Autor Tema: RPT Sljeme RV60  (Posjeta: 3422 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
RPT Sljeme RV60
« u: 17. Veljača 2014, 13:46:04 »
Obavještavam cijenjenje radioamatere da će u narednih par dana proraditi popularna šestica na Sljemenu, koja je bila na remontu, stoga molim cjenjene radioamatere da daju informaciju kako radi da bi mogli otkloniti nedostake ako se pojave.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
RPT Sljeme RV60
« Odgovori #1 u: 21. Veljača 2014, 16:44:15 »
Oda sada radi ovog trena popularna šestica na Sljemenu, Isprobajte i javite kako se sada čuje.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A3ASD

• Newbie
  • *
Odg: RPT Sljeme RV60
« Odgovori #2 u: 22. Veljača 2014, 14:53:15 »
Jučer kad ste isprobavali bilo je OK ali danas ju sa 50W jedva otvorim iz KC.Nadam se da će konačno proraditi.
Sretno!73, 9A3ASD!

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #3 u: 22. Veljača 2014, 21:43:32 »
Slušao repetitor sat vremena i dosta mi je bilo. Krčanje na prijemu je najmanji problem u odnosu na ponovno divljanje, gaženje, stiskanje i ostale uobičajene stvari koje su karakteristične za R6. Slušao sam kako je 9A5DSZ pokušavao odraditi QSO, ni minutu nije prošlo, evo gaženja ponovo. Još samo fale Fadil i Zeko, pa je sve opet "normalno".

Tu sramotu treba ponovo ugasiti.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A7KXP

• Senior Member
« Odgovori #4 u: 23. Veljača 2014, 11:07:36 »
Slušao i ja jučer,slušam i danas.

Krči isto kako je krčio i zadnje dvije godine.

Definitivno je pogrešena dijagnoza greške.

O Zeki Fadilu  i potočiću,to je stara priča.Nažalost prebačena na RU6.
Ni tamo baš ne možeš održati normalni QSO da te neko ne stisne.
24 sata tišina i odjedanput smetaš svima.

Sramota,definitivno je.

Evo dok sam ovo napisao repetitor je 6 puta otišao u predaju i šest puta rekao KRČ.
Očito mu na preopterećenom tornju nešto ide u jednostavno  rečeno u smetnju.
Da ne koristim sada stručne pojmove. ;D

73 9a7kxp
« Zadnja izmjena: 23. Veljača 2014, 11:09:12 od 9A7KXP »

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
RPT Sljeme RV60
« Odgovori #5 u: 23. Veljača 2014, 12:00:55 »
Hvala na  prvim dojmovima o radu repetitora,,sam rpt nije neispravan kao uređaj jer je testiran sedam dana u  radionici. sad je na redu popravak antenskog kabla i dupleksera  koji izazivaju krčenje na samom uređaju, što je primjetno vidljivo dok je bila velika vlaga, da je bio duplekser sa repetitorom na popravku, ove stvari se nebi dešavale, tako da se strpite koje vrijeme kako bi otklonili te nedostatke koji su propušteni prilikom demontaže i  montaže rpt.
Ostale priče kao da su još ovi i oni ,, ostavite postrani jer nije dobro prozivati pojedince i izazivati daljnje stiskanje i onemogučavanje normalnog rada na repetitoru jer stvarate nepotrebnu  negativnu klimu među korisnicima istog.

Hvala na pažnji i razumjevanju..
« Zadnja izmjena: 23. Veljača 2014, 12:02:54 od 9A6ARP »
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A7PHR

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 u: 23. Veljača 2014, 12:18:59 »
Bilo bi dobro malo povećati osjetljivost repetitora kako bi se moglo iz bilo kojeg djela Zagreba otvorit repetitor sa 500mW iz ruke, naime trenutno uz optičku vidljivost repetitora iz centra Zagreba   to nije moguće a prije popravka moglo se i sa 100mW

73
9A7PHR

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #7 u: 23. Veljača 2014, 12:54:24 »
Ostale priče kao da su još ovi i oni ,, ostavite postrani jer nije dobro prozivati pojedince i izazivati daljnje stiskanje i onemogučavanje normalnog rada na repetitoru jer stvarate nepotrebnu  negativnu klimu među korisnicima istog.

Bitno je da smo mi sad krivi, a ne dezurni ometaci. Predlazem da HRS podnese prijave protiv nas Hakomu i da se nas kazni. Nekoga se mora kazniti, zar ne?
Cijeli radioamaterski vijek moje obitelji se kod nas slusala i koristila 6ica, zadnjih 10 godina ne. Mora da je u nama problem. Oduzmite nam dozvole.

Kad smo vec kod Sljemena, ima li prostora (i resursa) za montazu APRS Gatea?
« Zadnja izmjena: 23. Veljača 2014, 13:21:04 od 9A1IW »

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
RPT Sljeme RV60
« Odgovori #8 u: 23. Veljača 2014, 14:41:15 »
Borise ne zaoštravaj bezpotrebno situaciju nego počni raditi,, evo kad toliko se busaš u prsa  dajem ti sve ovlasti da se ti sam uhvatiš u koštac sa šesticom a ja ću gledati sa strane da vidimo kako ćeš primati kritike.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A9C

• Senior Member
« Odgovori #9 u: 23. Veljača 2014, 17:37:02 »
repetitor  se  nikad  nepopravlja sam....uvijek se  mora podesiti  na  najmanje preslušavanje repetitora..duplexera....kolega spominje da nemože iz ZG proči sa vokcem...to je upravo osjetljivost i preslušavanje...doktor za popravak repetitora i duplexera je  9A2ET..................73....9a9c
« Zadnja izmjena: 23. Veljača 2014, 17:39:03 od 9A9C »

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #10 u: 23. Veljača 2014, 17:55:25 »
Borise ne zaoštravaj bezpotrebno situaciju nego počni raditi,, evo kad toliko se busaš u prsa  dajem ti sve ovlasti da se ti sam uhvatiš u koštac sa šesticom a ja ću gledati sa strane da vidimo kako ćeš primati kritike.

Ne mogu vjerovati da je ovo odgovor na konkretnu kritiku? Ja zaoštravam situaciju na R6, a tamo se nisam pojavio ne znam od kada, upravo zbog zaoštrene situacije koja tamo godinama vlada?
Zar je zabranjeno kritizirati očajno stanje koje vlada na R6? Ne smije se o tome govoriti? I to već 20 godina?
Odgovor je da se ja prihvatim tvog posla? Da sam želio (i mogao) biti UKV manager, javio bih se na natječaj. Ja bih trebao preuzeti R6, dok postoji tijelo koje se time treba baviti? Osim toga, ti si u Zagrebu, tebi je daleko brže i lakše pokrenuti akciju radiolokacije i pronaći prekršioce da ih HRS prijavi Hakomu. Djeluju već godinama, vjerujem da ih ne bi trebalo dugo tražiti.

No, prilično si bio revan tokom zadnjeg Activity kontesta kada si redom prozivao učesnike bez dozvola i forsirao ulogu band-policajca, iako svi znamo da je takvo ponašanje kontraproduktivno i u direktnom sukobu sa hamspiritom. Nije li bolje poslati klubovima i članovima kraći tekst u kojem se objašnjavaju principi i postupci registracije svakog operatora uz pojašnjenje kazni koje povlači "piratski" rad? Radioamatere treba "opanjkavati" i sramotiti na bandu, no o ometačima ne smijemo govoriti? I još manje kritizirati neefikasnost HRSa i Hakoma u suzbijanju te pojave.

Ne znam, možda je to pogrešno razmišljanje, no za lovu koju dajemo klubovima i HRSu, mi članovi očekujemo da nam se interesi štite. Ili će to tako biti ili će broj članova ponovo početi opadati. Moja obitelj prva neće biti dio članstva, ako se ovako nastavi. Tih 100E je bolje potrošiti na kakav SWR metar.

Za APRS na Sljemenu nema odgovora? APRS/PR je i dalje siroče u rukama šačice članova?

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #11 u: 24. Veljača 2014, 08:04:55 »
9a9c u pravu si i kritika stoji,, to je prva greška koja se desila prilikom demontaže,nažalost tako je ispalo jer nisam mogao utjecati  na to tada, zato sam na početku napisao post u kojem molim raporte kako bi se greške koje su nastale isprave.
« Zadnja izmjena: 24. Veljača 2014, 08:07:22 od 9A6ARP »
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #12 u: 02. Ožujak 2014, 16:42:14 »
Hellooooooo  momak...

Drzim ti fige jer vidim u sto si uletio, neka te malo neka...zasto da samo meni bude tako !!!

Mislim da ono na R6 sto te muci nije tipican problem duplexera, no svasta je moguce ako godinama nije kontrolirana antenska instalacija ....

73.,...