Autor Tema: POSLOVNICI  (Posjeta: 7293 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
POSLOVNICI
« : 05. Travanj 2009, 12:28:36 »
Moze li mi netko dati informaciju gdje mogu naci, vidjeti, procitati
1. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu Skupstine.
2. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu  IO
3. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu NADZORNOG ODBORA
4. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu TAJNIKA HRS
5. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu UREDNIKA CASOPISA
6. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu UREDNIKA WEB STRANICE
7. PRAVILNIK (POSLOVNIK) o radu MODERATORA WEB STRANICE.
Ne vjerujem da u demokratskom drustvu i u jednoj velikoj Udruzi takvi pravilnioci i poslovnici ne postoje. Lijepo bi bilo znati po kojim clanovima i ovlastima i pravilniocima se radi sto se radi.
Molim lijepo da mi se odgovori, narocito oni koji kroje Zakon HRS-a.

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: POSLOVNICI
« Odgovori #1 : 05. Travanj 2009, 13:12:06 »
Kad ih nađeš, kopiraj i meni, plaćam sve troškove, i piće.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 : 05. Travanj 2009, 23:40:26 »
Ma nije problem za kopirati....problem je sto ocito nitko nema pojma o tome. A zaboravilo se da je prvo rusenje bivseg predsjednika bas palo na poslovnicima. I zato bi ja rado vido negdje napisane te naputke, pravilnike i poslovnike. A vrag ce znati mozda i ovo zavrsi u Škovacama da ne dobijem odgovor od nikoga.

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2HI

• Newbie
  • *
    • http://www.hamradio.hr
« Odgovori #3 : 06. Travanj 2009, 00:37:09 »
Poslovnik o radu Skupštine HRS izrađen je, verificiran od IO, dobit će ga svi zastupnici Skupštine poštom (dostava u tijeku).
Prema Statutu Poslovnik usvaja Skupština- usvajanje će biti na Skupštini u Kraljevici.
U prijašnjem i sadašnjem Poslovniku utvrđeno je ako IO HRS-a, NO HRS-a, ostala tijela upravljanja i samonadzora prema Statutu ne izrade svoj Poslovnik, dužne su primjenjivati odredbe Poslovnika skupštine.

Drugi dokumenat Pravilnik o stegovnoj odgovornosti izrađen i verificiran od IO, dobit će ga zastupnici poštom.
Pravilnik o stegovnoj odgovornosti prema Statutu usvaja Skupština- usvajanje će biti na Skupštini (prijašnji saziv nije imao Pravilnik).

Obveza je zastupnika da navedene pravilnike prouće, dostave svoje priimjedbe s prijedlogom izmjene teksta ( na izloženu primjedbu) Strućnoj službi najkasnije 3 dana prije zasjedanja Skupštine, kako bi se pripremili pravovaljani odgovori.

Rad stručne službe (tajnice) HRS-a utvrđen je Statutom i Zakonom o radu, temeljem ćega je izrađen Pravilnik o ocjenjivanju djelatnika stručne službe. Po istom IO tromjesečno ocjenjuje rad Tajnika - i utvrđuje visinu stimulacije od -10 do +30%.

Leone za sada toliko.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #4 : 06. Travanj 2009, 09:01:58 »
Hvala Zdenko.
Bas je lijepo da se netko sjetio da bi mogao odgovoriti. No to je samo djelomican odgovor na moje pitanje i rad bi cuti odgovore i na ostale upite.
Tesko da se ad hoc otvaranje nekih "radnih" mjesta moze nazvati pravilno i zakonski utemeljeno a da se za to ne formira pravilnik o duznostima, ovlastima i nacinu rada, broj izvrsilaca. I najvaznije od svega normativi i nacini postupanja. Stoga bih volio znati i dogovore na ostala postavljena pitanja. Ne sa pozicije moderatora ili urednika, nego sa pozicije osobe koja je ovlastena da takav odgovor da. Nadam se da cu navedena pismena, poslana mom predstavniku u Skupstini, uskoro procitati a za ostale i nadalje ocekujem odgovore.

