Autor Tema: 9AFF aktivnosti  (Posjeta: 405450 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
Odg: 9AFF aktivnosti
« Odgovori #615 u: 17. Rujan 2011, 19:28:42 »
9a5to ako dolazite iz smjera Koprivnice pa selo Đelekovec samo prodjete ravno i kad dodjete izvan Đelekovca na ostrom zavoju poslije mosta samo produžite prema Legradu nakon jedno 2-3 km naidjete pored groblja tu predjete most i odmah iza mosta desno skrenete i tako uz potok do prelaza preko potoka (desno) i nakon toga lijevi put šodrani i kod nas ste na Halas Čardi vec se vidi to je samo usće rijeke Mure i Drave.Denis vam je rekao da se na 2 m javite ak nesto nebu jasno.
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #616 u: 17. Rujan 2011, 21:43:15 »
OK, hvala za info. Ako zapnemo, javit ćemo se.
Mi krećemo oko 8h lokala iz DA te bismo iz 9AFF-050 trebali biti QRV oko 11h, a sa 9AFF-049 5 sati nakon prve veze s prve lokacije.

73,

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A5BS

• Master in Training
  • loš radio fanatik
    • Moj DXCC QSL album
« Odgovori #617 u: 17. Rujan 2011, 21:57:22 »
sutra u nedjelju 18.9.2011 po prvi puta dijelim referencu 9AFF-013 na ATV modu.
QRV bandovi 13 i 3 cm, stby na 144.750

73

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #618 u: 17. Rujan 2011, 22:50:28 »
Čudni su ovi izvori podataka (WWW) ma koliko se god činilo da da bi trebali biti vjerodostojni pošto dolaze iz izvora koji bi trebali baratati točnim podatcima.
Tu je dobra opaska da postoji trend iskrivljavanja toponima i naziva.

Dakle ovako stoje stvari pošto sam napisao da je krivo napisano Đol Dražiblato i Đon močvar.

Riječ Đol:
-dolazi od turske riječi göl i znači jezero
-u regionalnom žargonu označava jezero, lokvu, kaljužu
-pojavljuje se u topologiji točnije mikrotopologiji kao ime manjih jezera, močvarnih        zemljišta u Slavoniji i Baranji
Po ovome je "Đol Dražiblato" ispravno napisano kao mikrotoponim.

Riječ Močvar:
-ima više izvora porijekla riječi praslavensko, staroslavensko mokrъ (rus. mókryj, polj. mokry) i značilo bi mokar
-po definiciji bi značila nešto što je poliveno, natopljeno tekućinom ili kišno vrijeme
-kao pojam označava mokrog brata (pijanca) ili mokri termometar (meteorološki instrument)
-u prenesenom značenju upotrebljava se za nekog tko je lud, lupnut, munjen, luckast, udaren mokrom krpom...

Nikad nije kasno da se nešto nauči!
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #619 u: 17. Rujan 2011, 23:14:57 »

... je prostor na lijevoj obali Save
Btw. Dražiblato je (sada) na desno od obale Save.

Nikakvog zahvata u tekst nije bilo Copy-Paste

« Zadnja izmjena: 17. Rujan 2011, 23:19:32 od 9a4oe »

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #620 u: 17. Rujan 2011, 23:31:19 »

... je prostor na lijevoj obali Save
Btw. Dražiblato je (sada) na desno od obale Save.

Nikakvog zahvata u tekst nije bilo Copy-Paste
Nisam niti mislio da si nešto mijenjao. Možda je nekada (te '69) bilo tako  :-\ jer u tom području ima dosta velikih rukavaca i djelomično promijenjenog toka Save. Trebalo bi pitati starosjedioce... Samo sam komentirao stanje na terenu, a i ovdje http://www.zastita-prirode-smz.hr/draziblato/ sam pronašao aktualan podatak.

T.
« Zadnja izmjena: 17. Rujan 2011, 23:36:49 od 9a5to »
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A4KW

• Average Member
« Odgovori #621 u: 18. Rujan 2011, 07:20:37 »
DESNA obala ako se gleda nizvodno
K

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #622 u: 18. Rujan 2011, 09:57:40 »
ako se gleda nizvodno

Tok rijeke se uvijeg gleda nizvodno i na osnovu toga se odredjuju strane.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #623 u: 18. Rujan 2011, 11:16:16 »
Hi,

- Kiko, Kiko... s obzirom da svaka rijeka teče nizvodno  ;D, desna obala je uvijek na istoj strani...

