Autor Tema: KARTA REPETITORA  (Posjeta: 17027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5EX

• Senior Member
KARTA REPETITORA
« : 22. Srpanj 2011, 15:49:10 »
Pozdrav !
Jednostavno, pregledno , funkcionalno..... koliko je trebalo......
Eto, kad se mlade snage slože -sve se može. Bravo dečki!
73 de 9a5ex

Offline 9A3BDL

• Newbie
  • *
Odg: KARTA REPETITORA
« Odgovori #1 : 22. Srpanj 2011, 16:57:35 »
SVAKA ČAST SVIMA Od IDEJE DO REALIZACIJE !!!

Jako dobro i pregledno.

73 de
9A3BDL
Dražen

Offline 9A7IOM

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 22. Srpanj 2011, 17:44:58 »
Nadam se da su lokacije ispravne. Ideja-realizacija čista petica
73 dečki de 9A7IOM

Offline 9A7DED

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 22. Srpanj 2011, 21:47:17 »
svaka čast na trudu, ali je neispravno, trebali su se bolje informirati...jedan pimjer je R1 na Ivanščici FM 2m rep 145.625..gdje je..??
ostalo provjeravajte sami dalje

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #4 : 22. Srpanj 2011, 22:51:10 »
Pozdrav !
Jednostavno, pregledno , funkcionalno..... koliko je trebalo......

Ne bi se slozia  , ..  karta  je  trebala izac kad  je kompletna . ..  letimican pregled  , prvo  fale  R0-e ,  . .  onda  ( govorin za Split  i okolicu ) , E.link Zvjezdano selo , UHF repetitor  Labisnica  . . .
Sezona  je u  zenitu   i  kako  ce nam turisti  znat  di koji repetitor   radi  ???   ? !

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #5 : 22. Srpanj 2011, 23:10:51 »
Predlažem da svaki uočeni nedostatak javite dečkima s novim (točnim) podacima. Sigurno će im tako biti najlakše napraviti novu verziju.
Ja svoj doprinos poslao prije isteka 90.-te minute.
I ako smo godinama mogli bez karte valjda ćemo izdražati još koji dan dok ne osvane ono čime će svi biti zadovoljni :)

U svakom slučaju virtualne čestitke za trud.

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #6 : 23. Srpanj 2011, 07:25:18 »
Pozdrav i pohvale ekipi na ulozenom trudu i realiziranoj karti.

Kako će biti ( a već ih ima ) dosta primjedbi na točnost karte, predlažem Marku da napravi jednu formu za unos podataka, gdje bi korisnici (logirani) mogli unositi nove repetitore ili ispravljati već postojeće. U zadnjoj koloni tablice bila bi pozivna oznaka zadnjeg koji je osvježio ili unio podatke.
Onda bi trebalo napisati skriptu koja će te podatke prikazati na isti način kao što je već napravljeno.
Tablica može biti vidljiva na posebnoj stranici..

Na ovaj način olakšao bi se posao i Marku i ostalima koji su radili na karti a korisnici bi bili zadovoljni.

QV

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #7 : 23. Srpanj 2011, 09:30:59 »
Smajo, tko ce ispitati točnost podataka?

karta je ok... moglo bi nesto slicno i za WFF ekipu...

73
« Zadnja izmjena: 23. Srpanj 2011, 09:35:06 9A5CW »
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #8 : 23. Srpanj 2011, 09:40:40 »
Patrik, upravo zato sam i predložio da bi zadnja kolona trebala biti pozivna oznaka onoga tko je unio promjenu za taj repetitor.
To je dovoljna zaštita protiv namjernog unosa netočnih podataka, tako funkcioniraju i neke druge stranice za unos podataka za beacone...

QV

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #9 : 23. Srpanj 2011, 10:01:57 »
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #10 : 23. Srpanj 2011, 10:10:46 »
Sjecam se davno je 9A2RI Tulio htio napraviti nesto slicno.
Dobro napravljeno.
Mozda da se doda pozivna oznaka svakog repetitora i ako postoji eventualno TSQ za ulaz u repetitor ili samo za one kod kojih je to cesci slucaj nakon ispada.
D star?