U nadi za ispunjenjem mojih najvecih trenutnih zelja.

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2KO

• Average Member
« Odgovori #5 : 06. Travanj 2009, 09:13:49 »
Po meni svi Poslovnici, Pravilnici i Statu bi trebao biti objavljen na našem portalu.
Jedan "klik" i sve je kjaro...

Stisak ruke a ruže za obitelj, Eduard

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #6 : 06. Travanj 2009, 14:29:25 »
I ja sam tog misljenja. Ali bili bi kad bi bili napisani, izglasani i vazeci. Ovako nema sanse da se pojave u javnosti jer se ocito nema sta pojaviti. A usput zabooravljamo i na Zakonske odredbe i na statutarne odredbe.

Ja jos uvijek cekam da cujem gdje se mogu navedeni Pravilnici procitati. Kao punopravni clan sa uredno placenom clanarinom imam pravo znati..

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2HI

• Newbie
  • *
    • http://www.hamradio.hr
« Odgovori #7 : 06. Travanj 2009, 15:20:03 »
Danas uz materijale za Skupštinu dobio sam Poslovnik o radu Skupštine i Pravilnik o stegovnoj odgovornosti.
Isti trebaju udruge proućiti i preko svojih zastupnika dati prijedloge i dopune kako bi se nastavila daljnja procedura usvajanja.

Iz priloženog je razvidno da će svi zastupnici danas ili sutra primiti navedene materijale.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #8 : 06. Travanj 2009, 15:29:41 »
Zdenko, ja mislim da se ponavljas. Ta 2 pravilnika ili poslovnika si vec objasnio da ce stici delegatima. No mene zanimaju i oni ostali koji su na popisu iz pocetnog posta. Ti bi to kao predsjednik NO trebao znati gdje se i dali se to negdje nalazi. Te demagogije iz diplomacije sa polovicnim odgovorima i zaobilazenje odgovora nekako mi ne pasu uz tebe i tvoj odnos prema regulama. Mislim da je postenije da onda kazes da tih Pravilnika NEMA i stvar je rjesena.
Jos uvijek trazim odgovor.

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #9 : 06. Travanj 2009, 16:57:45 »
Nemogu vjerovati kako brzo nestaju dokumenti sa NAŠEG ????službenog web-a.
Ujutro citam poslovnik o radu skupstine, isprintam ga, a nekoliko sati poslije nema ni traga od njega. HSC ili VHSC....cast svaka na brzini.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #10 : 06. Travanj 2009, 21:22:42 »
Dakle ovako...temeljem clanka
VII. RADNA TIJELA

Članak 46.

Radi obavljanja određenih stručnih poslova Skupština ili Izvršni odbor mogu osnovati stalna ili povremena radna tijela ili za izvjesne poslove imenovati pojedinu stručnu osobu.

Odlukom o osnivanju radnih tijela utvrđuje se njihov sastav, zadaci, ovlasti, način rada, trajanje mandata i odgovornost za obavljanje poslova.

