Autor Tema: PR mreža  (Posjeta: 8263 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online 9A3LI

• Master
PR mreža
« u: 21. Ožujak 2009, 19:35:48 »
Korištenje BBSova na PR mreži:

Citat:
  No From   Date     Time   Bytes  Subject
  32 9A3LI  22.02.09 16:05    105  TEST
Help Dir Read Erase Check REPly Send Alter Quit
(ZAGREB/SVIMA)-->
9A3LI  > SVIMA    22.02.09 16:05l 7 Lines 105 Bytes #999 (0) @ HRV
BID : M2J9A0BBS01V
Read: 9A3LI 9A7DED 9A5AZA
Subj: TEST
Path: 9A0BBS
Sent: 090222/1505z @:9A0BBS.HRV.EU [BayCom-Mailbox] obcm1.07b3
From: 9A3LI @ 9A0BBS.HRV.EU (Darko)
To:   SVIMA @ HRV
Reply-To: 9A3LI @ 9A0YKZ.HRV.EU
X-Info: No login password

123456
Jel ima netko da cita poruke na BBSovima ??
ili su svi amateri na hamradio forumu ??

73 !

Darko

Help Dir Read Erase Check REPly Send Alter Quit
(ZAGREB/SVIMA)

Za mjesec dana dvojica pročitala poruku.
Nije loše !
 ;D

Offline 9A7WA

• Život posvećen forumu
Odg: PR mreža
« Odgovori #1 u: 21. Ožujak 2009, 19:55:59 »

Ne, nego većina radioamatera ide preko interneta većinom na dx cluster, a kome je još
   stalo do starog sistema vidiš i sam, umjesto bbs-a ima i drugih načina za prenošenje poruka i
   ostalog, po meni pitanje je vremena kad će se to u potpunosti ugasit. Vrijeme gazi.

73         de        9A7WA

Online 9A3LI

• Master
« Odgovori #2 u: 21. Ožujak 2009, 21:06:39 »
Da, istina, vrijeme gazi sve.
No, sva ta silina interneta je na staklenim nogama pa bi jako dobro bilo da PR mreža
ostane za svaki slučaj u kakvom takvom radnom stanju.
 ;)

Offline 9A7WA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 u: 22. Ožujak 2009, 18:01:06 »

Ma slažem se ja sa time, al što će nam nešto, što se ne upotrebljava, ako je mjesečno dva
   korisnika, postavlja se pitanje koliko je to isplativo i održavat, o korištenju je ionako sve jasno.

73             de            9A7WA

Offline 9A3MR

• Master
« Odgovori #4 u: 22. Ožujak 2009, 18:20:18 »
Nakon dosta peripetija sa papirologijom i  RF poljem na Labišnici danas su 9A8RA i 9A7IJV ponovo pustili u rad SV 9A0XST.
1.2 bps linkom je povezan na 9A0XZD a 200bps 2m ulaz je na 144925.

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #5 u: 22. Ožujak 2009, 20:19:56 »
1.2 bps linkom je povezan na 9A0XZD a 200bps 2m ulaz je na 144925.

Uh, uz takve "brzine" nije ni čudo da nema korisnika :-)
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3MR

• Master
« Odgovori #6 u: 22. Ožujak 2009, 20:38:09 »
 :)

Sri, po glavi su mi se motale neke brzine sa QRL-a (da, 200 bit/s, vjerovali ili ne)

Naravno, 9A0XST 2m ulaz 1.2 kbit/s a 23 cm link 38.4 kbit/s

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Online 9A3LI

• Master
« Odgovori #7 u: 22. Ožujak 2009, 22:03:46 »
Odlično !!

Radi super, konekt zbilja brzo do SV SPLIT, samo nema nikoga.

