Autor Tema: Mali oglasi  (Posjeta: 16313 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Odg: Mali oglasi
« Odgovori #30 u: 26. Veljača 2010, 11:33:35 »
Dado, ja se ne ljutim, samo iznosim svoje mišljenje. Ali isto tako imam neka svoja, osobna, pravila i nastojim ih se držati. Mogu s nekim biti najbolji prijatelj ali to ne znači da ću mu sve tolerirati i da mu neću reći ono što mislim iako mu se to možda neće svidjeti. Dakle, ako se danas s nekim u nečemu ne slažem ja ću mu to reći, ali ću ga isto tako sutra podržati ako se u nekoj stvari slažem s njim. Ma tko to bio! Što se pak tebe tiče, ako se nađemo u Kraljevici poziv na pijaču stoji, o poslu ili hoćemo ili nećemo, svejedno... OK? ;)
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A9T

• Average Member
« Odgovori #31 u: 26. Veljača 2010, 15:33:14 »
Tome, ak sam ja preprodavač, OK, al zakaj ne shvatite da su onda jednaki preprodavači i Kenwood Hrvatska (izvorno privatna tvrtka KR elektronic) koji isto vani kupi po x novaca, a onda proda ovdje za x + nešto, jednako radi Almar, WiMo, Burghart i svi ostali belosvetski trgovci/preprodavači na svijetu...

Dado, pa ti si se uvredil.... ;D
Kaj onda kaj sam napisal da si preprodavač...i ovi su kaj ih ti spominješ...al se oni ne oglašavaju ovdje ili ja kaj krivo vidim ??? ??? ???

S moje strane nema ljutnje...nisam takve fele...i baš me briga kaj drugi misle dok ima pijače...uostalom, dojdi na gemišt  :D
Najte kaj zameriti!
Tom, 9A9T

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #32 u: 26. Veljača 2010, 15:57:08 »
Čuvam se za Kraljevicu... prijete mi se sa svih strana...

I j... vas sve redom žuna i traktor Vinković, svi ste off topic...Di su ti modulatori...

Gdo bu popluval ovo kaj je danas u oglasu, tu se pjenime, a tam...provokacija...provokator...obadvoje...

Jeste papci, samo po Dadi znate, dajte se malo raširite...

Opet bum moral ja crne liste delati...

Nećem i gotovo...Šlus...

P.S. 3LI minus 5 za link, 6R odličan 5...
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #33 u: 26. Veljača 2010, 16:17:20 »
Drago mi je da se nitko ne ljuti! Dadu sam pitao za cijene nekih uređaja i nisu mi pasale ali to je moja stvar i idem dalje.Njegovo je pravo da traži koliko god hoće za spravu ali je pitanje kad će i hoće li je za te novce prodati.To je njegova stvar.Ova priča se naravno ne odnosi samo na Dadu već i na mene i sve ljude koji nešto prodaju.Ja prodajem KV pojačalo i kolega me nazove:"Čuj vidim da je to solidna sprava sve za 5 ali cijena mi previsoka".I toj priči nikad kraja.Kad nešto prodajemo uvijek nam se čini da je za bagatelu dajemo a kad nešto kupujemo onda nam svima ogromna lova.Smatram da će te se većina s ovim složiti.
Nema toga ko bi čovjeku ugodio.

Ugodan vikend svima.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #34 u: 26. Veljača 2010, 16:42:54 »
Evo moram priznati ja redovito čitam oglasnik,ne samo ovaj naš radioamaterski,ponekada bih nešto i kupio ali ako nema cjene nepada mi na pamet da bez veze nazivam,stoga se zalažem da svaki oglas na HRS-ovom oglasniku mora imati istaknutu cjenu,smanjilibi se troškovi možebitnog telefoniranja,te stresne situacije kada me netko nazove a ja sav sretan evo kupca,a ono malo morgen,vjerujte mi da je bolja prodaja sve RA opreme koja je od" viška" ako se istakne cjena....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
« Odgovori #35 u: 26. Veljača 2010, 17:19:38 »
u CQ DL je rijeseno ovako:

svaki clan DARC moze da da jedan mali oglas mjesecno, ne kosta nista, sem reklame za QTH. Taj oglas izlazi kako u CQ DL  tako i u WEB izdanju CQ DL.
S obzirom da postoji nekoliko platformi sa malim oglasima u DE (recimo funkboerse.de) moza bi bila dobra ideja imali mali posral sa hamradiooglasi.hr ili nesto slicno...

