlog.
Obično nakon prvog javljanja zapamtim kategoriju u kojoj sam radio.
Obuzdaj malo to javljanje  :o
« Zadnja izmjena: 20. Prosinac 2017, 22:59:50 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA