Autor Tema: Windows 7  (Posjeta: 3772 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3ASI

• Junior Member
  • **
Windows 7
« : 12. Travanj 2009, 19:56:09 »
Hi

Zanima me dali je neko koristio ili isprobao Windows 7?
 Mogao se skinit sa microsoft weba od 07.01.2009. ,sada je snimanje maknito
 Ja sam probao Win.7 Ultimate i mogu reci da radi bolje od Viste,nije bilo problema sa instaliranjem drivera,interneta...
 Pokazao se odlicnim,jos uvijek je u Beta verziji

Dali ste culi stogod vise o njemu(Win. 7)?

73s

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
Odg: Windows 7
« Odgovori #1 : 12. Travanj 2009, 20:34:50 »
Ja sam skinuo, ali nisam isprobao.

Ali sam zato čitao o windowsu 7 i znam gdje je kolega prenosio zanimljivosti vezano za to. Evo tri linka:
- http://www.bswireless.hr/20090117652/Sci/Tech/win7-najbolje-tipkovnike-kratice.html
- http://www.bswireless.hr/20090128668/Sci/Tech/to-nam-donose-windowsi-7.html
- http://www.bswireless.hr/20090204677/Sci/Tech/ipak-vie-verzija-win7-os-a.html

73 de 9a6jrz
73 de 9a6jrz

Offline 9A5TO

• Master
« Odgovori #2 : 13. Travanj 2009, 13:14:16 »
Zdravo!

Hi

Zanima me dali je neko koristio ili isprobao Windows 7?
 Mogao se skinit sa microsoft weba od 07.01.2009. ,sada je snimanje maknito
 Ja sam probao Win.7 Ultimate i mogu reci da radi bolje od Viste,nije bilo problema sa instaliranjem drivera,interneta...
 Pokazao se odlicnim,jos uvijek je u Beta verziji

Dali ste culi stogod vise o njemu(Win. 7)?

73s

Držim se one: "Što dobro funkcionira ne mijenjanj."
Dakle, koristim legalne Windows XP sa MS Office 2003., Vistu sam pri kupnji novog laptopa glatko odbio.

Odlsušao sam jednu studentsku prezentaciju Windows 7, i moram priznati da me se dojmila. Barem ono što je bilo demonstrirano, je bolje od Viste. Pogotovo što se tiče zahtjeva za podršku sustava, koji je nama večini još uvijek glavno ograničenje.

Sve u svemu, palac gore za Windows 7  ;)

73,

Tom, 9A5TO
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 : 13. Travanj 2009, 18:11:38 »
...
Držim se one: "Što dobro funkcionira ne mijenjanj."
Dakle, koristim legalne Windows XP sa MS Office 2003.
...
I ja isto, XP Home i Office 2003 Professional, sve legalno, redovito ažurirano i bez ijednog problema. Čak me niti ne zanima što MS ili bilo tko drugi izdaje dok god imam urednu podršku za ovo što sam instalirao.

U nekoliko sam navrata instalirao neke stvari, isključivo legalne, pa sam naj.... k'o žuti >:( Neće više baka u šipke..
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3XV

• Average Member
« Odgovori #4 : 14. Travanj 2009, 11:37:53 »
Pozdrav svima!

Imam neko vrijeme Windows 7 na testnom laptopu. Radi odlično i sad ga koristim kao računalo za HAM aktivnosti. Od HAM softvera imam upogonjeno N1MM, LM, CW Type i Klog. Sve to radi super (usput...KLog mi se smrzne ponekad kad imam otvoren telnet prozor za cluster, ali isto je i na XP - Krešo pozdrav i bilježim se sa štovanjem!!!). Sve to bez problema okida telegrafiju preko USB na RS232 repića. Za instalaciju nekih softvera (N1MM) potrebne su akrobacije s pravima pristupa na foldere i on/off UAC-a kako je to i dokumentirano za Vistu, ali sve u svemu kad se to odradi radi super.

Ipak stava sam da konja koji pobjeđuje ne treba mjenjati pa, ako smijem savjetovati, dršte se onog što vam radi i iza čega proizvođač stoji (ja zbog posla moram pratiti što se tu dešava, pa eto...)

Lijepi 73!

sale, 9A3XV

p.s. pitanje je i kad će ova beta verzija zbog vremenskog ograničenja otkazati poslušnost - nisam to još proučio :)

Offline 9A3ASI

• Junior Member
  • **
« Odgovori #5 : 14. Travanj 2009, 12:02:30 »
Hvala svima na odgovoru,nisam dosad cuo zanjega a primjetio sam da radi odlicno zato sam se posavjetovo
Imam XP i Win.7 pa testiram dali ce biti problema ali zasad nema

Hvala svima

73

Offline 9A7WA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #6 : 25. Svibanj 2009, 23:06:23 »

Sedmica je na laptopu već  više od pola godine, krekirana, radi besprijekorno, update redovit,
     sve što na Visti nije dobro radilo, ovdje radi i nadam se i dalje i dalje.

73                   all                        de                         9A7WA