Autor Tema: IARU Interim meeting-Vienna 2016  (Posjeta: 1735 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2SB

• Senior Member
IARU Interim meeting-Vienna 2016
« u: 14. Travanj 2016, 13:37:02 »
U sjeni događanja u HRS-u,slijedeće subote,u Beču se sastaju predstavnici zemalja članica IARU reg.1...od 15-17. 04.2016.
Više na IARU stranicama!
Ukoliko bude i naša delegacija nazočna,želim im uspješan rad,a o ev. novostima neka nas izvjeste-plizzzzz!
Unaprijed hvala,
Zlatko-9a2sb

Offline 9A3IV

• Master in Training
Odg: IARU Interim meeting-Vienna 2016
« Odgovori #1 u: 14. Travanj 2016, 17:16:39 »
Mislim da nema potrebe da bilo tko ide. Zašto? zato jer svi koji odu neće predstavljati 9A amatere nego same sebe. Da li je Io, HRS, tajnica, bilo tko dao poziv da se dostave što i o čemu i u kojim grupama bi trebali biti nazočni 9A predstavnici? Nitko. Svi koji odu predstavljat će sebe, svoje mišljenje i i mišljenje još tri četiri čovjeka

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #2 u: 15. Travanj 2016, 08:17:33 »
Damire nemoj tako, nema tu neke teorije zavjere, ja idem danas u Beć za UKV i nije mi u nikakvom interesu zastupati sebe jer to nema smisla već sve vas. Kada se vratim biće svi matrijali objavljeni. Naglašavm da smo ove godine domaćini za natjecanje Alpe Adria, oko toga će vjerovatno biti najviše pitanja od IARU-a. Nema tu nikakvih osobnih promocija i koristi za mene. Osobno ne dobivam ništa ni u kakvom obliku osim uvreda pojedinaca stare garde koji žele derati kožu, gospodo izvolite ako to nekome pričinjava zadovoljstvo, ostajem i dalje dostupan.
« Zadnja izmjena: 15. Travanj 2016, 08:20:56 od 9A6ARP »
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #3 u: 15. Travanj 2016, 10:48:19 »
Darko, s obzirom da zastupaš NAS a ne SEBE bilo bi dobro da si barem jednom kontaktirao NAS i izvjestio nas koje se promjene spremaju i pitao za NAŠE mišljenje o tome. S obzirom da niti jednom nisi izvjestio NAS a i na sastancima Izvršnog odbora si jako rijetko nazočan ne znam odakle ti pravo reći da zastupaš NAS.

No, ako je to tako molio bih te da ovdje, javno, pod hitno izneseš NAŠE (?) stavove tj. za što misliš glasovati ZA a za što PROTIV kako bismo ti MI koje zastupaš mogli reći da li smo mi ZA ili PROTIV.

Također molim da nam pod hitno napišeš i što novoga misliš predložiti u NAŠE ime i za NAŠU dobrobit.

Možda bi im mogao ponuditi jeftiniji contest robot?
(In 2015 the IARU spend about €6300 on the improvement of the contest robot. The budget for 2016
(€1000) is already spent for the last ordered changes.)

Inače, besplatan put u Beč mi ne liči na nešto od čega čovjek nema nikakve koristi.

« Zadnja izmjena: 15. Travanj 2016, 10:58:42 od 9a3ty »
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #4 u: 15. Travanj 2016, 16:31:24 »
Pa, ja znam da ne govorim baš jasno, ali TY je shvatio pa je objasnio bolje nego ja. Onaj tko ide treba predstavljati stavove 9A amatera a ne svoje. Nemam ništa protiv da ideš, dapače, mislim da bi trebalo ići bar troje ili četvero da se kvalitetno po svim grupama predstave NAŠI stavovi. Ovako, to nije tvoja greška nego cijelog vodstva HRS-a.

Nitko, počevši od predsjednika, preko tajnice ne želi priznati da čita forum. Ali znam da ga svi čitaju. A znam i da se čitaju forumi i drugih saveza, baš kao što ih i ja čitam. Po mom sjećanju, savez G radioamatera je dao krajnji rok da se dostave prijedlozi i mišljenja za konferenciju. A naš HRS nije ni objavio da se konferencija uopće održava. Netreba nitko ništa priznati, ali zašto se dobre stvari ne preuzmu od drugih?

