Autor Tema: Galerija  (Posjeta: 2682 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
Galerija
« : 28. Travanj 2009, 15:09:47 »
Pozdrav svima.

Ispričao bi se kolegi Željku (9A9XX), što je zabunom, nakon nadogradnje galerije, moja pozivna oznaka bila navedena ispod slike koju je on dodao u galeriju.
Ujedno molim i autore ostalih 5 slika u galeriji da mi se jave mejlom kako bi mogao ispraviti.

Također, koristim priliku da još jednom informiram članove portala da mogu svoje slike objavljivati u galeriji, naravno, ukoliko to žele.

Marko, 9A8MM

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: Galerija
« Odgovori #1 : 28. Travanj 2009, 15:40:22 »
A, kad si već tako ljubazan, i objasniš, nama, koje je vrijeme (i tehnologija) pregazilo, kako se uploudaju slike na post, ili u galeriju. Jedan put je jedan (ne sjećam se sad ko) počeo objašnjavat, da ih prvo moraš stavit na neki drugi site, pa vratit, ukratko , tako nam je dobro objasnio, da nismo baš shvatili.

73, Koki 9A2JG

P.S. Ne mora bit odgovor, može negdi bit i kao napomena, biće da još neko ne zna....
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #2 : 28. Travanj 2009, 15:59:17 »
Hi Koki.

Naravno da objasnim:

Za galeriju:
- odeš na link "Galerija" u glavnom izborniku
- klikneš na "User Panel" link, koji se pojavi lijevo, ispod riječi "Gallery"
- otvori se popis slika koje si uploadao (ili samo izbornik, ako nisi ništa uploadao do sada), i klikneš na gumbić "New image"
- otvara se forma za unos osnovnih podataka: napišeš naziv slike, odabereš kategoriju, upišeš opis. (Ako imaš više slika, možeš ih sve odjednom uploadati, ali onda će za svih vrijediti isti naziv i opis - naravno, dok to ne promijeniš, za svaku posebno).
Nakon što si ovo napravio, sliku treba odobriti i ona se pojavi u galeriji.

Za forum:
- svejedno je dali otvoriš novu temu, odgovaraš ili citiraš, uvijek ti se otvori forma za unos teksta
- ispod te forme piše "Dodatne opcije" - klikneš na to
- otvori ti se nekoliko opcija, a jedna od njih je i "Privitak"
- klikneš na dugmić "Browse" uz to, i odabereš sliku koju želiš umetnuti u post na forumu
- ako imaš više slika, klikneš "Više privitaka" i ponovno "Browse", kao u prošlom koraku

Evo, nadam se da će ovo pomoći tebi i svima koji su htjeli uploadati slike (u forum ili galeriju) a nisu znali kako.

Marko, 9A8MM

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #3 : 28. Travanj 2009, 18:31:24 »
Hvala.
Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #4 : 01. Svibanj 2009, 12:25:45 »
Hi Koki.

Naravno da objasnim:

Za galeriju:
- odeš na link "Galerija" u glavnom izborniku
- klikneš na "User Panel" link, koji se pojavi lijevo, ispod riječi "Gallery"
- otvori se popis slika koje si uploadao (ili samo izbornik, ako nisi ništa uploadao do sada), i klikneš na gumbić "New image"
- otvara se forma za unos osnovnih podataka: napišeš naziv slike, odabereš kategoriju, upišeš opis. (Ako imaš više slika, možeš ih sve odjednom uploadati, ali onda će za svih vrijediti isti naziv i opis - naravno, dok to ne promijeniš, za svaku posebno).
Nakon što si ovo napravio, sliku treba odobriti i ona se pojavi u galeriji.

Za forum:
- svejedno je dali otvoriš novu temu, odgovaraš ili citiraš, uvijek ti se otvori forma za unos teksta
- ispod te forme piše "Dodatne opcije" - klikneš na to
- otvori ti se nekoliko opcija, a jedna od njih je i "Privitak"
- klikneš na dugmić "Browse" uz to, i odabereš sliku koju želiš umetnuti u post na forumu
- ako imaš više slika, klikneš "Više privitaka" i ponovno "Browse", kao u prošlom koraku

Evo, nadam se da će ovo pomoći tebi i svima koji su htjeli uploadati slike (u forum ili galeriju) a nisu znali kako.

Marko, 9A8MM
Pozdrav,meni osobno bi pomoglo kada bi sve to bilo na Hrvatskom jeziku,ako je to moguće stručnjak si za to,naročito me buni kod oglasa ,gdje puno stvari mi nisu jasne,a mislim da su neke stvari suvišne,naprimjer gdje se traži poštanski broj,zapravo bi bilo dobro, kada bi svima bilo jasno bez suvišnih a nepotrebnih termina.
73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #5 : 01. Svibanj 2009, 13:01:23 »
Stavit ću u plan i prijevod tih dviju komponenti... ima tu hrpa posla oko prijevoda, pa ne garantiram brzinu.

Marko, 9A8MM

Offline 9A7WA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #6 : 01. Svibanj 2009, 18:27:23 »

Ako smo pravi radiomateri red je da naučimo bar jedan svjetski jezik i to onaj najupotrebljavaniji
  ti Marko ako ovako nastaviš tražiće te i dudu i flašicu sa mlijekom.

73               all                 de                   9A7WA

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #7 : 02. Svibanj 2009, 07:11:28 »
Hvala Marko znao sam ja daćeš ti to napraviti,ne zbog mene to se nikada neradi zbog pojedinca,a ako netko želi Engleski hvala Bogu,bila je prije i ta mogućnost, osobno nevjerujem da su Hrvati pored Hrvatskog na našoj stranici koristili Engleski,sasvim normalno je da na našim stranicama je Hrvatski jezik,ako pogledamo komercijalne stranice ,pa i artikle koje kupujemo zakon je prodavača obvezao da zbog kupca napiše deklaraciju na Hrvatskom,osobno kada bih Engleskim čak i duhovno vladao,uvijek bi u Domovini služio se materinjim jezikom.73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2009, 07:15:19 9A8DU »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #8 : 02. Svibanj 2009, 14:35:20 »
Language file galerije koju koristimo ima nešto više od 800 linija. Ima li dobrovoljaca za prevesti?

Marko, 9A8MM

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #9 : 02. Svibanj 2009, 19:52:37 »
Marko pozdrav,vjerujem da će se već netko od pravih RA javiti i prevesti to,sitnica .73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #10 : 03. Svibanj 2009, 07:57:57 »
Language file galerije koju koristimo ima nešto više od 800 linija. Ima li dobrovoljaca za prevesti?

Marko, 9A8MM
Marko pozdrav,vjerujem da će se već netko od pravih RA javiti i prevesti to,sitnica .73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)

800 linija nije sitnica.
Tko ne vjeruje, neka pita profesionalne prevoditelje koliko bi to koštalo.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.