Autor Tema: Rad tajnice HRS-a  (Posjeta: 4849 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Odg: Rad tajnice HRS-a
« Odgovori #15 u: 14. Kolovoz 2016, 20:33:09 »
Ajd, Ivo, da si i ti meni otvorio oči. Hvala.

73 de 9a2d
« Zadnja izmjena: 14. Kolovoz 2016, 20:34:54 od 9a2d »

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #16 u: 17. Kolovoz 2016, 09:15:47 »
Nadalje, ne bih se nikako složio da se u HRS ne vodi točna i precizna evidencija o članstvu, tj da se nije vodila. Vodila se i te kako i nadam se da će tako i ostati, a je li tajnica u toku proteklih osam+ godina skužila di se to nalazi, to je drugi problem. Odatle i plasiranje deplasiranih podataka za potrebe koliko-toliko savjesnih članova kojekakvih povjerenstava itd. A da evidencija ipak postoji, dokaz su i nakon žalbi objavljeni službeni rezultati HRkljuša. Nije ih Ljilja odnijela kući, samo ih nije imao tko naći.

Gogo, službena evidencija može se voditi samo na službeni način. Ako je HRS uveo elektroničku bazu podataka onda je obveza svih djelatnika pa i Ljilje da istu vodi na takav način a ne po nekakvim bilježnicama (kako imam prilike čuti). A da se ista (elektronička evidencija) ne vodi kako treba a nije se vodila niti dok je Ljilja još uvijek bila djelatnica mogu svima potkrijepiti konkretnim dokazima. Stoga nije riječ o plasiranju deplasiranih podataka već o činjeničnom stanju.

Ali jedno se priznati mora,  kroz sve ove godine savršeno razvila obrambeme mehanizme s ciljem održanja na poziciji uz minimalan utrošak energije u toku radnog vremena, ma koliko ono trajalo.

I na tome joj kapa dolje.

I s tim bih se (možda) mogao pomiriti kada bi zaista korektno odradila posao i kad ne bi bilo bonusa, stimulacija i nagrada za taj isti (ne)rad.
Možda je tajnica zaista super djelatnica za IO ali mi to nemamo prilike vidjeti a niti čuti, no ja se pitam da li je bitnije da je IO iz tko zna kojeg razloga zadovoljan s njom ili je bitnije da je članstvo zadovoljno s njom jer npr. radi ono što je propisano Statutom i ostalim javno objavljenim dokumentima poput plana rada i sl.

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A5CB

• Junior Member
  • **
« Odgovori #17 u: 17. Kolovoz 2016, 14:00:42 »
  Pozdrav!

Prije par dana, u Dnevniku  na  TV4R, to je karlovacka lokalna TV,
  bio je prilog o RA aktivnostima  RK Ozalj,
  u kojem je izjavu o aktivnostima dao netko iz HRS-a,
  koji je ujedno bio i voditelj tih aktivnosti.

Tek toliko,
  da ne prode nezapazeno.

73, 9a5cb, Zvonimir
« Zadnja izmjena: 17. Kolovoz 2016, 14:24:30 od 9a5cb »

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #18 u: 17. Kolovoz 2016, 14:12:29 »
9A5CB ne radi se o istoj osobi iz naslova ovoga posta.
Tajnica HRS-a je Marina Sirovica, a Marija Sorić je administrativni djelatnik (nova Ljiljana).
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A5CB

• Junior Member
  • **
« Odgovori #19 u: 17. Kolovoz 2016, 14:18:27 »
  Tipfeler,
  dogada se!

Ispravljeno!

9a5cb, Zvonimir
« Zadnja izmjena: 17. Kolovoz 2016, 14:23:58 od 9a5cb »

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #20 u: 17. Kolovoz 2016, 14:21:33 »
Ok, ali to ne znači da je novinar dobro napisao.
Nemamo dvije tajnice. Imamo tajnicu i administrativnu referenticu.
Pročitaj ovo:
http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=2749:hrs-pocetak-rada-nove-administrativne-djelatnice-1-srpnja&catid=11&Itemid=103

73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #21 u: 17. Kolovoz 2016, 20:18:33 »
Niti koga branim, niti napadam, ali… no da skratim, na jednom primjeru. Jedan moj kolega s posla (s kojim sam skoro pa prijatelj!), na visokoj ''šefovskoj'' poziciji, iako ne i ''vrhovni šef'' (i Bogu hvala ne i meni šef  ;D ), ima naviku u svakoj prilici, (skoro svakodnevno), miješati se u tuđe poslove i resore, na način da pokušava odrediti što je nečiji posao, a bez uvida u sistematizaciju tj. opis poslova pojedinog radnog mjesta. Tako i neki na ovom forumu pokušavaju ''propisivati'' dužnosti tajnice i administrativne referentice HRS, a siguran sam, bez da znaju što piše u opisu njihovog radnog mjesta.

Za kraj, pitanje: Iz kojih novaca idu plaće tajnice i administrativne referentice HRS-a?

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #22 u: 17. Kolovoz 2016, 21:02:07 »

Za kraj, pitanje: Iz kojih novaca idu plaće tajnice i administrativne referentice HRS-a?

73
Martin 9A2JK

Aaa "dobro jutro" napokon da si se sjetio pitati ovo pitanje.
Idu iz mojih, tvojih i svih ostalih džepova, bio ti član HRS-a ili ne. Svu tu rabotu financiramo mi porezni obveznici, pa tako itekako imao pravo pisati na forumu i ukazivati na nerad, nepravilnosti bez obzira šta se to nekome čini kao blaćenje saveza.

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #23 u: 17. Kolovoz 2016, 21:23:49 »
Adame, molim te suzdrži se od komentara na rad saveza dok nisi član. Je, jedan djelić tvog poreza ide u HRS. Ali to ti ne daje pravo da komentiraš rad organizacije koje nisi član. To slobodno možeš u birtiji ali na javnom forumu ne.  Naravno, sve ostale teme u kojima se javljaš i u kojima si stručniji čak i od mene  ;D ;D ;D su dobrodošle

73 Damir

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #24 u: 18. Kolovoz 2016, 09:00:10 »
Da se podsjetimo :

Članak 55.
Tajnik u izvršavanju svoje dužnosti ima sljedeće obveze, ovlaštenja i odgovornosti:
• izvršava i provodi odluke, zaključke i druge akte Skupštine, Izvršnog odbora i Nadzornog odbora,
• brine  za zakonitost  rada i za ispunjavanje zakonom, ugovorom ili na drugi način preuzetih obveza
Saveza, 
• naredbodavac je za izvršenje financijskog plana i za uporabu drugih sredstava u sklopu danih mu ovlaštenja,
• pomaže u radu predsjedniku  i dopredsjedniku Saveza te predsjednicima drugih radnih tijela, 
• odgovora za pravodobnu pripremu sjednice Skupštine, Izvršnog odbora i drugih tijela,
• brine o osiguranju javnosti rada Saveza i poslovima informiranja,
• usko surađuje s članicama Saveza, odnosno njihovim predstavnicima,
• brine se o provedbi svih programa Saveza,
• brine se o izvršenju Programa rada i Financijskog plana,
• brine o pravovremenom izvršavanju odluka i zaključaka Skupštine i Izvršnog odbora,
• dostavlja zapisnik s redovne sjednice skupštine nadležnom uredu koji vodi registar udruga,
• vodi računa da predsjednik, članovi Skupštine i Izvršnog odbora budu točno i pravovremeno upoznati sa
svim pitanjima i problemima u nadležnosti i od interesa za rad Saveza,
• nalazi sponzore, donatore i organizira njihovo predstavljanje,
• predlaže pravilnike i druge opće akte o radnim odnosima i unutarnjoj organizaciji stručnih poslova, o
disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti zaposlenika i raspodijeli sredstava za plaće stručnih radnik
a koje utvrđuje Izvršni odbor. Konkretna rješenja o primjeni svih akata donosi tajnik kao prvostupanjsko tije
lo,
• organizira i koordinira rad u Stručnoj službi Savez a te je odgovoran za rad Stručne službe,
• potpisuje ugovor o radu sa zaposlenicima po odluci Izvršnog odbora,
• organizira informiranje svih članova, članica i tijela Saveza,
• obavlja i druge  poslove i zadatke po ovlaštenju Skupštine, predsjednika ili Izvršnog odbora,
• tajnik je osoba s posebnim ovlaštenjima i odgovornostima.

Ja u ovom popisu vidim više točaka koje naša tajnica ne radi ili ne radi kako treba, a vi ?

Martine, pitaš tko plaća. A ja pitam čiji je tajnica zaposlenik. HRS-a ili ZTK ?

I da dodatno podsjetimo :

Tajniku može biti otkazan ugovor o radu ako svojim radom povrijedi Ustav, zakone, Statut i druge akte
zbog čega nastanu  štetne  posljedice  za  Savez,  ako  neosnovano odbija  izvršavati  odluke  Skupštine,  Izvršnog  odbora, Predsjednika saveza te zbog nezakonitog rada i zlouporabe dužnosti.

Ja znam za neke povrede Statuta a i za štetne posljedice za Savez. Znate li i vi?

O otkazu Ugovora o radu tajnika odlučuje Izvršni odbor na prijedlog povjerenstva, koje imenuje Izvršni
 odbor sa zadaćom utvrđivanja osnovanosti  otkaza Ugovora o radu.
Inicijativu za otkaz Ugovora o radu mogu dati predsjednik, Izvršni odbor, Nadzorni odbor ili najmanje
deset (10) zastupnika u Skupštini
.
  Prema tome itekako možemo raspravljati o tajničinim poslovima.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #25 u: 18. Kolovoz 2016, 10:37:49 »

Ako se ništa nije promijenilo u zadnje 4 godine, iz programskih sredstava koje HRS, odnosno HZTK dobiju iz proračuna.
Konkretno, kad HZTK traži od HRS-a (a vjerujem i od drugih saveza) iznose potrebne za provođenje pojedinih
programa za narednu godinu, unutar tih stavki trebaju biti uračunati i iznosi za plaće zaposlenika saveza,
odnosno sredstva za plaće se ne iskazuju kao zasebna stavka.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #26 u: 18. Kolovoz 2016, 17:05:29 »
Ja mislim da smo u ovoj raspravi dosta toga pobrkali. Malo pišemo o tajnici, malo o administrativnoj djelatnici, htjeli bi određivati što bi to one trebale raditi itd …

Čija god je tajnica djelatnica, s tim istim je potpisala Ugovor o radu. Točka.
Negdje u tome ugovoru, posredno ili neposredno, spominje se nešto što se može nazvati opis radnog mjesta u kojem piše što djelatnica treba raditi. Svi zaposleni u Hrvatskoj to imaju. Što to točno piše u opisu radnog mjesta tajnice? To mi, koji ocjenjujemo/zahtijevamo što bi ona trebala raditi, ne znamo!

Argument kako ona prima plaču iz državnog proračuna u koji svi mi doprinosimo je smiješan. Ako je to opravdani argument, onda više prava od mene ima moj susjed koji nije radioamater niti član HRS-a, jer više uplaćuje u državni proračun. Logično.  ;D Sjetimo se samo kako je prošao ''slučaj Severinac''. Sud nije uvažio nikakav ''Članak 55.'' i sl. na što su se mnogi ''kibici'' pozivali.

Po mojem mišljenju, napišimo ''listu želja'' i tu ''listu želja'' uvrstimo u opis radnog mjesta tajnice. Ako je to uopće moguće, ako ne okanimo se ćorava posla, a upravo je sada pravo vrijeme (za jedno i drugo  ;) ). Uskoro će izbori u HRS-u. Pozivam u raspravu sve potencijalne kandidate za predsjednika HRS-a i članove IO neka javno, na forumu, iznesu svoj program. Što bi oni napravili i kako bi to napravili. Potpitanja ćemo postavljati mi, koji nismo zainteresirani ''doći na vlast'' u HRS-u.  ;)
Naravno, otvorimo novu temu za to.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #27 u: 19. Kolovoz 2016, 18:45:56 »
Martine, ti su uvijek antiprotivan  ;D
Nije to samo po sebi ništa problematično ali ako ignoriraš obvezu poštivanja osnovnog dokumenta HRS-a tj. Statuta onda si ti u biti anarhista. Yeah!

Čija je djelatnica i kako izgleda njen ugovor o radu nadam se uskoro saznati. Osim ako mi ne uskrate moje pravo kao prošli put kad sam tražio na uvid pravilnik po kojima im se isplaćuju nagrade. No, za razliku od prošlog puta sad sam baš od volje tjerati svoje prava dalje. 

U pravu si. Potencijalni kandidati bi trebali krenuti sa svojim izlaganjima i prijedlozima i skupljati potporu. Nažalost, čini se da neće biti ništa od toga pa zašto onda ne pokušati utjecati na one koji će po sili "da se HRS ne ugasi" nastaviti obnašati dužnost ? Ja mislim da tajnica, iako je politolog, ipak može bolje. Samo joj se ne da. Jer ne mora. A ako je netko legalnim putem natjera da mora stvari bi bile bolje. Za sve nas.

Još jednom molim sve da ispune anketu jer samo dovoljno veliki broj glasova (dovoljno veliki statistički uzorak) ima smisla.

73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #28 u: 29. Kolovoz 2016, 01:27:14 »
Slab odziv glasačkog tijela  >:(
Kako to objasniti osim da je sve "otišlo na kvasinu" i da su ljudi digli ruke od svega i pomirili se s ovim tužnim stanjem. 

No ako to išta znači sadašnjem ili budućem Izvršnom odboru rezultati ukazuju da je "nešto trulo u zemlji StručnoSlužbenskoj"

Dovoljan (2)     18.2%
Nedovoljan (1)  54.5%

Moje je bilo da ukažem na probleme a na odgovornima i na njihovj savjesti je da poduzmu odgovarajuće korake.

73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #29 u: 29. Kolovoz 2016, 08:52:58 »
Opet nepotpuno tumačenje stanja.

Tablica kaže i ovo:
- Dobar (3) - 9,1%
- Odličan (5) - 18,2%

Ili se može gledati i ovako 12 glasova protiv i 10 za ;)

« Zadnja izmjena: 29. Kolovoz 2016, 08:56:26 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA