Autor Tema: Oglasi  (Posjeta: 1919 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7PLV

• Newbie
  • *
Oglasi
« : 06. Kolovoz 2011, 14:28:40 »
Bok

Imam jedno pitanje u vezi oglasa pokušavam postaviti oglas za prodaju no međutim nikako da mi prođe,pa ako mi netko moze pomoci ili objasniti u cemu je problem...

Hvala...

73 Bruno

Offline 9A9C

• Senior Member
Odg: Oglasi
« Odgovori #1 : 06. Kolovoz 2011, 15:00:24 »
pozdrav Bruno
ako imaš vip broj...pošalji mi...javi se
9a9c...đuro
098 739973
091 2540875

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #2 : 06. Kolovoz 2011, 15:02:49 »
Imam jedno pitanje u vezi oglasa pokušavam postaviti oglas za prodaju no međutim nikako da mi prođe,pa ako mi netko moze pomoci ili objasniti u cemu je problem...

Problem je u tome što ti netko mora odobriti taj oglas. Zašto je to tako nikad nismo čuli suvisli odgovor. Nekada su oglasi bili samo jedna od grupa u forumu i sve je funkcioniralo kao i sa drugim porukama. Možda ti je bolje da postaviš oglas na njuškalo, tamo ne kompliciraju kao ovdje a i za kupce je ljepše kad vide konkretne cijene a ne kao što se ovdje često vidi 0 kn ili 50 kn a ono je 50 EUR i sl.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #3 : 06. Kolovoz 2011, 17:30:12 »
Samo registrirani korisnici mogu predati mali oglas. Znači, prije predaje
oglasa logiraj se na početnoj stranici.  Otvoriš male oglase i pročitaš pravila.
Ako želiš predati mali oglas, klikni na ''Napiši oglas''.
Dalje te sve vodi samo. Kad si gotov, klik na ''Spremi''.

Znam da si to sve znao i da si tako postupio.
Vjerojatno te zbunjuje što se ništa ne događa nakon što si kliknuo na ''Spremi''.
Razlog tome je da se oglasi provjeravaju prije objave. Osoba koja to provjerava
nije profesionalac i to radi kad stigne. U praksi to znači da može proći i više od
dan do objave oglasa. Ne znam čemu hitnost ?

Razlozi za ovakvu proceduru su dobro poznati i bolje da ih se ne podsjećamo.
Sa malo dobro volje i strpljenja ovakav oglasnik odlično funkcionira.
Cijenu na oglasnik stavlja sam prodavatelj. Koliko on stavi toliko se prikaže.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A7PLV

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 06. Kolovoz 2011, 18:10:26 »
Hvala na odgovorima al nisam znao da je takav postupak jer prije kad sam davao oglase nije tako bilo pa me zbunilo,al ok kako je tako je :)

Hvala...
73 Bruno

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #5 : 06. Kolovoz 2011, 18:23:28 »
Martine, potpuno krivo.
I žalosno da je od tebe koji bi zbog svoje fukcije ovdje ipak to trebao znati.
Urednik weba, ujedno i urednik oglasa, je plaćen.
Jednako možeš predati oglas i ako nisi logiran, samo onda nema tvog znaka ni mogućnosti korekcije oglasa, nego samo možeš čekati da oglasu istekne rok.
Nikad nije uvedeno ograničenje broja oglasa po pozivnom znaku, svi smo se slagali da je 1 tjedno dovoljno, pa sad imamo oglase posebno prodajem maticu, a posebni oglas je za podložnu pločicu.
Očito je da urednik plaćicu za ovaj mjesec pretjerano ne treba, jer je više oglasa na čekanju.

LP Dado

P.S. Sve ovo gore je nebitno, moj post 301 je napisan samo radi promocije mog novog avatara.
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz 2011, 18:29:57 9A3TA »
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #6 : 06. Kolovoz 2011, 18:44:08 »
Pozdrav svima.

Problem je u tome što ti netko mora odobriti taj oglas. Zašto je to tako nikad nismo čuli suvisli odgovor.

Ukratko: razlog tome je što su se mali oglasi počeli koristiti za prodavanje stvari koje nemaju veze s radioamaterizmom i koristiti za pisanje raznih postova nevezanih uz male oglase od strane onih koji su bili banirani na forumu.

Možda ti je bolje da postaviš oglas na njuškalo, tamo ne kompliciraju kao ovdje a i za kupce je ljepše kad vide konkretne cijene a ne kao što se ovdje često vidi 0 kn ili 50 kn a ono je 50 EUR i sl.

Kod predaje malih oglasa na formi za unos postoji polje "cijena", i za njenu točnost/ispravnost je odgovoran onaj tko predaje mali oglas.

Hvala na odgovorima al nisam znao da je takav postupak jer prije kad sam davao oglase nije tako bilo pa me zbunilo,al ok kako je tako je :)

Pravila slanja malih oglasa nalaze se na linku "Pravila" unutar "Malih oglasa": http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_adsmanager&page=show_rules&Itemid=789

Jednako možeš predati oglas i ako nisi logiran, samo onda nema tvog znaka ni mogućnosti korekcije oglasa, nego samo možeš čekati da oglasu istekne rok.

Ovo ipak nije moguće. Ako nisi prijavljen na hamradio.hr i želiš predati mali oglas, otvori se forma za unos korisničkog imena i lozinke.

Marko, 9A8MM

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #7 : 06. Kolovoz 2011, 18:47:03 »
Moguće da je upgradeom nestala ta mogućnost.

Kak bi svaki deda rekel: U moje vreme, deca, to se je moglo...

LP Dado
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #8 : 06. Kolovoz 2011, 20:22:10 »

Ukratko: razlog tome je što su se mali oglasi počeli koristiti za prodavanje stvari koje nemaju veze s radioamaterizmom i koristiti za pisanje raznih postova nevezanih uz male oglase od strane onih koji su bili banirani na forumu.

Hmmm, da su mali oglasi ostali kao normalni dio foruma netko tko je baniran ne bi mogao zloupotrebljavati male oglase jer ne bi mogao uopće postati. Ne bi bilo potrebe za dodatnim moderiranjem.
A s obzirom da se sve nadgleda ne vidim veliki problem u tome što netko postavi oglas da prodaje auto pa ga moderator naknadno baci u koš..Neš' ti strašne stvari ako taj oglas vidi par ljudi. Pa tko brani da netko otvori novi topic i napiše "prodajem auto" ?!  A i vidjeli smo u praksi nešto slično prije koji dan, zar ne?!
Sve u svemu još uvijek nema suvislog objašnjenja zašto su stari mali oglasi ukinuti.  :(
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #9 : 06. Kolovoz 2011, 21:54:49 »
Kaj plaćen urednik malih oglasa ,samo 100€ kaj je to pola naj niže mirovine...
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???