Autor Tema: Rad UKV managera  (Posjeta: 3449 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A8A

• Master
Odg: Rad UKV managera
« Odgovori #15 : 03. Rujan 2015, 12:36:04 »

Evo npr. da li sada svi zainteresirani znaju zbog čega repetitor na Mihovilu i dalje ne radi - a stavljen je novi i sada samo stalno ide na predaju bez veze i nitko ne može odraditi vezu preko njega? Da li se zna što se čeka i tko je razlog što se čeka? Ja ne znam. Kolege iz mog kluba koje stranci često na KV-u pitaju koji repetitor u ovom kvartu radi ne znaju od sramote što bi odgovorili. A ni ja kad mi dođe mailom upit.
Da li svi znaju zašto je od predaje neispravnog repetitora HRSu do preuzimanja novog prošlo godinu dana?

Ponavljam, rad HRSa je javan i svi zainteresirani, bez obzira na razlog, imaju pravo znati.

Pozdrav !

Za ovo je direktno odgovoran "odgovorni operator"? On bi trebao ici do repetitora, vidjeti u cemu je problem, konatktirati UKV managera i uz eventualnu nabavku dijelova (to ce HRS) popraviti gresku?
I kod nas je repetitor cesto bio na predaji, smetao mu je jedan komercijalni radio. Uz pomoc HRS-a nabavili smo ulazni filter, "odgovorni operator" ga je namontirao (uz pomoc drugih radio amatera) i stvar radi!?
Inace, ja upravo tako radim kako si napisao. Napisem MAIL HRS-u pa nakon par dan provjerim da li su nadlezni upoznati sa problemom, ako jesu onda sam "dosadan" dok to ne rijese...hi Ne vjreujem da ima neki drugi nacin ???

73
Mark

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #16 : 03. Rujan 2015, 15:09:59 »
Za ovo je direktno odgovoran "odgovorni operator"? On bi trebao ici do repetitora, vidjeti u cemu je problem, konatktirati UKV managera i uz eventualnu nabavku dijelova (to ce HRS) popraviti gresku?

A što ako je (hipotetski) to napravljeno i dogovoreno da će HRS poslati neke antene i koaks i isplatiti troškove trajekta i sl. pa to nije napravljeno. Što bi onda trebalo napraviti?

Inace, ja upravo tako radim kako si napisao. Napisem MAIL HRS-u pa nakon par dan provjerim da li su nadlezni upoznati sa problemom, ako jesu onda sam "dosadan" dok to ne rijese...hi Ne vjreujem da ima neki drugi nacin ???

Naravno da ima. Pitanje je samo da li ima volje (ili metoda prisile  ;D ) da se usvoje novi načini.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #17 : 03. Rujan 2015, 16:02:51 »
Jučer sam bio na putu Split Zagreb Split. Ponio sam ručni uređaj , naravno da nemam blage veze što je od repetitora na A1 i oko Zagreba radi . Što pokriva cestu da se mogu javit . Prije puta sam pogledao tabelu repetitora  i odmah odustao . Dakle tabela je alat .Sad je trebalo dva  sata čitat forum i nekom analitikom spoznat šta radi - šta ne . Dobar početak bio bio napravit dobru interaktivnu mapu repetitora . Odvojit 1000 kn i platit nekome da to napravi ,R1 račun i ćao gotovo za dva dana. Postoje gotovi alati za slaganje mapa . Poredit ,ulaštit postojeću repetitorsku mrežu i svi zadovoljni . Jednostavno .

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #18 : 03. Rujan 2015, 17:09:19 »
Jedna verzija toga se radila i nalazi se ovdje: http://www.hamradio.hr/maps/

Nažalost, ne održava se :(

Marko, 9A8MM

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #19 : 03. Rujan 2015, 17:52:12 »
Otvori npr Biokovo , VHF kriva frekvencija, UHF piše da ima čega nema . Ne triba puno ,na prvi pogled . Sa druge strane Piroćanac je točan za VHF i kaže :
Sign   R5
Status   Active
Location   Biokovo
Locator   JN83MI
Callsign   9A0VMA
TX [MHz]   145.725
RX [MHz]   145.125
Offset [MHz]   -0.6
PL [Hz]   -
Echolink   -
Equipment   Kenwood TRK-750
Power [W]   20

Za UHF - točno navodi da postoje problemi .
« Zadnja izmjena: 03. Rujan 2015, 17:59:03 9a7bcp »