- Dvojac 9A2WJ i 9A6AA vratio se sinoć s aktivacija Plitvica. Za mjesto rada odabrali smo livadu kod ulaza u seoce Jezerce (uz neizbježni posjet rendžera...  >:(). Zadovoljni smo s održanih 459 veza.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A7DCK

• Master in Training
    • 9A7DCK stranica
« Odgovori #624 u: 18. Rujan 2011, 14:13:42 »
Ekipa 9A2QP i 9A7DCK završila je radom iz 9AFF-049. Prema prvom brzinskom pregledu veza (iz mog kuta gledanja), aktivaciju smatramo uspješnom.
O konačnom uspjehu ove aktivacije napisat će 9A2QP.

73 de 9a7dck - Denis
-- 73 de 9A7DCK, Denis -- http://9a7dck.atspace.eu
RK BELIŠĆE; CroCC; CTC; 9AQRP; LZO-CC; RCWC; FP; NAQCC; EPC; DMC; CDG; IFTC; 30MDG; WCAG#; WSC
http://44hr.atspace.eu

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #625 u: 18. Rujan 2011, 15:14:46 »
Neznam dali smijem napisati komentar da me netko opet ne izbaci ali cini mi se da vam je prijem malo stekao. Dosta vas je stanica zvalo ali puno njih niste primili i odradili. Dali je do antene jer ne vjerujem da je Kenwood 480SAT kriv. Valjda sam u temi....!!??
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #626 u: 18. Rujan 2011, 15:21:58 »
Peter, ON2WAB, kaže:

This is the new /p antenna that I tested on ONFF-108, last friday morning. Mounted on a 6m mast. In this pictures I use one section of the mast and it is 1.50m long. Works great, only disadvantage, you need a lot of room to get this one in the air. The rods are 10m long. Got a few funny looks from passers.  ;D

9A6AA
www.9aff.com
"DX never sleeps..."

Offline 9A7DCK

• Master in Training
    • 9A7DCK stranica
« Odgovori #627 u: 18. Rujan 2011, 16:14:32 »
Neznam dali smijem napisati komentar da me netko opet ne izbaci ali cini mi se da vam je prijem malo stekao. Dosta vas je stanica zvalo ali puno njih niste primili i odradili. Dali je do antene jer ne vjerujem da je Kenwood 480SAT kriv. Valjda sam u temi....!!??

Nije da nas sad opravdavam, ali ... :)
Ujutro je bilo dosta tiho na bandu. Čak smo odradili VK stanicu. Kasnije je QRM postao dosta velik, a zamisli i ispravljač od kompa je dosta QRM-a radio. Za 40m smo koristili FD-3 antenu, dok za 20m GP ... Bit će i slika :)
Što se uređaja tiče, i ja mislim da nije on kriv ako koju stanicu nismo čuli (jednog dana kad narastem kupit ću si takav :D )
Kao što sam ranije napisao, sa mog gledišta aktivacija je bila uspješna i kako mi je ovo bila prva takva avantura na KV još sam pod pozitivnim dojmovima i nadam se da ću još koji puta sa 9A2QP biti u aktivacijama 9AFF ...

73 de 9a7dck - Denis
-- 73 de 9A7DCK, Denis -- http://9a7dck.atspace.eu
RK BELIŠĆE; CroCC; CTC; 9AQRP; LZO-CC; RCWC; FP; NAQCC; EPC; DMC; CDG; IFTC; 30MDG; WCAG#; WSC
http://44hr.atspace.eu

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #628 u: 19. Rujan 2011, 09:55:34 »
Leon daj ne baljezgaj dosta nas je stanica zvalo a kaj nikad nisi cuo kad te njih sto na jednoj frekvenciji zovu i svi dolaze 59.Osim toga kaoga ja to nisam odradio one kaj nisam radio radili su ih drugi popodne i sve je ok avaljda ti je i poznato kad antenu montiras na 3 m od zemlje da bas i sve koji te zovu nemozes i nemoras cuti osim toga bilo mi je drago kaj sam odradio ok 30-tak 9A stanica i svi koji su bili cujni nikog nisam propustio.Kaj je tu je drugi puta ce biti bolje.Neka mi oproste oni koje nisam mogao cuti bic ce dana...
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #629 u: 19. Rujan 2011, 15:56:44 »
Krasan ti je jezik Joe.

Nebi napisao to sto sam napisao da nisam bio na freq citavo vrijeme i teorija o zvanju 100 stanica sa signalima 59 ti je cista glupost. Ti si zvao u nekoliko navrata CQ, ljjudi te zvali ali ti si ponovo zvao. To nema veze sa pileupom. Objasnjenje je jednostavno....nisi ih cuo. Zasto, to je stvar koju treba analizirati pa vidjeti sta se da poboljsati. No ti si valjda dovoljno pametan pa ces  to vec zakljuciti. Ocito je za tebe baljezganje ako ti netko pokusa ukazati na nesto., sto si na kraju svog posta i sam priznao....Neka mi oproste oni koje nisam mogao cuti bic ce dana...
Uspjesne aktivacije ti zelim
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM