Autor Tema: Sigurnost na webu  (Posjeta: 1610 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Sigurnost na webu
« u: 20. Ožujak 2009, 10:49:54 »
U nekoliko navrata mi se dogodilo da slijedeći linkove s ove i drugih benignih web stranica naletim na "minu" u obliku kakvog neprijateljskog dočeka na traženoj adresi.

Posljednji slučaj je klik na web stranicu na kojoj je bio MiXW program.

Obzirom da će se, nadam se, i na ovim stranicama u skoroj budućnosti povesti računa o sigurnosti (ne samo zbog Jemena ;D), predlažem svim registriranim korisnicima da se opreme kakvim takvim alatima pomoću kojih mogu procijeniti opasnost pristupa na internetske stranice osobnog interesa.

Osobno koristim CRAWLER TOOLBAR putem kojeg se može i ocijeniti sigurnost pojedine stranice na temelju čega se i kreira slika o njenoj sigurnosti uopće.

Jasno ima i boljih, ima i skupljih, ali bolje išta nego ništa.

I nijedan ne pruža apsolutnu sigurnost i zaštitu, isto kao i bilo kontraceptivno sredstvo, ali svi znamo da je totalna apstinencija vrlo frustrirajuća...

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
Odg: Sigurnost na webu
« Odgovori #1 u: 20. Ožujak 2009, 11:16:21 »
Surfanje na netu donosi mnoge neugodnosti :)

Sta znam, ja koristim Mozilla firefox kao Browser, IE je blokiran na firewall.
AVP, NOD32 sa svojim firewall, redovno aktueliziran.

... :)
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #2 u: 20. Ožujak 2009, 12:08:30 »
9a6c neznam koliko je taj toolbar dobar, sta radi u pozadini i sl. stvari... dobijes ga free a poslijet ko to zna...

http://forums.spybot.info/showthread.php?t=15133

Ja imam ovaj jednostavan alat koji nije savrsen ali .. http://www.trendsecure.com/portal/en-US/tools/security_tools/trendprotect/overview
73
« Zadnja izmjena: 20. Ožujak 2009, 12:11:25 od 9A5CW »
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A7WA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #3 u: 20. Ožujak 2009, 12:21:46 »

Ja imam zaštitara ali sam zaboravio kako se zove, uglavnom radi svoj posao za sada.

73     de     9A7WA