Autor Tema: Upgrade foruma  (Posjeta: 7284 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4ZM

• Average Member
Odg: Upgrade foruma
« Odgovori #15 : 06. Ožujak 2012, 11:59:08 »
Da li još nekome drugome smeta, da kada se klikne sličica (NOVO) na nekoj nepročitanoj temi, stranica se ne otvori na prvoj nepročitanoj poruci (kao prije upgrade foruma), nego na vrhu stranice.

Ako vas ima, prijavite se ovdje, pa da zajedno zamolimo web-mastera, da vrati forum na prijašnju dobru funkcionalnost.

73 de Maki

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #16 : 06. Ožujak 2012, 12:20:28 »
Mislim da sam ti na ovo pitanje odgovorio e-mailom, zar ne? :)

Stvar je slijedeća: imamo dva aktualna problema i dva rješenja, koja se međusobno ne preklapaju:

Problem 1: Privatne poruke se ne prikazuju dobro
Rješenje 1: Promijeniti način prikazivanja foruma na ovo kako je sada, ili promijeniti predložak hamradio.hr portala.

Problem 2: Kad se klikne na post iz "Posljednji postovi u forumu" forum automatski na prikaže taj post, nego prvi post na toj stranici
Rješenje 2: Vratiti prikaz foruma na drugi način (s kojim se privatne poruke ne vide dobro).

Rješenje koje bi rješilo oba dva problema je promijeniti predložak naslovnice hamradio.hr portala (redizajn).

Što ostali govore?

Marko, 9A8MM

Offline 9A5BS

• Master in Training
  • loš radio fanatik
    • Moj DXCC QSL album
« Odgovori #17 : 06. Ožujak 2012, 12:34:57 »

Rješenje koje bi rješilo oba dva problema je promijeniti predložak naslovnice hamradio.hr portala (redizajn).

Što ostali govore?

Ja mislim da bi se trebalo vratiti na stanje kada je sve funkcioniralo kako treba, i nije bilo nakakvih problema. ne razumijem zasto nesto mjenjati kad to dobro funkcionira.
Rjesenje: ili napraviti redizajn da sve normalno funkcionira ili vratiti na stariju verziju kada je sve normalno funkcioniralo.

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #18 : 06. Ožujak 2012, 14:24:45 »
Pozdrav,

Meni ne smeta.

Ako se problem rješava promjenom dizajna, onda je bolje zamjeniti dizajn. Nipošto vraćanje na staru Joomlu.

73
73 de 9a6jrz

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
Upgrade foruma
« Odgovori #19 : 12. Ožujak 2012, 13:48:28 »
Zašto nema više Dx clastera sa desne strane koji je napravljen u javi?
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #20 : 12. Ožujak 2012, 13:55:20 »
Ako većina misli da treba može se vratiti. Nije problem ali iskreno mislim da nema potrebe....
Naravno, dozvoljavam da sam u krivu  ;)
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
Upgrade foruma
« Odgovori #21 : 12. Ožujak 2012, 13:59:10 »
Nisam primjetio da je većina odlućila da se claster makne,, znaći da se ne pita većina da se ponovo pokrene ili da se nešto makne ,,, možda sam u krivu  ;D
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #22 : 12. Ožujak 2012, 14:07:51 »
Ponovo kriva percepcija.......
Cluster je izostao nakon upgrade-a. Slučajno a ne namjerno........
Kako nakon 2 mjeseca bilježimo samo dva upita na tu temu konstatiram da baš i nije puno nedostajao taj dx cluster link.

73, Ivo 9A1AA

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #23 : 28. Ožujak 2012, 16:33:51 »
Nisam primjetio da je većina odlućila da se claster makne,, znaći da se ne pita većina da se ponovo pokrene ili da se nešto makne ,,, možda sam u krivu  ;D

Probnu verziju web clustera sam stavio na naslovnicu, desno, ispod malih oglasa. Nažalost, morao sam stati u gabarite desnog stupca. Mogu ga i proširiti, ali onda gubimo koristan dio na sredini stranice. Dali bi ovakvo rješenje zadovoljavalo?

Marko, 9A8MM

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #24 : 28. Ožujak 2012, 16:40:35 »

Probnu verziju web clustera sam stavio na naslovnicu, desno, ispod malih oglasa. Nažalost, morao sam stati u gabarite desnog stupca. Mogu ga i proširiti, ali onda gubimo koristan dio na sredini stranice. Dali bi ovakvo rješenje zadovoljavalo?

Marko, 9A8MM
Pozdravljam postavljanje clustera.
Što se mene tiče veličina može ostati, ali ono što je prikazano neka bude frq i call koji se tamo nalazi. Nauštrb onoga tko spotira.

73,

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #25 : 28. Ožujak 2012, 16:49:30 »
Što se mene tiče veličina može ostati, ali ono što je prikazano neka bude frq i call koji se tamo nalazi. Nauštrb onoga tko spotira.

Kod ovakvog načina preuzimanja podataka od clustera (iframe), nema puno opcija kojima se može filtrirati podatke koji se prikazuju :(

Marko, 9A8MM

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #26 : 28. Ožujak 2012, 16:57:05 »

Kod ovakvog načina preuzimanja podataka od clustera (iframe), nema puno opcija kojima se može filtrirati podatke koji se prikazuju :(

Marko, 9A8MM
OK, jasno mi je. Nisam mislio na filtraciju, nego na eventualnu mogućnost pomicanja vidljivog dijela u desni dio clustera.
Što se tiče direktno dostupnih filtera koji su prikazani oni su dovoljni. Onaj tko treba više, slobodno ode na pojedini integralni cluste i traži što ga zanima.

73,

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #27 : 28. Ožujak 2012, 17:01:32 »
Uvijek je dobro kada se postavi dx cluster na RA forum. To je jedan od znakova po kojemu se luče brbljavci, od operatora. Pozdravljam napor !

Pojedinosti se daju podesiti, sukladno mogućnostima.
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #28 : 28. Ožujak 2012, 17:09:09 »
OK, jasno mi je. Nisam mislio na filtraciju, nego na eventualnu mogućnost pomicanja vidljivog dijela u desni dio clustera.

Kužim što si mislio. Mogu dodati scrollbarove, ali onda se gubi još dodatno prostora.
Stranica koju prikazujem je: http://www.dxfuncluster.com/cluster_mini.html i tu ne mogu utjecati na podatke koji se prikazuju (uzmi ili ostavi sistem). Nama je desni stupac na 160px, a za prikaz cijele ove stranice treba 230px. Ako idem širiti desni stupac, onda gubim sredinu. Pokušati ću vidjeti ako ima još koje rješenje.

Marko, 9A8MM

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #29 : 18. Travanj 2012, 17:55:04 »
Već se događalo pa sam prijavio i nestalo je, ali se evo ponavlja: privatne poruke su nagomilane jedna preko druge tako da su nečitljive, kako dolazne tako i odlazne (ako možeš zaviri slobodno u moj boks da se uvjeriš, nema straha da ćeš išta uspjeti pročitati ;D a ako ipak uspiješ plaćam rundu 8)). I druga primjedba: bilo bi zbilja bolje kada bi se klikom na zadnji post dobio zadnji post a ne vrh stranice na kojoj se zadnji post nalazi. Ako je izvedivo, naravno.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!