5EX vidis da ti ne treba kartograf, a i praksa je pokazala da ne treba shvatiti ozbiljno.
« Zadnja izmjena: 23. Srpanj 2011, 10:16:00 9a4oe »
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #11 : 24. Srpanj 2011, 21:20:11 »
Hvala svima za feedback i komentare.

svaka čast na trudu, ali je neispravno, trebali su se bolje informirati...jedan pimjer je R1 na Ivanščici FM 2m rep 145.625..gdje je..??

Podaci su uzeti s referentne stranice: http://www.hrvhf.net/hrvhf.php?id_kat=11. Ako ima nepravilnosti (nedostaje repetitor, repetitor ne radi, ...) molim da mi to javite na webmaster@hamradio.hr. Iz ovoga što si napisao ne kužim dali repetitor ne radi ili je nešto drugo problem?

Ne bi se slozia  , ..  karta  je  trebala izac kad  je kompletna . ..  letimican pregled  , prvo  fale  R0-e ,  . .  onda  ( govorin za Split  i okolicu ) , E.link Zvjezdano selo , UHF repetitor  Labisnica  . . .

Igor (9A4CD) mi je jučer poslao popis aktivnih 9A Echolink čvorova, pa ću ih uskoro dodati u kartu.

Kako će biti ( a već ih ima ) dosta primjedbi na točnost karte, predlažem Marku da napravi jednu formu za unos podataka, gdje bi korisnici (logirani) mogli unositi nove repetitore ili ispravljati već postojeće. U zadnjoj koloni tablice bila bi pozivna oznaka zadnjeg koji je osvježio ili unio podatke.

Sviđa mi se ideja. Međutim, nebih odmah krenuo s tim, rađe bi najprije da osiguramo točnost podataka (ponavljam, što god uočite pošaljite na webmaster@hamradio.hr), pa bi onda u drugom koraku napravio ovo što si rekao.

Mozda da se doda pozivna oznaka svakog repetitora i ako postoji eventualno TSQ za ulaz u repetitor ili samo za one kod kojih je to cesci slucaj nakon ispada.
D star?

Na D star sam skoro zaboravio - unaprijed se zahvaljujem onome tko mi pošalje popis D Star repetitora u 9A s QTH lokatorima i svakom drugom informacijom koju smatra važnom. Pozivna oznaka repetitora je isto dobar prijedlog, ubacit ću i to.

Marko, 9A8MM

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #12 : 29. Srpanj 2011, 01:12:28 »
Kratki udate nedavnih radova:

- ispravljen je naziv R2 (tnx 9A5TO)
- maknut je 9A4BA-L echolink (tnx 9A4BA)
- dodana Labisnica (UHF) (tnx 9A7PJT)
- dodan R4A u Varaždinu (tnx 9A5BWW)
- korigirani Echolink čvorovi - lokacije, nodovi, frekvencije i pozivne oznake (tnx 9A4CD)
- dodan R0 - Rovinj i Kutina (tnx 9A4CD)
- dodan R3A i RU732 - Zabok (tnx 9A5K)
- dodan R0 - Bjelovar (tnx 9A5K)
- dodani pozivni znakovi (tnx 9A4OE)

Još jednom pozivam svih da, ako uoče neke nepravilnosti, ili imaju prijedloge ili komentare, to jave na webmaster@hamradio.hr.

Marko, 9A8MM

Offline 9A3BSE

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 : 30. Srpanj 2011, 11:47:01 »
bravo!!

Offline 9A2RI

• Junior Member
  • **
    • http://f6fvw.free.fr/qthLocator/FullScreen.php
« Odgovori #14 : 05. Listopad 2011, 22:51:54 »
Dobro je izmišljeno ali jako neprecizna karta , jer kako ja vidim R3 POREC se nalazi usred mora, nije valda da naš repetitor  se bavi ribolovom
I ja sam napravio kartu za APRS digipitere ali sam se držao točnih kordinata tako ako se karta povečava mozeš vidijeti di je točno lociran DIGIPITER
Moje mišljenje je  da ipak  ta karta se malo koregira
Ako mekomu to zanima, može pogledati  kartu koju sam  ja napravio za APRS DIGIPITERE http://maps.google.com/maps/ms?hl=it&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=117002662764175416062.00043d07111af61fe5ac2
9A2RI
Tullio
 Poreč
JN65TF