Ovo za oglas jednom u 7 dana mi se cini kao ok ideja.
I, stari oglas ponoviti jednom u mjesec dana....
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #36 u: 26. Veljača 2010, 19:42:15 »
     Imama li ja pravo reći da nisam zadovoljan sa radom "naših trgovaca radioamaterskom opremom."Imam,jer sam sa svima imao posla ,tj.kupovao od njih opremu,koju sam skupo plaćao a bila je neispravna.Princip je da ti "trgovci"kupuju uređaje i opremu za male novce ili bez plaćanja ,dok se ne proda,s tim da više zarađuju oni ,nego oni koji su im uređaje dali na prodaju.Tako sam od jednog kupio Kenwood TS 850 SAT ,za kojeg sam ustanovio da nije ispravan.Kad sa nazvao prodavača i rekao mu da je uređaj neispravan,odgovorio mi je,:"ja sam ga uzeo i nisam ga testirao"Kad sam nazvao bivšeg vlasnika istog rekao mi je:"pa to je bio stari i neispravan uređaj".Drugi mi je prodao homemade HF pojačalo,također neispravan.Dao sam ga Rolandu Milinu i još jednom platio skoro istu cijenu da bi mi ga doveo u red.Treći mi prodaje praznu kutiju,a navodno predpojačalo za 144 Mhz.Vraćam mu to natrag ali mojih novaca nikad dobio.Ja njemu pridam uređaj za jednu cijenu,on je prodaje za duplo više.Nikad više.Usporedba sa Kenwood-Zagreb ili Almar ne stoji , jer oni ipak prodaju nove Uređaje.
         9a2y

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #37 u: 26. Veljača 2010, 20:13:06 »
Milane upravu si 300% ,najbolje je kupit novo.moje iskustvo sa novom robom kupljenom kod naših oficijelnih trgovaca RA opremom je sljedeće,naručim i platim novi uređaj sa HF i 6 metara ,dobijem bez šest metara ,da bi me trgovac uvjeravao kako KENWOOD TS 570  nepostoji sa narečenim opsegom,nema reklamacije,povratka  novaca,a sa ovim što prodaju ,"švercerima" da i negovorim,eto dovoljno je tvoje gorko iskustvo,poslužitće kao pouka svekolikom RA puku u Hrvata a i šire.... živ ti nama i zdrav bio 73
« Zadnja izmjena: 26. Veljača 2010, 20:16:52 od 9A8DU »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #38 u: 26. Veljača 2010, 20:15:09 »
Milane, da li si čuo za mačka u vreći?

73 de 9a2d

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #39 u: 26. Veljača 2010, 21:13:24 »
   Prvi put sam "popušio" prije dvadeset godina,kad mi je barba Jurica Kazanova 9A4JK prodao neispravan CB uređaj Sommerkamp TS 780 Dx za 1000 DM.koji je trebao imati 100 W aut,ali "vozio" je samo na drajver.MRF 247 izlazni tranzistor spaljen.Koštao 106 DM.Još uvijek čuvam taj uređaj za uspomenu na moju naivnost.No i opet sam "nasjeo " po ko zna koji put.Jedno je sigurno:rijetki su oni koji prodaju vlastiti uređaj ,a da je na njemu sve u redu.Ja imam uređaja koji su sasvim u redu.Imam i uređaja koji nisu baš sasvim ispravni.Kad bih se odlučio prodavat rekao bih potencionalnom kupcu pravu istinu ,pa nek se odluči,The end.
      9A2Y   

