Autor Tema: 9AFF aktivnosti  (Posjeta: 405433 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TO

• Master
Odg: 9AFF aktivnosti
« Odgovori #600 u: 12. Rujan 2011, 00:09:12 »
Kakav FB 9AFF dan!

Kasno popodne odrađena nova referenca Prašnik 9A5Y/p (ops. 3NM i 5TO). Čak i s manje od 100W može se pokrenuti fini pile-up ;)

Po povratku skužih da klub i službeno dogurao do potvrđenih lovačkih 80 referenci, a dočekale nas i fine diplome/plakete. TNX!

73/44,

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A3SM

• Master in Training
« Odgovori #601 u: 12. Rujan 2011, 09:58:30 »
Bravo Tome na klubskih 80 ali i kod nas je pala nova referenca u popodnevnim satima.
U kratkom i  brzom 2 minutnom razgovoru sa Dakijem - 9A2WJ i Krešom - 9A4KW ( njega je trebalo malo duže nagovarati) pao je dogovor o odlasku na 9AFF-081, Stupnički lug i uz Emirovu potporu ( posudio nam je agregat) realizacija je počela.
Napravljeno 211 veza, pala jedna piva, 1 litra vode i sve u svemu jako dobro prošlo.
Konačni rezime posla napravljen po povratku u ZGB uz večernju kavu ...
ZAKLJUČAK : Uspješno realizirano i možemo na sljedeću ... meni 5-ta ( I klasa )aktivatorska diploma se priprema i do plakete III kl- ne odustajem za sada.
VY 73 de Mato - 9A3SM

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #602 u: 12. Rujan 2011, 10:18:51 »
Jučerašnji log moramo digitalizirati tako da još nemam konkretnije statističke podatke o aktivnosti.
Ovaj put 1 uređaj i akumulator (koji nas je prošli vikend spasio u 9A FD, ali su mu to izgleda zadnji trzaji).  Radili smo na 40m/30m/20m CW i 40m SSB. Valjda nas nije nitko primao u QTC-ima :o jer je bilo zanimljivih DX-eva.

Mi ćemo također probati ovaj tjedan posjetiti još 2-3 lokacije u središnjem dijelu 9A kako bismo također dogurali do prve aktivatorske plakete. Lokacije su nam od matičnog QTH sve dalje i dalje...

Ajde si isplaniraj odlazak na 003 i 005 pa da ih konačno odradimo  ;) Ili možemo zajedno poći tamo...

73,

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A1AA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #603 u: 12. Rujan 2011, 10:47:51 »
Navijam za to da aktivirate 9AFF-003 i 9AFF-005. Makar morao uzeti slobodan dan na poslu ili "otkinuti" od nekog contesta ;D
Prelijepa plaketa #2 preuzeta u subotu pa se sada valja potruditi za onu #1. Ipak je to malo teže nama koji smo "single op"  ::)
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #604 u: 12. Rujan 2011, 18:32:57 »

Prelijepa plaketa #2 preuzeta u subotu pa se sada valja potruditi za onu #1. ...

Drago nam je to čuti i od tebe Ivice.

Zanimljivo je kako se u HRS-u prave da se ništa ne dešava mada jedna takva aktivnost traje već godinu dana a do sada smo izdali 920 diploma i plaketa.

Tim prije nam je draga pohvala koju smo dobili od načelnice Odjela za tehničku kulturu pri Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i šport, gđe. Madeleine Wolf! Nije mogla vjerovati da su za izgled svih 9AFF diploma i plaketa zaslužni isključivo članovi našega kluba (tnx 9A4KW).

No, ako Blažičević i društvo ništa ne primijećuju, primijetili su u Russian Robinson Club-u: Pozvali su predsjednika Radiokluba "Hrvatska Flora Fauna"  da kao gost nazoči njihovoj Konferenciji koja će se od 13. do 16. listopada 2011. održati nedaleko od Moskve. ;)

Još jednom hvala ZRF-u što nam je omogućio da predstavimo naše aktivnosti.

