Autor Tema: Stavljanje poveznica (linkova) na tzv. komercijalne web stranice  (Posjeta: 4199 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Na ovo me je naveo odgovor kolege kojega sam na forumu zamolio za link na katalog/cjenik jednog proizvođača amaterskih uređaja pa mi je odgovorio na p.p. uz obrazloženje kako je zamoljen da ne stavlja na forum komercijalne linkove.

Gdje mi to živimo? U kojem paralelnom svijetu? Je li u nama još uvijek ukorijenjen onaj drug koji je svojedobno zapovijedio: "Zaustavite Reuters!"?

I usput jedno pitanje: Ako smo već tako pravovjerni zašto se jednome kolegi tolerira stavljanje linka na web stranicu trgovine radio-amaterskim uređajima u Mariboru? Da vas podsjetim, u malim se oglasima svako malo pojavi mali oglas koji nas obavještava da kolega radio-amater taj i taj prodaje uređaje i onda slijedi link na web stranicu njegove trgovine u Mariboru. I to nikoga ne bode u oči? A kada ja zamolim kolegu za link on mi mora, umjesto na forumu, odgovoriti na p.p. koje ja rijetko otvaram jer malo s kim općim putem p.p.

Danas je sve komercijalizirano, a svaka korisna informacija nama radio-amaterima bi trebala biti dostupna bez ikakove segregacije. Zašto ja ne smijem staviti link na web stranicu proizvođača antene koju sam nedavno postavio i kojom sam i više nego zadovoljan? Bili bi zadovoljni svi, i radio-amateri jer bi lako došli do informacije koja bi im možda pomogla donijeti odluku o izboru vrste antene (ne nužno i kupnji od tog proizvođača!), eventualno i proizvođač te antene koji bi, videći da mu se otvara novo tržište, dao nekakav popust za kupce sa tog tržišta.

Predlažem da, ako ne ide drugačije, mjerodavni u HRS-u donesu cjenik objave komercijalnih oglasa (bannera) na web stranici HRS-a i o tome obavijeste proizvođače i prodavače opreme za radio-amatere. Nemojmo uvijek biti papskiji i od samog Pape! Dvadestprvo je stoljeće! Nemojmo samo opet o neprofitnoj organizaciji i bla, bla, bla...
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A5TD

• Master in Training
Odg: Stavljanje poveznica (linkova) na tzv. komercijalne web stranice
« Odgovori #1 u: 09. Listopad 2010, 20:41:42 »
Gdje mi to živimo? U kojem paralelnom svijetu? Je li u nama još uvijek ukorijenjen onaj drug koji je svojedobno zapovijedio: "Zaustavite Reuters!"?

Volim ovo, :-),  da nista ne znam o Hrvatskoj i da procitam dobar dio postova ovoga,  kao i vecine drugih foruma odmah bi shvatio da smo nacija koja zasluzuje "Svabu za gazdu i Rusa za policajca" , tek kada nam se to desi mozda se pamet vrati iz dupeta u glavu !

Vrijeme, energija  i prostor  trose se na nepotrebno i nevazno !

Ne pamtim, da sam procitao koju dobru ideju ili plan kako omasoviti HAM spirit medju mladima ili aktivirati dobar dio ugasenih radio-klubova po skolama, ili dijelovima Lijepe ,(ali sve manje), NASE, jer naravno puno je bitnije koliko oglasa je predao Haso i koliko je  linkova Stef stavio na stranice sa strucim i komercijalnim sadrzajem tipa, http://www.klik.hr/ ,

73...de 9A5TD   

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 u: 09. Listopad 2010, 21:57:17 »
...
Predlažem da, ako ne ide drugačije, mjerodavni u HRS-u donesu cjenik objave komercijalnih oglasa (bannera) na web stranici HRS-a i o tome obavijeste proizvođače i prodavače opreme za radio-amatere.
...
Zaboravio sam u nastavku napisati: Vjerujem da bi onaj tko zaključi da ima svrhe staviti banner na hamradio.hr platio za objavu istoga.

I još nešto: Nemam ništa protiv malih oglasa koji se objavljuju na hamradio.hr iako neki baš i nisu mali ;). Nejasno mi je zašto postoje dvojni kriteriji, zašto netko smije objaviti komercijalni link, drugi pak ne smije.