i pravila foruma

12/ U pravilu članovi nemaju pravo tražiti brisanje tema koje su otvorili i sve što je
napisano ostaje kao sadržaj foruma bez obzira na protok vremena. Moderator može
iznimno odlučiti da se određena tema u cijelosti ili djelomične skloni na nevidljivi dio
foruma.
skloniti a ne obrisati.
Zalosno da nitko od mjerodavnih ne zeli odgovoriti na postavljeno pitanje clana HRS. To samo potvrdjuje moju sumnju da tiu Pravilnici i Poslovnici postoje. Onaj koji se odnosi na clanarine je uredno objavljen na web stranici. Zasto ostali nisu...???? Po mom misljenju zato sto ne POSTOJE. I onda nam se dogadja da postovi koji nisu ni vrijedjanje i prostote budu obrisani. Zato sto to nekome od moderatora ili glavnog urednika (svi zajedno polulegalno postavljewnih bez jasnih ovlasti i bez pravilnika o radu). Zalosno je da nitko od mjerodavnih, Predsjednik, dopredsjednik ili Predsjednik NO ne reagira na takve stvari. A borimo se za nekakv red u radioamaterskim redovima.
Mislim da je bespredmetno uopce pisati o tome. Nadam se samo da ce se naci netko tko ce potegnuti ove anomalije na visu instancu. I valjda ce neki shvatiti svoje greske. A onda ce biti kasno pogledati kolegama u oci. Vjerojatno vec i u Kraljevici. 
Sto se mene tice mozete i obrisati ovja moj post topic i mene. I daljke ce ostati gorak okus samovlade pojedinaca.

73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2TN

• Senior Member
    • http://www.hamradio.hr/9a2tn
« Odgovori #11 : 07. Travanj 2009, 00:03:29 »
Leone, kaži ti šta ti želiš svojim pitanjima? Šta se iza brda valja?
Zdenko ti je lijepo odgovorio. Kada Skupština USVOJI (ne članstvo) nabrojane poslovnike onda mogu ići na stranice. Vidiš da se primjedbe "prikupljaju" do 3 dana prije Skupštine. Ono što bi sada pročitao, možda ne bi važilo za desetak dana.
A tamo gdje nema poslovnika primjenjuje se... lijepo kaže Zdenko.

Koje su ti namjere? Šapni meni ja ću biti na Skupštini pa da te zastupam.

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #12 : 07. Travanj 2009, 04:41:11 »
Koki prijatelju, ako si citao od pocetka mogao si vidjeti da je Zdenko odgovorio samo djelomicno. I odgovor se odnosi samo na 2 Poslovnika NE NABROJANE. O ostalima se suti. Naravno da se suti jer ne postoje. Niti postoje niti ce ikada postojati. Eto vjeruj meni da da za pojedine neces nikada cuti jer nema sanse da se do skupstine napravi prijedlog da ga usvoji IO i da izadje pred Skupstinu. Pa valjda znas koja je procedura?? No sta je tu je. Ja sam napisao sta zelim, korektno i taksativno navedeno. No nema sanse da dobijem odgovor na to.
A sto se tice zastupanja valjda imam i ja nekog tko bi to trebao napraviti po sluzbenoj duznosti. Tebi hvala kao prijatelju ali valjda me znas i da znas da ja bas ne volim ovakve polovicne i poluzakonite stvari pogotovo kad u sebi sadrze elemente prekoracenja ovlasti. Nemam namjeru biti Don Kihot. Dovoljno mi je da se zna da da je tako i da nitko do sada to nije demantirao. Ostalo ostaje da ce nekima jako tesko biti pogledati ljudima u oci. A ako zelis bas cuti sta se iza brda valja znas moje sve brojeve pa se lako cujemo i prodivanimo.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #13 : 07. Travanj 2009, 05:55:23 »
Tebi hvala kao prijatelju ali valjda me znas i da znas da ja bas ne volim ovakve polovicne i poluzakonite stvari pogotovo kad u sebi sadrze elemente prekoracenja ovlasti.

Poluzakonite?

Ili si djevica ili nisi...

NKZ

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #14 : 07. Travanj 2009, 06:40:17 »
Da gospodine GG poluzakonito.
Zakonito je to sto su na forumu napisane propozicije koristenja i neki na brzinu smisljeni pravilnik. To je legitimno pravo, Nezakonito je to sto nigdje ne postoji pravilnik o onima koji tu sluzbu trebaju obnasati. I ako je u svemu sto imas reci samo ta primjedba na rijec poluzakonito onda je to stvarno ispod svih ocekivanja. Sto nisi napisao gdje se mogu ti Pravilnici i Poslovnici naci.....to bi bio adekvatan odgovor.

NHF
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM