• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

9A CW 2010

Autor 9A5K, 14. Prosinac 2010, 09:37:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A6M

Pogledaj Ivo  vrijeme i brojeve.


9A4OE

#16
Citat: 9a6m  u 27. Siječanj 2011, 21:29:52
Kako se može održati 36 veza prije 35?

Usporedi dnevnike 9A2AJ i pronadji vezu sa 9A3BHV isto tako vazi za 9A0R i pronadji vezu sa 9A3BHV i usporedi vremena.
Ostaje cinjenica da je 9A3BHV dao krive serijske brojeve to je ono sto sugerira 9A6M ali sa vremenima je sve ok.

Sad vidim da 9A3BHV nije niti poslao dnevnik tako da se nemoze utvrditi dali su serijski brojevi krivo primljeni ili krivo odaslani.
Nitko nije savrsen!
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A5K

Nema tu ništa sporno.
Naime, popis veza je izvučen iz drugih dnevnika, budući postaja 9A3BHV nije poslala svoj dnevnik.
Nadalje, nije problem u vezi sa 9A0R koja nije u kontinuitetu po brojevima, već u vezi sa postajom 9A2AJ...
Ako pogledamo dnevnik postaje 9A2AJ u to doba vidimo ovo:

09.01.2010 14:20   3   80 m    3500   9A2AJ   599   84   PS   9A3BHV   599   36   VZ
09.01.2010 14:20   3   80 m    3500   9A2AJ   599   85   PS   9A8A   599   30   VZ
09.01.2010 14:22   3   80 m    3500   9A2AJ   599   86   PS   9A2BW   599   74   SD

Ali, ako sad usporedimo logove od 9A8A i 9A2BW s ovim vezama u njima stoji ovo:

09.01.2010 14:23   3   80 m    3500   9A8A   599   30   VZ   9A2AJ   599   85   PS
09.01.2010 14:23   3   80 m    3503   9A2BW   599   74   SD   9A2AJ   599   86   PS

Očito da je pravo vrijeme veze 9A2AJ i 9A3BHV 14:22 ili čak 14:23...
Kako 9A2AJ vodi dnevnik na papiru obično, vjerojatno je tu došlo do razlike, ili mu jednostavno sat nije išao 100% točno, što bih rekao da je slučaj..


Pitanja?  ;)

73,
9A5K


9A5K

Citat: 9a4oe  u 27. Siječanj 2011, 21:57:11
Usporedi dnevnike 9A2AJ i pronadji vezu sa 9A3BHV isto tako vazi za 9A0R i pronadji vezu sa 9A3BHV i usporedi vremena.
Ostaje cinjenica da je 9A3BHV dao krive serijske brojeve to je ono sto sugerira 9A6M ali sa vremenima je sve ok.

Sad vidim da 9A3BHV nije niti poslao dnevnik tako da se nemoze utvrditi dali su serijski brojevi krivo primljeni ili krivo odaslani.
Nitko nije savrsen!

Kao što sam rekao u prethodnom postu, vjerojatno nisu krivo primljeni ni poslani, već je jednostavno riječ o krivom vremenu kod 9A2AJ, što se lijepo vidi kad se njegov
dnevnik usporedi s onima s kojima je održao veze...
Inače, za sada je vremenska tolerancija na robotu +/- 3 minute...

73,
9A5K

9A4OE

Kako djelomicne provjere mogu navesti na krivi trag ili krive zakljucke.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A6M

Citat: 9a4oe  u 27. Siječanj 2011, 23:24:26
Kako djelomicne provjere mogu navesti na krivi trag ili krive zakljucke.

Tek sad vidim da se radi o "lanjskom snijegu".Ako se odnosi na mene, ok. :(
I dalje mi je čudno da sat u današnje vrijeme fula 2 min.( 2 min.= 10 QSO) lijepa prednost, robot tolerira.

Važnije od svega je da su dečki u VŽ dobili novog, dobrog CW operatora.Bravo tata.


73
Franjo

9A5K

Citat: 9a6m  u 28. Siječanj 2011, 10:22:17
I dalje mi je čudno da sat u današnje vrijeme fula 2 min.( 2 min.= 10 QSO) lijepa prednost, robot tolerira.

Zašto bi bilo čudno?
Na kraju krajeva, ovo se dešava i u velikim svjetskim natjecanjima, tipa CQ WW i sl.
Ono što bi u ovakvim slučajevima bio problem je da ti sat na početku perioda ide naprijed dvije minute, a na kraju kasni recimo dvije minute,
ili se naglo popravi...
Na žalost, nemaju svi sinhronizirana vremena u dijelić sekunde, a osim toga još dosta operatora dnevnike vodi na papiru, pa kasnije prepisuje u program.
Također, u gore navedenom slučaju, ne bi bio problem u onome kojem sat ide dvije minute naprijed, pa napravi 10 qsos, jer taj svaki period
završi dvije minute ranije i nije svjestan razlike u vremenu. Međutim, što s onima koji su svjesni toga, kojima sat ide točno i svejedno se
jave ovome koji krene ranije, iako znaju da period još nije počeo?
Na sreću, postoji rješenje i za takve stvari.

No, topic je 9A CW 2010, pa ponovo predlažem da se vratimo na to, ako imamo što za reći.
Ako želimo raspravu o domaćim KV natjecanjima, robotu i ovim tehnologijama provjere, predlažem da se za to otvori zasebna tema pa da tamo nastavimo raspravu, barem oni koje to zanima.

73,
Krešo - 9A5K

P.S. NKZ...  ;)

9A6M

Pokojni Ivek Cik je napisao:"Kad jenput vu to pehneš, makneš se tek dok zdehneš".

Ja sam pehnul,nisam zdehnul,ali sam dobio odgovor na ono što uopće nisam pitao. :o

Danas u 11:11 sati na 3688.00  javio mi se 9A3TR  i lijepo me zamolio da ne pišem
gluposti po forumu.(neću više).Zatim me je razočarao."moj sin ne zna CW, ja sam radio, i što te mući"? :'(

A taman sam par klinaca htio odvesti u "brzu  školu CW-a"

73
Franjo

p.s. definitivno više ni slovceta 8)

9A4OE

Citat: 9a6m  u 28. Siječanj 2011, 10:22:17
Ako se odnosi na mene, ok.

Ne Franjo ne odnosi se na tebe zao mi je ako si krivo shvatio. Tvoj citat sam uzeo samo kao povod onog sto sam dalje napisao.

Ovo iznad uopce ne zasluzuje komentar nego jednostavno zaljenje doticnog. I to spada u toliko puta spominjani hamspirit i posteno sudjelovanje u ma kojem takmicenju. Jako puno bi se toga moglo napisati o takmicenjima pogotovo kad se samo slusa, ali posto ne sudjelujem u njima to ipak zadrzim za sebe. Pogotovo stoga sto oni koji su aktivni ucesnici takmicenja nemaju nista protiv toga, pocetak prije termina, telefonsko dogovaranja veza (pogotovo interesantno kad zaborave iskljuciti vox), dijeljenje bodova veza od jedne osobe za vise znakova (vjerojatno su svi iz iste familije)...
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

9A4OE

Ako se ide jos malo dalje "cackat" po HAKOM-ovoj bazi podataka o izdanim dozvolama za rad opet se moze doci do nekih interesantnih podataka, a ticu se predmetnog natjecanja i spominjanih pozivnih oznaka.
No to spada u domenu takmicarskih komisija.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

S58Q

Za mjesec dana će biti novi kontest 9A CW 2011, a rezultata još nema za 2010 godinu.

na http://www.9acw.org su samo prijavljeni rezultati konačnih još nema.

73 S58Q

9A5K

#26
Pozdrav.

Rezultati 9A CW 2010, kao i prethodnih godina su po svim kategorijama dostupni u tražilici (http://www.9acw.org/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=64).
Plakete svim osvajačima su odaslane tijekom prošlog mjeseca i vjerujem da je većina stigla već i na odredište.

73,
Krešo - 9A5K

P.S. Rezultati ovaj puta nisu bili izdvojeni kao zasebni PDF file, ali će biti dostupni i na taj način kad se napravi automatsko generiranje PDF-a s rezultatima iz baze,
što bi trebalo biti također uskoro dovršeno.