Osobno sam za slobodnu objavu na forumu i u malim oglasima linkova na sve stranice koje nude radio-amaterske potrepštine, pa i trgovine u Mariboru i proizvođača/prodavača uređaja čiji sam ja link tražio.
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 u: 13. Veljača 2012, 18:52:49 »
srodna tema sa razlozima zakljucavanja tema od strane moderatora
pitanje za moderatore dali ova tema isto tako zasluzuje zakljucavanje jer isto tako sadrzi link gdje se nesto prodaje komercijalne stranice a izmedju ostalog spominju se firme koje se bave prodajom dakle komercijalnom djelatnoscu
Ako može od ovoga jeftinije, svaka čast !  ;)
h t t p:/ / k1el.tripod.com/K12.html
73
Martin 9A2JK
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #4 u: 13. Veljača 2012, 23:24:21 »
A kad si ti vidio da je moderator sam sebe obrisao, stavio u koš, ili, kaznio ? Ja nisam nikad, a bilo je  prigoda, od prvoga, do današnjih.
Što se tiče linkova, u cijelosti se slažem da nam ih je potrebno što više, a ne i ovo malo ukidati.
O samim tim postupcima će valjda i baza imati što reći. Hrabriji već govore.
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline YU1CF

• Average Member
    • Proizvodnja antena
« Odgovori #5 u: 14. Veljača 2012, 00:47:22 »
Ja možda imam najmanje prava da se mešam u brisanje linkova, možda par reči.

Juče sam postavio par linkova za radio amaterske antene i opremu. Otprilike je to izdržalo oko 10 sati, pre nego što "Moderator" nije prvo zaključao, pa onda obrisao celu temu.

Zabrana postavljanja linkova prema komercijalnim proizvođačima je nastala nekada davno iz želje da ti isti proizvođači na sajtovima plate komercijalne reklame u vidu "Banera".
Međutim svedoci smo da to ti "Veliki proizvođači" jednostavno ne čine. Teško da će i HRS i SRS da imaju neku korist od tih "Velikih proizvođača".
Ali RA pokret generalno ima štetu. Amateri žive u mraku. I ono malo informacija koje bi mogle da im budu dostupne .... nisu.
Kao što ne prave samo Kenwood ili Yaesu radio stanice, tako ni HY-Gain, ili Optibeam ne prave samo antene. Ima nas još, i to mnogo jeftinijih.

Kada pogledamo ovaj naš celi radio amaterski pokret, barem je u Srbiji tako, ima nas sve manje i manje...
Nisam čuo da se neko obogatio od radio amatera. Barem ne na prostorima Balkana.
I onako radio amateri su oni koji najčešće dobar deo svojih antena ili uređaja sami prave.
Postavljanje linkova ka naročito jeftinijim proizvođačima ne može da šteti RA zajednici.
Amateri će uštedeti, imaće više para, i ostvariće svoje snove, naročito ako mogu za manje pare da nabave velike antene koje ne moraju da koštaju 1000 Eur ili više.

Kao kompromisno rešenje (to sam video na nekom sajtu), moderator može da otvori temu:
"Proizvođači RA uređaja i antena"....
I da na tom linku postavi sve za koje zna, a da kolege mogu da dodaju nove linkove od novih proizvođača koji se eventualno pojave.

Ukidanje informacija teško može da koristi bilo kom RA pokretu.
Pozdrav Goran YU1CF
Proizvodnja antena

Offline 9A3RD

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 u: 14. Veljača 2012, 08:42:04 »
Osobno pozdravljam stavljanje linka,gdje se može kupiti radioamaterska oprema.
73 Miroslav 9A3RD

Offline 9A7DCK

• Master in Training
    • 9A7DCK stranica
« Odgovori #7 u: 14. Veljača 2012, 08:47:38 »
@YU1CF
Kao član foruma imaš jednaka prava, bar ja tako mislim, pa time i pravo izreći svoje mišljenje.

Pravila su tu takva kakva su i treba ih poštivat. Ti proizvodiš antene za RA, koje su jeftinije, no svejedno prodajom ostvaruješ materijalnu korist. Stoga automatski spadaš u grupu "komercijalnih"...
Eto stavio si temu za 50MHz antenu sa mjerama i ostalim, taj post ti nije uklonjena, makar je i dalje prisutna "reklama" kroz tvoj avatar. Ne bih se složio sa tobom, a ni sa ostalima koji misle da će zbog brisanja komercijalnih oglasa sa ovog fora netko ostati u mraku. Oni koji će htijeti kupiti gotovu antenu doći će na ovaj ili onaj način do linka i informacije.

Da ne ispadne da sam ovdje nečiji odvjetnik, ja samo iznosim svoje mišljenje.
-- 73 de 9A7DCK, Denis -- http://9a7dck.atspace.eu
RK BELIŠĆE; CroCC; CTC; 9AQRP; LZO-CC; RCWC; FP; NAQCC; EPC; DMC; CDG; IFTC; 30MDG; WCAG#; WSC
http://44hr.atspace.eu

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #8 u: 14. Veljača 2012, 09:11:16 »
Mislim da je bespredmetno raspravljati dali stavljati linkove ili ne. Forum i sluzi zato da se svekoliko radioamatersko pucanstvo obavjesti gdje se moze sta naci od opreme i uredjaja i po jeftinijim cjenama.. Daj boze da ima vise takvih linkova pa da se ipak nesto jeftinije kupi. Jedno su mali oglasi a drugo su obavjesti gdje kako sto i po koliko pronaci po cijelom svijetu.
Koliko mi se cini VHF/UHF portal je isto u sastavu HRS pa tamo nema problema postaviti prodajem/kupujem pa cak i na forumu a ne samo na posebnoj stranici.

