• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

9A0HQ u IARU HF C 2008

Autor 9A1AA, 07. Srpanj 2008, 19:48:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A2VJ

E Darko evo malo prije sam stavio slikice u galeriju(Dogadjaji).nadam se da ce webmaster biti brz.

      73s 9A2VJ(9A0HQ)High Quality

9A7WA



            Koliko se pošteno radi u HQ natjecanju najbolje vidim ovih dana na
   eQsl. Iako nije službeno, doslovno sam zatrpan Qsl kartama koje stižu,
   a vjerovali ili ne većina je sufiks HQ, i sad ono najbolje, naravno za veze
  koje ja nikad nisam napravio u takmičenju, a poneki čak šalju i preko
  nekoliko bandova od 80-10 metara.Vjerujte ima tu svega, prednjače
  begijanci, litvanci, rusi i dr. ali ni jedan 9A što je za svaku pohvalu.
           I sad nek mi netko kaže kako je sve pošteno. Najradije bi poslao
  log sa ono malo veza što sam napravio, ali sam pisao na papir, jer nemam
  i ne znam to voditi na kompj., ali će se to uskoro promijeniti čim nabavim
  win test koji mi izgleda najjednostavnijim.
         Radio sam najviše poradi javljanja našim stanicama ali naravno da
  sam napravio i ponešto sa strane.
         Pošteno i dalje ako ne može drugačije ...........


                            73     de     9A7WA

9a6c

Jedini lijek protiv takvih pametnjakovića i jest poslati log pa im povećati plasman na UBN ljestvici.

Mirko, slobodno mi pošalji log na papiru i ja ću ti ga prepisat u kompjuter i poslati cabrillo da možeš  e mailom poslati svoj log.

Ja sam uradio samo 40 veza, ali poslao i log pa neka kontroliraju. BAš radi mogućih muljaža.

GG

Ps - može i  scannirano mailom. pazi na rukopis :D

9A5TO

Zdravo!

Rok za slanje logova je istekao  ???
Rok za objavu rezultata (za diplomu) nigdje nije naveden, a stranica je još u izradi (doduše s drugačijim indexom).
Nije li možda ipak u časopisu otisnut i taj popis, HP bi mogle biti u opasnosti dok ih ne distribuiraju  ;D

73,

Tom, 9A5TO
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A1AA

Tome, 9A0HQ log je poslat na vrijeme......
Uskoro će biti i objavljen popis postaja koje su osvojile nagrade i diplome.
Logovi i statistika nisu kod mene pa sam tu nemoćan :(
Majice i kape podijelit ćeno na ZRF-u na Jarunu, 13. rujna o.g.
Popis nije stigao za broj 4-2008 Radio HRS-a ali će zato biti materijala u slijedećem broju.

Što se tiče cro-cc web stranice ona je u izgradnji ali mi je majstor na godišnjem odmoru ;D


73, Ivo 9A1AA

9A5CW

Citat: 9A7WA  u 30. Srpanj 2008, 05:17:56


            Koliko se pošteno radi u HQ natjecanju najbolje vidim ovih dana na
   eQsl. Iako nije službeno, doslovno sam zatrpan Qsl kartama koje stižu,
   a vjerovali ili ne većina je sufiks HQ, i sad ono najbolje, naravno za veze
  koje ja nikad nisam napravio u takmičenju, a poneki čak šalju i preko
  nekoliko bandova od 80-10 metara.Vjerujte ima tu svega, prednjače
  begijanci, litvanci, rusi i dr. ali ni jedan 9A što je za svaku pohvalu.
           I sad nek mi netko kaže kako je sve pošteno. Najradije bi poslao
  log sa ono malo veza što sam napravio, ali sam pisao na papir, jer nemam
  i ne znam to voditi na kompj., ali će se to uskoro promijeniti čim nabavim
  win test koji mi izgleda najjednostavnijim.
         Radio sam najviše poradi javljanja našim stanicama ali naravno da
  sam napravio i ponešto sa strane.
         Pošteno i dalje ako ne može drugačije ...........


                            73     de     9A7WA
Pozdrav,
evo da ti odam jednu tajnu ;)
eQSL sluzi prvenstveno za cross-checking logova ;)
Jasno?

73, Pa3k
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:

Oni šta su sami pisali da doma imaju zeru žice, imaju više slotova od onih sa bimovima i kvadovima !

DJ2MX

73, Mario DJ2MX,9A4MX,NØMX,E73DX

9A1AA

Je Mario, to smo pronašli. Imaju vrlo dobru analizu rezultata GB7HQ tima posljednjih godina 8)

Nisam nigdje vidio rezultate IUxHQ. Jedino su oni još nepoznanica u top-ten plasmanu ???

73, Ivo 9A1AA

9A5TO

Zdravo!

Citat: 9A1AA  u 18. Kolovoz 2008, 23:31:23
Nisam nigdje vidio rezultate IUxHQ. Jedino su oni još nepoznanica u top-ten plasmanu ???
A što je sa sjevernim susjedima, HG80HQ? Nisu bili loši na opsezima, iako bez HG6N tima.
Prošle godine imali su opake QRP-aše :-[ kojima su možda složili pojačala i pozvali ih u obilježavanje 80 godina Saveza.

73,

Tom, 9A5TO

P.S. Časopis je viđen, rezultate aktivnih 9A još čekamo. Uskoro će i meni godišnji završti pa neću stići pratiti forum  ;)
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A1AA

Na linku : http://www.arrl.org/contests/claimed/logs_rx.html?con_id=156 su objavljeni prijavljeni rezultati IARU HF C 2008.

Kod HQ postaja situacija je slijedeća:
1.   EF8U     25.381.590
2.   EM5HQ  24.256.889
3.   TM0HQ  21.891.828
4.   GB7HQ  21.452.470
5.   DA0HQ  20.607.622
6.   SN0HQ  18.460.374
7.   9A0HQ  17.820.025
8.   OM8HQ 17.721.788
9.   OL4HQ  17.603.394
10. E7HQ    15.127.756
11. YT8HQ  14.811.720
12. S50HQ  14.519.044
13. OE1A    13.001.356
14. YR0HQ  12.847.950
15. PH6Q    11.454.884
16. LX0HQ  10.850.868
17. R0HQ    10.450.650

Prijavljene rezultate posložene po kategorijama možete naći na i linku:
http://www.ik0xbx.com/declared/2008/iaruhf/

Na ovim linkovima nećete naći rezultat od GB7HQ jer ga nisu upisali u prijavi no ima ga na njihovoj web stranici.
Talijana nema nigdje niti na jednoj listi..........

Mislim da imamo pravo i nakon UBN-a očekivati siguran plasman u top-ten.... :-\

Ostaje nam da se još malo strpimo i do tada pripremimo za IARU HF C 2009.

Vidmo se 13.09.2008. na Jarunu (ZRF) na forumu "9A0HQ ekipa u IARU HF C 2008."


73, Ivo 9A1AA

9A5ST

BRAVO !!!
Jedino mi je žaj šta nismo šišnili švabe.
Bit će bolje drugi put.
73 de 9A5ST
Zeky