Citat:
SPLIT:9A0XST>
*** 1 korisnika SPLIT:9A0XST *** 326 slobodnih blokova memorije ***
1:7 (9A0XZD) 9A3LI-4 SPLIT-2 16/1036 <1!0> Upravlja SPLIT:9A0XST
*** Poslusani (minute,broj) ***
1: 9A0XZD-2  (7,53)
3: 9A7IJV  (40,4)

Možda kad se pročuje da je proradilo !
 :)

Online 9A3LI

• Master
« Odgovori #8 u: 16. Rujan 2009, 15:07:16 »
Ajoj!
Citat:
Upozorenje: ova tema je neaktivna bar 120 dana.
Osim ako sigurno želite odgovoriti na ovu temu, molimo da razmotrite otvaranje nove teme.
:(

A sad glede tog cvora SPLIT.
Nakon 120 dana cvor pozna samo desetak stanica !!!!  :(
Citat:
SV SPLIT V90 - Welcome - Labinstica 685 asl. H(elp) I(nfo) V(lista cvorova)

[ G         - Popis dosadasnjih korisnika            (Ex. user status report) ]

1>9A0XZD 1>9A3LI  1>9A0XSI 1>9A2EI  1>9A8RA  1>9A6PAF 1>9A3ATZ  3:9A7IJV  3:9A8RA

*** Datum i sat (UTC): 09-09-16 14:07:47  SPLIT:9A0XST>

Zakljucak, PR ne zanima skoro pa nikoga.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #9 u: 17. Rujan 2009, 09:58:15 »
Zakljucak, PR ne zanima skoro pa nikoga.

U ovakvom stanju u kakvom je, sigurno ne zanima. Kad bi bio drastično brži i da ima gateway na internet brzo bi se skupilo korisnika  ;D
Ma čak i da ima brzu vezu samo do hamradio weba i maila vjerujem da bi se broj korisnika povećao.

Zamisli da ti i ja želimo razmjeniti neku datoteku od 70MB (što je danas prava sitnica). Koliko dugo bi to trajalo! Koliko bi problema stvorio ostalima koji bi bili na kanalu (ako imaš jaki signal pa ih gaziš).

Budimo realni. Iz osobnog iskustva ti mogu reći da mi je lakše na teren ponijeti mobitel i zakačiti se na cluster preko njega nego yagicu, pojačalo, uređaj, ispravljač, koax, ...
A i sigurniji sam da će mi raditi - pogotovo kad ponesem sim kartice svih triju mreža. Naravno da (za sada) neću preko njega prebacivati velike datoteke jer mi je skupo (ne plaćam pretplatu nego koristim prepaid) ali padom cijena i tu će se promijeniti situacija.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #10 u: 17. Rujan 2009, 18:46:47 »
U pravu si Ivo.Ja sam na PR-u od 1987g.a ima neko vrijeme nisam.Mreža godinama zapuštena i normalno je da su se ljudi štufali.Onda i ta nazovi brzina ako je tako možemo nazvati,u doba super brzih komunikacija,ipak je malo demode ali nisam za to da se posve ugasi,dapače bilo bi mi drago da se i dalje održava u životu.E sad dali je to"isplativo"o tome bi se dalo raspravljati.
U svakom slučaju ja sam ZA PR.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #11 u: 11. Travanj 2010, 11:35:34 »
Eto i paket radio se eutanazirao.Mislim da nema takvog primjera u okruženju.Susjedna Slovenija ima paket mrežu. Sve se kreše pa se pitam što je slijedeće na redu,repetitori,QSL buro?Ništa me više ne može iznenaditi.
Nemojte zaboraviti tiskati IOCA knjižicu,ona je jako važna.I Bilten!Što će nam on u doba Interneta?Ako je PR za povijest onda je i papirnato glasilo još prije.Pogotovo zato što on donosi nepotreban rashod.Košta 300.000 a uprihodi 90.000kn.Jako rentabilno,super.

9A6R

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #12 u: 11. Travanj 2010, 13:20:13 »
Eto i paket radio se eutanazirao.Mislim da nema takvog primjera u okruženju.Susjedna Slovenija ima paket mrežu.

