• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

HRK-ljuš 2015

Autor 9A1AA, 21. Travanj 2015, 21:58:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A2MI

Pozdrav

Možeš pogledati na robota nove privremene rezultate.
Sada robot ne obračunava veze koje su učinjene pogrešnim modom ovisno o prijavljenoj kategoriji.
No mislim da će 9A5TIM biti diskvalificiran, jer mu u logu nedostaje prvih 6 veza.
73 de Miljenko 9a2mi

9A4QV

Miljenko pozdrav,

znaci vratili ste 9A5TIM u katrgoriju u koju i spada, dakle SSB.
Saga o nikad konacnim rezultatima se nastavlja, neverendingstory...

Cijenim tvoje misljenje, moje je suprotno tvojemu pa predlazem da opet razmislis o tome.
Naime, osoba je prijavila SSB kategoriju i sve veze koje je ostvario SSB su uredno logirane i one se i jedine koriste za obracun bodova i ukupan plasman. Sve ostale veze koje je napravio CW se ne racunaju pa kao i takve nisu ni bitne.

Redni brojevi svih ssb qsoa su uredni i na mjestu, tako da i tu nema primjedbi. ne vidim koji bi bio razlog da diskvalifikaciju. Uostalom o tome odlucuje povjerenstvo za natjecanja koje ima tri clana. Sad se pitamo koja tri clana su to. i onda dolazimo do zakljucka kako ta tri clana ne postoje, jer je jedan (ili vise njih) dao ostaku na mjesto u povjerenstvu. Samim time i povjerenstvo ne nevazece, pa time i odluke koje donosi te na kraju ispada da je kompletan proslogodisnji kup neregularan a i ovogodisnji.

Grubo krsenje pravila od strane organizatora natjecanja i sve ostalo sto nam je poznato....

Usput da vas "pohvalim" kako ste rijesili problem na UKV robotu. Opet sam pokusao uplodati rezultate koji su bili samo nedjeljni i gle cuda, sad dobijes veliki trokut koji ti kaze da je datum natjecanja kriv! Naravno, islo se linijom lakseg otpora, a ne pravilnim programiranjem gdje robot treba izvuci podatke iz prijavljenog loga u kojem pise i kategorija i datum natjecanja. No lakse je zabraniti pristup. Bolje i takvo kilavo rijesenje nego ispravno....

pozz
QV

9a6c

Pravila kažu da se mora početi s rednim brojem 001, dakle ne 007 ili slično...

Ali u istim tim pravilma stoji u prvom članku da organizator mora najaviti natjecanje 14 dana prije početka, premda se dalje navodi da se u pravilu radi svake godine o istom terminu...

Pa bi netko zločest i nedobronamjeran mogao svezajedno u staru proglasiti neregularnim ili tako nekako, ali nećemo sad gledat u konjski nokat...


9A1AA

I kad govorimo o impresivnosti onda je stvarno impresivno da netko odradi 9A5ADI u oba SSB perioda i oba slučaja upiše množitelj (svoj) SK umjesto Vinkovaca i VK ;)
73, Ivo 9A1AA

9A8A

Citat: 9a4qv  u 06. Svibanj 2015, 17:58:31
Sve ostale veze koje je napravio CW se ne racunaju pa kao i takve nisu ni bitne.



Grubo krsenje pravila od strane organizatora natjecanja i sve ostalo sto nam je poznato....



pozz
QV

Pozdrav !

Eto, ja sam imao srece i uradio 9A5TIM u prvom periodu (pored ostalih 5 stanica koje je uradio) i vidi sto se sada dogodilo:
1.    9A5TIM     0031     Not In Log 9A5TIM     0031 ?     -3     (kaze robot)
Znaci, za uredno uradjenu vezu (imam i snimljeno sve i zaliti cu se jer sam poslao snimku) ja sam dobio i dodatnih 3 poena kazne (NIL = 3 boda kazne)? Zasto? Zato sto 9A5TIM nije poslao LOG i te veze ne postoje? Poslao je LOG za SSB, a prvih 6 veza u CW dijelu odose pa-pa..?
Ajde ti meni objasni da li je to u redu? Zasto sam ja dobio kaznu?
Cinjenica je da to kod mene nema nikakve veze sa plasmanom ali da li je i kod ostalih pet tako?

Citat: 9a6c  u 06. Svibanj 2015, 18:39:14
Pravila kažu da se mora početi s rednim brojem 001, dakle ne 007 ili slično...