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #40 u: 26. Veljača 2010, 21:25:27 »
Što ti je BAD LUCK, :)

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2Y

• Master in Training
« Odgovori #41 u: 26. Veljača 2010, 21:33:55 »
  Moji "filteri" još uvijek dobro rade.Drago,ti kao "veliki trgovac" i poznavaoc RA opreme trebao biš znati da postoje dva uređaja TS 570.Jedan je TS 570 DG samo HF,i drugi TS 570 S =HF-6 m.
       9A2Y

Offline 9A4AA

• Junior Member
  • **
« Odgovori #42 u: 27. Veljača 2010, 09:52:50 »
 Staviti oglas jednom tjedno je OK....Cijeni svatko onoliko koliko želi pa tako će zaraditi ili ne...kod preprodavača ima i nekih prednosti, po meni ta što možeš mijenjati stvari, kao zamjena automobila staro - staro ili staro -novo, uglavnom na svoju štetu, što ne mora biti uvijek tako, ali riješio si se svoje stvari odmah. U tom smislu bolje da postoje razni ponuđači, time i konkurencija i formiranje cijene, a kupci neka procjene. Zato ne bih nikog posebno izdvajao iz jedinstvenog oglasnika...bolje imati usporedbu i ponudu na jednom mjestu.
 Što se tiče traktora i sl. stavio bi posebni oglasnik. Pa kada se nađemo u klubovima ne raspravljamo samo o radioamaterima...smatramo se ipak malom zajednicom pa si pomažemo od građevine do nabavke školske lektire...time je i ova stranica svojevrsni " zajednički klub", pa ne radi se o nikakvim krimanalnim radnjama da treba se treba protiv toga tako žustro boriti, treba se samo znati i držati se reda i sve će biti OK. Samo osobni stav... 73..  Marko

Offline 9A4TA

• Junior Member
  • **
    • http://www.9a4ta.info
« Odgovori #43 u: 27. Veljača 2010, 11:29:57 »
Softver za kvalitetan mali oglasnik stoji 300 USD, sve ispod toga nije vrijedno spomena! Nikakva besplatna rješenja to ne mogu nadoknaditi! Čak niti ako se uloži nekoliko mjeseci truda...  :(

Zatim to treba implementirati. Pri tome mislim na podosta hakiranja, prijevod na hrvatski jezik, konfiguriranje tako da se smanji zloporaba (spamanje) i korisnici 'privole' na podizanje fotografija, upisivanje cijena (nema ništa odvratnije od objave oglasa bez slike, opisa i iskazane cijene), zatim treba redoviti pregledati oglase i brisati nepoćudne. Tko je nekada bio administrator na nekom velikom forumu (sa par tisuća članova) zna o čemu pišem, drugi jako teško mogu stvoriti sliku o tome što to je i koje probleme sa sobom vuče...

Kada ozbiljno sagledamo problematiku dolazimo do toga, da mali oglasnik treba zaseban sustav (internetska domene, web poslužitelj, baza, kupljeni CMS samo za oglasnik i stalni nadzor administratora), a to košta novaca i vremena. Pitanje jesu li oglašivači to spremni platiti?

Ovaj oglasnik što imamo je napola bezvezan, ali ne zahtjeva nikakvo ulaganje niti posebnu registraciju. Drugim riječima dobar je. To što svatko želi biti na naslovnici pripada nekimi drugim temama i dilemama, ali se takve stvari svugdje u svijetu, i u svim medijima posebno plaćaju.  ::)
Miša Nicinger - 9A4TA
Web: www.9A4TA.info

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #44 u: 01. Ožujak 2010, 09:56:24 »
Nevjerojatno da se minimalnim moderiranjem oglasa cijela strka stišala...

Ili je još prerano za slavlje?

Traktoristi, di ste?

Pozz Dado
Prodajem ili mijenjam opremu...