9A6AA
www.9aff.com

Žao nam je što naša dva vrijedna člana, Mate, 9A6JOY, i Frane, 9A2SY, nisu stigli do Jaruna. Naime, Frani je pozlilo te su dospjeli doći samo do Sv. Roka, nakon čega je, zbog moždanog udara, prebačen u zadarsku bolnicu... :-[
"DX never sleeps..."

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #605 u: 12. Rujan 2011, 19:38:56 »
Žao nam je što naša dva vrijedna člana, Mate, 9A6JOY, i Frane, 9A2SY, nisu stigli do Jaruna. Naime, Frani je pozlilo te su dospjeli doći samo do Sv. Roka, nakon čega je, zbog moždanog udara, prebačen u zadarsku bolnicu... :-[
:(
Baš me jučer čudilo što se nije javio (barem ono što sam slušao ili sam radio), a inače je na pojedinim aktivacijama najviše puta rađen band/mode. Čak sam već napamet znao tko je, iako bi pozvao samo sa "... -.--" ili "šugar jenki".

T.

P.S. Frane, želim ti brzi oporavak i povratak na opsege.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #606 u: 12. Rujan 2011, 19:44:27 »
13. do 16. listopada 2011. održati nedaleko od Moskve. ;)
Zar nije konferencija u gradu Orel (Orlovskaya oblast)
Sitnica od cca 300 km za zemlju gdje je avion glavno prometalo.

Zelim mu brzo ozdravljenje.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #607 u: 13. Rujan 2011, 16:42:59 »
9A6AA dodan si na popis sudionika

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #608 u: 14. Rujan 2011, 19:47:27 »
Sutra iza podneva će 5Y/p (2. pokušaj) aktivirati 9AFF-064 Đol Dražiblato.

T.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #609 u: 15. Rujan 2011, 10:59:54 »
9AFF-064 Đol Dražiblato.

Ispravan naziv zaštićenog područja je Dol Dražiblato (Vražje blato), ali pošto postoji tedencija iskrivljivanja hrvatskog nazivlja tako je i sa ovime, jer se nema sluha da bi se nešto ispravilo, iako je očito da je u krivu.

Što piše u službenim dokumentima Sisačko moslavačke županije:

"3.4.6.Dol Dražiblato (ili Vražje Blato) je prostor na lijevoj obali Save, sjeverozapadno od Puske. Ovaj prostor predstavlja hranilište kolonije ptica močvarica, te kao takav ima status ornitološkog rezervata. Proglašen je zaštićenim Odlukom od 4. 11. 1969. Republičkog zavoda za zaštitu prirode. Posebne mjere zaštite za ovaj prostor nisu donesene. 
3.4.7.Cret Đon močvara je cret koji se nalazi u Blatuši. Sa zapada i juga opkoljen je Oštrim vrhom i Šapića brdom, dok na njegovu sjeveroistoku protječe potok Čemernica. Zaštićenim je proglašen 1964. godine. Površina creta je oko 11 ha, a čitavog rezervata oko 20 ha. Cret je osebujno stanište sa značajnom recentnom vegetacijom i zanimljivom fosilnom florom. Za ovaj prostor nisu donesene mjere zaštite. O prostoru ne skrbi nitko, te iz tog razloga nije dobro zbrinut sa stanovišta zaštite prirode."

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #610 u: 16. Rujan 2011, 12:01:58 »
U nedelju 18.09.2011 najavljujem aktivnost iz Velikog Pažuta 9AFF-049 ujutro od 8:00 SEV do 13:00 ekipa 9A7DCK-Denis i 9A2QP-Joe na 20m i 40m CW i SSB
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #611 u: 16. Rujan 2011, 21:36:13 »
9AFF-064 Đol Dražiblato.

Ispravan naziv zaštićenog područja je Dol Dražiblato (Vražje blato), ali pošto postoji tedencija iskrivljivanja hrvatskog nazivlja tako je i sa ovime, jer se nema sluha da bi se nešto ispravilo, iako je očito da je u krivu.