Ne da ima, nego su se upustili i u razvoj kompletno novog protokola za paket mrezu od postaja modema i svega ostalog sto ce biti potrebno.
Kad se dr Matjaz S53MV toga dohvatio u buducnosti ce sigurno biti nesto od toga.
Stoga gledaj na to tako staro nevredi, evo dolazi nesto novo....

Malo van teme, izmedju redaka jucerasnjeg skupa cini mi se da je u buducnosti upitno i postojanje CTK Kraljevica. Tako da bi ova skupstina mogla biti povijesna i po tome sto je zadnja odrzana u CTK Kraljevica.
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #13 u: 11. Travanj 2010, 13:43:35 »
Pa o tome pričam već par godina ali sve ide ko u vjetar.Ja znam da sam u pravu ali kome reći?Ko sluša vapajućeg u pustinji ???
Ovo u svezi PR-a je van pameti ali ipak poštivam što većina odluči.Živimo kao u nekoj vrsti demokracije ::)

73,9A6R

Offline S56TWG

• Newbie
  • *
« Odgovori #14 u: 30. Travanj 2010, 18:40:00 »
Eto i paket radio se eutanazirao.Mislim da nema takvog primjera u okruženju.Susjedna Slovenija ima paket mrežu.

Ne da ima, nego su se upustili i u razvoj kompletno novog protokola za paket mrezu od postaja modema i svega ostalog sto ce biti potrebno.
Kad se dr Matjaz S53MV toga dohvatio u buducnosti ce sigurno biti nesto od toga.
Stoga gledaj na to tako staro nevredi, evo dolazi nesto novo....

Malo van teme, izmedju redaka jucerasnjeg skupa cini mi se da je u buducnosti upitno i postojanje CTK Kraljevica. Tako da bi ova skupstina mogla biti povijesna i po tome sto je zadnja odrzana u CTK Kraljevica.

Tako je to kad o "paketašima" odlučuju "kavejaši"  to ti dođe nešto kao kad bi o pekarima odlučivali šumari!

Zašto to kažem: gledao sam cijelu skupštinu HRS-a ( snimak) i nisam vidio na njoj Tihomira 9A4GL-a,  Tune, Branka...Darka, i da ne nabrajam dalje.
Kao nema zainteresiranosti za "paket" : IMA - ali su čvorišta katastrofalno održavana. Na par njih se jedva pristupi kao korisnik.
Isto kao što nekoga interesira "lov na lisicu" nekoga interesiraju "digitalne komunikacije" i netko tko je bio radioamater uglavnom zbog njih...u što ga sad prisiliti ili motivirati da radi umjesto toga. Kako bi bilo da se ukine "telegrafija" ?

Da li bi to odgovaralo "brontozaurima" na kamenim valovima?

Jedino hvale vrijedno bilo je izlaganje G. Bore Jugovića iz NG. Boro čestitam!

Uz radioamaterski pozdrav iz Slovenije

Josip S54JP ex S56TWG

P.S. ako več nema "kuniča" za odrzavanje PR mreže, prije nego se sve ugasi  bilo bi dobro dati čvorišta "entuzijastima" koji bi to besplatno sagradili, održavali bez ikakve naknade ili sredstava HRS-a. Pa ako se takve ne nađe...onda  ugasiti. Ja sam sysop S55YVE SuperVozlja (dvadesetak godina) i nisam nikad tražio niti centa od ZRS za isto. (i nisam jedini - večina se čvorišta održava tako) Probajte tako pa možda se riješi "paket" mreža u Lijepoj našoj. Bila bi prava šteta da se ugasi. Sysop  za čvorište ne mora biti "privilegijom" iz Zagreba več od tam gdje se čvorište nalazi. ( tako se "prišpara" na putnim troškovima) 

Lijep pozdrav od S54JP
Josip