Ali u istim tim pravilma stoji u prvom članku da organizator mora najaviti natjecanje 14 dana prije početka, premda se dalje navodi da se u pravilu radi svake godine o istom terminu...

Pa bi netko zločest i nedobronamjeran mogao svezajedno u staru proglasiti neregularnim ili tako nekako, ali nećemo sad gledat u konjski nokat...



Mislim da je to pravilno razmisljanje....!

73
Mark

9A4OE

Citat: 9a4qv  u 06. Svibanj 2015, 17:58:31
...
Naime, osoba je prijavila SSB kategoriju i sve veze koje je ostvario SSB su uredno logirane i one se i jedine koriste za obracun bodova i ukupan plasman. Sve ostale veze koje je napravio CW se ne racunaju pa kao i takve nisu ni bitne.
...
Redni brojevi svih ssb qsoa su uredni i na mjestu, tako da i tu nema primjedbi. ne vidim koji bi bio razlog da diskvalifikaciju
...

kad se je već prijavio za plasman bilo bi korektno da je stavio i te veze prvog perioda kao što je učinio sa trećim periodom da bi se mogle usporediti.
Zbog njegovog ispuštanja prvog perioda onima koji su ga radili u najboljoj namjeri su oduzeti bodovi,
korektno da ili ne?

Diskvalifikacija da ili ne?
Ima elemenata da bude diskvalifìciran kao i još nekolicina po jednom drugom kriteriju, to je na komisiji, da i dalje zabija glavu u pijesak ili da jednom zauvijek presječe taj gordijski čvor ...
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9a6c

Umjesto velikih riječi neka 9A5TIM pošalje log za kontrolu, to može i nakon roka, za tih 6 veza i svi sretni i debeli. Vjerojatno nije imao namjeru oštetiti šest korespodenata koje je radio telegrafijom.

Strah me i pomisliti kako bi se robot nosio s parcijalizacijom dnevnika kao u ovom slučaju...


9A6M

Citat: 9A1AA  u 06. Svibanj 2015, 19:37:35
I kad govorimo o impresivnosti onda je stvarno impresivno da netko odradi 9A5ADI u oba SSB perioda i oba slučaja upiše množitelj (svoj) SK umjesto Vinkovaca i VK ;)

1.
Ivo  zašto si se podigao na zadnje noge?Pa nisam ja protiv tebe rekao ni rijeći. Tko je radio sa  poz. oznakom 9A1CRR, zaista neznam.U prijavljenim rezultatima ne piše tko je  vanzemaljac.
2.
Ti si dao link sa prijavljenim rezultatima,pa rekoh, ajde da vidim.
Upalo  mi u oko da 9A1CRR ima  3 (TRI) multija više od drugoplasiranih 9A7A, čak 4 (ČETIRI) više od 9A7S.
3.
Radioamateri takmičari u Hrvatskoj se jako dobro poznaju,svi znaju sve o svima.Ovakvo omalovažavanje većine od strane operatora 9A5ADI I 9A1CRR nikome ne koristi.Naravno da sam našao još favoriziranja ,ali se ne radi o MULT pa preskaćem.
4.
zaključujem;
Nisu roboti krivi za mali broj učesnika,Balašević je rekao :KRIVI SMO MI .
U malom nogometu se fauli akumuliraju, čini mi se i u ovim našim: hrkljušima, zimkljušima itd.Izgleda da je došlo vrijeme za penale.

73,
vidimo se na Jarunu
franjo

9A4QV

Citat: 9A8A  u 06. Svibanj 2015, 20:49:30
Citat: 9a4qv  u 06. Svibanj 2015, 17:58:31
Sve ostale veze koje je napravio CW se ne racunaju pa kao i takve nisu ni bitne.



Grubo krsenje pravila od strane organizatora natjecanja i sve ostalo sto nam je poznato....



pozz
QV

Pozdrav !

Eto, ja sam imao srece i uradio 9A5TIM u prvom periodu (pored ostalih 5 stanica koje je uradio) i vidi sto se sada dogodilo:
1.    9A5TIM     0031     Not In Log 9A5TIM     0031 ?     -3     (kaze robot)
Znaci, za uredno uradjenu vezu (imam i snimljeno sve i zaliti cu se jer sam poslao snimku) ja sam dobio i dodatnih 3 poena kazne (NIL = 3 boda kazne)? Zasto? Zato sto 9A5TIM nije poslao LOG i te veze ne postoje? Poslao je LOG za SSB, a prvih 6 veza u CW dijelu odose pa-pa..?
Ajde ti meni objasni da li je to u redu? Zasto sam ja dobio kaznu?
Cinjenica je da to kod mene nema nikakve veze sa plasmanom ali da li je i kod ostalih pet tako?