Što piše u službenim dokumentima Sisačko moslavačke županije:

"3.4.6.Dol Dražiblato (ili Vražje Blato) je prostor na lijevoj obali Save, sjeverozapadno od Puske. Ovaj prostor predstavlja hranilište kolonije ptica močvarica, te kao takav ima status ornitološkog rezervata. Proglašen je zaštićenim Odlukom od 4. 11. 1969. Republičkog zavoda za zaštitu prirode. Posebne mjere zaštite za ovaj prostor nisu donesene. 
3.4.7.Cret Đon močvara je cret koji se nalazi u Blatuši. Sa zapada i juga opkoljen je Oštrim vrhom i Šapića brdom, dok na njegovu sjeveroistoku protječe potok Čemernica. Zaštićenim je proglašen 1964. godine. Površina creta je oko 11 ha, a čitavog rezervata oko 20 ha. Cret je osebujno stanište sa značajnom recentnom vegetacijom i zanimljivom fosilnom florom. Za ovaj prostor nisu donesene mjere zaštite. O prostoru ne skrbi nitko, te iz tog razloga nije dobro zbrinut sa stanovišta zaštite prirode."
OK, slažem se da treba koristiti ispravno nazivlje. Ali još uvijek je moj glavni saveznik "F7" iako nije sveznajuć. Za taj rezervat (i mnoge druge) sam čuo tek objavljivanjem 9AFF liste. Što kažeš na ovo s fotke ;-)
Btw. Dražiblato je (sada) na desno od obale Save.

U nedelju 18.09.2011 najavljujem aktivnost iz Velikog Pažuta 9AFF-049 ujutro od 8:00 SEV do 13:00 ekipa 9A7DCK-Denis i 9A2QP-Joe na 20m i 40m CW i SSB
Isti je dan 5Y/p ekipa isplanirala za posjetu 050 i 049. Vremenska je prognoza sve povoljnija, preostaje nam dogovoriti vremenik.

44,

T.
« Zadnja izmjena: 16. Rujan 2011, 22:01:33 od 9a5to »

Offline 9A7DCK

• Master in Training
    • 9A7DCK stranica
« Odgovori #612 u: 16. Rujan 2011, 22:56:42 »
Isti je dan 5Y/p ekipa isplanirala za posjetu 050 i 049. Vremenska je prognoza sve povoljnija, preostaje nam dogovoriti vremenik.

To je najmanji problem. Mi smo naveli vrijeme, a ekipa 5Y/p samo nastavi od 13 na dalje ... naposljetku ima na Halasz Csardi mjesta za još 10x tolko ekipa :)
-- 73 de 9A7DCK, Denis -- http://9a7dck.atspace.eu
RK BELIŠĆE; CroCC; CTC; 9AQRP; LZO-CC; RCWC; FP; NAQCC; EPC; DMC; CDG; IFTC; 30MDG; WCAG#; WSC
http://44hr.atspace.eu

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #613 u: 16. Rujan 2011, 23:29:17 »

To je najmanji problem. Mi smo naveli vrijeme, a ekipa 5Y/p samo nastavi od 13 na dalje ... naposljetku ima na Halasz Csardi mjesta za još 10x tolko ekipa :)
Sve jasno. PSE provjerite PM pa odgovorite.

T.

Offline 9A7DCK

• Master in Training
    • 9A7DCK stranica
« Odgovori #614 u: 17. Rujan 2011, 00:25:18 »
Poslan je PM. Ako ima još kakvih pitanja samo pitajte. Ako negdje zapnete bit će i stanica u autu na 145.500 MHz (S20), pa se dopeljate do centra u Legradu, a ja se zaletim pred vas.

73 de 9a7dck
-- 73 de 9A7DCK, Denis -- http://9a7dck.atspace.eu
RK BELIŠĆE; CroCC; CTC; 9AQRP; LZO-CC; RCWC; FP; NAQCC; EPC; DMC; CDG; IFTC; 30MDG; WCAG#; WSC
http://44hr.atspace.eu