Autor Tema: Kako sricati  (Posjeta: 3865 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
Kako sricati
« Odgovori #15 : 15. Srpanj 2010, 12:42:37 »
U Hrvatskoj hrvatski bar je to jasno ???
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2010, 17:36:51 9A2JK »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
Kako sricati
« Odgovori #16 : 15. Srpanj 2010, 15:33:21 »
Članak 12.
U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
U pojedinim lokalnim jedinicama uz hrvatski jezik i latinično pismo u službenu se uporabu može uvesti i drugi jezik te ćirilično ili koje drugo pismo pod uvjetima propisanima zakonom.

Pa vi prosudite hoće li se vijest(i) mijenjati ili neće.

73,

Tom, 9A5TO

Pa ajmo onda zabraniti stranim politicarima koji dolaze u Hrvatsku da govore jezicima koji nisu hrvatski a i nasima da sa njima na tome razgovaraju.

Koliko sam ja imao prilike cuti na frekvencijama samo u jednom CQ pozivu promjeni se 2-3 nacina spelovanja. I to kod velike vecine. I poslije toga dolazi do "najljepseg djela"....uredno se radi na jeziku za koji se ne posjeduje ovlastenje. Mozda bi nekoga u HRS-u trebalo podsjetiti da jos uvijek nitko nije promjenio Pravilnik koji nalaze da se na stranom jeziku moze raditi samop ako za to postoji adekvatna dozvola o polozenom ispitu iz stranog jezika. Da je to na snazi nebi bilo smjesnih i apsurdnih situacija na opsezima.

Koliko sam ja cuo jedino Savo 9a2gs i clanovi njegovog kluba uredno koriste hrvatsko sricanje, ali nisam siguran da je i to sluzbeno odobreno i propisano.
Pozdrav 73 na kraju
NINE ALPHA NINE LIMA
NINE ABLE NINE LOVE
NINE AMERICA DEVET LEON
DEVET ADRIJA DEVET LIPIK
NINE ADRIA DEVET LIKA

ima jos....hehehe
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2010, 17:37:03 9A2JK »
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
Kako sricati
« Odgovori #17 : 15. Srpanj 2010, 16:01:27 »
Leone, kojim je to važećim pravilnikom definirano da se na stranom jeziku može raditi samo ako za to postoji adekvatna dozvola o prolozenom ispitu iz stranog jezika?

;D ;D ;D ;D

73,
Hrle - 9A6XX
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2010, 17:37:14 9A2JK »

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
Kako sricati
« Odgovori #18 : 15. Srpanj 2010, 16:08:46 »
Za tvoju informaciju Hrle Pravilnik je preuzet od SRJ i nisu naptravljene nikakve izmjene osim onoga sto se odnosi na HRS.... a ti uzmi taj pravilnik pa ga procitaj. Vjerojatno ga ima HRS pa se obrati tajnici da ti ga posudi.
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2010, 17:37:30 9A2JK »
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A6BRC

• Junior Member
  • **
Kako sricati
« Odgovori #19 : 15. Srpanj 2010, 16:38:38 »
Ovo je čisto mlaćenje prazne slame, vrućine su velike i djeluju, swr se poremetio i ušao u crveno, kakve pravilnike
imamo dobro to još i izgleda iako ima excesa na bandovima, ali sami smo tome krivi. Onaj tko zna neka radi, onaj
tko ne bolje i da se ne sramoti na bilo kojem jeziku, jer nažalost ima i onih koji ne znaju ni svoj materinji. Bez
muke nema ni nauke, a vađenje na hrvatsvo ala 8du je samo zamagljivanje očiju, koje nekad upali, ali više puta i
ne, preprozirno je.Mislim da se iza toga skriva nešto drugo.

Ivica, 9a6brc
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2010, 17:37:43 9A2JK »

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
Odg: Kako sricati
« Odgovori #20 : 15. Srpanj 2010, 17:42:00 »
Budući da se tema ''Vijesti na naslovnoj stranici'' polako pretvara u temu ''Kako sricati'',
pokušao sam razdvojiti teme, ali, valjda zbog umora i vrućine, nisam to uspio napraviti
na pravi način. Zato sam ručno promijenio naslov svakog posta. Zbog toga u svakom
postu postoji poruka o izmjeni, iako sadržaj posta nije diran.
73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #21 : 15. Srpanj 2010, 17:51:26 »
Poštujem i respektiram svačije razmišljanje!

Iskustvo dugo više od četiri desetljeća radioamaterskog i profesionalnog bavljenja
radijskim komunikacijama, naučilo me je da je jedini ispravan način sricanja slova
onaj koji daje ITU. Ako se u radioamaterskoj vezi nešto pogrešno primi, neće se
dogoditi ništa strašno. Kad se radi ''za ozbiljno'' stvari se mijenjaju iz temelja.
Zato mislim da je bolje koristiti ITU međunarodnu tablicu sricanja. Ako pak netko
u radioamaterskoj vezi koristi drugi način, ja ne vidim nikakav problem.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #22 : 15. Srpanj 2010, 18:11:34 »
Leone, kojim je to važećim pravilnikom definirano da se na stranom jeziku može raditi samo ako za to postoji adekvatna dozvola o prolozenom ispitu iz stranog jezika?

;D ;D ;D ;D

73,
Hrle - 9A6XX
Hrle, ako ćemo pravo taj ispit itekako ima smisla jer danas svi znamo sve jezike (bar tako smo si umislili) a na bandu je tiha jeza kad slušaš tko, što i kako govori... Ja se relativno dobro snalazim u par jezika ali se ne usudim reći da ih ZNAM, nego uvijek pazim da ne bubnem neku bedastoću. Mnogi međutim nemaju nikakvih obzira i lupaju k'o Maksim po diviziji ;D. Dobro bi bilo izvući iz arhive (oliti pismohrane) dotični Pravilnik, otpuhati prašinu s njega i dati ga lektorima pa ga tako ušminkanog usvojiti. I, naravno, onda ga se i pridržavati.

PS: Za sricanje koristiti isključivo međunarodno usvojenu tablicu i točka!
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2010, 18:13:18 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #23 : 15. Srpanj 2010, 21:42:29 »
Ovo je čisto mlaćenje prazne slame, vrućine su velike i djeluju, swr se poremetio i ušao u crveno, kakve pravilnike
imamo dobro to još i izgleda iako ima excesa na bandovima, ali sami smo tome krivi. Onaj tko zna neka radi, onaj
tko ne bolje i da se ne sramoti na bilo kojem jeziku, jer nažalost ima i onih koji ne znaju ni svoj materinji. Bez
muke nema ni nauke, a vađenje na hrvatsvo ala 8du je samo zamagljivanje očiju, koje nekad upali, ali više puta i
ne, preprozirno je.Mislim da se iza toga skriva nešto drugo.

Ivica, 9a6brc
Tebi informacije 8du kako ti napisa govori dva svjetska jezika,dakle nema magle ,magla je ponekome u glavi,zašto ja kao i ti nebi mogao reći svoje mišljenje,dakle u Hrvatskoj kada mi  međusobno komuniciramo je po meni normalno hrvatsko spelovanje,zapravo nitko nesili tebe pa niti bilo koga da speluje kako mu volja.pozdrav od devet avala osam Drina  Učka tko mi što može spelujem kako hoću !!!
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???