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #5 u: 02. Svibanj 2016, 02:51:25 »
Kažu propisi :

- po povratku sa službenog puta potrebno je podnijeti i pismeno izvješće (sastavni dio putnog naloga)
- rok za predaju putnog naloga za put u inozemstvo je 7 dana od dana povratka

Hoćemo li uskoro čuti što se to bitnoga za 9A radioamaterizam dogodilo u Beču ? Ili ćemo to saznati u 2017. god. kad izađe časopis 1/2016. ?

Mogu shvatiti da je teško odgovoriti na konkretno postavljena (moja) pitanja (naročito kad nemaš što reći) ali zar je toliko teško napraviti copy-paste izvješća uz putni nalog na forum ili web stranicu?

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #6 u: 04. Svibanj 2016, 13:53:44 »
izvješće na putnom nalogu nema veze sa radioamaterizmom.
Kada stigne službeni zapisnik sa IARU R1 onda se čujemo do tada ne dajem neslužbene izjave da se nebi krivo razumjeli.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A2SB

• Senior Member
« Odgovori #7 u: 04. Svibanj 2016, 17:16:22 »
Evo malo tek toliko:

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #8 u: 06. Svibanj 2016, 19:00:49 »
Fala esbeac,, ukratko to je to.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #9 u: 06. Svibanj 2016, 22:11:54 »
Ukratko, napravili ste jedno veliko ništa, kao i oni prije vas....
Rezultat, više nego vidljiv...
Dosta je pogledati listu prijavljenih postaja iz OK koji će tijekom vikenda raditi u natjecanju. Puno postaja će raditi multiband, sve do 47GHz neki i više OSIM 3cm !!! Zašto osim 3cm? Pa zato jer imaju velike smetnje od Wi-Fi opreme na 3cm. Oni su na to upozoravali još prije par godina kad je bila zadnja konferencija. Kako su iz OK poslali jednog "kratkovalnog panja" da ih predstavlja, taj nije ni zucnuo o navedenom problemu, što su OK operatori i predvidjeli te su započeli kampanju kod ostalih predstavnika na konferenciji. Sve su molili i lumili da iznesu taj problem, i vjerovali ili ne, nitko se nije udostojio iznijeti problem, ama baš nitko. naravno na sramotu i naših predstavnika.
Rezultat je evo vidljiv...

Ali da se dobro dobrim vraća, pa tako i loše lošim, osvjedočili smo se i osjetili na vlastitoj koži. Pa evo kako nismo imali sluha za pomoći tamo nekome koji ima problema na 3cm od Wi-Fi smetnji desilo se i nama. Tako da sad Zagreb i okolica ne mogu raditi na 13cm. Prav im budi !!!  Naravno, naselili su se Wi-Fi jaši sa backbone linkovima  :P

Na 23cm ništa bolje, radar smeta...

Na 2m još i gore. Davno smo ukazivali na perverzije satelita koji su sve samo ne radioamaterski, tako da danas imamo APRS signale na 144.390. Kineske satelite koji šaraju preko polovice 2m područja itd....

70cm samo što nismo izgubili, jer su krenuli prvi SAR radari sa satelita i to preko 70cm amaterskog područja. Kinezi već dejstvuju a Englezi su dali dozvole za SAR radare na tom području.

A na konferenciji "cveta cveće u naše preduzeće"

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #10 u: 07. Svibanj 2016, 10:04:22 »
Adame, mjesto gdje se kroji raspodjela RF spektra, takvi sastanci su mjesta gdje se brane interesi radioamaterskih dijelova RF spektra, sve ostalo je kulisa za izlete i iluzija da mogu nešto promijeniti na sprečavanju zagađenja RF spektra.
Dosta često organiziraju javne rasprave u svezi svega što se tiče RF spektra, namjene , rspodjele, korisnika, ..., u pravilu se ne javlja nitko od navodnih zaštitnika radioamaterskih interesa.
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj 2016, 10:20:23 od 9a4oe »
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A4CD

• Master in Training
« Odgovori #11 u: 08. Svibanj 2016, 10:28:44 »
Tako da sad Zagreb i okolica ne mogu raditi na 13cm. Prav im budi !!!  Naravno, naselili su se Wi-Fi jaši sa backbone linkovima  :P
Nije problem u Wi-Fi jašima i ja imam jedan čvor doma ;-) a što se tiče WiFi udruga sa backbone linkovima njih više nema, ostale su samo stare neažurirane stranice sa starim podacima. Razlog tome su cijene usluga jer se za 110 kn nudi 80/40 Mbit/s flat internet što čini ljude neaktivne i nemaštovite u RF djelovanju.....

Meni je bolji citat "gdje je nestao čovjek..."

73's
9A4CD
Igor
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj 2016, 21:29:40 od 9A4CD »