Moj glas je za postavljanje linkova za radioamatersku opremu.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #9 u: 14. Veljača 2012, 09:27:58 »
...
Ukidanje informacija teško može da koristi bilo kom RA pokretu.
Pozdrav Goran YU1CF
To ti je kao ono "Zaustavite Reuters!". I, što bi, zaustaviše li ga? ;) A banner po banner i Savezu bi ipak nešto kapnulo. Možda ne puno ali danas ni jedna kuna ili dinar nije za bacit'! O koristi za nas, obične smtnike, da ne govorim.
73 Damir 9A3VV

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #10 u: 14. Veljača 2012, 10:13:49 »
Damire, banner sa reklamom je nešto drugo. Neke ideje o tome (reklamnim bannerima) su već postojale iz doba GG-a ( možda i prije) pa ću probati i ja izaći s prijedlogom o reklamnim bannerima pred IO HRS-a.

Linkovi na tzv. komercijalne web stranice na forumu su opet nešto drugo.

Osobno nemam ništa protiv niti jedne od ovih stvari. Kako to trenutno nije pozitivno regulirano znači trebat će to doraditi tj. predložiti promjene Pravila. Biti ću slobodan i tu ideju iznjeti IO HRS-a.

73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #11 u: 14. Veljača 2012, 10:42:08 »
Nadam se Ivo da tvoj prijedlog neće naići na gluhe uši, šteta bi bilo! A to kad netko u raspravi, kao argument kojim nešto dokazuje, potegne link na neku web stranicu, komercijalnu ili ne - svejedno, držim posve normalnim i prihvatljivim postupkom. Trebalo bi to konačno sjesti u glavu puritancima koji bi nas htjeli zadržati u blaženom neznanju.
73 Damir 9A3VV

Offline YU1CF

• Average Member
    • Proizvodnja antena
« Odgovori #12 u: 14. Veljača 2012, 12:14:15 »
"Damire, banner sa reklamom je nešto drugo. Neke ideje o tome (reklamnim bannerima) su već postojale iz doba GG-a ( možda i prije) pa ću probati i ja izaći s prijedlogom o reklamnim bannerima pred IO HRS-a.
Linkovi na tzv. komercijalne web stranice na forumu su opet nešto drugo.
Osobno nemam ništa protiv niti jedne od ovih stvari. Kako to trenutno nije pozitivno regulirano znači trebat će to doraditi tj. predložiti promjene Pravila. Biti ću slobodan i tu ideju iznjeti IO HRS-a...." 9A1AA

Evo jednog predloga koji je mojoj firmi interesantan:
Baner, kao baner nije loša stvar, ali većina "forumaša" uglavnom dolazi na forum da bi pročitala ko je i šta rekao o nekoj temi. Šta je interesantno. Uglavnom ne klikću na banere, jer nisu za to ni došli. Baneri najčešće imaju "rok trajanja", a u uslovima male prodaje a gledajući prema Hrvatskoj skoro nikave, svaka cena banera, a naročito sa rokom trajanja je neisplativa.

Ono što bi firmi bilo interesantno je sledeće. Plaćena tema. Nešto što bi se na primer zvalo "Novosti iz Dual-a".
U takvoj plaćenoj temi bi postavljali i opisivali nove proizvode koji su interesantni radio amaterima, naravno sa linkovima, a kolege kojima je nešto od toga interesantno bi mogli da postavljaju pitanja i dobijaju odgovore iz "prve ruke". Kao i da kritikuju ili pohvale pojedini proizvod il da predlažu neki potpuno novi proizvod...

Ovakva "Plaćena tema" bi bilo nešto u šta bi vredelo uložiti neki "dinar ili kunu"...

Pozdrav Goran YU1CF
Proizvodnja antena

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #13 u: 14. Veljača 2012, 12:37:29 »
Gorane, hvala za prijedlog.......zabilježio sam ga  ;)
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #14 u: 14. Veljača 2012, 16:08:42 »
Ja možda imam najmanje prava da se mešam u brisanje linkova, možda par reči.

Juče sam postavio par linkova za radio amaterske antene i opremu. Otprilike je to izdržalo oko 10 sati, pre nego što "Moderator" nije prvo zaključao, pa onda obrisao celu temu.

Ovo je totalna glupost - verbalni delikt na temelju procjene da li je nešto reklama ili ne?

Sta reci...koju "posluku porati"?

http://www.youtube.com/watch?v=fKvXiBVK-K4

(mozda i ovaj link bude obrisan :-D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris