Autor Tema: odjava sa foruma  (Posjeta: 2330 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3IV

• Master in Training
odjava sa foruma
« u: 13. Lipanj 2009, 23:28:26 »
Zadnje vrijeme sam primjetio da nakon što se odjavim sa foruma i poželim kao neprijavljen čitati postove da me sistem prepoznaje. Na početnoj stranici me nema na popisu prijavljenih. Prvo sam mislio da je to zato što se javljam sa stalne IP adrese, a onda sam shvatio da mi sistem ostavlja cookie (kolačić) na sistemu. To se nije dešavalo prije. Da li se nešto desilo sa sistemom ili ne neznam.

Poslao sam mail 9A8MM sa pitanjem ali od njega nisam još dobio nikakav odgovor. Moguće da sam postavio pitanje krivome, ali 9A8MM je još na spisku koji kaže da ima neke veze sa web-om.

Ovo je info ostalima, možda se to dešava još nekome.

73  Damir

Offline 9A5BS

• Master in Training
  • loš radio fanatik
    • Moj DXCC QSL album
Odg: odjava sa foruma
« Odgovori #1 u: 13. Lipanj 2009, 23:45:39 »
Damire,
obrisi sve kukije i bit ces odlogiran. prilikom sljedeceg logiranja, nesmijes staviti da te zapamti beskonacno,,stavi da te zapamti recimo na 1 dan...meni sad funkcionira normalno.

Felix BS

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #2 u: 13. Lipanj 2009, 23:52:35 »
Hvala na odgovoru. Možda sam ja čudan, ali ne želim da me se pamti kad se odjavim ni sekunde duže. Za to vrijeme može neko uletiti i lijepo pisati po forumu kao da ja pišem. Kad se odjavim odmah brišem cookie.

73 Damir

Offline 9A5BS

• Master in Training
  • loš radio fanatik
    • Moj DXCC QSL album
« Odgovori #3 u: 14. Lipanj 2009, 00:02:43 »
netrebas svaki put brisat cookije, samo prilikom prijave na forum, kazes da te zapamti recimo na sat vremena ili na jedan dan..i kad se budes odjavljivao sve ce bit u redu, normalno ce te odjaviti. problem nastaje kad stavis da te zapamti beskonacno, e onda se nemres odjaviti.

BS

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #4 u: 14. Lipanj 2009, 07:35:23 »
Pozdrav !

Ti "cokie" čudno rade? Prijava je moguča ali kod mene ne radi odjava?
Dakle ja se nikako nemogu odjaviti, kad pritisnem na "odjava" ne dogodi
se ništa ? Valjda će to biti moguće kad obrišem "cokie" ??

73's Mark

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #5 u: 14. Lipanj 2009, 08:30:35 »
Ja sam imao problem s prijavom na sve webove , jer sam nivo tih kukija smanjio previše. Možda je problem u postavkama browsera više nego u samom webu?

Nisam maher za kompiće, dapače, ali nekako sam se iskoprcao iz toga...Motiv je bila infiltracija niza virusa, ali sam pretjerao.

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Online 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #6 u: 15. Lipanj 2009, 01:40:59 »
Zadnje vrijeme sam primjetio da nakon što se odjavim sa foruma i poželim kao neprijavljen čitati postove da me sistem prepoznaje. Na početnoj stranici me nema na popisu prijavljenih. Prvo sam mislio da je to zato što se javljam sa stalne IP adrese, a onda sam shvatio da mi sistem ostavlja cookie (kolačić) na sistemu. To se nije dešavalo prije. Da li se nešto desilo sa sistemom ili ne neznam.

Felix je bio brži od mene, ali samo da se nadovežem na njega u par natuknica:
- na forum se možete prijaviti preko portala (www.hamradio.hr) i preko izravnog linka (www.hamradio.hr/forum). Ukoliko ste se prijavili na glavnoj stranici (www.hamradio.hr), samo s te stranice se i možete odjaviti (sustav vas automatski prijavi i na portal i na forum; ako se pokušate odjaviti iz foruma, to neće biti moguće)
- u oba slučaja vam sustav nudi opciju "zapamti me" ili "zapamti me x minuta" - ukoliko je ta opcija odabrana, cookie se sprema na vaše računalo, ina taj vas način zapamti.
- Ako iz vašeg računala obrišete cookie, sigurno ćete biti "odjavljeni" iz sustava (jer vas sustav više nema na osnovu čega prepoznati).

Poslao sam mail 9A8MM sa pitanjem ali od njega nisam još dobio nikakav odgovor. Moguće da sam postavio pitanje krivome, ali 9A8MM je još na spisku koji kaže da ima neke veze sa web-om.

Please reci mi na koji si mi to mejl slao pitanje? Pristiglu poštu provjeravam vrlo često :)

Marko, 9A8MM

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #7 u: 15. Lipanj 2009, 20:32:51 »
Marko mi se javio na mail i sve lijepo objasnio. Hvala mu

73 Damir

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #8 u: 25. Lipanj 2009, 01:00:58 »
Ništa, riješen problem...
« Zadnja izmjena: 25. Lipanj 2009, 01:03:23 od 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!