Citat: 9a6c  u 06. Svibanj 2015, 18:39:14
Pravila kažu da se mora početi s rednim brojem 001, dakle ne 007 ili slično...

Ali u istim tim pravilma stoji u prvom članku da organizator mora najaviti natjecanje 14 dana prije početka, premda se dalje navodi da se u pravilu radi svake godine o istom terminu...

Pa bi netko zločest i nedobronamjeran mogao svezajedno u staru proglasiti neregularnim ili tako nekako, ali nećemo sad gledat u konjski nokat...



Mislim da je to pravilno razmisljanje....!

73
Mark

Pa on je i poceo kontest sa rednim brojem 001. To se moze i vidjeti po logovima, dakle postoje logovi koji su primili njegov redni broj 001, 002, 003 itd...
Ali ako je covjek prijavio samo SSB kategoriju, onda naravno sa mu QSO-i koji se boduju posinju sa nekim visim rednim brojem.
Dakle, on se drzao pravila.

Nije tu rijec o nikakvoj zlobi nego o tehnickom problemu, ali to uopce nije bitno, bitno je to kako ce robot rijesiti takvu stvar, dakle netko odradi cijeli kontest a prijavi ono sto hoce jer to mu pravila dozvoljavaju.

O ostalim radnjama favoriziranja, to je isto dozvoljeno i ne moze biti penalizirano. Nitko ne moze prisiliti bilo koju postaju da radi koga ona hoce u skladu sa pravilima. Kakva pravila - takav kontest.

pozz
QV

9A1IW

I? Hocemo li konacno ukinuti te kaznene bodove ili da se nastavi maltretiranje takmicara problemima koji iz proizlaze iz kaznenih bodova?

Naravno da necemo, to je bas super. Forum naprosto buja. ;)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

#40
Adame,

Naravno da je iz dnevnika jasno da je TIM radio CW, ali ako te veze nije stavio u log i poslao znači da ih se odrekao.

Šta ako postaja kojoj je dao 001 ne pošalje log? Jel to znači da nije poštovao pravila ili...

Ukratko, mislim da je TIM pogriješio kad je te veze ostavio kod kuće i to je sve, a to sigurno nije uradio zlonamjerno.

I ne, naravno da se neće ukinuti kazneni bodovi. Oni ne služe da bi se kinjili pojedini nepoćudni operatori iz oporbe, već da se na taj način operatori potaknu na kvalitetniji rad i veću izvrsnost. Kako u ovom sve manjem, tako i u ostalim contestima kod kojih nije sve tako bajno kao kod nas. 

9A8A

#41
Pozdrav !

Adame, nisi nista objasnio? Drzis se pravila, a u pravilima to i nije nesto jako dobro regulirano?
Ne znam da li je fer da mi koji smo TIM-a radili na CW-u sada dobivamo kaznene bodove? Vjerojatno bi najbolje bilo da sve veze sa njim priznaju (CW i SSB) ali on eto zeli samo SSB veze, a one sa CW cemo zato kazniti?
Kazes da se radilo o tehnickoj pogresci? Ako je bilo tako trebalo je u obrazlozenju napisati da su veze iz prvog perioda greskom izgubljene te da sada salje samo LOG za kontrolu ili da mu se obracuna samo SSB, a ostale priznaju kako posalju ucesnici ili tako nesto? Pretpostavljam da bi povjerenstvo to uvazilo? Ovako se samo nadmudrjujemo tko je u pravu?
Inace, Opca pravila kazu doslovce:
PRIMJEDBE NA NESLUZBENE REZULTATE UPUCUJU SE ELEKTRONICKOM POSTOM NA ISTU ADRESU KAO I DNEVNICI U ROKU 7 DANA PO OBJAVI NESLUZBENIH REZULTATA.
Kako se LOG-ovi salju na robota ne znam treba li Miljenko sada otvoriti rubriku "zalbe" ili sto? Kuda poslati zalbu? Na isto sam upozoravao i dok sam bio u povjerenstvu ali rezultata nema.... ???

73
Mark

P.S.
Upravo su me ispravili, i u pravu su, da na robotu pise:

Za 9A natjecanja, ukoliko je došlo do neke greške prilikom upload-a vašeg log-a
ili imate prigovor na rezultate, molim javite to KV menađeru na e-mail.   Željko Pilat 9A2R

Ali to ne znaci da se i u opcim pravilima to ne ispravi..???

9a6c

U posljednoj rečenici zapravo se i ogleda najveći dio problema koji se u kontinuitetu javljaju otkako je 9A2R KV manager u sjeni - "ovo u sjeni" stoga, jer ga nije ni čuti ni vidjeti kad je problematika iz njegova resora na tapetu.

Uskladiti pravila natjecanja i onda IH SE PRIDRŽAVATI, to bi po mom sudu riješilo veći dio problema, a o tome da se funkcioniranje robota uskladi s pravilima strah me i misliti...To bi nas vjerojatno vratilo natrag u mračnu prošlost i jednom zauvijek ugasilo svjetlo na kraju tunela...

Nadam se da su inicijatori promjene robota i oni koji su to podržali počeli osjećati bar malo grižnje savjesti zbog te odluke, ali nekako - sumnjam u to...


9A3TY

Za pravila natjecanja izgleda vrijedi isto kao i za zakone - preblagi se ne poštuju a preoštri se ne primjenjuju.
S obzirom da nisu isklesana u kamenu mislim da ih je krajnje jednostavno mijenjati, savijati i izvrtati.
Na kraju krajeva, ovo je ipak hobi a natjecanje bi trebalo biti zabava a ne proljevanje žuči.
Nažalost, zbog pojedinaca i ono malo draži što je ostalo pomalo nestaje.

Da postoji interesa i razumijevanja od strane odgovornih onda bi se mogla povesti javna rasprava i utvrditi nova opća i pojedinačna pravila koja bi pokrila većinu spornih situacija i definirala konkretnu proceduru. Nažalost, taj interes i razumijevanje od strane odgovornih osoba je izostao. A ruku na srce ni ovo što je definirano se ne poštuje (barem što se tiče obveza organizatora).

Meni je nebuloza da se tonski zapis šalje mailom kad većina ljudi ne može poslati tako veliki file preko svog internet providera. Osim toga ne vidim razlog da se mora slati unaprijed prije nego li uopće znaš da ćeš se trebati žaliti.
Valjda misle da imamo tonski laboratorij u kojem možemo proizvoljno kreirati željeni tonski zapis?! No, ako je to tako onda bi to isto mogli napraviti i ranije. Vidš, možda to i nije loša ideja. Sljedeći put ću napraviti tonski zapis sa barem 350 veza i poslati ga u roku pa ćemo valjda pobijediti  ;D

Što se tiče CW / SSB / SSB only problema, činjenica je da isti nije definiran pravilima. Činjenica je i da su oni koji sudjeluju u međunarodnim natjecanjima navikli da mogu raditi npr. na više bandova a prijave single band. Ne vidim razloga da i ovdje ne bude isto tako. Ali očito je da netko treba napisati da se u tom slučaju šalje cjeloviti log a ne komadići loga.

Stanje s domaćim natjecanjima je takvo da ne da je nešto trulo u zemlji Danskoj nego treba zvati dr. Bones da ustanovi što se dogodilo ....

73 de Ivo, 9A3TY

9A5RPZ

Zalosno je to sto se radi. Ovo je bio ociti inzinjering u natjecanju. Radim CW al samk par veza preferiranim postajama svom klubu i frendovima a SSB radim zbog svog rezultata sa svima. I onda prijavim rezultat samo djelomicno gadana pogreska.
Mislim da takvu postaju bez puno rasprave treba diskvalificirati a i onima s kojima je radio vezu na CW te veze ne priznati 0 bodova a clanovima njegovog kluba i klupskoj postaji - bodovi.
Ovakvim nacinom i ovakvim pravilima jedino sto se postize da cemo iz hrvatskih natjecanja odbiti i ono malo ljudi koji rade a i kakvu poruku ovo daje ono malo pomlatka koji se trudi da bi prvi rezultat napravili. Ako ne moze drukcije ajmo posteno al prije svega ajmo drukcije.
73
73 de 9A5RPZ
Ivan


Cvitu kamenih latica
pomaži me uljem iz grudi svojih maslina
daj mi zadnju buru i malo litnjeg lada
da još jednom čujem kako slave zvona starog grada